1 Nieuwe H 5 I i ’Wegwijzer door Moergestel’ Toer mee Avond voor Parochiemedewerkers Jazz Weekend Herberg de Veerkes Gemeenteraads vergadering Zondag Vliegerwedstrijd U: VERENIGINGEN OPGELET!! Dokter E. van Delft en dokter P. Terwindt. MWIW.W Bij afwezigheid van een van beide artsen zal de andere apotheek normaal tot 17.00 uur geopend zijn. In verband met verplichte arbeidstijdverkorting zal vanaf heden op dinsdagmiddag vanaf 13.00 uur de assistente van dokter Terwindt afwezig en de apotheek gesloten zijn. Op woensdagmiddag vanaf 13.00 uur zal de assistente van dokter van Delft afwezig en de apotheek gesloten zijn. o i IA 12 I I K kader eventueel ingekomen Naam vereniging: Voorzitter: Sekretaris: Penningmeester: >3* - i nie Op zondag 1 september a.s. organiseert buurt- i •I I I I >1 >1 K >1 WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 10e Jaargang - Nr. 395 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. I el Zondag jl werd voor de vijfde maal de Toer Mee verreden. Ongeveer 400 fietsers meldden zich ondanks de minder goede weersvoorspel lingen aan de start. Zij hebben geen spijt ge had van hun deelname aan deze lustrumtocht, want het weer viel mee. Tijdens de tocht zijn er slechts enkele kleine buitjes gevallen. Vele fietsers bereikten de finisch zonder nat te zijn geworden. Het belangrijkste was echter de mooie tocht, waarvan volop werd genoten. De route voerde via Haghorst, landgoed de Baest en Westelbeers naar de Flaes en landgoed de Utrecht. Op de terugweg werden Baarschot, Het Stuk en wederom Haghorst aangedaan. Ondanks het geringe aantal deelnemers viel de opbrengst van de Toer Mee reuze mee. Er werd 8864,50 bijeen gefietst voor Theo Raaijmakers en Wim van Oort. Langs deze weg danken wij alle fietsers, de sponsors en de vrijwilligers voor hun mede werking aan de Toer Mee 1985. Wij hopen volgend jaar op zondag 31 augustus 1986 u weer of ook aan de start van de Toer Mee 1986 te mogen begroeten. De werkgroep MOV missie voor Beroep- en Bezwaarschriften tot het ongegrond verklaren van een ingesteld be roep tegen de beslissing van burgemeester en wethouders tot het weigeren van een onthef fing voor het innemen van een standplaats. 19. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet in het kader van personeelsaangelegenheden. 20. Voorstel tot aanbieding van de begroting 1986. 21. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor vervanging brandweer materiaal wegens veroudering. 22. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor automatische omschakelunit Cen- gers in het voordeel zijn) en de stand in de lucht. Degene die de meeste punten heeft is de winnaar. De prijsuitreiking zal plaats vinden tussen 16.00 uur en 17.00 uur, afhankelijk van het aantal deelnemers en ’t weer. Drank en versnaperingen zijn ter plaatse tegen redelijke prijzen verkrijgbaar. Indien de weersomstandigheden gunstig zijn, kan men genieten van een leuk schouwspel waarbij menig ouder een handje uit de mou wen zal moeten steken om de vlieger van zoon of dochter in de lucht te krijgen en te houden. Hopelijk veel vliegerplezier op 1 september. Op 9 september wordt weer de jaarlijkse avond gehouden voor al diegenen die op eni gerlei wijze aktief betrokken zijn bij het paro- chiegebeuren. Het is een goed gebruik gewor den aan het begin van het nieuwe ’’seizoen” bij elkaar te komen, van elkaar te horen waar men mee bezig is, nader met elkaar kennis te maken, contacten te verstevigen etc. Tevens wordt dan de Toer-mee fietstocht af gesloten en vindt de prijsuitreiking plaats. Ar no Drissen, de pastoraal werker houdt een le zing rond het thema ’’samen kerk-zijn”. Het tweede gedeelte van de avond is weer gere serveerd voor iets gezelligs, wat precies dient nog een verrassing te blijven. De uitnodigingen voor 9 september zullen binnenkort worden toegestuurd. Voor Herberg de Veerkes en haar eigenaar Jan Pessers is het belangrijk dat de weergoden hun medewerking zullen geven. In vroegere tijden was het laatste weekend van augustus koninginnedag en dan had men vaak goed weer. Moergestel leeft en dat zal in het Jazz Weekend Herberg de Veerkes benadrukt worden. We hopen dat velen de weg weten te vinden en komen genieten van een goed Jazz Weekend. vereniging de Vurhaai haar 3e vliegerwedstrijd op een weiland gelegen aan de hoek Water- hoefstraat/Stokske hetgeen door bewijzering zal worden aangegeven. Vanaf 13.00 uur kan worden ingeschreven