H i TOE Presentatie Pastoraal werker Arno Drissen P. TERWINDT Moergestel gaat voor de vijfde maal op de fiets voor de TOER MEE I t Suksessen voor P.H.V. ’De Veiligheid’ Vlooienmarkt Beleidsplan Parochie Bibliotheeknieuws Zetduiveltje nog niet uitgerust... geen praktijk E. VAN DELFT i i i van 23 t/m 30 augustus. Waarneming: INA 8 ••I is AUG. r ig8S MOERGESTEL. De werkgroep MOV. vervolg op pagina 3 M I I I i Misschien ten overvloede wijzen wij er nog eens op, dat de jaarlijkse vlooienmarkt wordt gehouden op zondag 15 september. Aangezien wij wekelijks door Moergestel rijden, en ook wekelijks allerlei spullen meekrijgen, heeft de organisatie besloten, niet speciaal hiervoor rond te gaan. Mocht u nog spullen hebben voor de vlooienmarkt, belt u dan naar 2326, en alles wordt bij u opgehaald. De vakantie had ons zetduiveltje nog geen goed gedaan want de deelnemers aan de processie naar Kevelaer kunnen slecht wachten tot het zaterdag 129 au gustus wordt. Via het bekende t.v.-spel ’Cijfers en let ters’ had men achter de juiste vertrekda tum kunnen komen, want, laten we de 1 staan en trekken we de 2 van de 9 af, dan hadden we gekomen op 17 augus tus. Zo ingewikkeld was het echter allemaal niet bedoeld, vandaar onze excuses! WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1985 10e Jaargang - Nr. 394 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Oisterwijkseweg 67A, telefoon 04243-1424 Huisarts 4- fietsen uit solidariteit. In het weekend van 24 en 25 augustus zal tij dens de kerkdiensten aan de parochianen het nieuwe beleidsplan van de parochie worden aangeboden. Dit beleidsplan is destijds vast gesteld met de bedoeling om het regelmatig bij te stellen en aan te passen. Na vele besprekingen in de parochievergade ring en overleg met de parochiegemeenschap ligt het uiteindelijke resultaat nu vast in de brochure die u a.s. weekend krijgt uitgereikt. Hierin staat hoe wij in Moergestel op dit mo ment ons samen kerk-zijn gestalte geven, en wat de plannen zijn voor de toekomst. Tevens treft u er een aantal nuttige adressen in aan. In een viertal trefwoorden - geloven, vie ren dienen en sturen, wordt het samen kerk zijn in onze parochie naar heden en toekomst toe belicht. Nieuwe punten in dit beleidsplan zijn onder meer: - In 1986 zullen jongeren die in 1985 gevormd zijn enkele keren worden uitgenodigd om sa men te komen, om samen zoekend naar we gen voor de toekomst verder te gaan. - Ouders van middelbare scholieren zullen worden uitgenodigd om met elkaar over ei gen geloofsvragen in samenhang met de vra gen rond het godsdienstig leven van jonge ren, te praten. - Per 1 september zal de avondwake, die ge houden wordt op de vooravond van de be grafenis, geschieden door parochianen in een communiedienst. Aangesloten wordt hier mee aan het goede gebruik uit het verleden waar mensen uit de buurt of omgeving van de overledene een taak hadden. - in de toekomst zal (nog) meer aandacht gege ven worden aan mensen die in nood verkeren en/of hulp behoeven, zoals zieken, rouwen- Voorlezen Het afgelopen jaar is gebleken dat de be langstelling voor het voorlezen in de biblio theek minimaal was. Om deze reden wordt er met ingang van het nieuwe schooljaar (26 augustus) niet meer voorgelezen in de bibliotheek. start tussen u oo en isjo vanaf Den boogaard. Zondag 25 augustus a.s. is het weer zover. Voor de vijfde maal wordt dan de TOER MEE verreden. In verband met het eerste lustrum hebben onze route-commissarissen ekstra hun best gedaan om een mooie tocht uit te zetten. Hierin zijn zij zeker geslaagd en u wacht dus weer een prachtige tocht. zelfde terrein gekeurd mogen worden (de reu en zouden eens nerveus kunnen worden van hun vrouwelijke collega’s), was vier dagen la ter Louis Vermeer aan de beurt om te laten zien wat Vera de afgelopen tijd had weten te leren. Op deze dag bleek dat de dames, wat betreft prestaties beslist niet onder deden voor de he ren, en om 18.00 uur werd aan Vera het ’Certi ficaat Politiehond’ (Met Lof) toegekend met een totaal van 413 punten. Uiteraard werden deze twee successen ’s avonds in het clublokaal cafe ’t Stokske’ met een verfrissend slokje gevierd. Inmiddels wordt door de voltallige vereniging alweer gewerkt aan de volgende lichting gedi plomeerde politiehonden. Wij wensen beide heren van harte proficiat met dit succes. den, werklozen, mensen die zijn vast gelopen etc. De pastoraal werker gaat zich hierom trent oriënteren en initiatieven ontwikkelen. Verder wordt in de nota aangegeven hoe de verantwoordelijkheid ligt en wie aanspreek baar is bij afwezigheid van de pastor, wanneer de diverse vieringen worden gehouden en door wie ze worden verzorgd, hoe de parochie opge bouwd is, wie er allemaal in dienst zijn, welke werkgroepen er zijn, wat de parochievergade ring doet, etc... Kortom een handzaam en handig boekje over het totale gebeuren van onze parochie. Het komend weekend krijgt u het in de kerk diensten overhandigd. Mocht u het komend weekend niet in de kerk komen en wilt u toch een exemplaar hebben dan kunt u dat of bij de leden van de parochievergadering of op de pastorie halen. Tijdens het weekend