Brigitte Buster en Jack van Velthoven 15 SEPTEMBER JAARLIJKSE VLOOIENMARKT VAN HARMONIE PRINSES JULIAN Schermutselingen rond de Centrale Antenne T Dit jaar voor de eerste maal overdekt, in het oude complex van 'De Duifjes'. GEOPEND VAN 10 TOT 17 UUR. Afscheid Rob Damen EHBO nieuws voor alle Moergestelse Verenigingen Derde vliegerwedstrijd sfeervol gebeuren i Juli 1985 Tilburg, Wandelboslaan 70, Moergestel, Schoolstraat 7 Toekomstig adres: Schoolstraat 7, 5066 EC Moergestel Gelegenheid tot feliciteren van 17.00 uur tot 18.30 uur in ,’t Draaiboompje’, Hild 1, Moergestel. De kerkelijke inzegening zal plaatsvinden om 13.00 uur in de Hasseltse kapel te Tilburg. hebben het genoegen u, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk op zaterdag 7 september 1985 om 12.00 uur in het gemeentehuis te Tilburg. Raadsvergadering 30 augustus F Ss A 12 •I X MH •MS*»"1 X X Uit commissievergaderingen was reeds geble ken dat met name het C.D.A. de afschaffing van de aansluitbijdrage niet zou goedkeuren. WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1985 10e Jaargang - Nr. 396 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro ’76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. I I I I I I i sector-percelen zijn daarmee practisch uitver kocht. Aan gedeputeerde staten zal een bestemmingsplanwijziging worden voorgelegd om bij de molen een nieuw volkstuincomplex te kunnen realiseren. Tot veler verbazing distantieerde wethouder van Gils zich in een stemverklaring vóór de discussie van het B en W voorstel. Hij zou tij dens de B en W vergadering over deze zaak verkeerd zijn voorgelicht. Een verklaring die bij de rest van het college in het verkeerde keelsgat schoot en die hij in tweede instantie dan ook danig afzwakte door het op een ver keerde interpretatie van de voorlichting te schuiven. Informatie achteraf had hem tot het inzicht gebracht dat er in de omliggende ge meenten wel degelijk op een of andere wijze een aansluitingsbijdrage werd gevraagd. Na een korte schorsing op verzoek van Jan Vriens (P.G.B.) verklaarde deze dat het ver trouwen van zijn fractie in Wethouder van Gils een forse deuk had gekregen, temeer daar hij deze verrassende manoeuvre ook al eens bij de Fevior-kwestie had vertoond. Nadat de partijen over en weer het wel en vooral het wee van de CAI nog eens uitvoerig hadden besproken, waarbij vooral Harrie van Stiphout, die reeds jarenlang om duidelijkheid in deze slepende kwaal had gevraagd, zijn emoties de vrije loop liet, werd het B en W voorstel met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. De steun van Rob Damen in deze kwestie zal de PGD dankbaar als een afscheidsgeschenk hebben aanvaard. Nu de C.A.I. weer met een schone lei kan be ginnen dringen alle partijen er wel op aan dat een beheerscommissie de zaak in de toekomst voor dit soort calamiteiten zal behoeden. J.S. Terwijl de eerste proefklanken van het Jazz- evenement op het plein de raadzaal binnensij pelden boog de gemeenteraad zich over een uitgebreide agenda met veel routinezaken, die vlot konden worden afgewerkt. De geloofs brieven van Paul Gerlach, die Rob Damen zal opvolgen voor de VVD, werden onderzocht en in orde bevonden, zodat niets zijn politieke carrière nog in de weg kan staan. Met gulle hand Ook ditmaal moesten weer forse bedragen uit de gemeentemiddelen ter goedkeuring worden voorgelegd aan de raad, die er weinig proble men mee had. Een crediet van 78.000 gulden voor de aanleg en inrichting voor een opslag- terrein voor Gemeentewerken aan den Ouden hof (ra ra waar ligt dat) werd goedgekeurd. De Schout van de Wouwstraat en de Pastoor de Louwstraat krijgen een opknapbeurt voor 115.000 gulden. Aan de badkamer, het toilet en het tuinterras van de ambtswoning van onze burgervader mag voor 11.800 gulden worden