I 1 I I 1 4e Komtoer van Moergestel r I Sauwelen 1986 Gemeenteraads vergadering Sukses voor drumband harmonie Gemengde zangvereniging Moergestel Jubileumcomitee Harmonie Playback-concours Mini-playback- concours t I 1 •••X •••X /I W «1 12 oktober Tiende Weense avond Oproep INA 1 Naam: Artiestennaam: Adres: Adres: Telefoon: Ik wil meedoen aan Playbackconcours als: groep/beginner/duo/trio* WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1985 10e Jaargang - Nr. 399 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Naam optreden: doorstrepen wat niet van toepassing is. Organisatie C.V. Dorstvlegels •••X i i Op 12 oktober a.s. brengt Con Amore haar jaarlijkse Weense avond, dit jaar de tiende in successie. Als hoofdthema is gekozen ’Eine Nacht in Ve- nedig’, zodat het grootste deel van de avond zich afspeelt op het San Marcoplein van Vene tië. In de vorm van een potpourri zullen een aantal succesnummers uit voorbije jaren wor den teruggehaald. Het koor en onze solisten zullen hierbij wor- den gesteund door gastsolist Peter Witjes uit Bergen-op-Zoom, die zich in onze streek reeds grote bekendheid heeft verworven. Zoals in de laatste jaren hebben wij ook nu weer een regis seur, en wel in de persoon van Harry van Lue nen, bij de operetteliefhebbers onder u zeker geen onbekende. Dit alles opgeteld bij het enthousiasme van di rigent en koor, staat garant voor een sfeervolle muzikale avond. Wij nodigen u dan ook allen uit om op 12 oktober naar Den Boogaard te komen. De aanvang is om 20.15 uur. Toegangskaarten a 10,kunt u verkrijgen via onze leden of via telefoon 3212, tussen 6 en 8 uur. Vrijdag 27 september a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Beëdiging nieuw benoemd lid van de ge meenteraad. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 30 augustus 1985. 6. Voorstel tot het voorzien in de vakatures in diverse kommissies. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van gor dijnen in De Vereniging, Postelstraat 17. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vierde fase sportpark Stokeind. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor herstrating van de Water hoef straat en Van Rijckevorsellaan. 10. Voorstel tot vaststelling van de plan- ningslijsten nieuwbouw, herbouw en ver betering 1986 t/m 1990. 11. Voorstel tot aankoop grond C.A.M. Donkers-Wolfs en verkoop perceel in dustrieterrein aan ’Autobedrijf Donkers Moergestel V.O.F.’. 12. Voorstel tot verkoop van een kavel bouw grond in het bestemmingsplan Oistelvoirt Herziening I aan de heer W.T.J. Smetsers te Moergestel. 13. Aanbieding verweerschrift provinciale om legging T.31. 14. Voorstel tot wijziging artikel 37 Regeling Samenwerkingsverband Midden-Brabant 15. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 16. Sluiting. Wij doen een oproep aan de sauwelaars van Moergestel (en die zijn er meer dan u denkt) om zich op te geven voor deelneming aan de Sauwelavonden welke worden gehouden in het komende Carnavalseizoen. Schroom u niet aan te melden. Wij zijn er van overtuigd dat er veel onbekend talent rond stapt dat nu maar eens de stoute schoenen moeten aantrekken en in de ’ton’ stappen. Uiteraard is deze oproep ook bestemd voor die deelenemers die reeds eerder of meerdere ma len aan dit evenement deelgenomen hebben. De mensen welke door hun ’sauwels’ menig Moergestelnaar buikpijn van het lachen heb ben bezorgd. U kunt zich opgeven schriftelijk of telefonisch bij de sauwelcommissieleden W. van Oudheus- den, Vooskerbos 6, tel. 1943 en P. Poort, de Stappert 41, tel. 1848. Gezien de voorbereidingen verzoeken wij u uw eventuele opgave vóór 2 oktober te doen bij een van bovenstaande personen. Mogelijk heeft het motto carnaval ’85-’86 een stimulerende werking op u als sauwelaar want ’zo gut maokt, heddet!’