hW Beëdiging I I I N.J.W. Kamphorst is donderdag 3 oktober gesloten. I Zonovergoten Komtoer Mededeling ’Moergestel-Nieuws’ op weg naar 10 jaarü EVENEMENTENKALENDER GEMEENTE MOERGESTEL 1 Nieuw gemeenteraadslid voor V.V.D. De praktijk van tandarts Bh IA 8 K Theo op ’t Hoog M.O. H B 400-3 Frans de Vet, secretaris. W! M •I •I •I •I •I •I •I X >1 >1 Spoedgevallen: Tandarts J.M.A. Stieger, telefoon 04243-1948. Uitgave uniek boek in maart a.s. Ruim 4000 wielerliefhebbers hebben afgelopen zondag met volle teugen kunnen genieten van de 4e uitgave van de Komtoer van Moergestel. In de eerste plaats was dat natuurlijk te dan ken aan de perfekte organisatie die wederom ’n sterk rennersveld aan de start had weten te krijgen en verder was het natuurlijk *t uitste kende weer. Recreanten Bij de recreanten was Eduard v.d. Loo weer veruit de sterkste, maar het mag als een ver dienste worden beschouwd dat Rob van Elde- ren ’n keurige tweede plaats wist te bereiken en In de afgelopen jaren is gebleken, dat er bij veel mensen behoefte bestaat aan een over zicht van de verschillende aktiviteiten in onze gemeente. Regelmatig bereiken ons vra gen als 'Wat is er 't komende weekend te doen', 'Wij willen op die en die dag iets organi seren, is er dan al iets gepland', etc. Om te voorkomen dat verenigingen gelijktijdig een evenement organiseren, is een betere afstemming gewenst. Dhr. Ad Nouwens heeft nu het initiatief genomen om de EVENEMENTENKALENDER nieuw leven in te blazen. Het gemeentebestuur vindt dit een goede zaak en vraagt u dringend hierbij uw medewerking te verlenen. Het hangt immers van u en uw vereniging af of dit initiatief kans van slagen heeft. U kunt uw gegevens schriftelijk of mondeling doorgeven aan Ad Nouwens, Huysac- kerstraat 15, tel. 2428 of op het gemeentehuis, Raadhuisstraat 21, tel. 1235 (toestel 23). Eventueel zijn hiervoor op deze adressen ook formulieren te krijgen. De kalender zal eens per week worden gepubliceerd in Moergestel Nieuws en eens per maand in de Rekreatiekrant VW Hart van Brabant. Evenementen dienen derhalve zo spoedig mogelijk, maar in ieder geval 2 weken van te voren doorgegeven te worden. De eerste publikatie vindt plaats op 6 november a.s. Wij vertrouwen op een prettige samenwerking en hopen dat de evenementenkalender een blijvend karakter zal hebben en niet, zoals eerdere pogingen, vroegtijdig tot onder gang gedoemd zal zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd. de burgemeester, J.B.S ter Veer de sekretaris, A.P.A. de Rouw WOENSDAG 2 OKTOBER 1985 10e Jaargang - Nr. 400 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Amateurs De wedstrijd van de amateurs was misschien wat minder aantrekkelijk omdat ’n viertal koplopers al vrijvroeg in de wedstrijd het com plete peloton wist te dubbelen maar toch de den in het begin o.a. onze plaatselijke favoriet Erik Welten en ook Berrie Zoontjens van zich spreken, maar uiteindelijk kwamen zij toch te kort tegen het geweld dat het genoemde viertal al vroeg ontketende. John v.d. Akker, Dave Das, Erik Cent en Huub Kools vochten tot slot in een allesbeslis- sende laatste ronde uit wie zich tot winnaar mocht laten kussen door rondemiss Karin van Berkel. In deze volgorde kwamen ze over de streep en dat betekende voor John v.d. Akker z’n vijfde seizoensoverwinning. Leuk is ook nog om te vermelden dat hij vorig jaar bij de junioren de Komtoer op zijn naam wist te schrijven. openbare werken moeten worden behan deld. In deze kommissie komen toch al niet veel bijzondere zaken aan de orde aldus van Stiphout. Wethouder van Gils deelde de me ning van hem niet. Hij gaf aan dat de kom missie openbare werken wel degelijk iets be tekent en dat de waardevolle zaken worden besproken. Dat dit punt niet in de