i I I I I Negende Straattheatermanifestatie te Zondert I/U OZC 57 nieuws Judo club St. Jan fbon Musical ’De Roofridder van Moergestel’ in laatste voorbereidingsfase Atelier ’De Oude Werkplaats’ Werk zelf mee aan de kankerbestrijding: Lees en geef! w I 4 1 September van 12.00-18.00 uur 6 "ZOEKERTJES” SCHRIFTELIJK OPGEVEN I t 3? De grote NRF-jubileum- aktie: ’Nederland uit de bol mederlahd ÏÏJÏTDEBOL r ir J ft - K B wS - i B 3* PAGINA 5 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1985 Het comité I Ruim twintig theater- en muziekgroepen uit J.S. kV Woonplaats Naam Telefoon Straat 4- INA4 Algemeen Maandag 26 augustus begint de zwemvier- daagse. Men kan zich hiervoor dagelijks opge ven bij de kassa van zwembad De Leye. De zwem en polo trainingen beginnen weer op maandag 2 sept. Nieuwe leden kunnen zich melden bij het secretariaat van de zwemclub: tel. 04242-85050. Afdeling waterpolo In de volgende weken doet OZC mee aan de volgende polotoernooien: 24 aug.: aspirant meisjes te Veldhoven; 24 aug.: aspirant jongens te Hoeven; 24, 25 aug.: heren 2 te Culemborg; 31 aug., 1 sept.: aspirant meisjes te Waalwijk; 31 aug., 1 sept.: aspirant jongens te Waalwijk; 31 aug., 1 sept.: heren 1 en heren 2 te Dongen; 7, 8 sept.: heren 1 en dames te Breda. Trim zwemmen Bij het trimzwemmen op zondagmorgen van 10.30-11.00 uur kunnen zich nog deelnemers opgeven op de volgende adressen: W. Drij vers, Oude Kerkweg 1, Haaren; Mevr. Struy- laart, Kleine Hei 6, Oosterwijk. t/m 10 regels f 7,50 VOORKOMING MISDRIJVEN Een zaak van de politie en u. t/m 6 regels De vakantie-rustperiode is weer voorbij. De Judoka’s van Moergestel gaan zich weer voor bereiden op het nieuwe seizoen en de nieuwe competitie, daarom starten wij weer met onze trainingen op dinsdag 27 aug. van 18.30 tot 19.30 uur en van 19.30 tót 20.30 uur en op woensdag 28 aug. van 18.30 tot 19.30 uur en van 19.30 tot 20.30 uur. (medio augustus t/m oktober) Een aktie met steun van AVRO-TV, AVRO- Radio, vele banken (o.a. RABO5NMB/AM RO enz.), het bedrijfsleven, enz. Bloembollen staan centraal. Het NRF hoopt dat velen een NRF- bollenpakket bestellen. Door de medewerking van het bedrijfsleven wordt een aantrekkelijk buitenpakket, met 144 bloembollen aangebo den; voor 25,Daarnaast is er een binnen- pakket, o.a. met een amaryllis, voor f 27,50. Door het wegvallen van marges gaat van elk verkocht pakket minimaal 10,netto naar het Nationaal Revalidatie Fonds! De kwaliteit van de bloembollen wordt gega randeerd door de erkende bij de Nederlandse Vereniging van Tuincentra aangesloten Tuin centra en Tuinspecialist Willemse uit Hille- gom. Informatiefolders en bestelkaarten zijn ver krijgbaar op de gemeentesekretarie. Nederland en Vlaanderen bijeen tijdens het bloemencorso! Op zondag 1 september organiseert het Bra bants Centrum voor het Amateurtoneel (BCA), met haar burozetel in Tilburg, voor de negende maal een straattheatermanifestatie in het kader van het befaamde bloemencorso te Zundert. x Voor het publiek is een bezoek aan Zundert op de eerste zondag van september zeker de moei te waard. Voorafgaande aan de corso-optocht - meer dan twintig immense praalwagens en tien muziekkorpsen - zal men een vijftigtal voorstellingen kunnen zien, her en der ver spreid op straten, pleinen en plantsoenen. De deelnemers en hun produkties De deelnemende groepen zijn afkomstig uit