i J t E. VAN DELFT huisarts I Hypotheken! 1 Speelgoedbeurs! Harmonie-nieuws Bond van Ouderen Vurhaai-nieuws K.V.O. Collecte Nierstichting Ruilbeurs Con Amore Weense avond Harmonie Asterius op de radio Aan alle ouderen van Moergestel van 55 jaar en ouder Moergestelse groep ’duikt’ studio in I Play-backshow a.s. zaterdag en zondag UitzendingöwV donderdag 10 oktober te ontvangen op Duitsland 2 van 19.00 uur tot 20.30 uur. Stichting Jeugdbelangen St. Jan A.J.M. v.d. Sande is gesloten van 14 t/m 20 oktober a.s. ASMI voor vakkundige en persoonlijk service. Veelzijdiger dan u denkt. De praktijk van Laatste oproep voor deelname aan hobbybeurs 1985 HTS Het bestuur I I i II De organisatie c.v. Dorstvlegels De Club van Haarense Verzamelaars organi seert op zondag 13 oktober a.s. van 10.00 uur tot 13.00 uur, haar maandelijkse ruilbeurs in café-zaal ’Den Bartel’, Driehoeven 2 te Haa- ren. Zaal open vanaf 9.30 uur. Op deze ruil beurs kunnen weer allerlei dingen geruild wor den zoals: postzegels, munten, sigarenbandjes, ansicht- en andere kaarten, stickers, enz. Tot ziens in zaal ’Den Bartel’. programma: - zomerjournaal: - tour mee - jeugdvakantie- week - touwtrekken - kermis - vliegerwedstrijd - Komtour ’85 - koningschieten - sport softbal Roef - op de koffie bij Piet Hermans - natuur Galgeven - aktueel: - musical de Roofridder - voorbereidingen jubileum 75 jaar Harmonie Pr. Juliana Voor spoedgevallen: DOKTER P. TERWINDT, telefoon 1204. WOENSDAG 9 OKTOBER 1985 10e Jaargang - Nr. 401 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Adm.-Ass.k. 'Asmi' Griete Veldeke 1Moergestel Tel. 1795 Geachte leden. Dinsdag 22 oktober zal onze jaarlijkse leden vergadering gehouden worden. Deze vergadering zal plaatsvinden in ’Den Boogaard’. Aanvang 13.30 uur. Naast de gebruikelijke agendapunten, zoals vaststelling van notulen en mededelingen staat op de agenda. Film door onze Geestelijke adviseur H. v.d. Broek, een toelichting over de bezinningsda gen die in november en januari gehouden wor den. Daarna zal er nog gratis gekiend worden. Hiervan ontvangt u nog een uitnodiging. Wij hopen dat al onze leden deze vergadering zul len bezoeken. 12 En 13 oktober is het dan zover. De jaarlijk se play-backshow zal dan weer van start gaan. Zaterdags zijn er de voorrondes en zondags de finale. Deze laatste avond zal opgeluisterd worden door een optreden van Jo Hoogen- doorn. Verder zullen deze avond nog tal van verras singen plaatsvinden. De hoofdprijs van deze playbackshow is een geheel verzorgde reis naar Engeland, tevens zal de beste Moergestelse playbacker tijdens deze reis een optreden ver zorgen. Elke deelnemer(s) zal een aandenken krijgen Gaarne herinneren wij U aan onze 10e Weense avond van zaterdag 12 oktober a.s. U hebt de aanplakbiljetten waarschijnlijk gezien, zodat u weet dat de tenor Peter Witjes als gastsolist voor U zal zingen. Zoals gewend, leggen wij grote nadruk op een gezellige avond voor onze bezoekers, zowel muzikaal als voor wat betreft de aankleding. Wij denken ook dit jaar daarin weer te slagen. Het geheel staat onder leiding van Ad Verba- kel. Kaarten zijn nog verkrijgbaar via onze leden of via tel. 3212, eventueel zaterdag aan de zaal. De aan vang van de uitvoering is om 20.15 uur. Om het 11-jarig bestaan van de Moergestelse groep de Bellebloazers niet onopgemerkt voor bij te laten gaan, werd tijdens de karnaval 1985 door enkele leden het idee geopperd een single uit te brengen. Gezien de grote kosten verbonden aan het op nemen van een plaatje werd diverse Moer gestelse ondernemers gevraagd dit gebeuren te sponsoren. Door de vele positieve reakties van de meeste aaneengeschrevenen konden de Bellebloazers afgelopen zaterdag in de chateau-studio te Til burg hun ’toekomstige hit’ ’Ast wir januari’ en het nummer: ’De tapkraan’ opnemen. over 1 maand rolt het plaatje van de pers en wordt de verkoop gestart. Dankzij het grote aantal sponsors kan dit ori gineel Moergestels produkt verspreid