. Het Jubileumboek neemt steeds vastere vor men aan. Naarstig onderzoek heeft heel wat interessante gegevens aan het licht gebracht. Onze vorige oproep heeft ons verschillende ou de foto’s van oprichters en eerste leden opgele verd. Toch zitten we nog met een paar lacunes. Wie kan ons helpen aan een foto/bidprentje van A.C. Fick, hoofdonderwijzer van de openbare school van 1883-1917, gestorven 1919. En wie heeft of wel foto’s die gemaakt zijn bij de thuiskomst van oud-Indiëgangers? Daar moeten toch ergens foto’s van te vinden zijn. Kunt u ons helpen, neem dan even contact op met J. Stroucken, tel 1929; T. v.d. Wouw. Zaterdag 12 oktober begint het playback concours om 20.00 uur in café ’t Centrum. Zondag 13 oktober is de finale waar dan be kend wordt wie dit jaar de wisselbeker ’Beste play-backer van Moergestel’ mee naar huis mag nemen (aanvang van deze avond is ook 20.00 uur). Deze avond zal worden opge luisterd met een optreden van de bekende trou badour Jo Hoogendoorn. Het lag bij ons in de planning om zondagmid dag van 14.00 uur tot 18.00 uur een Mini- playbackshow te houden voor kinderen van 6 t/m 9 jaar (bij voldoende belangstelling). Deze zullen dan strijden om de beker maar na tuurlijk zullen ook de andere deelnemertjes niet vergeten worden. De belangstelling bij de jeugd van 6 t/m 9 jaar is volgens ons aanwezig en daarom zou het leuk zijn als heel Moergestel deze kleine ar tiesten aan het werk zou kunnen zien. Ook op deze middag zal een deskundige jury aanwezig zijn (laatste inschrijfdatiun Miniplayback is 30 september). De ’grote’ playbackshow zal beide avonden om 20.00 uur beginnen en de entree bedraagt 2,50 (de laatste inschrijfdatum voor dit ge beuren is 3 oktober). Dus wil je meedoen, geef je eigen dan op bij: Jos Wolfs, Kloosterlaan 51, Moergestel. Moergestel w nio maal kleppers, die er al overwinningen op heb ben zitten. De grote strijd ontbrandt pas als om 15.30 u. de amateurs van start gaan. Klasbakken als Berry Zoontjes, de kopman van het Nieuws blad klassement, Louis van Welg, de crite- riumkoning, Arjan van den Dries uit Dongen, P. Bosch uit Gorinchem, Hans Brankkaert uit Tilburg en Huub Cools zullen zorgen, dat de goede naam welke de Komtoer heeft wat inzet betreft, zeker zal blijven bestaan. Ook hier weer plaatselijke favorieten als Lam bert en Eric Welten. Vooral deze laatste zal zich in eigen dorp zeker willen bewijzen. Voor het eerste jaar rijdend, bij de amateurs heeft hij ook in deze categorie een plaats opgeëist bij de veelbelovende nieuwkomers. Hij heeft zich verzekerd van het gezelschap van drie maten uit de Gazelleploeg, R. Pothuizen en de gebr. Moorman uit Amsterdam. Ralph Moorman hebben we vorig jaar nog als winnaar bij de ju nioren gehuldigd. De eerste winnaar van de Komtoer, H. Lunen burg is ook weer van de partij. Verder natuurlijk alle bekende streekrenners zóals, K. Evers uit Goirle, M. Grootjans uit Tilburg, Jan Verhoven uit Berkel-Enschot, ei genlijk half Moergestel, T. v.Korven uit Dies- sen en T. van Hest uit Tilburg. Als de strijd zo spannend wordt als het zich nu laat aanzien, hoeft u zich geen minuut te ver velen. Gratis entree Door de medewerking van ons plaatselijk be drijfsleven, de middenstand en vele sponsors is het ons gelukt om het hele programma weer gratis voor iedereen toegankelijk te maken. Programmaboekje In heel het dorp zal huis aan huis het program maboekje worden verkocht. De prijs van het boekje is 2,50,In het boekje is een com pleet overzicht opgenomen van alle deelne mers. De opbrengst maakt het ons mede moge lijk om de entree gratis te houden. Loterij Om de verkoop van de programmaboekjes aantrekkelijker te maken, is hieraan een loterij verbonden met diverse waardebonnen, zodat het boekje voor u weleens een grotere waarde zou kunnen hebben, dan de prijs die u ervoor gegeven heeft. Enige bijzonderheden De Komtoer is tevens de slotronde van dis trict Zuid van de K.N.W.U. De Komtoer is ook de