Dertiende BIBLIOTHEEK ruilmarkt Autotron 28 SEPTEMBER I985 Samoaanse dansdag in Tilburg I I Circus Bongo: voor twee knaken 'n middag plezier s s Vijfde 80 van de Langstraat Kempische ruiterdaq nutf internationaal tintje h Si I 3^* 7? i f f i j er septenv E Jr SPECIAAL OP DE JEUGD GERICHT PROGRAMMA Gratis entree op 2* en. f - A.s. donderdag 12 september slaat Circus Bongo zijn tent op te Moergestel aan de Bosstraat (t/o de Boszichtschool). Om 16.15 uur begint daar het programma van ’n circus dat zich speciaal op de jeugd richt. De entree bedraagt slechts 5 gulden. Pony’s, indianen, ’n fakir, ’n aap en natuurlijk clowns maken onderdeel uit van het program ma, terwijl ook de kinderen zelf bij het programma worden betrokken. I *’A1 j _J| f. f* - f MS® PAGINA 9 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1985 IA 8 Bron: V. V. V. Tilburg ■I Aanvang: zaterdag 28 september 13.00 uur zondag 29 september 10.00 uur deelname heel laag gehouden. Deel nemers aan de dansmiddag kunnen bij voorintekening een belangrijke korting krijgen op boekje en EP. Plaats van handeling is vormings centrum De Spuul aan de Dr. Dee- lenlaan te Tilburg, tegenover het Maria Ziekenhuis. De aanvang is gepland om 13.00 uur. De entree prijs bedraagt voor volwassenen f 7,50 en voor kinderen 5, Dansdag plus het boekje en de EP kosten f 18,50. Voor informatie en opgave kan men contact opnemen met het echtpaar Linkels onder tele foonnummer 013-553691. rst i. België, Frankrijk en West-Duitsland. Deelnemers die nog mee willen doen, moeten dat snel laten weten aan de staf van het Autotron, tele foon 04163-73631,. wordt afgewerkt. Op zaterdag begint het programma om 13.00 uur zon dags wordt om 10.00 begonnen. Naast de hoofdschotel, de achttal- lenproef, op zondag 29 september worden tal van andere takken van de ruitersport in het program opgeno men. De individuele Z-dressuur, met deelname uit Belgie, Duitsland en de kampioenen van de basisorganisatie, begint om 10.00 uur. De springruiters kunnen om 12.00 uur aan hun klus beginnen.. Voor de tuigpaarden worden in Hoo- ge Mierde drie rubrieken georgani seerd, terwijl ook de menrubrieken op de nodige aandacht kunnen reke nen. Nieuw programmaonderdeel is het de laatste jaren steeds populair der wordende voltigeren, turnen op een paard. Naast het wedstrijdgedeelte heeft de organisatie ruimte gemaakt voor shows. De entree is op beide dagen gratis, de wedstrijdterreinen liggen aan de Weelsedijk te Hooge Mierde, te be reiken vanaf de grote weg Tilburg- Reusel. T Aanbod De echte old timers die in het begin van deze eeuw op hobbelige wegen en weggetjes 'de sjiek' vervoerden, zijn in de minderheid. Voor een groot deel bepalen gerestaureerde limousi nes en blinkende sleeën uit de jaren veertig en vijftig het aanbod. Evenals de jongere wagens zoals de Kever, de Daf, het Renaultje en andere aan trekkelijke karretjes uit de jaren zestig. De 250 standhouders gaan voorna melijk merkgericht hun onderdelen te koop aanbieden. Onderdelen die soms nauwelijks meer te verkrijgen zijn. Daarnaast maken autohandlei- dingen uit vroeger dagen, oude fo to's en tijdschriften een happening van deze markt voor iedereen die in het fenomeen automobiel geïnteres seerd is. De toegangsprijzen: tien gulden voor volwassenen en zes gulden, voor kin deren tot en met dertien jaar. Bij die prijzen zijn inbegrepen: een catalo gus, de busritten tussen de veiling en het Autotron en toegang tot de ten toonstelling '100 Jaar Automobiel- historie' en alle andere bezienswaar digheden en attracties. Autotron, trefpunt voor autofreaks. Op naar Drunen dus. U bent van har te welkom. Ter gelegenheid van het verschijnen van een EP met zes Samoaanse dan sen, organiseert de Volksdansgroep Heating op zondag 22 september een feestelijke dansdag. Deze mid dag is georganiseerd om het danslustige publiek de mogelijkheid te gunnen om op actieve wijze ken nis te maken met deze voor ons land vrij nieuwe dansvorm. Het is geble ken dat Samoaans dansen zowel door jong als door oud, ja zelfs door lichamelijk gehandikapten, is uit te voeren. Het Kultuurfonds van de gemeente Tilburg maakte het middels een sub sidie mogelijk deze EP (een single met verlengde speelduur) uit te kun nen brengen. Op de plaat staan zes opnamen die het echtpaar Ad en Lu cia Linkels maakte tijdens een stu diereis van 7 maanden naar West- Samoa. Eerder leidde dit al tot het uitbrengen van het boek 'Van schel- Autoliefhebbers, op naar Drunen waar het Autotron 