co I I I I I I I A s' ZOEKERTJES h i I Technische eisen bromfietsen OZC’57 nieuws Afd. Roef! Korfbal IVN Oisterwijk Fotogroep Moergestel Rekreatie Korfbal Moergestel - WOONHUIS - met aangebouwde berging en ruime garage. Ponyclub F.E.V.LO.R. nieuws NOUWENS VERHUIZINGEN UIDGAS PROPAAN - BUTAAN - LPG INBOUW LPG-INSTALLATIES HILD 2 - MOERGESTEL TELEFOON 04243-1778 TE KOOP: Geheel geïsoleerd vrijstaand normaalkrabht spring remkracht buigmoment I 1 8 PAGINA 9 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 2 OKTOBER 1985 Van Petra Roosen. s- Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg worden alléén geplaatst bij kontante betalingl Te koop: afzuigkap, keukenblok met RVS blad en 3-deurs, uitstortgootsteen, radiato ren, garagekanteldeur, electr. fornuis, mengkraan. Tel. 04243-1123 tussen 19.00 en 20.00 uur. Geef met moederdag, vaderdag, communiefeest, trouwdag 'n kado- bon kado van de Winkeliersvereni ging Moergestel. Verkrijgbaar bij de Rabobank. Vooskerbos 10 Tel. 2172 0-3 7-0 11-0 3-7 16-0 11-2 i."' Uitslagen: Pupillen: D.D.W. - Roef!... Asp. A: E.D.N. - Roef! Jun. B: Klimroos - Roef!.... Jun. A: Hilko - Roef! Jun. A: Roef! - S.D.O Sen.: Sp. Girls - Roef! Wedstrijden 5 en 6 oktober: Pupillen: D.S.V. - Roef! vertrek 10.45 uur Asp. A: Roef! - D.S.V. clubgebouw 10.45 uur Jun. B: Roef! - Vriendschap clubgeb. 14.30 u Jun. A: Sp. Girls - Roef! vertrek 13.30 uur Sen.: Roef! - D.S.V. clubgebouw 10.15 uur We moesten tegen D.D.W. uit Hoge Mierde. D.D.W. hadden maar 6 man want er waren er twee weg. Het was een hele leuke wedstrijd. We hadden gewonnen met 3-0. Petra en Chan tal mochten niet doelen, Kristi had er twee ge zet en Inge één. j van maandag 7 oktober zijn de trainingen in de sportzaal van 20.00-21.00 uur. Per 16 mei 1985 is er een wettelijke verande ring gekomen in de definitie van bromfietsen. Het belangrijkste verschil met voorheen was wel dat de bromfiets niet meer door middel van trappers moest kunnen worden voortbe wogen. (De bromfiets mag nu dus voorzien zijn van voetsteuntjes.) Even een berichtje om jullie er aan te herinne ren dat er geen buitentrainingen meer zijn. Dus a.s. zaterdag 5 oktober is er géén training op het veld. Met ingang Zondag 6 oktober a.s. hebben we een foto- uitstapje. We verzamelen om 8.30 uur op het St. Jansplein van waaruit we dan vertrekken naar de Oisterwijkse bossen en vennen. Het sprookjesbos. Uit herinneringen van vroe ger moet ik vaak denken aan sprookjes zoals: Klein duimpje, Hans en Grietje, Sneeuwwitje en de zeven dwergen. Ik was er jaloers op dat zij altijd in een sprookjesbos waren. De ge kleurde platen in de boekjes stonden vol met dikke bomen met wonderlijk gevormde stam men en de bladeren waren geel, bruin en rood gekleurd. Aan de struiken hingen rode en zwarte en onder de struiken stonden bloemen in het gras. Ook de paddestoelen in alle vor men en kleuren ontbraken niet. En toch! Het zijn niet alleen sprookjes. Nu de herfst voor de deur staat kunnen we veel van dit moois zelf zien en beleven. In de komende maanden zullen veel bomen hun bladeren van een nieuw kleurtje voorzien. Langs de wegen zien we nu volop de bessen van Vlier, Meidoorn, Gelderse roos, Sporken- hout en vele andere. Zij vormen het tafeltje welbereid voor vele trekvogels, die