VAN IERSEL 'g6iêeLIJSÜ Buurtverenigingenkwis op zaterdag 23 november a.s. I- !S,ers 59.90 775 875 150 100 175 250 W" SLAGERIJ KETELAARS B.V. I 2 i s g I I I Gilde St. Joris Kindernevendienst Bibliotheeknieuws E.H.B.O. nieuws Gregoriaans Koor zingt bij begin van champagne-oogst 1985 Bingo-avond t.b.v. Geestelijk Gehandicaptenwerk Eerste Communie 1986 1 Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair i Zie onze etalages. GEGRILDE BACON 100 gram Loodgietersbedrijf v/h Jos Habraken RUNDERROOKVLEES GEPANEERDE SCHNITZELS 500 gram BIEFSTUK TARTAAR per stuk GEKOOKTE LEVER 100 gram Ruime keus in modische PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 2 OKTOBER 1985 2 3 J.S. lil RAADHUISSTR AT 17 MOERGESTEL TEL04243 1287 I? Op zondag 6 oktober in de mis van half 12 is er een nevendienst voor de kinderen van groep 4. Deze dienst wordt verzorgd door Mevr. Van Ganzewinkel en Mevr. Van de Sande. WILLEM EINTHOVENLAAN 5 5056 WN BERKEL-ENSCHOT TELEFOON 013-333321 Aanstaande donderdag 3 oktober zal Dr. P. Terwindt de oefenavond van de E.H.B.O. ver zorgen. Voor al onze leden weer eens een goede moge lijkheid om de onontbeerlijke theorie weer eens helemaal bij te spijkeren. Zeker een goede reden om deze avond te be zoeken. Tot donderdag dus. De 4e Komtoer van Moergestel is een gran dioos wielerevenement geworden. Mede dank zij het goede weer hebben onze mensen de hele dag werkloos kunnen toezien en kunnen genie ten van die geweldige spektakel. E.H.B.O.-ers allen hartelijk dank voor uw komst en inzet tijdens de Komtoer. Met vriendelijke E.H.B.O. groet. UIT EIGEN KEUKEN KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 100 gram HERTOG PUDDING EN IJS - BIJZONDER LEKKER Weekaanbiedingen van 3 t/m 9 oktober MAGER SOEPVLEES OF HACHEEVLEES 500 gram Omdat de Gregoriaanse zang deel uitmaakt van een eeuwenoude grensoverschrijdende li turgie heeft het Moergestelse Gregoriaans Koor ook veel grensoverschrijdende contac ten. Nog maar enkele weken geleden ontving het een koor uit België. Het afgelopen week end was het zelf te gast in Verzy bij Reims, in het hart van de franse champagnestreek. Het koor was uitgenodigd door Pastoor Meulen- dijks, al meer dan twintig jaar pastoor in Frankrijk, om de liturgische viering bij het be gin van de champagne-oogst luister bij te zet ten. Voor het koor was het een ware belevenis. Wij werden ontvangen en ondergebracht bij franse gastgezinnen, die ons lieten zien wat franse gastvrijheid is. Ze hadden een eerste avond een diner bereid volgens een oud streek recept waarbij overvloedig wijn en champagne werd geserveerd. Daarna was het een genoeg lijk samenzijn met onze franse vrienden in de parochiezaal. Zaterdagavond zong het koor in een van de bij-parochies. Pastoor Meulendijks bedient namelijk vier parochies en is daarnaast ook nog deken. Zondag was de plechtige mis bij opening van de champagneoogst. De eerste druiven werden in mandjes naar de kerk ge bracht als ’eerstelingen van de oogst’. Het koor werd duidelijk geïnspireerd door dit feestelijk gebeuren en oogstte een ruime ovatie van de volle kerk. Na de mis was het een gezellig samenzijn op het kerkplein, waarbij de champagne weer royaal werd rondgeschonken. De bij velen wat zwakke kennis van de franse taal bleek geen belemmering voor spontaan en opgewekt con tact. Ondanks het drukke programma hadden we nog kans een paar champagnekelders te bezoe ken waar we uitvoerig werden ingelicht over het arbeidsintensieve en langdurige proces van de champagneproductie. Op de heenweg hebben we en passant een kort bezoek gebracht aan Reims om er de beroemde kathedraal te bezichtigen. Voor het M.G.K. een nieuw hoogtepunt waar aan we nog lang met voldoening zullen terug denken. Buurtvereniging ’De Vurhaai’ is samen met de andere verenigingen al weer druk bezig met de voorbereiding van de 