kommissie is geweest ligt alleen aan het feit, dat er voor 30 september moet zijn besteld om tijdig over deze machines te kunnen beschikken. Na de behandeling van de agendapunten wer den nog twee mededelingen gedaan. - De begroting voor 1986 is klaar, is sluitend met een post onvoorzien van ƒ255.000, Een geruststellende en hoopvolle begroting dus. - Het fietspad naar Tilburg kan op het Moer- gestelse gedeelte zo goed als zeker worden aangelegd. Het gedeelte door Berkel- Enschot, langs het Bakseven en in de ge meente Tilburg zijn nog onderwerp van bespreking. De vergadering werd hierna gesloten voor het publiek, maar voorzitter en leden hadden daarna nog ongeveer veertig minuten nodig voor interne besprekingen. Waarover? We zul len het weten in een van de volgende vergade ringen. In maart 1986 is het precies 10 jaar geleden dat ’Moergestel-Nieuws’ voor het eerst bij u in de bus viel. Een unieke gebeurtenis, want al tien jaar lang wordt dit weekblad gratis bij u aan huis be zorgd en getuige de vele reakties is het, zoals we in het eerste nummer aankondigden, een echte huisvriend geworden. De redaktie heeft het plan opgevat om ter gele genheid van het 10-jarig bestaan een uniek boekwerkje uit te geven. In dit boek gaan we nog eens ’in vogelvlucht’ door de tien jaren heen, hetgeen betekent: be langrijke maar ook leuke momenten worden in woord en (vooral) beeld nog eens herhaald, 'n soort historisch overzicht van plaatselijke ge beurtenissen die onze aandacht trokken in de afgelopen tien jaar. Het zorgvuldig samengestelde boek (niet zo maar ’n brochure, want het wordt écht gebon den), bevat minimaal 128 pagina’s en zal 7,gaan kosten, afhankelijk van het aantal bestellingen. U zou het kopen van dit boek kunnen zien als ’n éénmalige abonne mentsprijs, want ook in de toekomst krijgt u ’Moergestel-Nieuws’ gratis in uw brievenbus. Kunt u zich ’n mooier kado voorstellen van uw jarige krant? In het begin van het volgende jaar zal met de produktie van het boek worden begonnen. Hoe komt u in het bezit van ’Tien jaar Moergestel-Nieuws in vogelvlucht’? Heel eenvoudig. U wacht gewoon tot er ie mand namens ’Moergestel-Nieuws’ bij u aan de deur komt. Aan die persoon geeft u uw bestelling op. Denk daarbij vooral ook aan uw familie of vrienden, want het boek zal onge twijfeld een mooi geschenk worden om ie mand kado te doen. U hoort nog van ons! De eerste drie bij de recreanten met vooraan de rondemiss Karin van Berkel. Voor de ouders die een leerling hebben op de R.K. Scholengemeenschap Durendael te Oisterwijk. De jaarlijkse Algemene Ledenvergadering wordt gehouden op dinsdag 8 oktober 1985, aanvang 20.00 uur in de ’Weijenbergh’, Ge- mullehoekenweg 47 te Oisterwijk. Ouders van leerlingen die onverhoopt geen uit nodiging hebben ontvangen, gelieve deze me dedeling als zodanig te beschouwen. Graag tót ziens op onze Algemene Ledenver gadering. Namens het Bestuur van de Oudervereniging ’Durendael’. De beëdiging van het nieuwe gemeenteraadslid voor de V.V.D. bracht wat meer belangstelling op de publieke tribune mee dan we de laatste tijd gewend zijn. De burgemeester nam de heer P. Gerlach uit de Krijtenbogtstraat de eed af. Hieraan voorafgaand had de burgemeester in zijn woord van welkom aangehaald hoe moei lijk het is om als éénmansfraktie het vele werk in de raad te doen. Kommissies Van die moeilijkheid was al iets te merken bij de benoemingen van gemeenteraadslid Ger lach in alle tien de kommissies van advies en bijstand, met dien verstande, dat de heer Ger lach zich in een aantal mag laten vervangen door waarnemers. Besluiten Een aantal agendapunten werd vlot afgewerkt, waarvan hier de besluiten: een krediet van 3.223,wordt beschik baar gesteld voor gordijnen in ’De Vereni ging’- De