f. f Si n 8 De Krekul i Speelgoedbeurs! Bibliotheeknieuws Playback-concours Paraplu-hangen 1 Musical: De Roofridder van Moergestel Orkest toetsingsdag regio ’De Kempen’ 3 ’t Draaiboompje feestelijk heropend I ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON - 4 l F r PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 2 OKTOBER 1985 werkgroep speelgoedbeurs ’n Totaal-overzicht van het ruime interieur. M.O. Artiestennaam: Adres: Adres: Telefoon: Naam Woonplaats Straat Telefoon Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) betreft u ook al niet in de kou hoeft te zitten. Donderdag, zoals gezegd, vond de heropening plaats met een officiële receptie en ’n feest avond met de klokkendorper Blaaskapel uit Aarle-Rixtel. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om Janus en Sjaan Rijnen te feliciteren, en voor wat betreft de toekomst: ’We leggen er even de pannen op’ zeggen ze. Graag willen we de familie Rijnen feliciteren en van harte sukses toewensen! Ik wil meedoen aan Playbackconcours als groep beginner duo trio* Naam: Naam optreden: doorstrepen wat niet van toepassing is. Organisatie C.V. Dorstvlegels t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels f 5,- TT Burgemeester ter Veer tijdens zijn openingswoord met rechts, aandachtig luisterend, de familie Rijnen. Op 5 en 6 oktober a.s. organiseert de k.v. ’De Zotte Mulders’ het 4e Oisterwijkse kampioen schap Paraplu-hangen. (ook niet Oisterwij- kers/sters mogen meedoen) Er wordt gestre den in de categorieën, Individueel; Heren, Da mes, Jongens en Meisjes, en de afdeling Groe pen (4 pers.). Er zijn mooie bekers en prijzen te verdienen door zo lang mogelijk aan de PLU te blijven hangen. Het geheel wordt muzikaal omlijst door bijna alle plaatselijke blaaskapellen en dweilor kesten. De plaats van handeling is in het café Rest, ’t Molentje Kerkstraat 116, Oisterwijk, tel. 04242-82317. Met het tappen van ’n glas geestrijk vocht met de bekende witte kraag opende burgemeester ter Veer afgelopen donderdag het geheel ver nieuwde en sterk uitgebreide Draaiboompje. Naast het cafégedeelte beschikt men nu over maar liefst drie zalen die allen afzonderlijk ge bruikt kunnen worden. De zalen worden dan gescheiden door geluidswerende wanden. In het nieuwe aangebouwde gedeelte, waar meestentijds de bruiloften zullen plaatsvinden, is zelfs voorzien van ’n open haard. Naast de volledig vernieuwde disco beschikt men nu ook over ’n mobiele disco zodat wat de muziek Op 26 oktober a.s. wordt er een speelgoed beurs ten bate van peuterspeelzaal ’Janneke’ georganiseerd. Het betreft speelgoed waar uw kinderen te groot voor geworden zijn, of speelgoed waar van blijkt dat er niet of nauwelijks mee gespeeld wordt. Jammer! Wij willen u in de gelegenheid stellen dit speel goed te koop aan te bieden. Op zaterdagmor gen kunt u het speelgoed bij ons inleveren, ’s middags is de beurs geopend en daarna kan het niet verkochte speelgoed en de opbrengst op gehaald worden. Het is de bedoeling dat u een (niet te hoog!) bedrag vraagt voor het speelgoed, waar wij dan weer een klein bedrag opzetten. Wij organiseren deze beurs juist nu, met het oog op 5 december en u zult het dan ook van zelfsprekend vinden dat alleen ouders- volwassenen worden toegelaten op deze beurs. Het is onze opzet om een beurs en geen rommel- of kindermarkt te houden. Volgende week kunt u hierover meer lezen in ’Moergestel Nieuws’. Voor eer informatie kunt u zich wenden tot Roos Klessens, tel. 2435. - Op 6 oktober 1985 organiseert Harmonie ’De Vriendschap’ te Middelbeers van 14.00-19.00 uur een Festival - c.q. Toetsingsdag voor mu ziekgezelschappen, regio ’De Kempen’. Dit houdt in, dat er een beoordeling plaats vindt door een erkende jury. Niet te verwarren met een concours. Er worden geen punten ge geven. Degene echter, die van alle gezelschap pen de beste prestatie levert, ongeacht welke afdeling, komt in het bezit van de ’Jardin’ wis seltrofee. Deze wordt na afloop 19.00 uur) uitgereikt door de edelachtbare heer burge meester S.P. Grem. De deelnemende gezelschappen: 1. Harmonie ’de Vriendschap’, Middelbeers 2. Harmonie Riethovens Harmoniecorps, Riethoven 3. Harmonie ’Sirena’, Hooge Mierde 4. Harmonie ’St. Willibrordus’, Diessen 5. Fanfare ’de Volharding’, Duizel 6. Drumfanfare Muziekver. ’Kempengroen’, Steensel 7. Harmonie Veldhovens Muziekcorps, Veldhoven 8. Drumfanfare ’St. Brigida’, Netersel 9. Fanfare ’Wilhelmina’, Hoogeloon Voorafgaande aan dit Festival is er op 5 okto ber een Amusementsavond vanaf 20.30 uur, voor alle Beerzenaren en iedereen daarbuiten, met medewerking van ’Tammezuur’ en de ’Edelweisskapelle’. Het