Pisang tussen de bloemen Kienen met Audacia i mi n Vlooienmarkt voor het eerst overdekt... fiets of hometrainer S Dames- of heren- I r C.D.A. Achterban Bingo voor ’t Zorgenkind Postbus 51 nu in de bibliotheek ’t Draaiboompje’ heropent Uitnodiging Kledinginzameling Geslaagd Vrijdag 20 september om 20.30 uur in de kantine aan de Molenstraat K K I 1 4 i BL I- - tw Uw kopje koffie staat weer klaar! HOOFDPRIJS: De Raadsfraktie van het CDA nodigt al haar leden uit voor haar Achterban-bijeenkomst op woensdag 25 sept. a.s. om 20.30 uur in de bo venzaal van de Boerenbond. Op deze bijeenkomst wordt de agenda voor de komende raadsvergadering besproken. Verder komen aan de orde: ”De Algemene beschou wingen en de gemeenteraadsverkiezingen. Uw inbreng en uw mening is voor de raadsfraktie erg belangrijk. U komt toch ook? Voor meer informatie kunt u steeds terecht bij: Wethouder Toon v. Gils, tel. 1430; Theo Mulders, tel. 1347; Riky Bergman v.d. Loo tel. 2407; Albert v.d. Werf tel. 1859; Jan Wolfs tel. 2380. 9 Café-Zaal-Dancing ,’t Draaiboompje’ heeft ’n complete metamorfose ondergaan en wil dat ook op grootse wijze gaan vieren tijdens de openingsavond op donderdag 26 september a.s. Om 18.00 uur zal burgemeester ter Veer de heropening verrichten van de totaal vernieuw de en vergrote zalen en café. Aansluitend zal om 20.00 uur de zaak opengesteld zijn voor ie dereen die een kijkje wil komen nemen. Donderdag 26 september a.s. Het belooft een feestelijke avond te worden die muzikaal zal worden opgeluisterd door de klokkendorper Blaaskapel uit Aarle-Rixtel. Wat de verbouwing precies heeft ingehouden zullen we u in Moergestel-Nieuws die na de opening verschijnt zeer zeker vertellen, maar het beste is dat u op donderdag 26 september a.s. zelf eens een kijkje gaat nemen. Janus en Sjaan Rijnen heten u vanaf 20.00 uur van harte welkom! Op donderdag 26 september a.s. zal onze jaar lijkse ziekendag gehouden worden in ’t Klooster St. Stanilaus aan de Kloosterlaan. Deze dag is bedoeld voor alle zieken in onze gemeenschap. Mochten er, ondanks onze zorg hiervoor, toch mensen vergeten zijn, kunnen ze zich vooralsnog opgeven bij de Parochiële Werkgroep Zieken en Bejaarden, t.w. mevr. P. Vissers, Rootven 16, tel. 1513 en mevr. C. Ceulemans Burg. Maeyerstraat 15, tel. 1813. U krijgt dan nader bericht van ons. Van harte welkom. De tijd is weer daar voor de tweede kledingin- zamelingsaktie van dit jaar, voor de stichting ’’Mensen in Nood”. Wij houden de aktie op maandag 23, dinsdag 24 en woensdag 25 september. De kleding (ook dekens, gordijnen en schoeisel) kan gebracht worden bij de volgende adressen: Winkel Boerenbond Schoolstraat Jos v. Esch Schoolstraat (witte pomp) mevr, de Groot Oisterwijkseweg 60 P. Ketelaars Oirschotseweg 24 H. v. Oort Stokske 1 Gooi nooit gedragen kleding weg, de goede kleding wordt gesorteerd en verzameld. De minder goede wordt verkocht als vodden, van deze opbrengst kan mede de onkosten be taald worden van het verzenden. Hallo, we zijn er weer. Een bingo-avond voor het Zorgenkind. Woensdag 2 oktober om 20.00 uur in den Boogaard. Iedereen is van harte welkom. Onze dorpsgenoot, de heer A.G.J. Mertens (kapitein) slaagde Cum Laude voor bedrijfs kundig ingenieur aan de TH te Eindhoven. Hierbij feliciteren we hem van harte. VLOOIENMARKT Ieder die naar de t.v. kijkt, ziet geregeld spot jes over tal van onderwerpen waarover je een folder met nadere informatie kunt aanvragen bij Postbus 51 in Den Haag. Vanaf half sep tember hoeft u voor het verkrijgen van deze in formatie van de rijksoverheid geen briefje meer naar die postbus te schrijven en kunt u de kosten van een postzegel besparen. De folder of brochures die u wenst kunt u dan namelijk dichtbij huis vinden: in de openbare bibliotheek. Daar vindt u een speciaal rek met folders, waaruit u kunt pakken en meenemen wat naar uw gading is. U hoeft hiervoor geen lid van die bibliotheek te zijn. Natuurlijk niet, want de openbare bibliotheek staat open voor iedereen. De openbare bibliotheek is veel meer dan een gebouw vol boeken die u kunt lenen. U kunt er ook naslagwerken raadplegen, of dokumenta- tiemappen, of adresboeken, om maar iets te noemen. En voortaan kunt u er dus ook de fol ders van ’’Postbus 51” opwalen. Want de openbare bibliotheek is een centrumvan informatie. Als u, bijvoorbeeld na het lezen van een ’’Postbus 51” folder behoefte hebt aan méér informatie over een bepaald onderwerp, vraag die dan gerust. De openbare bibliotheek zal u zoveel mogelijk helpen. Informatie... de open bare bibliotheek is er voor. Nu ook met folders van ’’Postbus 51”, een nieuwe service. Een voor Nederland toch wel unieke gebeurtenis is te zien in Moergestel: ’n heuse ba nanenboom die momenteel volop vrucht draagt. Het is moeilijk te schatten hoeveel, maar ’n honderdtal bananen hangen ongetwijfeld in deze boom die staat in de kas bij Wim Willems aan de Schoolstraat. Wim kreeg de boom 4 jaar geleden van een collega- kweker. Aanvankelijk niet te zien kwam Wim er ’n drietal weken geleden achter dat, weggestopt achter enorme bladeren, de boom volop vrucht droeg en en dat is iets wat in Nederland zelden voorkomt. Alleen hier en daar in een botanische tuin slaagt men er in om via zorgvuldige methodes de vrucht te laten rijpen. Wanneer de bananen straks kunnen worden geplukt wordt de boom onder afgesneden en kunnen de nu al gevormde nieuwe zijscheuten de boom weer opnieuw laten groeien. Afgelopen zondag werd de jaarlijkse vlooienmarkt gehouden in het voormalige fa briekspand van de Duifjes aan de Raadhuisstraat. Vele honderden koop- en kijklusti- gen doolden er weer snuffelend rond, op zoek of om zomaar te kijken. Eigenlijk zou zo’n pand best geschikt zijn voor ’n permanente vlooienmarkt met vastgestelde ver- koopdagen, maar dat zal ook voor de harmonie wel toekomstmuziek zijn en blijven, want binnen niet al te lange tijd zal het voormalige fabriekscomplex ten slachtoffer val len aan de slopershamer. f «F IA 12 il SS WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1985 10e Jaargang - Nr. 398 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. I I I i i i i i i moergestel: I nieuws -W PRDIS* S JlilUUA 'FëfflS'F uiiniKil isl at

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1