gaan worden onder de Moergestelse bevolking voor de minimale prijs van 3 gulden. Het feit dat alle muzikanten ook lid zijn van Harmonie Prinses Juliana zegt denk ik genoeg over de kwaliteit van deze plaat. Hendrik Laurenssen Wij kunnen nog enkele hobbyisten een plaats geven op de hobbybeurs 1985. Deze wordt ge houden op 3 november in D’n Boogaard. Zoals u reeds eerder hebt kunnen lezen in het Moergestels Nieuws gaat het bij een hobby beurs om het tentoonstellen van uw hobby of bijzondere verzameling. Zowel vanuit Moer gestel als de omliggende gemeenten hebben we al aanmeldingen binnen. Ons streven is om er toch een Moergestels tin tje aan te geven, waardoor wij nogmaals een beroep op u doen. Mocht u zelf geen hobby hebben maar u kent iemand in uw vrienden- of kennissenkring bel dan even met onderstaand nummer voor 18 oktober a.s. Telefonische opgave is mogelijk bij mevrouw Ank Zuman, Kriekenakker 28, telefoon 2480 (b.g.g. 3598). Op 16 oktober 1985 om half 8 hebben wij weer onze bekende gezellige bingo-avond in de Reu- selhof. Alle ouderen zijn van harte welkom. Wij hebben wederom mooie en nuttige prij zen, en zoals gewoonlijk staat het kopje klaar. De kommissie wenst u alvast een gezellige avond. De kommissie wenst u alvast een gezellige avond. Tot 16 oktober in de Reuselhof. De activiteitencommissie aan deze avond. Dus wilt u met ons een gezelli ge avond(en) doorbrengen, kom dan zaterdag of zondag naar café ’t Centrum. Aanvang 8 uur. Entree 2,50. De geplande mini-playbackshow van zondag middag gaat bij gebrek aan deelnemers niet door. Wij willen de jeugd hierbij wel oproepen om nu alvast te gaan oefenen om volgend jaar toch te laten zien dat ook de jeugd van Moer gestel bekwaam is wat betreft het playbackge- beuren. Door een samenloop van diverse omstandighe den zal de Harmonie genoodzaakt zijn, het op halen van oud papier, en spullen voor de vlooi enmarkt, drastisch te beperken. Het ophalen van oud papier op de zaterdag gaat gewoon door. De beperking bestaat hieruit, dat het op halen vrijwel uitsluitend op zaterdag kan ge beuren. Uw overbodige huisraad e.d. kunt u hierbij plaatsen. Wij willen er hierbij op wij zen, dat ook onze opslagmogelijkheid zeer be perkt is, hetgeen betekent, dat wij grote stuk ken zoals bankstellen, vloerbedekking e.d. niet kunnen opslaan, tenzij deze van uitzonderlijk goede kwaliteit zijn. Uitzonderingen hierop zijn diepvriezers, koel kasten, wasmachines e.d., daar deze immers na verloop van tijd afgevoerd kunnen worden als oude metalen. Wij hopen op uw aller medewerking in deze. De jaarlijkse collecte van de Nierstichting heeft opgebracht een niet te onderschatten be drag van 2.560,85. Namens Nierstichting Ne derland, en natuurlijk vooral de nierpatiënten in z’n algemeen veel dank voor uw bijdragen. Wij zijn zeker veel dank verschuldigd aan onze collectanten die, om deze som geld bij elkaar te brengen uren ervoor op pad geweest. Ook gaat onze dank uit naar de Gemeentelijke overheid, Rabo-bank Moergestel, en redaktie van Moergestel Nieuws voor hun welwillende medewerking. N.S.N. comité afd. Moergestel Op donderdag 3 oktober j.l. hield de K.V.O. haar jaarvergadering in Den Boogaard. Tijdens deze vergadering werd het winterpro- gramma aangeboden o.a. 22 oktober: bezoek Zuid-Nederlandse beurs te Eindhoven, vertrek 19 uur St. Jansplein cursus Wij en de maatschappij cursus Mutsen maken cursus Boekbinden cursus Reperaties in huis Studiedagen speciaal voor de agrarische leden op 10-24 oktober met het thema: Verzelfstan- digiging van de vrouw in de land- en tuin bouw. Studiedag samen met de N.C.B.-A.J.W. op 30 januari ’86, thema: De landbouw Nationaal in de E.E.G. - de wereldmarkt en de derde wereld door Minister Ir. G. Braks. 