laatste ronde, welke meetelt voor het Nieuwsblad klassement. De Komtoer wordt verlevendigd door de le vende muziek bij bar De Schouw en café de Brouwer. De Komtoer wordt door de E.H.B.O. voor zien van alle E.H.B.O. posten. De Komtoer is voor u en iedereen die iets om sport op niveau geeft. Tot slot wensen wij u een prettige wielerzon- dag en hopen, dat u regelt wat wij niet kunnen. Het weer. Als dit goed is, is de hele dag goed. Namens de Stichting Wielerronde Moergestel Theo op 't Hoog Al doet de uitslag misschien anders vermoe den, toch heeft de drumband van harmonie ’Prinses Juliana’ een alleszins behoorlijke prestatie geleverd door op een concours te Sterksel een 2e prijs te behalen in de 2e divisie. De jury, bestaande uit de heren Peeters, de Vries en Laro (bepaald niet de geringste namen uit de drumbandwereld) gaf als laagste cijfer op haar rapporten een 7. Van de benodigde 288 punten voor een le prijs haalde de drum band, die onder leiding staat van instructrice Coby Bol, 281 punten. Dus toch een keurige prestatie van deze jongens, waarmee wij hen gaarne van harte feliciteren. Aanstaande zondag wordt alweer de 4e Kom toer van Moergestel gereden. Ook dit jaar wordt gebruik gemaakt van het volgende par cours: Start aan het Rootven bij De Spar bar De Schauw Linksaf de Korenstraat in Linksaf de Schoolstraat in Linksaf de Kerkstraat in Vervolgens over het Rootven tot start/finish De hiermee gepaard gaande afsluitingen en verdere verkeersmaatregelen worden nog door de gemeente ter kennis gebracht, zodat wij er hier verder niet op in hoeven gaan. Buurtbewoners Natuurlijk brengt het organiseren van een der gelijk evenement overlast mee voor de bewo ners van de straten in de direkte omgeving van het parcours. Deze bewoners worden nog eens extra benaderd in de loop van de week om be grip te vragen voor deze overlast. Tevens wordt hun dan gevraagd om het parcours zo vroeg mogelijk vrij te maken en aan.hen, die binnen het parcours wonen om hun auto, als ze die dag ergens anders heen moeten, al vroeg buiten het parcours te zetten. Programma Voorheen is het zo geweest, dat we de dag opende met onze plaatselijke rekreatieve wie lerfanaten. Om nu iedereen de gelegenheid te geven om aan deze wedstrijd deel te nemen, maar meer nog om iedereen de gelegenheid te geven deze cracks aan het werk te zien is dit nu gewijzigd. Het programma ziet er nu als volgt uit: 11.45 u.: Liefhebbers/veteranen (landelijk) 13.00 u.: Rekreanten (alleen Moergestelnaren) 13.45 u.: Junioren 15.30 u.: Amateurs Ingeschreven hebben tot nu toe: 44 liefhebbers/veteranen, 90 junioren en 108 amateurs. Onze plaatselijke rekreanten kunnen nog tot aanvang van de wedstrijd inschrijven bij ons clubhuis H. de Brouwer of bij Harrie Hoff mans of Joost Welten. Dus heren wielrenners uit Moergestel schrijf in voor de Komtoer. Ve len gingen u al voor. Deelnemers: In elke categorie die in Moergestel aan de start verschijnt, treffen we dorpsgenoten aan. Bij de liefhebbers/veteranen zijn dat Peter Bur gers, Jan de Laat en John Schepens. Vooral Jan de Laat hebben we dit jaar al verschillende keren vooraan in de uitslagenlijsten aangetrof fen, zodat we mogen verwachten, dat hij in ei gen dorp zeker vooraaan zal rijden. Een nieuwkomer in de wielerwereld is onze dorpsgenoot John van Kerkoerle, die in de ca tegorie junioren start. Voortgekomen uit de groep welke vorig jaar voor d’n Boogaard bij de rekreanten meereed, heeft John zich dit jaar bezig gehouden met de officiële wieler wedstrijden. Een harde leerschool, maar als hij zich nou zondag in eigen dorp kan laten zien is dat niet voor niets geweest. Dat het niet weggegeven zal worden, wordt wel duidelijk als men de namen hoort van F. Kersten uit Geldrop, P. Coone uit Eindhoven, J. Pas uit Rosmalen en M. Maton uit Oisterwijk. Alle- I SS

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1