3e buurtverenigingen kwis op zaterdag 23 november in 'Den Boo gaard’. Onderwerpen Voor dit jaar is gekozen voor de volgende on derwerpen: aktualiteiten, muziek, Moergestel in beeld en geluid, Mistery Quest (hoe verras send was die ronde ’t vorige jaar) en ’n bekend woordenspel van de t.v., de woorden zonder klinkers. Verder zal de avond weer opge- Kinderboekenweek Het is kinderboekenweek (van 2 tot en met 12 oktober). Ook dit jaar zijn er weer een aantal boeken bekroond die erg de moeite van het le zen of het bekijken waard zijn. De volgende boeken komen in aanmerking voor een prijs: Bekroond met de gouden griffel en de gouden penseel B. Els Pelgrom en The Tjong Khing. Kleine Sofie en Lange Wapper. Bekroond met een zilveren penseel B. Aidan Chambers. Het geheim van de grot. J577.2. Midas Dekkers en Andela de Vrede. Kijken met je handen. J877. Remco Ekkers. Haringen in de sneeuw. C. Peter van Gestel en Peter van Straaten. Uit het leven van Ko Kruier. A. Annemie Heymans. Neeltje. B. Trude de Jong en Dirkje Kuik. Aram en de bende van de boomstam. C. Irina Korschunow. Hij heette Jan. C. Joyce Rockwood. Het vuur van de zon. A. Tony Ross. Towser en Sadies verjaardag. Bekroond met een zilveren penseel A. Margriet Heymans. Jipsloop. B. Quentin Blake. Het verhaal van de dansen de kikker. Als een boek wordt bekroond met een griffel dan is het verhaal heel origineel of leuk. Wordt aan een boek een penseel toegekend, dan zijn de illustraties heel mooi. De bekroonde boeken worden tijdens de kin derboekenweek tentoongesteld. Na de kinder boekenweek worden ze uitgeleend. Bij de tentoonstelling vindt u ook informatie personen die de gouden griffel en de gouden luisterd worden door de playback-acts van de deelnemende verenigingen. Entreebewijzen De entreeprijs is dit jaar gehandhaafd op 2,Wanneer de kaartverkoop begint, kunt u lezen in een van de komende nummers van ’Moergestel-Nieuws’. Alle ingrediënten lijken weer aanwezig om er wederom een gezellige avond van te maken, dus wilt u erbij zijn, noteer de datum alvast in uw agenda! Afgelopen zondag 29 september werd op hel schietterrein van gilde St. Joris, een onderlinge schietwedstrijd gehouden tussen de schutters van St. Catharina Moergestel, schutters uil Baardwijk en St. Joris Moergestel. Er was een gezellige sfeer, dankzij mede hel prachtige weer. Na het afkampen was de volgende uitslag: I. Th. v. Daelen, Baardwijk; 2. Th. Roosen, St. Joris; 3. H. Leijten, St. Joris; 4. G. Cren- sen, St. Catharina; 5. C. v.d. Ven, St. Cathari na; 6. Fr. Bekx, St. Catharina; allen 15 punten 7. B. v. Daelen, Baardwijk; 8. M. Brekelmans. Baardwijk; 9. P. Brekelmans, Baardwijk; 10. J. Bruurs, St. Catharina; 11. P. Bijsterveld. St. Joris; 12. Chr. Hoeven, St. Joris; allen 14 punten. De andere schutters volgen dan met 13, 12, 11, 10, 9, 8 punten. Over een half jaar zal een nieuwe groep kinde ren hun Eerste Communie gaan doen. Het is aan u als ouders om te beoordelen of uw kind (of kinderen) hieraan toe is. De voorbereiding van de kinderen wordt sa men met u ter hand genomen, door de Werk groep Eerste Communie. Met ondersteuning van pastor Arno Drissen willen wij met u in gesprek gaan om zo tot een zin volle voorbereiding te komen. De eerste ouderavond is op woensdag 30 okto ber om 20.00 uur in Den Boogaard daar is meteen ook gelegenheid om uw kind of kinde ren op te geven. Mochten er ouders zijn, die een kind buiten Moergestel op school hebben en hen hier toch hun Eerste Communie willen laten doen, zouden die dan kontakt op willen nemen met Mia Erven, Raamackerstraat 4, tel. 1186. Wij sturen hen dan een persoonlijke uitnodi ging, zoals wij dat ook aan de andere ouders zullen doen. Wij hopen iedereen te ontmoeten op woensdag 30 oktober. Graag tot dan. Met vriendelijke groeten, Werkgroep Eerste Communie p/a Mia Erven Raamackerstraat 4 tel. 