Musical ’De roofridder van Moergestel’ de moeite waard! De St. Nicolaasaktie van de Moergestelse Winkeliers gaat weer van start op donderdag 7 november a.s. S t 8 Zie Moergestel-Nieuws van volgende week voor meer informatie. Comité Oisterwijk e.o. helpt Polen ”Van Toeten en Blazen” Hobby-beurs Moergestel 3 november 1985 ULIANA 1^* o h I I 'H I i ■SffiK INA 8 I •i Volledig adres... M II Ondergetekende Naam Verzoekt hierbij voor hem te reserveren: exemplaar (exemplaren) van het Harmonie Ju bileumboek ”Van Toeten en Blazen”. De prijs ad 22,50 per boek zal worden be taald bij aflevering. WOENSDAG 30 OKTOBER 1985 10e Jaargang - Nr. 404 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. I I t i «I I I •1 I I »l »l H h H I h I M I M I >•1 >•1 >•1 >•1 I >•1 I Uitknippen en inzenden aan: Secretariaat Jubileumcomité Harmonie Prin ses Juliana, De Hoefkens 43, 5066 BX Moer gestel. (Tel. 1824) Schrijver van het stuk en grote animator van het gebeuren, Koos van Elderen, volgt nauwlettend de verrichtingen van de uitvoerenden. •••O De bijna complete groep medewerkers aan ’De roofridder van Moergestel’ hier poserend op het podium tijdens een van de repetities. burg en de Gebr. Janssen konden ook de kosten hiervan gelukkig beperkt blijven. Alge heel leider Koos van Elderen is dan ook terecht blij met zoveel spontane medewerking. Z’n broer Sjef zorgde voor het dekor en de beno digde attributen en Corrie Hurkmans-Janssen zorgde samen met enkele dames voor de kle ding. Kom ook kijken ’t is de beste raad die we u kunnen geven, om één van de drie avonden te komen kijken. U zult er beslist veel plezier aan beleven. M.O. LM* De open dag in de oude bibliotheek in Oister wijk zit er weer op. Het was gezellig druk. Er kwam zelfs een mevrouw een doos brengen met eigen gebreide kleertjes. Ook u kunt nog dagelijks terecht op de oude bibliotheek, Scheepersdijk te Oisterwijk. Van 9.00 uur tot 12.30 uur is er iemand aanwezig, daarna op het adres dat vermeld staat op de deur. Vanuit Moergestel hebben we erg veel spullen ontvan gen. Ga zo door. Uw goederen blijven welkom speciaal kinderwagens, wandelwagens, invali- dewagens, boxen. Ook natuurlijk kleding, speelgoed en wol (waarvan dekentjes gebreid worden). Mocht u met vervoersproblemen zit ten i.v.m. grote hoeveelheden kunt u de vol gende nummers bellen: 04242 - 83159/85113 of 17383. 9 november inleveren van de adoptiepakketten (mocht u graag een gezin adopteren bel dan 04242-17383) Uiteraard inleveren op de Schee persdijk te Oisterwijk. 15 november vertrek van twee vrachtwagens naar Poznan. We gaan dan persoonlijk mee om de adoptiepakketten af te leveren. Ook be zoeken we dan enkele projekten zoals het spastisch centrum. Financiële bijdrage: Rabobank Oisterwijk no: 138940150. Het jubileumboek dat onder deze titel wordt uitgegeven t.g.v. het 75-jarig bestaan van Har monie ’’Prinses Juliana” (1986) ligt bij de drukker. In de uitzending van MTV op 10 ok tober jl hoorde u er al van en ook via dit blad werd het boek reeds onder de aandacht gebracht. Op 28 december a.s. wordt tijdens het jaarwisselings-concert van de harmonie het le exemplaar officieel aangeboden. Daarna is het boek voor belangstellenden verkrijgbaar A 22,50 op nog nader bekend te maken adressen. De uitgave verschijnt in zeer luxe uitvoering van het formaat 21 x 30 cm. Het ingebonden werk heeft een linnen kapitaal band met ronde rug en goudopdruk en bevat naast tekst zo’n 150 afbeeldingen, waaronder talrijke histori sche foto’s. Twee foto’s (vaandel en groepsfo to harmonie anno 1985) zijn in full-colour. Het boek heeft nog een extra geplastificeerde stofomslag in vier kleuren, waarop naast de betiteling een verrassend fraaie afbeelding. Het boek vertelt in grote lijnen de wederwaar digheden van de harmonie sedert 1911, waar bij een aantal markante personen uit het Moergestel vanaf eind 19e eeuw, in afzonder lijke artikelen ten tonele wordt gevoerd. Hier bij komen o.a. ook de oprichters aan bod. Hoewel de harmonie centraal staat, zijn vanuit deze muziekvereniging zoveel zijsprongen ge maakt naar de sfeer er omheen, zelfs in de ja- ren die aan de oprichting vooraf gingen, dat het boek ook een zekere heemkundige waarde heeft. De oplage is beperkt, hetgeen helaas nadelig uitwerkte voor de prijs, die evenwel gezien