vierde fase van sportpark Stokeind kan a raison van 96.000,— worden uitgevoerd De van Rijckevorsellaan en de Water- hoefstraat kunnen worden herstraat. Er werd een krediet beschikbaar gesteld van 36.166,Bij monde van Jan Vriens maakte de P.G.B. de opmerking, dat zij voor de uitvoering van dit werk maar een of ferte hadden gezien, terwijl er toch de af spraak ligt, dat minimaal twee offertes moe ten worden uitgebracht. De voorzitter bea amde dit en zei, dat op het uitbrengen van deze ene offerte nog een antwoord komt bij de aanbesteding van een ander werk. Het blijft vervolgens een goede gewoonte om meer dan een offerte aan te vragen. De nieuwe woninglijsten werden vastgesteld. Dit ontlokte Harrie van Stiphout toch enige opmerkingen en hij wilde graag weten hoe nu de stand is bij het aantal woningzoeken den. In plan Oistelvoirt zijn de laatste tijd heel wat woningen opgeleverd en dit geeft de indruk dat de woningbehoefte niet zo groot is. Er werd zelfs gesproken van leuren met woningen en het weigeren van woningen. Wethouder Smits ontkende dat er sprake zou zijn van voldoende woningen. Op dit moment worden er verhoudingsgewijs veel woningen opgeleverd en dit zou de indruk kunnen wekken dat aan de behoefte is vol daan. Inderdaad zijn er door woningzoeken den woningen geweigerd maar dit lag aan het feit dat zij nu nog geen woning willen maar wel ingeschreven willen blijven staan voor een later tijdstip. Ook is een verandering waar te nemen in het soort woningen wat wordt gezocht. Woningwetwoningen zijn duidelijk minder in trek. De voorkeur gaat uit naar premie-woningen. Op een vraag van de heer Wolfs waarom de planning is gebaseerd op een onderzoek uit 1981 werd geantwoord, dat dit onderzoek natuurlijk wordt bijgesteld. Autobedrijf Donkers koopt van de gemeente een perceel grond in de Souman voor een be drag van 116.415,In de overeenkomst worden 24 voorwaarden en bepalingen ge noemd. Een restperceel van 280m2 aan de Looyakker wordt verkocht aan de heer W. Smetsers. Een verweerschrift betreffende de provincia le omlegging T 31 zal worden gezonden aan de raad van State. De V.V.D. fractie, de heer P. Gerlach steunt hiermee niet in. Er wordt een krediet beschikbaar gesteld voor de aanschaf van materieel voor de glad- heidsbestrijding. De heer van Stiphout was nogal verbolgen over het feit, dat de stukken hierover veel te laat bij de leden van de raad waren binnen gekomen. Ook had dit in de kommissie de bloemen waren verder nog voor Erik van Gisbergen die derde werd. Uitslag Junioren: 1. R. Verspeek, Schijndel; 2. A. Tak, Oud- Gastel; 3. A. van Dongen, Dongen; 4. P. Coo- ne, Eindhoven; 5. H. Pijpers, Oosterhout. Uitslag Recreanten: 1. Eduard v.d. Loo; 2. Rob van Elderen op 1.48; 3. Erik van Gisbergen; 4. Maurice Schel- lekens; 5. Teun Kastelijn; 6. Jan Zoontjens; 7. Frank van Elderen; 8. Frank van Hulten; 9. Frank Smolders; 10. René Oerlemans; 11Erik Otten; 12. Jack v.d. Wouw; 13. Harry Meeu- wis; '14. Toine Schilders. Uitslag liefhebbers veteranen: 1. G. Bongerts, Nijmegen; 2. W. Vink, Nijme gen; 3. T. Gijsbers, Mierlo; 4. H. van Oor schot, Bergeijk; 5. J. van Dijken, Dodewaard. Uitslag loterij: Aan de programmaboekjes waren prijzen ver bonden die zijn gevallen op de volgende num- mersi 788 - 809 - 111 - 593 - 709 - 708 - 870 - 522 - 225 - 528 - 901 - 341 - 77 - 842 - 430 - 300 - 192 - 803 - 635 - 319 - 555 - 582 - 916 - 313 - Prijzen af te halen bij Joost Welten, Bosstraat 20; Harrie Hoffmans, Bosstraat 14 of bij Café-Rest. de Brouwer. Geslaagd Al bij al kunnen we terugzien op een geslaagde wielerdag en de Stichting Wielerronde Moer gestel kan zich met ’n gerust hart op gaan ma ken voor het eerste lustrum. moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1