in Oisteiwijk Gezellig dansen leren danscentrum i I I I I DE LIND 59a 5061HTOISTERWIJK TEL.04242 82457 B.G.G.17OO7 ROBBEN! BE t I JKJ 1AMSProgramma I inschrijvingen^,. I’ I - -WI -W B I TTJ I I X’T/Z’ lig. Miva-50 jaar Dames Hand werksters! Kursussen in De Oude Werkplaats Op dinsdag 3 september start de Teken-Schildergroep- Moergestel met een nieuwe cursus Een avondje Pierewaaien bij Hans! Cursus Politiek, ook voor u! Tweede kursus dansles ’Beginners’ RoeK/^DROIX, «SaoL Dansles op zondag TWENS EN GEHUWDEN T.T.V. ’Moergestel’ JWETIAEER TSGm Z I I I 1 WS -1 Bs ■L "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 PAGINA 7 MA 6 I zondag ■end populair. i In het weekend van 31 augustus/1 september wordt in onze parochie de jaarlijkse kollekte gehouden voor de MIVA, de Missie Ver keersmiddelen Aktie. De MIVA, dat 50 jaar geleden werd opgericht om de vervoersnoden van missionarissen in de kerken van de derde wereld te helpen oplossen, ontstaan op initia tief van enkele Amsterdamse leken in 1935, die droomden van het inzetten van vliegtuigen in het missie-werk. Tot in de verste uithoeken van de wereld, is de MIVA uitgegroeid tot een missionaire organisatie met kontakten over de gehele wereld, die nu ieder jaar ruim 800 ver- Deze cursus staat open voor alle vrouwen van Moergestel. De doelstelling van deze cursus is om vrouwen te informeren over en te aktiveren tot een aktievere rol in de politiek, met name in de eigen gemeente. Deze cursus wordt begeleid door twee vrou wen. NI. mevr. Peeters-Borgers uit Vessem, deskun dig in het begeleiden van vrouwengroepen en mevr. R. Bergman van de Loo uit Moergestel op de hoogte met de gemeente politiek. De cursus, aktief in eigen gemeente: Hoe doe je dat, Durf ik... start op 9 sept. in de boven zaal van de Boerenbond. Opgave is nog moge lijk bij: Mevr. C. v.d.Loo-Moorman, tel. 14902 en Mevr. J. Beerens-v.d.Zanden, tel. 2376. zondag woensdag vrijdag zondag donderdag zondag zondag ballr. zondag goud ballr. donderdag vrijdag vrijdag Zoals we u reeds twee weken geleden hebben bericht zal er i.p.v. de jaarlijkse Barber-jazz een avondje ’Pierewaaien bij Hans’ worden georganiseerd en wel op 14 september a.s. U vraagt zich natuurlijk af wat er nu zo spe ciaal is aan zo’n avond? Welnu, hier volgt de uitleg. C.V. ’De Pierewaaiers’ wil de totale Moer- gestelse bevolking hun programma tonen voor het komende seizoen. Zonder u en natuurlijk onze leden kan een karnavalsvereniging ook niets beginnen. De presentatie van dat programma zal dus op 14 september aan u bekend worden gemaakt maar daarbij worden er natuurlijk nog diverse andere aktiviteiten c.q. akties ondernomen. Op dinsdag 3 en woensdag 4 september starten we weer met de handwerklessen op de Reusel- hof. Er zijn nog enige plaatsen vrij. U kunt zich hiervoor melden bij L. Smits Hogenacker 10, tel. 1695. Welke dat zijn verklappen wij niet want wilt u dat weten kunt u het beste eens even komen kijken. Wat is er tenslotte gezelliger dan met vrienden, buren of familie een avondje gezellig met el kaar buurten op een plaats waar meerdere ge zellige mensen zijn. Uiteraard is op de avond een hapje aanwezig, de muziek is in handen van Jan Hein (dat zit dus ook goed) en een drankje wordt, zoals altijd, weer