gehele gebeuren vindt plaats in de belange loos ter beschikking gestelde Mago-hallen aan de Steenfortseweg te Middelbeers. Wij wensen u allen een paar sfeervolle dagen. Over twee weken zal op 12 en 13 oktober de Playback-show gehouden worden in café ’t Centrum te Moergestel. Deelnemers die nog mee willen doen, moeten zich voor 4 oktober opgeven op onderstaand adres. Het geheel zal bekeken en gejureerd worden door een des kundige jury. De entree is 2,50. Zondags om 20.00 uur (aanvang beide avonden) zal de fina le plaatsvinden. Dan zal de uiteindelijke win naar bekend gemaakt worden om 11.45 uur. Degene die het concours wint, zal niet alleen de wisselbeker ontvangen maar krijgt ook een reis aangeboden naar Engeland. ’Hij of zij of ze’ zullen dan met de boot vanaf Vlissingen naar Engeland varen en ’s avonds op die boot een optreden verzorgen. De reis is geheel verzorgd. Op dit moment is ’t nog niet zeker of de Mini- playback-show doorgaat, maar je kunt jezelf nog snel even opgeven. Deze zal gehouden worden op zondagmiddag van 2 tot 6 uur (bij voldoende deelname). Aan alle deelnemertjes zal een leuke attentie uitgezet worden. Dus voor de kleintjes, wil je een leuke middag op zondag 13 oktober, geef je dan vlug even op en voor de anderen nog even dit: je kunt niet elke dag een reis naar Engeland winnen. Opgeven bij: Jos Wolfs, Kloosterlaan 51, Moergestel. Prijzen van de bibliotheekpuzzel Tijdens de landelijke bibliotheekdag vond de trekking plaats van de bibliotheekpuzzel, die gepubliceerd werd in de editie van Moergestel- Nieuws d.d. 11 september jl.: De uitslag is als volgt: 1. R. Mulders, Broekzijde 26, Moergestel. 2. A.A. van Riel, Pijnendijk 11, Moergestel. 3. J. van lersel-Damen, Raamackerstr. 9, Moergestel. Tijdens de openingsuren kunt u de prijzen af komen halen. Nog maar een dikke maand en het is zover: dan gaat de musical De Roofridder van Moer gestel in première. Op 8, 9 en 11 november kunt u in Den Bogaard genieten van een schouw- en hoorspel dat u als Moergestelnaar niet mag missen. Misschien moet u nog een beetje wennen aan het begrip musical. Sommige mensen denken daarbij aan een soort opera of operette. Maar daar heeft het nauwelijks iets mee gemeen. Een musical is een toneelstuk waarin gevoelgs- hoogtepunten muzikaal worden vertolkt. En deze muzikale hoogtepunten zijn zeer volks van karakter. Om u vast een beeld te geven wat er allemaal komt kijken: Er zijn 43 spelers, velen in dubbelrol, uit 6 ver schillende Moergestelse zangverenigingen. Een orkest waarin ook de harmonie is vertegen woordigd. In de musical zijn 24 liedjes opge nomen, waarvan sommige werkelijk juweeltjes genoemd kunnen worden. Er wordt 4x per week gerepeteerd. Tot nu toe zijn in totaal 5000 bladzijden tekst en muziek gecopieerd. Onder leiding van Corrie Hurkmans zijn 60 kostuums in de maak. En de naam van de costumière staat garant voor iets geweldigs. En als u dan nog weet dat de tekstschrijver - regis seur Koos van Elderen 60 x op en neer is ge weest naar de componist Hans Scheifes in Etten-Leur, de enige niet-Moergestelnaar die bij de musical betrokken is, dan hebt u een in druk van de tijd en de energie die in dit musical-projekt is gestoken. We hopen dan ook dat heel Moergestel uit loopt om van deze musical te genieten. Wij be loven u een geweldige avond! Comitee Musa Uitbreiding voltooid Nog enkele plaatsen vrij! 8 tot 12 jaar: Solderen, d.m.v. eenvoudige ijzerdraadfigu- ren en figuren van plaatmateriaal worden de beginselen van het solderen bijgebracht. Woensdag 14.00 tot 15.30 uur, 45,voor 12 lessen. Bloemschikken, zelf meegebrachte bloemen en materiaal uit de tuin worden verwerkt tot een toef of tafelstukje of voorwerpversiering. Vrij dagmiddag, 45,voor 10 lessen van een uur. Volwassenen Brooddeegfiguren maken. In 6 lessen leert men de techniek en maakt men al leuke figu ren. De gevorderden leren het accent te leggen op juiste vormgeving en afwerking. Woensdagavond, 45,voor 6 lessen. Pottenbakken. De Krekul beschikt over 7 draaischijven, waaronder een elektrische schijf. De werkstukken kunnen gebakken en geglazuurd worden. Maandagavond, begin ners 195,en gevorderden 230,voor 24 lessen van 2 uur. Beeldhouwen in steen, men moet iets weten van vorm en verhouding. Tijd in overleg, 145,excl. gereedschap en materiaal voor 24 lessen. Tekenen en schilderen begint met kleurenleer en andere technieken. Donderdagavond, 185,— voor 24 lessen. Voor aanmelden of nadere informatie kan men terecht bij het secretariaat, Lisstraat 46, Oisterwijk, tel. 04242-83552. I t kr i 9- ff-V v 4;

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 5