BIBLIOTHEEK 28 SEPTEMBER I985 BIBLIOTHEEK Jan van Velthoven 466.- Om in LIGTVOET COLLEGE- MEISJESSCHOEN 88,- Nationale collecte van levensbelang voor de Nierstichting Noord-Brabantse Muziekscholen op NCRV-Radio WW/ 28 SEPTEMBER I985 ^SCHOENEN k "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON w n i - BATAVUSA vanaf - - Ia F KOLLEKflE 1985-1986 onparen 25% VANAF NA 8 PAGINA 9 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1985 Woonplaats Naam Telefoon Straat Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is pok een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) Industrieweg 13, Moergestel. Tel. 04243 1867. t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels f 5,- Schoolstraat 3 - Kerkstraat 21 - Moergestel Telefoon 04243 - 1284 en zelfs popgroepjes. Deze treden niet alleen op tijdens een schoolconcert aan het eind van het seizoen, maar ook bij andere gelegenheden in het seizoen. Het opdoen van podiumerva- ring is hierbij erg belangrijk, maar vooral het genoegen om mét elkaar en vóór anderen mu ziek te maken. In bepaalde streken in Noord- Brabant werken plaatselijke muziekverenigin gen en de muziekschool in die regio nauw sa men. Zo zijn er harmonie- en fanfare orkesten, waarvan een groot deel van de leden een opleiding volgt aan een muziekschool. Dat is uiteraard een goede zaak, vandaar dat deze vereniging betrokken zijn bij deze NCRV- programmaserie. Programma-overzicht: 24 september programma 1: - Stichting De Eindhovense Muziekschool 1 oktober programma 2: - Muziekstichting Dongen Gilze-Rijen; Gemeentelijke Muziek- en Ballet-school Bergen op Zoom. 15 oktober programma 3: - Streekmuziek- school Oisterwijk e.o. (1); Kon. Ver. Soc. Harmonie ’’Asterius”, Oisterwijk. De veilig-op-weg-f iets FRAME: Damesmodel met parallelbuis frame en herenmodel. VERSNELL1NG/REMSYSTEEM: Naar keuze met terugtraprem in kombinatie met een knijprem op het voorwiel of met trommelremmen met kabelbediening in kombinatie met een 3-versnellingsnaaf. INGEBOUWDE EXTRA’S: Verchroomde velgen, zwarte banden met reflekterende strips, kogellagertrapas, kunststof kettingkast KLEUREN: Tweekleur groen en tweekleur bruin. LET OP: Alleen als er op de fiets BATAVUS staat, is het ’n echte Batavus. Openingstijden: Maandag t/m Dondetdag de hele dag open tot 18 00 uur Vrijdag de hele dag open tot 20 00 uur. Zaterdag de hele dag open tot 16 00 uur 29 oktober programma 4: - Stichting Muzie konderwijs Land van Heusden en Altena Stichting Muziekonderwijs ’’Albert Smeijers” Andels Fanfarekorps en brassband ’’Oefening en Ontspanning” uit Wijk en Aalburg. 12 november programma 5: - Muziekschool ’’Aaltje Noordewier” te Deurne Stichting Goirlese Muziekschool te Goirle; Muziek school Midden-Langstraat te Waalwijk. 26 november programma 6: - Streekschool Om haar aktiviteiten mogelijk te maken is de Nierstichting sterk afhankelijk van giften van particulieren en bedrijven. Een groot deel daarvan wordt opgehaald tijdens de nationale collecte. Eén week per jaar mag de Nierstichting in heel Nederland collecteren. Dit jaar in de week van 23 tot en met 29 september. In het hele land wordt door circa 50.000 vrij willigers huis-aan-huis een folder met informa tie over het werk van de Nierstichting ver spreid met het verzoek een bijdrage over te maken op giro 388.000 t.n.v. Nier Stichting Nederland te Bussum. Verder wordt in deze week ook op radio en TV aandacht geschon ken aan de nationale collecte van de Nierstich ting. Wat doet de Nierstichting? De Nierstichting zet zich in voor alle nierpa- tiënten in Nederland. Door de bezuinigingen van de overheid in de gezondheidssector en in de sfeer van de sociale voorzieningen, waar mee zeer veel chronische nierpatiënten te ma ken krijgen, wordt in toenemende mate een be roep op de Nierstichting gedaan voor financië le steun. Op het gebied van dialyse en transplantatie werd door de Nierstichting in 1984 bijna 1 miljoen uitgegeven; voor wetenschappelijk on derzoek ruim 7 miljoen. Aan sociaal maatschappelijke