Brabant, de rest van Nederland en Vlaande ren. Nu de onregelmatigheid van de vakantiemaan den weer achter de rug is, zijn de repetities en de technische voorbereidingen voor de musical ’De Roofridder van Moergestel’ weer volop aan de gang. Eigenlijk zijn ze zelfs door de va kantiemaanden nauwelijks onderbroken, want de thuisblijvers en weer thuiskomers zijn ge woon doorgegaan. Dat is typerend voor het enthousiasme waarmee jong en oud zich voor deze muzikale manifestatie inzet. Ze geloven er allemaal in, al zijn ze zich wel bewust dat ze nog een paar zware repetitiemaanden voor de boeg hebben. Het staat dan ook vast als een paal boven water dat de musical doorgaat, en wel op de data die vanaf het begin zijn vastge legd: vrijdag 8, zaterdag 9 en maandag 11 no vember. Tekent u deze data maar gerust vast aan in uw agenda: het wordt een muzikaal eve nement dat u niet moogt missen. Inmiddels heeft het comitee MUM (Musical Uitvoering Moergestel), dat oorspronkelijk zijn schouders onder de uitvoering had gezet, het laten afweten. Maar er is reeds een nieuw comitee gevormd onder de naam MUSA. Een naam die van de ene kant verwjst naar de Griekse Muzen, de beschermgodinnen van de kunst, maar anderzijds ook een programma inhoudt: Musical Uitvoering - Samen Aanpakken. Een deel van de leden is direct bij de uitvoe ring van de musical betrokken. Zelf heb ik onlangs een repetitie bijgewoond en kennis ge maakt met de componist Hans Scheiffes. Ik was meteen enthousiast. Zijn muzikale interpretatie van de teksten van Koos van Elderen is in een woord af. Dat is ook wel begrijpelijk, want het is niet de eerste maal dat zij op dit terrein met elkaar samen werken. Het repetitieschema in deze laatste fase van voorbereiding zal van de spelers veel eisen, maar met zoveel enthousi asme en ’ingehuurde’ deskundigheid moet het resultaat een evenement worden. Uw "Zoekertjes" kunt U Uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) In september beginnen de eerste kursussen in het atelier van Betty Nagel aan het St. Jans- plein. Hieronder volgt een beschrijving van ’n aantal kursussen. Kursus Engels Conversatie Engels voor beginners. De kursus Engels voor beginners is bedoeld voor wie nooit Engelse les heeft gehad en voor diegenen bij wie de ooit opgedane kennis is weggezakt. Er wordt bij het beginpunt begonnen. Er wordt gestreeft naar het vrije spreken in de En gelse taal met elkaar. Men leert zich in het En gels uit te drukken in situaties zoals men die te genkomt op vakantie in een Engelssprekend land. Docente: Drs. D. Beitrel Start: 16 sept. Maandagmiddag 2-4 uur. Aantal: 8 personen. Kursusduur: 12 lessen 120,lesmateriaal inbegrepen. Brooddeeg Kreatief zijn met deeg is een ’blijvertje’ geble ken en heeft allang de naam niet meer slechts een ’rage’ te zijn. Wat misschien nog belangrijker is, kreatief zijn met deeg is niet zo moeilijk als het lijkt en men hoeft echt geen groot kunstenaar te zijn om leuke figuurtjes te leren maken. Het materiaal waarmee gewerkt wordt, is niet duur, gemakkelijk zelf te maken en fijn te ver werken. Deze kursus bestaat uit 5 lessen, waarin een aantal basistechnieken aangeleerd worden. Gedurende één les wordt aandacht besteed aan het verven van de figuren. De ervaring heeft geleerd dat iedereen, die geïnteresseerd en een beetje enthousiast is, het snel lukt om gezellige en vooral persoonlijke