goed ver zorgd door Riki en Hans. Dus, niet vergeten, 14 september a.s. bij Hans de Brouwer een avondje Pierewaaien bij Hans. En uiteraard, de entree is gratis. voermiddelen verschaft voor een bedrag van 714 miljoen gulden. De MIVA 50 jaar. Er even bij stilstaan, om dan weer verder te gaan, gewoon omdat het nog steeds hard nodig is. Dat gaat gebeuren in genoemd weekend wanneer wij aandacht vra gen voor de MIVA-kollekte voor 617 vervoer middelen voor missionarissen en landeigen krachten in de kerken van de Derde Wereld. Er is daartoe 5!4 miljoen gulden nodig. Als u de MIVA-kollekte 1985 wilt steunen, doe het dan dit jaar - in het jubileumjaar van de MIVA - op een extra en royale wijze. U kunt dit doen: via de kollekte in de kerken of via giro 272249 tnv MIVA, Vijverstraat 12, Breda. Namens de missionarissen en landeigen krach ten in de derde wereld, hartelijk dank! vaak ik kan het niet. Je hoeft ook geen groot kunstenaar te zijn omdat te kunnen, maar in een mens schuilen vaak vele talenten. B.v. poppen maken, het lijkt moeilijker te zijn als dat het is. Wij werken met darwiklei, dit is zelfdrogend klei. Iedereen kan er mee werken, omdat je geen oven nodig hebt. De onderdelen van ’n pop maak je allemaal zelf. Het gezicht, handen en voeten bouwen we helemaal op. Dan schilde ren en vernissen, het lijf en kleren maken. Het is allemaal bij elkaar een leuke bezigheid. Na een aantal lessen ga je met een volmaakte pop naar huis. De kursus bestaat uit 4 lessen a 3 uur 65,exclusief het materiaal. Maak van de koude winteravonden bezige winteravonden. Max. 8 personen. Kursus bloemschikken Bloemschikken wordt ’n steeds grotere vrije tijdsbesteding voor vele mensen. Men kan er werken met natuurlijke materialen en kunnen uitgaan van ’n bepaalde vormge ving of we maken ’n mooie kleurencombina tie. Gegn van drieën zijn weg te denken uit 1 bloemstuk. Bloemschikken voor beginners Hierin komen aan de orde de elementaire re gels en technieken van de bloemsierkunst wat vorm in ’n bloemstuk en kleurenkeuze van bloem- en verzorging. Donderdagmiddag max. 8 personen. Kursus voor gevorderden: woensdagavond Voor belangstellenden die reeds eerder ’n kur sus gedaan hebben ’n leerzame kursus. Aan de orde komen: kleurcombinaties, vorm geving, plaatsing; max. 10 personen. Voor beginners of voor diegene die het teke nen en schilderen nog eens opnieuw ter hand willen nemen zijn er nog enkele plaatsen vrij. De cursus bestaat uit 30 lessen van 3 uur (van 19.00-22.00 uur) en loopt parallel aan de schoolvakanties. Begonnen wordt met tekentechnische aspekten zoals: waarnemingsinterpretatie, kompositie, perspektief, vormleer, ruimteuitbeelding en materiaalgebruik. In een later stadium komen kleurenleer en zijn kleurtoepassingen aan de orde d.m.v. aquarel en qouache-olieverf of acryltechniek. Aan de orde komen onderwerpen zoals stille ven, gekleed model, portret en vrije verwerkin gen n.a.v. fotografisch materiaal. Voor inschrijvingen en meer informatie: Cees van Gameren, Burg. Maeyerstr. 12, Moer gestel, tel. 1916. 