vertimmerd. De brandweer mag voor zo’n slordige 13.000 gulden oude materialen ver vangen door nieuwe om met de hypermoderne brandweerwagen in de pas te blijven. M.T.V. krijgt een crediet van 2.361 voor een automa tische omschakelunit op de Centrale Antenne. Tegenover deze uitgaven staat de verkoop van 26 bouwkavels op Oistelvoortjes aan gegadig den binnen en buiten de gemeente. De vrije- De door buurtvereniging de Vurhaai georgani seerde vliegerwedstrijd kende dit jaar dezelfde winnaar als vorig jaar, zodat de wisselbeker wederom in handen kwam van Corine van de Bosch uit Oirschot. Alhoewel het aantal deelnemers minder was dan de afgelopen twee jaren was het een sfeer vol schouwspel waarnaar menigeen kwam kij ken. Ook het weer deed aardig zijn best. Met veel wind, een beetje zon en enkele drei gende wolken, bracht men de vliegers in de lucht. De wind was soms zo hevig dat zelfs menig draadje knapte. De deskundige jury kwam tot de volgende uit slag met als vijf besten: 1. Corine van de Bosch, Oirschot; 2. Michaela Kees, Veldhoven; 3. Mandy Oerlemans ex equo Olaf Kaal, Moergestel; 5. Esther Kees, Veldhoven. De tijd is weer aangebroken en bij diverse ver enigingen worden er plannen uitgewerkt voor verschillende aktiviteiten die in 1986 worden georganiseerd. Bij vele aktiviteiten wordt dan ook een beroep Kennelijk opgelucht met dit pak van zijn hart besloot burgemeester Ter Veer rond 10 uur de zitting met een afscheidswoord aan Rob Da men, die vanaf 1974 met een korte onderbre king de V.V.D. in de raad heeft vertegenwoor digd. Hij prees hem om de eigen wijze waarop hij zijn taak had ingevuld en de goede sfeer die hij mede in de raad had opgebouwd. De ande re raadsfracties sloten zich in kortheid van woorden - een eigenschap die het scheidend raadslid zeker ook heeft gesierd - bij de burge meester aan. Met een gul gebaar nodigde Rob alle aanwezi gen uit om bij hem thuis nog even het glas te heffen en na te kaarten, van welke uitnodiging de meesten gebruik maakten. Naast het glas was er koek en ei. De sterren fonkelden vrien delijk aan de hemel. Verwaaide klanken van klassieke Jazz zochten hun weg door het stru weel. Kortom: er was geen vuiltje aan de lucht. J.S. gedaan op de EHBO vereniging St. Christoffel voor een EHBO verbandpost tijdens de uitvoe ring van de aktiviteit. Het bestuur van de EHBO vereniging wil graag aan alle verzoeken gehoor geven, mits zij uiterlijk drie weken van te voren weet waar zij moeten gaan posten. In het afgelopen jaar is het nogal eens voorge komen dat twee dagen voor de te houden akti viteit de EHBO wordt benaderd voor een post. Wat moet de organiserende vereniging doen om zeker te zijn van een EHBO post? Uiterlijk drie weken van te voren het verzoek schriftelijk aanvragen bij N. de Laat, Schoolstraat 2. Met daarbij vermelden: - De dag van de aktiviteit en data - Plaats waar het gehouden wordt - Aanvangstijd - Hoeveel EHBO-ers er moeten zijn Als iedere vereniging hieraan voldoet, weet men zeker dat de EHBO aanwezig zal zijn. Centrale Antenne Inrichting Het hete hangijzer - overigens in enkele vóórvergaderingen al enigszins afgekoeld - van het grote nadelige saldo op de ex ploitatie van de Centrale Antenne Inrich ting was deze avond de hoofdmoot van de discussie. Het voorstel dat B en W aan de raad voorlegde om uit de impasse te raken komt, kort samengevat, hier op neer: - aanzuivering van het exploitatietekort ad 247.000 uit de saldi-reserve, het spaarpotje van de gemeente. - afschaffing van de aansluitbijdragen en percentuele restitutie van sinds 1980 be taalde aansluitbijdragen. - een vaste jaarlijkse exploitatiebijdrage van 120 per aansluiting. - een pas op de plaats, althans voorlopig, met betrekking tot nieuwe investeringen aan de C.A.I.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1