Bloemsierkunst Cees Op 't Hoog im Plantenkwekerij iitems Wim Willems Zeskamp: zonder regen maar toch nat Processie Kevelaer Het schoolkamp van Boszicht BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL Wij zijn met vakantie van 22 juli t/m 3 augustus 1985 Wij zijn met vakantie van 5 augustus t/m 17 augustus 1985 Honden Trimsalon de Gelukkige Hond Mevr. F. Dekkers-v/d Wouw IBr I W*J r PbflNTENKWEKERU F; 1 "MOERGESTEL-IMIEUWS" - WOENSDAG 10 JULI 1985 PAGINA 5 NA 4 1. 391-2 391-1 Schoolstraat 31a - Moergestel Telefoon 04243 - 1442 Moergestel, 10 juli 1985. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J.B.S ter Veer, de Burgemeester, A.P.A. de Rouw, de Sekretaris. Moergestel, 10 juli 1985. De Raad voornoemd, J.B.S. ter Veer, voorzitter, A.P.A. de Rouw, sekretaris. De raad van de gemeente Moergestel maakt bekend dat hij voornemens is om met toe passing van de Algemene verklaring van geen bezwaar, afgegeven door het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant bij besluit d.d. 21 december 1982, nummer 101.708, aan J.H.M. van Remunt, Oostelvoortjes 4 te Moergestel vergunning onder voorwaarden te verlenen voor het bouwen van een erfafscheiding, op het perceel ka dastraal bekend gemeente Moergestel, sektie B nummer 2625 gedeeltelijk, plaatselijk be kend Oostelvoortjes 4. Het bouwplan met bijbehorende bescheiden ligt vanaf 12 juli 1985 gedurende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Gedurende die termijn kan een ieder tegen het voornemen schriftelijke bezwaren indie nen bij de raad van de gemeente Moergestel. Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn om: en de Blocnootjes. Na het koffers pakken gingen we op de fiets naar huis. Rond half vijf kregen we op school onze koffers met de foto en een herinne- ringstegel. Jammer, dat deze week weer voorbij is, want het was een hartstikke toffe en ’gave’ week. Allemaal en iedereen bedankt en tot ziens! De groep van de The Poppys: Marleen Stieger, Saskia Kogels, Carola van Dijk, Monique Smits, Barbara Drubbel (leidster) (de beloofde foto plaatsen we volgende week) Voor knippen, wassen, toiletteren scheren en trimmen van uw hond Kerkstraat 16 - Moergestel Telefoon 04243 - 1794 De jaarlijkse processie naar Kevelaer van Oirschot-Moergestel en omstreken vertrekt za terdag 17 augustus. Reiskosten 15,voor kinderen 7,50. Paspoort of toeristenkaart verplicht. Men kan zich opgeven bij L. van Gils, Raadhuisstraat 33. met toepassing van de Algemene verklaring van geen bezwaar, afgegeven door het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant bij besluit van 21 december 1982, nummer 101.708, vergunning te verlenen aan: F.J. Vugts, Broekzijde 23 te Moergestel, tot het bouwen van een open lig- boxenstal, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie F, nummer 246, plaatselijk bekend Broekzijde 23; V.A.M. Terwindt, Van Rijckevorsellaan 5 te Moergestel, tot het bouwen van een rondhouten pallisade, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A, nummer 3195, plaatselijk bekend Van Rijckevorsellaan 5; J.M. van Dijk, Oirschotseweg 34 te Moergestel, tot het renoveren van een schuur, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie B, num mer 2050, plaatselijk bekend gemeente Moergestel, sectie B, nummer 2050, plaatselijk bekend Oirschotseweg 34; met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. J.H.C.M. van Duimen, Allemansven 1 te Moergestel, tot het verbouwen van een woonhuis, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie B, nummer 1954, plaatselijk bekend Allemansven 1; 2. H.I.M. de Bruyn, Reedijk 5 te Moergestel, tot het bouwen van een woonhuis, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie B, nummer 2625 ge deeltelijk, plaatselijk bekend De Looijakker 46. Onderhavige aanvragen liggen met bijbehorende bescheiden vanaf 12 juli 1985 geduren de 14 dagen voor een ieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen genoemd voornemen schriftelijke bezwaren indienen bij Burgemeester en Wethouders. Willem de Zwijgerlaan 34 Oisterwijk Tel. 04242 - 15230 Gediplomeerd Als uw hond in de rui komt en U last hebt van haar in huis, laat hem dan deskundig behandelen door Uw hond wordt gehaald en thuisgebracht!! len werd bedankt voor acht jaar gastvrijheid. En Jo van Elderen, onze conciërge, voor het vele werk tijdens de voorbereiding van het kamp. Toen kwamen er leuke toneelstukjes, play backs en het kamplied Rond half twaalf was de Bonte Avond afgelopen. Onze ouders von den het erg leuk. Toen onze ouders weg waren, moesten we de schuur opruimen. En omdat het de laatste avond was, duurde het heel, heel lang voor we sliepen. Wij zijn met de zesde klas van onze school - 31 leerlingen in het totaal - vijf dagen in Netersel op kamp geweest. Wij zijn nog wel erg moe, maar toch willen wij graag - zoals mijnheer Klomberg gevraagd heeft - een stukje schrijven over en van dit kamp. Maandagmorgen 1 