voor de vliegerwedstrijd door het betalen van I 2,50,per vlieger (zelfgemaakte of gekoch te). Inschrijving tot 14.30 uur. Iedere deelnemer tot en met 15 jaar kan reke nen op een prijsje. Voor de eerste prijs wordt tevens een wisselbeker beschikbaar gesteld. Een deskundige jury zal de vliegers beoordelen op de uitvoering (waarbij de zelfgemaakte vlie- 'V Het is alweer enkele jaren geleden dat de ’Wegwijzer door Moergestel’ werd uitgegeven, vandaar dat door de gemeente Moergestel het plan is opgevat om i.s.m. ’Buro ’76’ deze uitgave opnieuw te laten verschijnen op het eind van dit jaar. Alle gegevens daarvoor worden door het gemeentehuis verzameld, zoals infor matie over de gemeente, kerk, parochie, etc. Verenigingen die hun gegevens graag vermeld zin zullen echter niet worden be naderd. Zij kunnen via bijgaande strook hun informatie afgeven op het gemeentehuis. Ook de verenigingen die in de afgelopen jaren bestuurswijzigingen hebben doorgegeven worden verzocht dit opnieuw te doen. Alle informatie (dus on derstaande strook) dient uiterlijk 1 oktober te zijn ingeleverd. 30 augustus tot en met 1 september. Jan Pessers de eigenaar van Herberg de Veer kes heeft voor Moergestel een uniek initiatief ontwikkeld. Hij heeft in navolging van vele be kende organisaties voor Moergestel een Jazz weekend georganiseerd. Het centrum van deze jazz manifestatie wordt Herberg de Veerkes. In ons land worden vele jazz manifestaties ge organiseerd daar de belangstelling voor deze muziek vorm nog steeds stijgende is. Met de toestemming van de plaatselijke over heid is Jan Pessers aan de gang gegaan om’een voor velen zeer aantrekkelijk Jazz Programm samen te stellen. Door de volgende formaties is de medewerking toegezegd: 1Jazz Trio o.l.v Hein Franssen 2. Les Camins de Paris 3. Oude stijl Jazzgenootschap Ons Genoegen 4. Kempisch Combe zang Ine Nou wen 5. Puple Jazz Band 6. Weel Town Reformation o.l.v. Sally Kox Het Jazz Weekend begint op vrijdagavond 30 augustus om 8 uur ’s avonds en eindigt op zon dag middag 1 september zes uur. Gezien de samenstelling van de muziekgezel schappen is duidelijk dat er een magnifiek stuk muziek op het St. Jansplein te beluisteren zal zijn. Voor Herberg de Veerkes komt op het St. Jansplein een groots terras met podium voor de musici. Op het terras zullen talrijke zitjes geplaatst worden maar ook wordt daar voor de inwendige mens goed gezorgd. Er zal een grote barbecue geplaatst worden maar er komt ook een kraam met' allerlei vis lekkernijen. а. s. Vrijdag om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 11 en 28 juni 1985. Voorstel tot behandeling van diverse versla gen van de kommissievergaderingen. 7. Onderzoek geloofsbrieven en toelating nieuw benoemd raadslid. 8. Voorstel tot het nemen van een besluit ex ar tikel 53 alsmede artikel 63, lid 1, sub b van de Wet op het Basisonderwijs. 9. Voorstel tot wijziging van het reglement van de Kulturele Kommissie Moergestel. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een opslagter- rein voor Gemeentewerken aan Den Oudenhof. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor rekonstruktie van de Schout van de Wouwstraat en de Pastoor de Louwstraat. 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor herstelwerkzaamheden in badka mer en toilet alsmede diverse reparatiewerk- zaamheden in de ambtswoning van Rijckevor- sellaan 1. 13. Voorstel tot verkoop van een 3-tal kavels bouwgrond in het bestemmingsplan Oistel- voirt Herziening 1 voor vrije sektor woningen. 14. Voorstel tot verkoop van een 6-tal bouw- kavels waarop premie B-woningen worden ge bouwd in het bestemmingsplan Oistelvoirt Herziening I. 15. Voorstel tot verkoop van een 17-tal bouw- kavels in het bestemmingsplan Oistelvoirt Her ziening I voor premie A-woningbouw. 16. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit op basis van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. 17. Voorstel tot het in beroep verlenen van een bouwvergunning. 18. Aanbieding van het voorstel van de kom- trale Antenne Inrichting ten dienste van M.T.V. 23. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs voor het treffen van energiebesparende maat regelen ten behoeve van de basisscholen. 24. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. 25. Behandeling problematiek Centrale Anten ne Inrichting. 26. Behandeling stukken. 27. Sluiting. - r -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1