Presentatie Pastoraal werker Arno Drissen SLAGERIJ KETELAARS B.V. 100 130 110 Harmonie nieuws Bond van Ouderen CDA Achterban Regionale Stichting welzijn Ouderen Damesgymclub v.d.Loo Levi's, F o Shirts en blouses voor HALVE PRIJS! Kinderkleding 20% of HALVE PRIJS! Restanten rokken en jurken voor HALVE PRIJS! Profiteer nu nog van de laatste OPRUIMINGSDAGENH Lois of Levi's pantalon met 10% KORTING! MAGER RUNDSBRAADVLEES nnn of lappen, 500 gramUUU 9HHB9 j 1 iK RUNDERROOKVLEES OCR BIJ ONS DIV. IJS EN LUCHTIGE PUDDINGEN V/D HERTOG. f T *1 VARKENSPOULET OF NASIVLEES CCfl 500 gramUUU Uit eigen keuken VLEESSALADE 100 gram GEKOOKTE SCHOUDERHAM 100 gram I1 f/É 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1985 PAGINA 3 A2 Vervolg van voorpagina in i 7 P.S. Bekijk tevens onze binnenkomende winterkollektie eensü Vr. Heb je een wens voor de toekomst? A. Jazeker. Dat de Moergestelse parochianen het goed zullen kunnen vinden met mij en om gekeerd. Dat we samen de parochie nog beter maken dan hij al is, zodat het een parochie wordt waarin Gods eigen naam: ’ik zal er zijn voor jou’( Jahwe) aan elkaar wordt waarge- naakt. Een rek met Een rek met Een rek met KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 o.a.: Voor de schoolgaande jeugd een Voor onze leden gaan we een najaars uitstapje organiseren en wel op: donderdag 5 september a.s. Programaa in ’t kort: 9.00 uur: vertrek vanaf St. Jansplein per au tobus. 10.00 uur: excursie bij de grootste veevoeder fabriek van Europa de Ce.Ha.Ve. te Veghel. 12.30 uur: koffietafel 13.30 uur: bustocht door Oost Brabant met bezoek aan natuur museum ’De Groote Peel’ 18.00 uur: H. Mis in de Maria bedevaartplaats Handel opgedragen door onze Geest, o.l.v. pastoor Md. Broeck. 19.00 uur: Diner in ’Dia Momo’ te Boekel. 21.30 uur: aankomst in Moergestel. Deelname aan deze reis is mogelijk voor alle leden die nog redelijk ter been zijn. De kosten voor deelname zijn 27,50,te voldoen bij opgave. Gelegenheid om op te geven tot uiterlijk 30 au gustus bij een van de bestuursleden. De Raadsfraktie van het CDA nodigt alle le den uit voor haar achterban-bijeenkomst op woensdag 28 aug. a.s. om 20.30 uur in de bo venzaal van de boerenbond. Op deze bijeenkomst wordt de agenda voor de komende raadsvergadering besproken. Ook allerlei andere politieke zaken en de komende gemeenteraadsverkiezingen komen aan de or de. Uw inbreng en uw mening is voor de raadsleden van het CDA erg belangrijk. Wij hopen vele leden te kunnen begroeten op 28 augustus. U komt toch ook? A. v.Gils, tel. 1430; Th. Mulders, tel. 1347; R. Bergman-v.d.Loo, tel. 2407; A. v.d.Wolf, tel. 1859; J. Wolfs, tel. 2380. 100 gramfc JU F "-"- "X s Dansliefhebbers opgelet: De dansclub van ouderen heeft nog enkele plaatsen vrij voor de komende danskursus. Bent u iemand (vanaf 55 jaar) die eigenlijk wel wat kan dansen, maar niet echt goed, sluit u zich dan bij ons aan. We hebben een heel gezellige club en leren de fijnste dansen (zoals de foxtrot, cha-cha-cha, rumba, tango, engelse wals en noem maar op.) Alles onder leiding. Op de regio-dansavonden in Den Boogaard kunnen wij uiteraard ’goed uit de voeten’. De kosten voor de kursus zijn bijzonder laag vanwege subsidie. Bovendien is het zo, dat de kursus nog goedkoper wordt door het aantal deelnemers. Wij dansen op de woensdagmiddag van 2 tot 5 uur en één maal in de 2 weken hebben we een uur les van 1.30 tot 2.30 uur. Deze les begint woensdag 11 september. Wilt u nog meer informatie of wilt u zich aan melden, bel dan naar Mevr. Vissers, Rootven 16, tel. 1513. Op 27 augustus starten wij weer met onze we kelijkse gymlessen. Dit is op dinsdagavond van 18.30 tot 19.30 uur, voor