binnenkort in beweging komen. Ook van de paddestoelen zijn al veel soorten te zien. Al met al een hele boel moois en best de moeite waard om eens een wandeling onder leiding van een natuurgids te maken. De wandelingen zijn op zondagmiddag om 2 uur op: 6 oktober: start bij rest, ’t Stokske, Zandstraat 1, Moergestel; 3 november: De Huifkar, Lindepark, Oister wijk; 1 december: Kasteel Nemelaer, Haaren. Ook worden er de komende maanden weer en kele dia-avonden verzorgd door het IVN en wel op de dinsdag avonden: 22 oktober en 19 november. Aanvang 8 uur in ’t Oude nest, J.Lenartzstraat 2, Oisterwijk. Nadere informatie leest u in de week voorafgaand aan de avond in dit blad. INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN I L OVERZEE RIJKSVERHUIZERS N Op zondag 6 oktober a.s. wordt door onze club een onderling concours georganiseerd met de afdeling uit Oisterwijk en Udenhout. Dit U.M.O. concours wordt gehouden op ter reinen van de heren Beerens en Mutsaers op ’t Stokske en begint ’s morgens om 10.00 uur. Iedereen is van harte welkom. De entree is gratis. De definitie van een bromfiets ziet er NU als volgt uit: - een voertuig op 2 of 3 wielen, - niet voorzien van een gesloten carrosserie, - een cilinderinhoud van maximaal 50 m3 - het voertuig moet zijn geconstrueerd voor een maximum snelheid van niet meer dan 40 km/p.u. Bovendien moet de bromfiets: a) zijn voorzien van een gele plaat b) een maximum geluidsproductie hebben van 102 decibel c) een maximum vermogen hebben van 0.44 kw. Een ander veel voorkomend euvel bij brom fietsen is het feit dat de eigenaars/bestuurders hun voor- en/of achtervork verlengen. Na aanvankelijk een half jaar waarschuwend te hebben opgetreden tegen de montage van voor en/of achtervork verlengers op bromfietsen zal nu (met ingang van 1.10.1985) tot verbali serend optreden worden overgegaan. Wat zijn voorvorkveriengers? Dit zijn over het algemeen lichtmetalen bussen waarin een draadeind is gemonteerd. De lengte van de bussen bedraagt meestal 5 tot 10 centi meter. De verlengbussen worden aan de bo venzijde van de voorvork gemonteerd, waar door de totale lengte van de voorvork toe neemt. Door de verlenging van de voorvork verandert de: - balhoofdshoek - sprong (naloop) Kinderpick-up te koop, 1 jaar oud, merk Philips. Tel. 1585 Wegens vakantie gesloten van 14 okto ber t/m 25 oktober. Denkt u aanb.v. pas foto's. Louis v/d Meydenberg, Rootven 26, Moer gestel. In Moergestel: vrijstaand of half-vrij- staande woning te koop gevraagd. Tel. 04243-3669 na 19.00 uur. 5e Jaarsstudente Engels/Nederlands kan nog enkele uren bijles geven. Tel. 1657. Te koop: 3V4 ha maïs. Tel. 1497. Het hele gezin bruin voor hetzelfde geld? Dat kan! Huur nu een zonnehemel bij HOME-SUN! 10-lamps zonnehemel bij u thuis gebracht en geplaatst voor f 150,-, 14 dagen lang. HOME-SUN, verhuur en verkoop van zonnehemels. Telefoon 013-334313, Berkel- Enschot. Te koop gevraagd: verstelbaar autostoeltje, kinderstoel, wandelwagen. Tel. 04243-2576. Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomen de werkzaamheden. "De Klusjesman", Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242- 83937. - wielbasis. Door verlenging van de voor- en achtervork verandert de: - sprong (naloop) - wielbasis - bij niet gelijkmatige verlenging van voor- en achtervork verandert ook de balhoofdshoek. Balhoofd Het balhoofd bestaat uit een pijp waarin aan de boven- en onderzijde lagers worden geperst. Dit balhoofd is onder een bepaalde hoek aan het frame gelast. Aan dit balhoofd worden de vorkpoten bevestigd door middel van twee bruggen en een buis waardoor een draaibaar geheel ontstaat, hetgeen de stuurinrichting van de bromfiets vormt. Balhoofdshoek De hoek van het balhoofd ten opzichte van het wegdek noemt men de balhoofdshoek. Deze balhoofdshoek is nodig om de bromfiets een zogenaamd getrokken wiel te geven. (Het voorwiel gaat hierdoor niet zelf zoeken.) Sprong (naloop) De sprong is de afstand tussen de denkbeeldige lijn, balhoofdshartlijn en de plaats waar de band op het wegdek staat. Voor goede rij-ei- genschappen mag de sprong niet te groot, maar ook niet te klein zijn. Kleine sprong: bromfiets wordt zeer wend baar. Grote sprong: bromfiets wordt minder wend baar en er ontstaat een moeilijker rij- en stuur- gedrag in bochten. Wielbasis De wielbasis is de afstand gemeten tussen de hartlijnen van het voor- en achterwiel. Door nu de voorvork van de bromfiets te ver hogen (verlengen), krijgt men behalve een wielbasisverandering ook een verzwakking van de vorkpoot, een verandering van de sprong en een toename van het torderen van de voorvork in zijn geheel, in het bijzonder tijdens het rem men. Door de grotere voorvorklengte is de buigstijf- heid afgenomen, met andere woorden: de mo gelijkheid moet niet worden uitgesloten dat op een gegeven moment de voorpoot, juist tijdens het remmen of het overrijden van wegoneffen- heden, bij de onderste brugbevestiging af breekt ten gevolge van groter optredende mo- mentkrachten. Doordat de voorvork verhoogd is zal ook de balhoofdshoek veranderen en daardoor ook de sprong, alsmede de wielbasis. Gelet op het vorenstaande wordt de besturing van de brom fiets negatief beïnvloed zodat van een veilig ge bruik van zo’n bromfiets geen sprake kan zijn. Bekend is dat bromfietsfabrikanten c.q. im porteurs alle aansprakelijkheid en garantie van bromfietsen waaraan deze veranderingen zijn aangebracht laten vervallen. Ook blijkt dat de ze veranderde bromfietsen geen toelatings- nummer krijgen als zij zo ter keuring worden aangeboden, omdat deze technische wijzigin gen niet zijn te tolereren vanwege de potentiële gevaarzetting. Bijlagen: een blad met tekeningen van de gebruikte vak termen. ii; Uitslagen van zaterdag 28 september: Heren 1 - Hieronymus20-1 ZVDO - Heren 25-2 Dames - Zuidw. Hoek6-2 Die Hey grave - Asp. Jongens3-7 Zaterdag 5 oktober worden de volgende wedstrijden gespeeld: Heren 1 tegen Njord 3 te Veldhoven, aanvang 17.10 uur. Asp. jongens tegen Breda te Oisterwijk, aan vang 16.30 uur. Startnummers Zondag 6 oktober wordt de eerste wedstrijd van de F-competitie verzwommen te Boxtel. De bus vertrekt om 12.00 uur vanaf De Leye. Zorg dat je op tijd bent. Algemeen De grote clubactie ligt weer achter ons. Alle helpers en gulle gevers hartelijk bedankt voor jullie steun. Onze club kan dit jaarlijks ex traatje goed gebruiken. VfRHUtS O At, ■sprong massaler acht bovenste brug balhoofd voorpoot ^onderste brug. balhoofdshoek vergr. [y sprong

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 9