rZ I Opa HYPOTHEEKMOGELIJKHEDEN AARDEN SANDERS I Zon maakte van kermis feestelijk gebeuren Politie en publiek in aktie ter voorkoming van misdrijven Informeer naar onze gunstige I llll Moergestel bv W.W.V.- Telefoon 04255-2797/040-117175 fel.04243-1337 AANNEMING van grond-, weg- en waterwerken, riolerings- en bestratingswerken, sloopwerken en agrarisch-cultuur- technische werken. LEVERING van bestratings- en verhardingsmaterialen o.a. grond, zand, split, puin, stenen, tegels, etc. VERHUUR van o.a. containers, kranen, loaders, vrachtauto's, trillers, aggregaten, compressoren en diverse landbouwmachines. ASSURANTIEKANTOOR Ga, vóór u op vakantie gaat, nog even naar uw Rabobank. En regel er in één keer al uw vakantie- zaken. Buitenlands geld, reisverzekeringen, hulpverlening in het buitenland, reis- en/of Euro cheques, safeloketten. U gaat dan een stuk geruster op vakantie. ||()[)0|)3|||) Vakmensen in Vakantiewensen. z w P.S. Mocht het politieburo in Moergestel gesloten zijn, dan kunt u 24 uur per dag te recht op het politieburo te Oisterwijk, Burg. Verwielstraat 59. VOORKOMING MISDRIJVEN IS IMMERS EEN ZAAK VAN DE POLITIE EN U. Prettige vakantie. aannemings- loon- en transportbedrijf De rijkspolitie van Oisterwijk/Moergestel start deze maand een campagne om samen met de bevolking van Moergestel in de vakantietijd zoveel mogelijk misdrijven te voorkomen. Vakantiegangers worden aangeraden gebruik te maken van de folder 32 vakantitips, die op elk politieburo gratis verkrijgbaar is. De poli tie brengt deze folder onder uw aandacht, om dat elk jaar vakantiegangers op weg naar, of bij terugkeer van hun vakantiestemming het slachtoffer worden van een misdrijf. Naast deze tips wordt met het publiek aktie ge voerd om het aantal inbraken gedurende de vakantiemaanden te verminderen, via de me dia zal publiek worden aanbevolen de goede ren in hun woningen te merken met postcode en huisnummer. Op het politieburo zijn tevens verkrijgbaar de boekjes inbraakpreventie en de politie geeft af- wezigheidsmeldingen uit met waarschu- wings/sleuteladressen. De ingevulde kaarten worden door de politie bewaard en op veel plaatsen in de gemeente zal de politie waar mo gelijk woningen controleren, die in de vakan tietijd door de bewoners verlaten zijn. Veel vakantiegangers kunnen er op rekenen, dat zij na hun vakantie door de politie in ken nis worden gesteld van de bevindingen tijdens de kontroles. Waar het de politie om gaat is om samen met de bevolking de inbraken in de woningen terug te dringen. De politie adviseert de vakantie gangers om hun buren in kennis te stellen van hun afwezigheid, waardoor deze een oogje in het zeil kunnen houden. Bij eventuele onregelmatigheden is de polie snel gewaarschuwd, via het telefoonnummer 04249-19111 of 0011. Voor men op vakantie gaat, geeft het boekje inbraakpreventie eenvoudige handreikingen om de slachtofferkans op een inbraak te ver kleinen. Ook geeft het boekje noodzakelijke informatie om de inbraakwerendheid van uw woning te vergroten, zonder dat u van uw wo ning een vesting maakt. Over de periode 1980 t/m 1984 zijn in de regio de inbraken steeds gestegen. In de vakantietijd is de kans dat men slachtoffer wordt van een inbraak reeël aanwezig. Haal daarom voordat u op vakantie gaat op het politieburo de AF- WEZIGHEIDSMELDING en vul deze kaart zo volledig mogelijk in, waarna u hem weer in levert op het politieburo.’ Mocht het onverhoopt nodig zijn, dan be schikt de politie over een aantal gegevens, zo dat de juiste mensen gewaarschuwd kunnen worden. |Clet inleveren van deze afwezigheidsmelding oetekent NIET, dat uw woning permanent door de politie bewaakt zal worden. Daar waar de politie in de gelegenheid is, zal zij ech ter wel de woningen kontroleren en u daarvan op de hoogte stellen. En dan nog iets. Maar ook gebruik van de eveneens gratis ver krijgbare registratiekaarten voor inboedel, fiets, bromfiets en boot. Vergaderingen Burgemeester en Wethouders van 26 juni, 3 en 10 juli 1985. Bouwvergunningen De navolgende bouwvergunningen zijn ver leend: - L. Swinkels, De Stappert 62, uitbreiding woonhuis. - J. Waltmans, De Stappert 49, hondehok- openhaardhoutberging - Duifjes Kinderschoenfabriek, verbouw pand Industrieweg 10. - J. v.d. Zanden, Zandstraat 14a, meststie- renstal. - Maatschap J. Vermeer, Heizenschedijk 5, landbouwmachineloods/melkstal. - H. Reijrink, Vossenhoorn 9, bouw woon huis. - G. Denissen, Servennenstraat 6, berging en een houten schutting. - Gemeentebestuur, bouw 6 HAT-woningen aan de Hopveld 20 tm 30 (even) - Gebr. Janssen, Vooskerbos 42, bouw erfaf- scheiding aan de Krijtestraat 2. - Chr. Janssen, Krijtestraat 2, carport. - Chr. Antonis, winkelpand Root ven 5. - J. v.d. Berg, De Stappert 66, erfafscheiding. - P. v. Opbergen, Oostelvoortjes 20, berging. Sociale aangelegenheden Twee aanvragen R.W.W. en vier aanvragen W.W.V. zijn toegewezen terwijl een aanvrage W.W.V. is afgewezen. Een bezwaarschrift inzake een uitkering is gegrond verklaard. Er zijn diverse periodieke onderzoeken ver richt bij de W.W.V.-uitkeringen en akkoord bevonden. Een leenbijstand is toegekend en een eenmali ge bijstand is afgewezen. Diverse aangelegenheden - Aan een persoon is gemeentegarantie ver leend voor het aangaan van een hypothecaire geldlening voor de aankoop van een perceel grond met woonhuis. - Het maaien van de wegbermen is opgedragen aan de firma Gebr. van Dijck te Moergestel. - Vergunning voor het inzamelen van gedra gen kleding is verleend aan het Leger des Heils voor een dag in februari 1986 en aan de Max Tailleur Stichting voor 6 mei óf 11 no vember 1986. - De organisatie van het Haoghorst’s Spektao- kel hebben ontheffing verkregen voor het aanbrengen van affiches. - Voor het houden van een Jazz-weekend op 30, 31 augustus en 1 september a.s. in het pand St. Jansplein 3 van J. Pessers is onthef fing verleend. - De Centrale Antenne-mast zal een jaarlijkse inspektiebeurt ondergaan. 01^ GINA 6 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 JULI 1985 PAGINA 7 en- ïn -1 Jodocus g F IIHKIIUKV^ sie jni Un fles, docht ik dik, ak um zaag, toe den bojem toe utgedronke, heej nog alleen mar un ziel en den droes die umleeg is gezonke. Gaondeweg wier ut vlèmke al klèner; ge zaagt ut gebeure; ge hield oewen aojem hóst in om ut wonder nie te versteure. Haauwdoe. Hij gaaf me gin haand. Mar ik naam wèttie nie wir wó geve; ik vuulde de klop van zun hart aon de binnekaant van zun leve. Hij zaat in zun ège gekeerd himmaol te buiteste binne opa te zèn; zinde wè dan gong ut gelèk laangs um hinne. Br m >1- 2, g i- jt ik '""'S':,' -V «““ujsc

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 7