9 januari ’86: Gezinsdag Kring Tilburg 21 januari ’86: Ontmoetingsdag 6 februari ’86: Carnaval voor valide en min- dervaliden 27 februari ’86: Culturele avond kring Tilburg 19 maart ’86: Volksdansavond kring Tilburg 2 april ’86: Creatieve dag kring Tilburg 22 mei ’86: Kringbedevaart De gezinsdag van de NCB afd. Moergestel is op 23 oktober en de Culturele avond van de NCB afd. Moergestel is op 13 februari ’86. Indien er nog leden van de K.V.O. zijn die zich op willen geven om mee te gaan naar de Zuid- Nederlandse beurs in Eindhoven op 22 okto ber of voor de cursussen die gegeven worden, gelieve dit dan zo spoedig mogelijk te doen in verband met verdere organisatie. Opgave is mogelijk bij een van de bestuursleden. Meer informatie over de speelgoedbeurs, die gehouden wordt op zaterdag 26 oktober a.s. in ’Den Boogaard’. Iedereen die speelgoed heeft, kan het inleveren om te laten verkopen. U bepaalt een (niet te hoge) prijs en het speel goed wordt dan ’s middags door ons, voor u, verkocht. Ook ’s middags is uiteraard iedereen weer welkom op de beurs om te kopen, dus ook opa, oma, buren, vrienden, enz. Wat kunt u zoal inleveren? Al het speelgoed dat HEEL en KOMPLEET is. Ook groot speelgoed, zoals fietsen, skelters, schommel, glijbaan, e.d. kunnen verkocht worden. Verder puzzels, lego, playmobiel, fisher-price, poppenspullen, garages, leesboe ken, gezelschapsspellen, enz. Over twee weken kopmen wij hierop terug. Voor eventuele vragen kunt u zich wenden tot Roos Klessens, tel. 2435. werkgroep speelgoedbeurs Dinsdagavond 15 oktober a.s. zijn Harmonie Asterius en ensembles van de Streekmuziek- school Oisterwijk onderdeel in het radiopro gramma ’Muziek in vrije tijd’. De opnames voor dit programma zijn om tech nische redenen op verschillende locaties tot stand gekomen. Bij Harmonie Asterius echter vond de opname plaats in de Johannes kerk in Oisterwijk. Het programma ’Muziek in vrije tijd’ valt elke dinsdagavond te beluisteren van 18.30 tot 19.30 uur op Hilversum 4. Goede amateurverenigingen en ensembles la ten horen hoe er in het land gemusiceerd wordt. Maar ook laat ’Muziek in vrije tijd’ de geko zen concoursmuziek voor koren en korpsen spelen door gerenomeerde ensembles. Alle ensembles en verenigingen hebben auditie moeten afleggen en deze audite bepaalt of tot opname wordt overgegaan. ’Muziek in vrije tijd’ besteed dit seizoen aan dacht aan de Brabantse Rijkserkende Muziek scholen. Na dat de ’tune’, een korte improvisatie op ’Toen Hertog Jan ging varen’ gespeeld is door de 14-jarige beiaardleerling Guideon Bodden op de beiaard in Hilvarenbeek, weerklinken de klanken van ensembles en verenigingen uit heel Brabant, waarvan dinsdag 15 oktober uit Oisterwijk. Voor veel Moergestelnaren komt de naam jeugdbelangen nog steeds vreemd over. Het stichtingsbestuur verwondert zich daar over! Gaarne willen we met dit schrijven duidelijk maken wat jeugdbelangen St. Jan inhoudt. Een gedeelte van de naam zegt het al jeugdbe langen. Onder de stichting zijn diverse takken van hobby en sport o.a. judo, jongerenkoor, kinderkoor en de scouting met z’n afdelingen zoals: welpen, kabouters, verkenners en gid sen. U ziet, beste ouders, dat er in Moergestel wel degelijk aan de jeugd gedacht wordt. Gaarne wil ik daarbij de nieuw uitgezetenen van ons dorp van harte welkom heten en kom eens een kijkje nemen bij een van vernoemde afdelingen of informeert er eens na of er iets voor uw kind bij is. Gaarne willen wij een aan tal adressen voor informatie aan u kenbaar maken: judo - Bart de Laat, tel. 3165 jongerenkoor - Anne-Riet Ketelaars, tel. 1339 scouting (in z’n totaal) - Kees v.d. Loo, tel. 1927. Ook kunt u natuurlijk bij het stichtingsbestuur terecht voor informatie. Voorzitter A. Hoffmans, tel. 3485 sekretaris M. v.d. Werf, tel. 1859 moergestel Voor de kinderen is er op 16 oktober een video-middag met bingo bij de Bosfazant. Na der bericht hieromtrent volgt. Op maandag 21 oktober vindt onze jaarlijkse ledenvergadering plaats. Een uitnodiging voor deze avond met tijd, plaats en agendapunten zal één dezer dagen bij u thuis worden bezorgd. Wilt u alvast met beide data rekening houden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1