kadootjes te maken. Al na de le les gaat iedere kursist met een zelfgemaakt werkstuk naar huis. Maximaal: 7 personen. Prijs: 5 lessen 65,— inclusief. Waarschijnlijk hebt u het al gemerkt aan de affiche die u overal ziet hangen: binnenkort wordt weer de collecte voor de kankerbestrij ding gehouden. U kunt de collectant van het Koningin Wilhelmina Fonds verwachten tus sen 26 augustus en 8 september. U ontvangt al eerder een brochure thuis met informatie. Hierin kunt u onder meer lezen wat u zelf kunt doen om het risico op kanker te beperken en hoe u zelf kunt meewerken aan vroege opsporing van kanker. Hoe eerder kan ker wordt opgespoord, hoe groter de kans op genezing. In de brochure staat ook, dat tegenwoordig bijna de helft van alle kankerpatiënten weer beter wordt. Dit is mede te danken aan weten schappelijk kankeronderzoek dat het KWF heeft kunnen financieren dank zij de giften die het van u ontvangt. Werk zelf mee aan de kankerbestrijding door de adviezen in het boekje op te volgen en door de collecte te steunen. Het is voor de collectant en voor uzelf wel zo prettig wanneer u uw gift klaar hebt liggen in het zakje dat u achterop de brochure aantreft. Wij rekenen op u, uw gift helpt anderen gene zen! T: Liet de zon u tijdens uw zomerse vrije uren in de steek, maak van uw winterse uren gezellige kreatieve uren! Dat hebt u zelf in de hand! O.l.v. Joep v.der Horst. Kursus breien voor beginners De bedoeling van deze kursus is, om al datgene te leren wat nodig is om elk gewenste trui of vest uit een breiboek of tijdschrift te kunnen lezen en breien. Dit houdt ondermeer in, dat behalve het praktisch oefenen ook het lezen van breibeschrijvingen van verschillende mo dellen in de les aan de orde komt. Het praktische deel houdt het volgende in: 1. Basistechnieken: opzetten, recht en averecht breien, verdraaide steken, omslagen, meerde ren, minderen en afkanten. 2. Patronen: kleine reliëfpatronen m.b.v. rechte en averechte steken, kabelpatronen, ajourpatronen, opengewerkte patronen) jacquard breien ofwel het inbreien met kleuren (kleine en grote motieven, rechte en schuine vlakken etc.) 3. Afwerkingen: aan- en afhechten, het in el kaar naaien, boordjes aanbreien, V-hals, ron de hals, vestboordjes etc. 4. Diversen: knoopsgaten, mazen. De kursusduur is 10 x 2 uren op maandagmor gen van 9.00-11.00 uur. De kosten zijn 80, (inclusief stencilpakket en kopje koffie). Maximaal 10 personen. Om een of meerdere voorstellingen te zien, zijn er twee mogelijkheden. Ten eerste hoeft u als publiek niets te doen, maar gewoon af wachten! Laat u verrassen door de vele groe pen die erop uit zijn dat te doen. De tweede mogelijkheid is: in het programmablad opzoe ken in welke zone een groep haar voorstelling ten beste zal geven. Dit is alles wat de organi satie dit jaar voor publiek en deelnemers pro grammeert met als doel om de groepen zelf te laten bepalen hoe, waar en wanneer zij spelen willen, kortom om het échte straattoneel zo veel mogelijk tot ontplooiing te laten komen. De voorstellingen, de muziekgroepen, de drank- en eetkraampjes én het hopelijk talrijke publiek maken in Zundert een Bourgondische sfeer en zorgen dat u zich er vermaakt en dat u er geen spijt van zult hebben als u de tocht naar Zundert eens waagt. Alle aktiviteiten zijn gratis!! W| - i -Ti. ME

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 5