27, 28 en 29 sep tember een eldorado heeft voor de ware autofreaks. De dertiende inter nationale autoruilmarkt wordt een le vend visitekaartje van wat er heeft rond gereden in honderd jaar. De honderd automobielen die twee dagen te kijk staan, vallen onder twee categorieën. Auto's die er op S hun paasbest uitzien. Soms nog in de originele, eerste lak, keurig opge poetst. Leuk speelgoed voor de ver mogende verzamelaar. Daarnaast niet-gerestaureerde old timers. Een wrakken-parade dus. Het is uiterma te belangrijk en goed, dat er liefheb bers zijn die veel plezier beleven aan het opknappen van deze roestige karren. Op de markt zullen dus ruim honderd automobielen ter ruiling worden aan geboden. Bovendien komen er onge veer 250 stands met onderdelen voor antieke wagens. Ook nu weer wordt de ruilmarkt gehouden in het Auto tron en in het complex van veiling De Langstraat in Drunen. Voor het ver voer tussen het Autotron en de vei ling worden bussen ingezet. Bij beide marktplaatsen is voldoende parkeer gelegenheid. Aardig dat deze ruil markt - de grootste van Europa - wordt ingepast in de seizoenten- toonstelling 'Honderd Jaar Auto- historie'. Dat wil zeggen dat een deel van de markt zich gaat afspelen in de nieuwe Koepelhal, midden tussen de daar tentoongestelde oudjes. De deelnemers aan de ruilmarkt zijn afkomstig uit eigen land, Engeland, penhoorn tot disco' en een langspeelplaat met oude en nieuwe liedjes en dansen. De studietocht was echter in eerste instantie opgezet om dansen op te tekenen en deze door te geven aan het Nederlandse publiek. Op veel plaatsen in ons land werden de afge lopen jaren dergelijke Samoaanse dansdagen georganiseerd. De presentatie van de EP, gecom pleteerd met een boekje waarin de dansen worden beschreven, zullen op deze dag informeel ten doop worden gehouden. Het accent ligt die middag hoofdzakelijk op het zelf dansen. Bovendien zullen er dia's worden vertoond, boeken en platen te koop worden aangeboden en zal er een ceremoniële Samoaanse drank worden geserveerd. Om zoveel mogelijk mensen in staat te stellen met het nieuwe repertoire kennis te maken, zijn de kosten voor «sr Het weekeinde van 14 en 15 septem ber staat in het teken van de vijfde aflevering van de 'Tachtig van de Langstraat'. Een nachtelijke wandeltocht van tachtig kilometer door de regio. Het Ned. Rode Kruis afd. Waalwijk- Drunen, het Ned. Genootschap voor Sportmassage en de Bescherming Bevolking uit Tilburg en vele vrijwilli gers staan weer garant voor een van de best verzorgde 80 km marsen in ons land. Zaterdagavond 14 september om 21.00 uur starten de lopers in Waal wijk. Vervolgens gaat het naar Kaatsheuvel, weer terug naar Waal wijk, via Drunen, Vlijmen en Herpt naar Heusden en vandaar over de dijken naar Sprang-Capelle. Daarna gaan de lopers over Waspik en 's- Gravenmoer naar Dongen, waar ge keerd wordt om via De Moer en Kaatsheuvel weer in Waalwijk aan te komen. De binnenkomst is verspreid over de zondag. De organisatie hoopt dat de laatste lopers zondag middag vier uur binnen zijn. Voorafgaand aan de nachtelijke wandeltocht zullen de atleten van Atletiekclub Waalwijk zaterdag de route lopen. Op het Raadhuisplein in Waalwijk zijn allerlei festiviteiten. Zondagmiddag sluiten parachu tespringers het feest af. x- -f Voor de derde maal wordt de Kempi sche Ruiterdag in het Brabantse Hooge Mierde in haar nieuwe opzet gehouden. In 1983 werd de wedstrijd voor de eerste keer gehouden, waar bij de hoogstgeklasseerde deelne mers aan de kampioenschappen van de diverse basisorganisaties uit Ne derland en Belgie tegen elkaar in het strijdperk traden. Vorig jaar zond de Duitse Bond voor de eerste keer een 3-tal landelijke rij- verenigingen en ook voor de editie van 1985 zijn er uit dit land toezeg gingen binnen voor deelname aan het Verenigingskampioenschap, de zware dressuur en het springen. In 1984 werd de Kempische Ruiter dag een complete NKB (Nederlands Katholieke Bond van Landelijke Rij- verenigingen)-show. 'De Cavalieren' uit Berkel-Enschot wonnen het ver enigingskampioenschap. Anky van Grunsven uit Erp won de zware dres suur en Peter Strijbosch (Deurne) was de beste in het springen klasse Z. Het verenigingskampioenschap be staat uit 3 onderdelen met het accent op de achttallenproef. Op zaterdag 28 september staan de onderdelen individuele dressuur en springen op het programma, terwijl op zondag 29 september de achttallenproef

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 9