70 sent 22.00 23.15 u. g gt 19.00-22.00 u. Het nieuwe seizoen voor tafeltennisvereniging ’Moergestel’ is weer gestart. De accomodatie is dankzij de medewerking van de gemeente een stuk verbeterd (’n kantinebeheerder is voor taan aanwezig, om de valse lichtschijn tegen te gaan zijn er gordijnen opgehangen en de vloer bedekking is stroever gemaakt). Door de doorstroming van junioren senioren en een paar verhuizingen, zijn er bij de junio ren weer twee plaatsen vrij. Jongeren van 10 t/m 17 jaar kunnen zich nu nog opgeven bij J. Denissen, De Stappert 8, tel. 2318. Nog een laatste mededeling uit het vorige sei zoen: De senioren hielden een intern kampi oenschap. Eerste werd Herman Reinders, zeer dicht gevolgd door Jos Essing, 3de, 4de en 5de werden resp. Arie van de Wouw, Jos Denissen en Peter van Gisbergen. Dat zij dit jaar felle concurrentie zullen ondervinden van enkele nieuwe spelers staat echter nu al vast! Ben je nog geen 18 jaar en heb je zin om te ta feltennissen, bel dan tel. 2318. Hieronder de beschrijving van nog ’n aantal kursussen welke binnenkort in De Oude Werk plaats beginnen. Voor informatie en opgave: Betty Nagel, St. Jansplein 1. Kalligrafie donderdagavond 7-9 uur Een cursus van 12 lessen van 2 uur om uw schrijfvaardigheid te ontwikkelen en wat meer gevoel te krijgen voor vorm en opbouw van letters. Het moet een voldoening zijn om uw eigen uit nodigingen, adreskaarten, emblemen, raam biljetten, oorkonden of etiketten te kunnen schrijven. Ook huwelijks- en geboortekaarten behoren tot een van de mogelijkheden. In deze cursus wordt hiervoor de basis gelegd. 12 lessen - 120,max. 10 personen. Glasgraveren donderdagavond Deze cursus omvat 12 lessen van 2 uur. Glasgravures hebben een puur decoratieve funktie. Elk glaswerk kunnen we decoreren (versieren). Een glasgravure is zo’n mogelijk heid. Een techniek die vrij snel is aan te leren, waardoor u al spoedig tot resultaten komt. In deze cursus besteden we aandacht aan de lijn, stippel- en materingsgravure. Ook machinaal graveren komt aan de orde. 12 lessen 120,max. 10 personen. Kursus Fantasiepoppen Kreatief bezig zijn wil iedereen, maar het is vrijdag zaterdag Vanwege de grote stroom aanvragen om te kunnen deelnemen aan de dansles voor begin ners, hebben wij besloten een tweede les in te lassen. Voor degenen, die wij bij opgave heb ben moeten afwijzen, omdat de kursus ’vol’ was, bestaat vanaf heden weer de gelegenheid zich alsnog aan te melden voor deelname. Dit kan geschieden op telefoonnummer (04243) 2397. Hebt u dus vrienden en vriendinnen, die mee willen deelnemen, maar dit bericht niet hebben gelezen op een of andere manier, spoor hen dan aan dat zij zich aanmelden vóór 3 sep tember a.s. Deze tweede kursus wordt ook gegeven op de zondagmiddag, evenals de eerste. Deze oproep geldt zowel voor meisjes als voor jongens. LET WEL: u dient op 1 oktober 1985 14 jaar te zijn. Iedere zaterdag dansavond voor de jongeren en een keer per maand dansavond voor volwassenen. 20 sept 22.00-ZJ.i-2 mogelijkheden Ome eigen 1 le oetaling bij insch jv TIENERS muzjek waarvan je houdt EIGEN dansschool Danscentrum Robben. D Jongeren beginners beginners beginners brons brons zilver 1 zilver 1 zilver ster Gv**'* oefenavond Gehuwden 1 beginners beginners I brons I goud ballr. I Rock and Roll ^d/srer zondag I goud/ ster danscentrum ROBBEN Foto’s van Oisterwqk jUij j rv 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 7