I GEEN ANGST VOOR COMPUTERS a I I I 1965 I 1960 lm- Veilig Verkeer Nederland Amerika is al wat verder op computerge bied dan Europa en daar is gebleken dat de micro computers aanvankelijk eerst voor spelletjes gebruikt worden maar dat de home- ofwel huiscomputer ook steeds meer gebruikt wordt voor zakelijke doel- - einden als typen, rekenen en andere admi nistratieve taken zoals bijvoorbeeld adres- Het Nationaal Revalidatie Fonds bestaat in 1985 25 jaar. Duizenden projekten werden reeds mogelijk. beheer etc. In Nederland staan nu al meer dan een kwart miljoen (250.000!!) van die home computers. De categorie micro computer, die wat sneller is en met een groter geheugen is uitgerust wordt met personal computer aangeduid. Die com puters zijn vooral geschikt voor zakelijk en professioneel gebruik. Waarom de computer? Het zojuist genoemde midden- en klein bedrijf heeft al ruim 40.000 micro compu ters in gebruik. De stijging is enorm, men noemt een stijgingspercentage van ca. 40% en dat is een krappe taxering! Men schat in bepaalde kringen, dat over 5 jaar, ongeveer 1,5 miljoen persoonlijke compu ters in gebruik zullen zijn. Leren omgaan met de computer Die computerangst is overigens wel op te lossen. Het blad PC World, een internatio nale uitgave in het Nederlands, geeft voor een bedrag van nog vijf tientjes (f 48,-) een jaar lang handzame en vooral begrijpelijke informatie over die ’persoonlijke compu ter’. Dit dikke tijdschrift verschijnt 6 x per jaar en bevat uiteraard allerlei informatie over nieuwe PC’s (persoonlijke compu ters) en hulpstukken, maar het doet veel meer. Het heeft een cursus voor beginners. Men srpeekt van DOS (Disk Operating System) kortweg gezegd, het systeem om informatie met de computer op te slaan en te verwerken op een schijf. Die schijf of diskette is het element waar de gegevens van allerlei aard in of beter ’op’geslagen worden. De schijf wordt in een speciale eenheid, de ’drive’ geplaatst en gekoppeld met de computer. Datgene wat wij, met behulp van een gewoon toetsenbord als van een schrijfmachine, aan de computer opgeven, wordt op de schijf’genoteerd’. Een beeld buis, een monitor laat zien wat wij aan de computer ’vertellen’ of wat de computer ’ons vertelt’. Willen wij datgene wat de schijf bevat, in geschreven vorm zien, dan wordt de computer gekoppeld met een ’printer’ (lees, schrijver). Omdat de PC (persoonlijke computer) ook rekenen kan, kunnen facturen, offertes, berekeningen voor campagnes en wat ook, met behulp van de PC worden gemaakt en keurig, in een handomdraai op schrift worden gezet met de printer, in welke oplage dan ook. Verkoopbrieven, rapporten, statistieken, grafieken (de computer kan immers teke nen) rechtbankverslagen, medische over zichten, klantenbestanden en financiële stukken kunnen door de computer worden opgemaakt, vastgelegd en uitgewerkt. Dat alles wordt in PC World op relatief simpele manier aan de lezer verteld gewoon ’om bij te blijven’ met de snelle ontwikke lingen anno ’85. En ruim 1 16 miljoen Nederlanders gaan verder. Ondanks een lichamelijke handicap. Revalidatie is voor hen niet zomaar "op nieuw gezond worden". Zij moeten een - meestal - blijvende handicap overwinnen om toch mee te kunnen. Het Nationaal Revalidatie Fonds helpt daarbij. Al 25 jaar. Ook in uw omgeving. Computerangst, bestaat dat echt?! Ja, computerangst bestaat Je kunt er niet eens mee naar de psychiater. Computerangst komt vooral voor by mensen, werkzaam in het midden- en kleinbedrijf. Mensen die feitelijk dol graag tot aanschaf en gebruik willen overgaan van die rustige helper, die de computer is. Mensen die helaas worden afgeschrikt door het ’computer jargon’. De ontwikkelingen in de computerbranche gaan echter razend snel. Te verwachten is, dat het jargon even snel zal gaan slijten en zal worden ver vangen door in hoofdzaak Nederlandse termen. De ontwikkelingen lijken op het voetbal. Voor de oorlog schreven de sportverslaggevers over ’Penalty’ (strafschop) over ’Comer’ (hoekschop) of’Free Kick’ (vrije schop), nu heeft het nuchtere Nederlands gelukkig het Engels uit de krant verdrongen. Pas dan zal de computer even gewoon worden en even verspreid, als nu de auto’s, als men er in verstaanbare termen over kan praten. - Nu al zo’n 40.000 personal computers De mens is duur geworden, dat heeft te maken met de tarieven. Erwasooiteentijd dat je voor een gulden keurig werd geknipt en nog een geurtje in je haar kreeg ook. Wie naar een notaris of een advocaat stapt krijgt te maken met een ’uurtarief net als bij de loodgieter, de automonteur of de hovenier. Ook zelfstandigen proberen hun uurtarief laag te houden. Dat kan alleen als zij de ’domme werkzaamheden’ tot een mini mum beperken. Met domme werkzaam heden wordt bedoeld de verzending van facturen, het in orde houden van het ar chief, de hele papierwinkel die tijd vreet en feitelijk niets oplevert. Een hovenier verdient als hij tuinen opknapt, een lood gieter verdient als hij lekkages verhelpt, hij verliest als hij postzegels plakt of over bodig schrijfwerk doet. Daarom willen advocaten, artsen, notaris sen, drogisten, warme bakkers, garage houders, neurologen en medische specia listen en vele andere zelfstandigen, dat hun reken- en schrijfwerk vereenvoudigd wordt. Maar ja dan duikt die compu- terangstop! 4 NA 10 PAGINA 11 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 JULI 1985 V VN ALCOHOL Nadere informatie: Postbus 323 3500 AH UTRECHT Tel. 030-331165

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 11