van 24 en 25 augustus ter gelegenheid van het feest van St. Jan Onthoof ding wordt in de diensten de nieuwe pastorale werker Arno Drissen die vanaf 1 september in onze parochie werkzaam zal zijn aan de paro chianen voorgesteld. De eigenlijke presentatie vindt plaats in de mis van zes uur zaterdagavond. Aanleiding om hem eens op te zoeken en voor u ter nadere kennismaking een aantal vragen voor te leggen. Vr. Wie is eigenlijk Arno Drissen? A. Wie of wat iemand eigenlijk is valt natuur lijk nooit in een paar woorden te zeggen, en al lerminst door de persoon in kwestie zelf. Maar om toch enig idee te geven. Ik ben nu 25 jaar oud, de oudste van drie kinderen, ben van Limburgse komaf en heb daar ook gewoond. Toen ik 13 was verhuisden ons vader en ons moeder (u hoort het ik ben al aan het verbra- bantsen) naar Eindhoven. Daar heb ik het Atheneum doorlopen. Daarna ben ik in Til burg op kamers gegaan om aldaar Theologie te studeren. Een goeie anderhalf jaar geleden ben ik in de kerk van Hilvarenbeek getrouwd met mijn studiegenote Hanneke, die afkomstig is uit Udenhout. Na zeven jaar van studie, wat bij ons helaas normaal is, hoop ik binnenkort dan eindelijk aan het werk te gaan. Vr. Waarom ben je juist de Theologie-studie gaan volgen? A. Achteraf denk ik dat het voornamelijk van uit interesse en nieuwsgierigheid was. In Eind hoven was ik lid van het jongerenkoor, ik be reidde jongerendiensten in de kerk mee voor, ik liep mee met de Pax Christi voettochten en dergelijke. Ik wilde eigenlijk meer afweten van Bijbel en Liturgie, wilde bewuster bezig zijn met de ’zin van het leven’. Daarom leek de theologiestudie mij wel iets. Het zou in ieder geval ’anders dan anders’ zijn, een uitdaging... en of ik ook eventueel priester wilde worden? Nou die mogelijkheid hield ik open, maar ik voelde me te jong om daar een positieve keuze voor te doen. Halverwege de studie veranderde mijn instel ling. Ik wilde niet langer alleen voor mijn eigen verdieping studeren, maar me gaan voorberei den op parochiewerk. Ik zat in een parochie vergadering en merkte hoeveel behoefte er was aan iemand die mensen in werkgroepen zou kunnen begeleiden. Ik koos voor de afstudeer richting praktische, theologie en ging stage doen in de parochie van Hilvarenbeek, om het werken in een parochie nog beter te leren ken nen. En die parochie-stage is me goed beval len. moergestel^ In de vorige jaren leverde de TOER MEE steeds een opbrengst op van 10.000,—. Dit geld kon aan onze dorpsgenoten Theo Raaijmakers en Wim van Oort ter beschikking worden gesteld voor hun werk in India en Tan zania. Voor dit jaar rekenen wij op een gelijke opbrengst. De voorbereidingen voor de TOER MEE zijn afgerond en onze werkgroep en de medewer kers zullen u graag begeleiden op een prachtige Terwijl de meeste mensen de afgelopen weken luierend hebben doorgebracht, al dan niet ge nietend van het weer, werd er op het terrein bij ’t Stokske door Wim van Kerkoerle en door Louis Vermeer, geholpen door hun clubleden de laatste hand gelegt aan de africhting van hun Mechelse Herders ’Robbie en Vera’. Nadat de laatste plooien waren gladgestreken, vertrok op dinsdag 30 juli Wim van Kerkoerle vergezeld van een ruime aanhang naar de zo- merkeuring voor Politiehonden in Heeswijk Dinther. Na een inspannende dag van o.a. zwemmen, apporteren, volgen, zoeken en veel spectacu lair bijtwerk, kende de keuringscommissie aan het eind van de middag aan Robbie ’Certifi caat Politiehond’ (Met Lof) toe. Van de 435 te behalen punten wisten baas en hond er 404 in de wacht te slepen. Omdat reuen en teven niet gelijktijdig op het- fietstocht door de mooie omgeving van ons dorp. U kunt starten tussen 11.00 en 13.30 uur vanaf het St. Jansplein. Het fijnst zouden wij het vinden als u de tocht volledig fietst. Vindt u echter 50 km te ver, dan kunt u na een van de kontroleposten naar het start- en finishbu reau terugkeren. Wij verwachten alle deelne mers in ieder geval voor 17.30 uur terug op het St. Jansplein, want dan zal het finishbureau worden gesloten. De TOER MEE is een sponsorfietstocht. U laat zich per verreden kilometer sponsorren door familie, vrienden en kennissen enz. In dien u geen sponsors hebt kunnen vinden, kunt u mits u een bijdrage van 3,per per soon of 10,per gezin betaalt toch meefiet sen. Tijdens de tocht worden enkele versnape ringen aangeboden. Daarnaast zijn er nog en kele attrakties. Meer informaties vindt u in de huis aan huis verspreide startkaarten. Ekstra startkaarten kunt u verkrijgen op het gemeentehuis, afde ling sociale zaken en welzijn en bij het Anto- niushuis. Op deze adressen kunt u tevens te recht voor nadere informaties. Als u wilt spon sorren denkt u er dan aan uw startkaart voor de raam te plaatsen. Indien u niet sponsort en niet meefietst dan kunt u uw bijdrage depone ren in de daarvoor opgestelde bus bij de Rabo bank of storten op onze rekening nummer 134503589. Wij rekenen op uw steun en medewerking voor de TOER MEE. Hopelijk treffen wij u aan de start op zondag 25 augustus a.s. Deze LUSTRUM-TOER MEE wordt een prachtig evenement.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1