de tweede groep van 19.30 tot 20.30 uur en voor de laatste groep van 20.30 tot 21.30 uur. We kunnen nog enkele nieuwe leden plaatsen. De gymlessen worden gegeven door een gedi plomeerd gymleraar. Wilt u meer informatie dan kunt u bellen of aankloppen bij: Chrisien Welvaarts, Rootven 8, tel. 1281. Toos Meeuwis, Bosstraat 6, tel. 1641. Cor Spaninks, Burg. Bardoelstraat 44, tel. 1631. Vr. Wat deed jou voor pastoraal werk in Moergestel kiezen? A. Dat waren een aantal redenen. In de eerste plaats had ik goede verhalen gehoord over de ze parochie en ze leek me vergelijkbaar met die van Hilvarenbeek. Geen ’elite-parochie’ zoals in een stad nogal eens voorkomt, ook geen in geslapen parochie, maar eentje waarin een goede verhouding bestaat tussen ’oud en nieuw’, tussen een aktieve kerngroep van vrij willigers en een bredere groep van kerkgangers daar om heen. Verder vond ik het prettig dat Rinus Hart hier als pastoraal werker gewerkt heeft zodat deze nieuwe funktie in onze kerk hier al beter be kend is. Heel belangrijk vond ik ook de persoon van de pastor hier: het enthousiasme van pastor van den Broek werkt aanstekelijk. Daarnaast vond ik het goed te merken dat hier al zoveel paro chianen vrijwillig aktief zijn voor hun kerk. Het is fijn om met goed gemotiveerde mensen te mogen samenwerken. En, tenslotte was er nog een praktisch punt: mijn vrouw moet nog een aantal jaren in Til burg studeren, zodat ik wel graag hier in de re gio wilde solliciteren. Vr. Wat worden jouw taken in Moergestel en hoe zie je de samenwerking met de pastor en de parochievergadering. A. Voor komend jaar hebben we afgesproken dat ik me vooral ga bezig houden met de vol gende taken: kinderkatechese en kinderlitur- gie, eerste communie-voorbereiding, jongeren liturgie, gesprekken met mensen die daar om vragen, ontwerpen van modellen voor gebeds vieringen, eventueel meedoen aan huwelijks- voorbereidingsgesprekken. En verder ga ik me oriënteren op nieuwe initiatieven rondom: jon geren na het vormsel; bijeenkomsten met ou ders van middelbare scholieren; diakonie. Tenslotte zal ik eenmaal in de zes weken een toespraak verzorgen in de weekend-vieringen. Met de mensen van de parochievergadering en met pastor van den Broek heb ik al kennis ge maakt. Met beiden denk ik goed te kunnen sa menwerken. Mijn werk brengt automatisch met zich mee dat ik lid word van de parochie vergadering. Vr. Je voorganger woonde op de pastorie; Jij woont in Oisterwijk vind je dat bezwaarlijk? A. Neen, ik hoop tenminste van niet. Zoals je weet kan ik slechts voor een halve weektaak in Moergestel werkzaam zijn. Het bisdom heeft bepaald dat ik in verband met de spreiding van de beschikbare menskracht, nog een parochie erbij zou doen. Dat is de Petrus-parochie in Oisterwijk geworden. Dat we sinds kort nu ook in Oisterwijk wonen heeft behalve om persoonlijke redenen, ook te maken met mijn taak in de Petrus-parochie. Het is de bedoeling dat ik in de grote nieuw bouwwijk Pannenschuur veel aan ’kerkop bouw’ probeer te doen, en dan is het goed om tussen de mensen zelf te wonen. Dit betekent voor Moergestel dat ik om de week beschikbaar ben. Overdag zal ik dan al tijd op of via de pastorie bereikbaar zijn, waar de pastor me een eigen werkkamer ter beschik king heeft gesteld. Vr. Wat vindt je vrouw van je baan als pasto raal werker? A. Dat vindt ze prima. Ze studeert zelf ook theologie en wil in de toekomst ook wel pasto raal aktief worden, dus... - Comité Avondvierdaagse Moergestel heeft reeds toestemming verkregen voor de organi satie van de avondvierdaagse op 3, 4, 5 en 6 juni 1986. - Ten behoeve van de Zuid-Nederlandse Beurs te Eindhoven op 4 tot en met 27 