1186 penseel hebben ontvangen, informatie over de bekroonde boeken en over de vlag- en wimpel- lijst (lijst van boeken die net niet bekroond zijn). Het thema van de kinderboekenweek is: die ren. Daarom zal er tijdens de kinderboeken week ook een tentoonstelling zijn over dieren. Op de kleuterscholen zal tijdens de kinderboe kenweek een boekenkrant verspreid worden, speciaal bestemd voor de ouders van de kleu ters. Komt u gerust eens met uw kind een kijk je nemen in de bibliotheek. Tot 18 jaar is het lidmaatschap gratis. Vergaderingen burgemeester en wethouder van 11, 18 en 25 september 1985. Bouwvergunningen: De navolgende bouwvergunningen zijn ver leend: - J. Kuijpers, Biest-Houtakker, meststie renstal en een sleufsilo aan de Donkhorst - H. de Bruin, Reedijk 5, bouw woonhuis me garage aan De Looijakker 46 - P. Wouters, De Stappert 25, hondenren - Brekelmans/v.d. Wijdeven, Mispelbos 10 ei 12, erfafscheiding - F. Smits, Huysackerstraat 3, verhoging gara ge - H. Bertens, De Stappert 22a, erfafscheidin; - H. v.d. Wouw, Burg. Bardoelstraat 18, erf afscheiding - C. Wolfs, Vinkenberg 17, garage - H. van Oers, Den Oudenhof 4, wijziging ver gunning bouw werkplaats/berging - J. Schoenmakers, De Stappert 24, erfaf scheiding - M. Nooijens, Tilburgseweg 22, uitbreidin, garage met kippenhok - F. de Jong, De Stappert 33, hondenhok - M. Raaimakers, Postelstraat 2, uitbreidin woonhuis - L. Meijer, Oostelvoortjes 4, erfafscheiding - M. van Eert, Kloosterlaan 6, garage - Maatschap Burgers, Heuvelstraat 30, lood aan de Heuvelstraat 31. - P. Postelmans, De Looijakker 35, erfaf scheiding. Sociale aangelegenheden Voor vier personen is de bijdrage vastgesteli in het kader van de Wet op de Bejaardenoor den. Een aanvrage om eenmalige bijstand i afgewezen terwijl een aanvrage om een maan delijkse bijstand is toegewezen. Op vier aanvragen W.W.V. en drie aanvragei R.W.W. is positief beschikt. Een aanvrag W.W.V. is afgewezen. Diverse aangelegenheden - Drie personen hebben gemeentegarantie ver kregen voor het aangaan van hypothecair geldlening. - Diverse volkstuintjes, waarvan de huur wa opgezegd, zijn toegewezen aan nieuwe huur ders. - Ten behoeve van de Hertog Jan Basisschoo zijn kredieten beschikbaar gesteld voor eer inpandige verbouwing en voor de aanscha van buitenspeelmateriaal. - C.V. De Durdraaiers heeft ontheffing ver kregen voor het aanbrengen van reclamebor den ten behoeve van de bierfeesten op 28 sep tember 1985. - Voor het organiseren van een speelgoedbeur in Den Boogaard op 27 oktober 1985 i: toestemming verleend aan Peuterspeelzaa Janneke. A i Op woensdagavond 2 oktober vindt in ge meenschapshuis ’Den Boogaard’ te Moergestel een bingo-avond plaats. Deze wordt georgani seerd door de oudervereniging van geestelijk gehandicapten VOGG. U zult deze oudervere niging wellicht beter kennen onder de oude naam ’Het Zorgenkind’. De afdeling Oister- wijk is aktief in Berkel-Enschot, Udenhout, Haaren, Oisterwijk en Moergestel. Regelmatig organiseert men aktiviteiten voor leden en kin deren, maar ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. Zo ook deze bingo-avond. Iedereen, die van een gezellige bingo-avond houdt is van harte welkom. Er zijn leuke prij zen te verdienen (zoals een portable TV), ter wijl de kosten bewust laag worden gehouden. Een kaart voor een avond spelplezier kost slechts 10 gulden! Ook wordt er géén entree geheven! Hoewel de opbrengst is voor het werk van de oudervereniging, is een belangrijk doel ook het bieden van een gezellige ontmoe- tingsgelegenheid. De bingo-avonden van de oudervereniging hebben in het verleden een naam in de regio opgebouwd erg sfeervol te zijn. Een gevulde zaal is daar het gevolg van. Maar dat ligt ook aan de kombinatie leuke prijzen - lage kosten. De avond begint om 20.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 3