begeleiding en direkte hulp verlening aan patiënten werd bijna 2 miljoen beschikbaar gesteld. Stijgend aantal chronische nierpatiënten Ieder jaar komen er in Nederland ongeveer 500 nieuwe chronische nierpatiënten bij. Momen teel zijn er circa 2500 chronische nierpatiënten Op dinsdag 24 september a.s. start de NCRV- radio met een serie van acht programma’s met ensembles, koren en orkesten van een aantal muziekscholen in Noord-Brabant. Ze zullen te horen zijn in het programma ’’Muziek in vrije tijd”, dat (op dinsdag) te beluisteren is van 18.15 tot 19.15 uur via Hilversum (vanaf 15 oktober van 18.30 tot 19.30 uur). Dankzij de medewerking van het zgn. ’Directeuren-overleg’, een overkoepelend or gaan van de Noordbrabantse muziekscholen, kon deze radioserie worden gerealiseerd. Er gebeurt namelijk heel wat op muziekgebied binnen de muren van onze Nederlandse mu ziekscholen en het is alleszins de moeite waard om dat eens naar buiten te brengen, via een programma als ’’Muziek in vrije tijd”. Met name het ensemble-spel heeft zich de laatste tijd verrassend ontwikkeld. In iedere school zijn daar wel voorbeelden van te vin den. Naast de symfonie-orkesten en kamermuziek-ensembles hebben een aantal muziekscholen slagwerkgroepen, met een uit gebreid melodie-instrumentarium, bigbands Oisterwijk e.o. (2); Stichting Udense Muziek school; Gemeentelijke Stichting Veldhovense Muziekschool. 10 december programma 7: Tilburgse Muziek school en Tilburgs Vocaal Ensemble; Het Bre daas Kamerorkest van de Stedelijke Muziek school Breda. 31 december programma 8: - Stedelijke Mu ziekschool en Dans ’s Hertogenbosch Muziek school voor Hilvarenbeek e.o. in Nederland. Zonder dialyse-behandeling of transplantatie zouden zij niet verder kunnen leven. Velen van hen moeten twee tot driemaal per week een 4 tot 6 uur durende dialyse- behandeling ondergaan, of moeten continu 2 liter spoelvloeistof in de buikholte dragen, die elke 4 uur moet worden gewisseld. De Nierstichting heeft er in belangrijke mate aan meegewerkt dat thans in Nederland iedere chronische nierpatiënt, jong of oud, kan dialy- seren. Wetenschappelijk onderzoek Wetenschappelijk onderzoek is kijken naar de toekomst. Een toekomst, waarin chronische nierinsufficiëntie misschien belangrijk minder voorkomt en er wellicht betere behandelme thoden zullen zijn. Maar om dat te bereiken moet er veel weten schappelijk onderzoek worden verricht op veel terreinen. De Nierstichting besteedt dan ook belangrijke bedragen aan wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken van nierziekten, naar verbetering yan de behandelingsmetho den en van de transplantatie-techniek. Transplantatie Niertransplantatie is de hoop van veel nierpa tiënten. Vorig jaar hebben bijna 400 patiënten door transplantatie een nieuwe nier ontvan gen. Dat aantal is echter lang niet voldoende en daarom zet de Nierstichting zich in voor het uitbreiden van de transplantatie mogelijkheden, o.a. door verspreiding van het donorcodicil. Niersteenvergruizer Sinds maart van dit jaar is in het Rotterdamse Ziekenhuis Dijkzigt de eerste niersteenvergrui zer in Nederland in gebruik. Deze niersteen vergruizer werd door de Nierstichting geschon ken. De niersteenvergruizer maakt veel niersteenoperaties overbodig. Thans zijn reeds circa 400 mensen met de niersteenvergruizer behandeld. Zonder de Nierstichting zou deze nieuwe behandelmetho de nu nog niet mogelijk zijn in Nederland! Nationale Collecte Het thema van de nationale collecte van de Nierstichting is: ’Geef! Om ’n ander. Doen!’ Vorig jaar was de opbrengst van de collecte ruim 6,2 miljoen. De Nierstichting hoopt dat ook dit jaar eenzelfde resultaat kan worden bereikt. Ligtvoet presenteert u nu de nieuwste kinder- en jeugd-schoen-mode! En natuurlijk zoals u gewend bent van ons: uitstekende kwaliteit voor ’n ’’be schaafde” prijs! De kleuren: DONKERBLAUW of LEVER. Maten 29-40 in 5 wijdtema- ten van extra smal tot extra breed.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 9