oktober a.s. is ontheffing verleend voor het plaatsen van reklameborden. - De organisatoren van de 4e Keistam- perstocht op 1 september a.s. hebben toestemming verkregen voor gebruikmaking van de gemeentewegen. - Toestemming tot het gebruikmaken van de gemeentewegen is verleend ten behoeve van de fietsvierdaagse Hart van Brabant op 15 tot en met 18 augustus 1985. - Diverse vergunningen zijn verleend aan Mu ziekvereniging Prinses Juliana voor het orga niseren van de Vlooienmarkt op 15 septem ber a.s. Vergaderingen Burgemeester en Wethouders van 17, 23, 29 juli en 12 augustus 1985. Bouwvergunningen. De navolgende bouwvergunningen zijn ver leend: - A. v.d. Wouw, Tilburgseweg 14, tuinhuisje - R. v.d. Wouw, Servennenstraat 2, hondehok en wijziging terrasmuur. - C. Wolfs, De Werft 14, erfafscheiding - W. van Elderen, Griete Veldeke 28, hobby- ruimte en erfafscheiding - Architektenbureau Bedaux, Goirle, 17 pre mie A woningen aan de Hopveld en De Looijakker - F. Vugts, Broekzijde 23, ligboxenstal - J. van Dijk, Oirschotseweg 34, bijgebouw en schutting - A. v.d. Zanden, Zandstraat 14, machine- loods/meststierenstal - L. van Dam, Stiphout, woonhuis aan De Looijakker 2. - A. Op ’t Hoog, Industrieweg 15,2 woonhui zen De Werft 5 en 7 - B. Wolfs en A. Appeldoorn, De Werft 9 en 11, erfafscheiding - J. Zebregs, De Werft 34, garage/ber- ging/hobbyruimte - J. v.d. Bosch, Schoolstraat 52, stalling voor jong- en vleesvee - B. Mertens, Huysackerstraat 1, garage/ber- ging - Chr. Janssen, Krijtestraat 2, carport - V. Terwindt, van Rijckevorsellaan 5, rond houten pallisade. Sociale uitkeringen. Op vier aanvragen W.W.V. en elf aanvragen R.W.W. is positief beschikt en een aanvrage W.W.V. is afgewezen. Diverse aangelegenheden - Aan zes personen is gemeentegarantie ver leend voor het aangaan van een hypothecaire geldlening. - F. Kapteijns, Diessen, heeft een ventvergun ning verkregen voor de zaterdag met poeliersartikelen. - Met ingang van 12 augustus 1985 zal gedu rende vier weken de Zandstraat voor alle ver keer afgesloten zijn ten behoeve van werk zaamheden aan het brugje over de Rosep. Weekaanbieding van 22 tot 28 augustus Uit eigen rokerij ONTBIJTSPEK 100 gram Vr. Heb je naast je werk nog hobby’s? A. Dat zeg je heel mooi: naast je werk. Inder daad zal het werk zelf ook een stuk hobby voor me zijn en blijven. Ik kan er wat van mijn idealen in kwijt. Daarnaast hoop ik nog tijd te vinden voor lezen, badminton, er samen met mijn vrouw op uit trekken. Verder verzamel ik bidprentjes en ik zing Oisterwijk in een kerkkoor. Üfe* l’KVWSajACKCTS Na een korte vakantieperiode heeft de harmo nie haar repetities weer hervat, omdat er weer tal van aktiviteiten te wachten staan: 23 augustus: De harmonie begeleidt de jeugdvakantieweek met een afsluitingstocht door Moergestel. Om 18.45 uur dienen onze leden aanwezig te zijn bij H. de Brouwer. 14, 15 september: Op 14 september wordt de jaarlijkse vlooien markt weer opgebouwd. Ook zullen indien no dig nog vlooien worden opgehaald. Op zondag 15, september is de markt open voor publiek van 10 tot 5 uur. 22 september: De drumband neemt deel aan concours te Nijnsel. November: De harmonie gaat op concours in St. Michiel- gestel. Datum en tijd zullen nog bekend ge maakt worden. 28 december: De harmonie en drumband sluiten het jaar af met jjet oudejaarsconcert in Den Boogaard. Gezien het drukke programma worden de le den verzocht om vooral zo weinig mogelijk de repetities te verzuimen, wille we goed voor de dag komen op zowel drumband als harmonie concours. Voor de vlooienmarkt opbouw e.d. is het nor maal dat iedereen zich inzet.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 3