het gebodene, alleszins redelijk is. Geïnteresseerden kunnen het boek vooraf bestellen (zolang voorradig) door inzending van onderstaande bon: moergestel: IlieuwS Terwijl de affiches al enkele weken hun werk doen wordt door de 65 uitvoerende Moer- gestelnaren op het ogenblik hard gewerkt om de laatste oneffenheden weg te werken voor een perfekte uitvoering van de door Koos van Elderen geschreven musical 'De roofridder van Moergestel’. Drie avonden De uitvoeringen vinden plaats op vrijdag 8, za terdag 9 en maandag 11 november. Keuze ge noeg dus voor iedereen die deze echt- Moergestelse musical wil bezoeken. Uitsteken de muziek, ’n goede rolbezetting en ’n ij zersterk verhaal zijn de ingrediënten van dit kostelijke roofriddermenu. 'n Konklusie die we zonder meer zelf vaststelden tijdens een be zoek aan ’n repetitie. Het verhaal Het verhaal speelt zich af in 1500. Het dorp is arm en leeft van wat de schrale grond op brengt. We maken kennis met een onbezorgde jeugd en... met ’n roofridder die wil laten zien dat hij de baas is. Deze laatste verkijkt zich da nig op de pientere jeugd en hun fantasie. Meer zullen we over de inhoud van het stuk niet vertellen. Een en al geestdrift Met hart en ziel gaan onze amateur toneelspelers er tegenaan en hoe dichterbij de uitvoeringen komen des te meer raakt iedereen gemotiveerd. Mocht het nog niet genoeg zijn dat er altijd wel miskend talent tussen onze dorpsgenoten rondloopt dan moet u bij het bekijken van de musical eens letten op de spelbegaafdheid van de kinderen ongetwijfeld met veel plezier zult u hen aan het werk kunnen zien, zowel akte- rend als zingend. De liedjes zijn stuk voor stuk schitterend te noemen en door de voortreffelijke muzikale leiding van Tiny van Hal-Laurenssen zal dit belangrijke onderdeel ongetwijfeld tot z’n recht komen. Dekor en kostuums Het dekor en de kostuums zijn, uiteraard zou den we zeggen, geheel op het stuk afgestemd. Niet minder dan 60 kostuums en het gehele de kor werden speciaal voor dit stuk gemaakt. Met medewerking van de Textiel Centrale Til- Voorverkoop De voorverkoop van kaarten voor de musical 'De roofridder van Moergestel’ vindt plaats op zaterdag 2 november a.s. van 10.00-12.00 uur in 'Den Boo gaard’. Zorg dat u er bij bent!! Op zondag 3 november 1985 wordt er voor de tweede maal een hobby-beurs georganiseerd in verenigingsgebouw 'Den Boogaard' St. Jansplein 5 te Moergestel. Dit jaar hebben 27 hobbyisten uit de gehele omtrek van Moergestel zich aangemeld om deel te nemen aan deze beurs. Om het voor het publiek zo aantrekkelijk te maken heeft de organisatie gezocht naar nieu we hobbyisten aldan-niet met een andere hob by als in 1984. Een aantal deelnemers zullen aktief met hun hobby bezig zijn, zodat het publiek de moge lijkheid heeft om vragen te stellen, en om ideeën uit te wisselen. Het belooft dan ook weer een interessante hobby-beurs te worden, met een verscheiden heid van vrijetijds bestedings mogelijkheden. De volgende hobby’s worden tentoongesteld o.a.: radiografische vliegtuigen-boten-auto’s; hou ten speelgoed; haken makramee; modelbouw van schepen en brandweerauto’s; muziek; vi deo; brooddeeg; droogbloemen; volks- en as- sendelfsschilderen; houtbewerken; kaarsen maken; hindelopenschilderen; beeldhouwen in hout; rijstpoppen; keramiek; bier maken en soorten; pentekeningen; aquarellen; nylon- bloemen; portret sneltekenen; brabantse ver zenliedjes en rijmpjes uit grootmoederstijd; enz. Misschien zijn er mensen die nog rijmpjes en liedjes kennen van vroeger, deze zijn van harte welkom. Schrijft u ze dan van te voren even op. De heer Janssen uit Eindhoven zal u dank baar zijn en ze eventueel opnemen in zijn bun delboeken. Bij deze lijst zit zeker iets bij wat u de moeite waard vindt om naar te kijken. Nou dat kan en wel op zondag 3 november a.s. in ’Den Boogaard’ te Moergestel. De Hobby-beurs is toegankelijk voor iedereen van 11.00 tot 17.00 uur. De entree-prijs be draagt 1,50 per persoon. Voor kinderen tot 12 jaar geldt een entree-prijs van 0,50. Voor de kinderen is er weer een video-film zo dat de ouders rustig rond kunnen lopen en kij ken. Niet vergeten dus: zondag 3 november Hobby- beurs Moergestel. Zeker de moeite waard om een bezoekje te brengen. ”1 s

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1