juli was het dan zover. In groepjes van vier of vijf kinderen startten we tussen half tien en elf uur met een oriëntatie- tocht naar het kapelletje bij Westelbeers. On derweg moesten we een aantal leuke en gezelli ge, maar ook leerzame en interessante op drachten uitvoeren. Deze moesten we inleve ren bij een zestal posten, bestaande uit de lei ders van de komende dagen. Gelukkig hebben we onderweg bijna geen re gen gehad. We kwamen rond vier uur aan bij het kapelletje; vandaaruit fietsten we geza menlijk naar ons kampadres: de heer H. Ver meulen, F. v.d. Heydenstraat 21 te Netersel. Eerst gingen we onze koffers en plunjezakken uitpakken en onze bedden opmaken; dat was leuk! Onze hongerige magen werden gevuld met een heerlijke, koude schotel, klaar gemaakt door mevr. Vissers en mevr. v.d. Loo. Deze dames verzorgden ook voor ons het lekkere eten Van de andere dagen. Na het eten kreeg iedere groep te horen, wie ze als leiding hadden. Wij, the Poppys, kregen Barbara. En om elkaar een beetje te leren ken nen, gingen we wandelen met ons eigen groep je. Ter versiering van de zaal beschilderde elke groep een laken. Rond kwart voor elf gingen we naar de bossen voor een spooktocht. We hadden tweemaal een eng spook gezien en... dat was onze meester! Nadat we in de bossen nog een opdracht in ge heim taal opgelost hadden, liepen we weer ge zellig naar het kamp en probeerden te gaan sla pen of wakker te blijven???... wat geen van tweeën goed lukte! Dinsdag, 2 juli, ’s Morgens om acht uur ston den we op. Toen we ontbeten hadden, gingen we naar de bossen voor het spel Vlaamse Ker mis. Er waren 9 spellen, die ieder vijf minuten duurden. Wat werkten de groepen hard en wat waren de spelletjes leuk. Toen we alle spelle tjes hadden gedaan, gingen we gezellig buiten picknicken. Het was zo’n mooi weer, dat we alle dagen buiten hebben gegeten. Daarna moesten we een morse-opdracht uit voeren. Daar mochten we anderhalf uur over doen. Op het eind van de morse-opdracht was het tijd voor de leiding om zich voor een ’Be roepentest’ in de bossen te installeren. Om deze leiders en leidsters (er waren ook nog enige moeders uit Moergestel en Jo, onze con ciërge) te zoeken en een handtekening te vra gen, kregen we ook anderhalf uur. ’s Avonds kregen we Generale Repetitie voor de ’Bonte Avond’ van donderdag. Het was weer een hartstikke gezellige dag geweest met veel zon. En hoe bestaat het... om twaalf uur lagen we al te bed! Woensdag, 3 juli werden we om ongeveer 7.30 uur wakker. Toen we ontbeten en wat gespeeld hadden, kwam de fotograaf L.v.d. Meyden- berg. Hij maakte de foto bij de vijver en als het goed is, staat hij hier in Moergestel Nieuws. Daarna hadden we een grote, maar prachtige fietstocht. Deze tocht was verdeeld in twee stukken en duurde ongeveer vijf uur. Tijdens het eerste deel van de tocht kwamen we bij de Belgische grens, waarbij we een stem pel kregen van de Nederlandse douane. We moesten allemaal kleine opdrachten uitvoeren. Toen we op de helft waren - in Hoge Mierde - kregen we een flink portie friet met iets lek kers erbij. Een eindje verderop kregen we drin ken. De reis ging verder, nu door het landgoed ’De Utrecht’. Onderweg kwamen we een ijsco- karretje tegen. Onze leidster Barbara was in een goeie bui en dus kregen we een ijsje van haar. Een paar kilometer verder kregen we in Lage Mierde weer een ijsje. Deze keer was die niet van Barbara, maar van onze meester. Daar - op het pleintje in Lage Mierde - moesten we ook een gedicht over het kamp -maken. Toen moesten we nog een uurtje fiet sen en we waren weer op ons kampadres. ’s Avonds hadden we een spel, een soort drop ping naar een vreemde wandelroute: Het spel van het onbewoond Eiland. Je kreeg voor dit Eilandenspel drie lijsten mee nl. een plattegrond, een lijst met spullen en een handtekeningenkaart. Je moest dan naar de posten en bij iedere post moest je twee dingen op de lijst met spullen aankruisen, die je hard nodig had op een onbewoond eiland. Als je dat had, kreeg je op de handtekeningenkaart een handtekening van die post. Wij waren bij dit spel vierdes. Toen gingen we spelletjes doen en om even over twaalf begonnen we te zingen voor onze meester, die donderdag 4 juli jarig was. Donderdag, 4 juli, hebben we eerst cola met taart gegeten voor de verjaardag van onze meester. Daarna gingen we op de fiets naar de bossen. We deden hier het spel Driekamp. De hele klas werd verdeeld in drie groepen naar het woord Boszichtren. Er waren drie kleuren karton, rood, geel en groen. Zo hebben we een negental spelletjes gedaan. Daarna heeft de zesde klas een verjaardags- boek en het cadeau aan meester Klomberg aangeboden. Ook hebben we een mozaiek van denneappels gemaakt. Onze groep maakte een grote bloem met daaronder de woorden: The Poppys, Bos zicht. Lekker zwart kwamen we rond vier uur thuis. Na het wassen en eten begon men te sminken. Tussen zeven uur en acht uur kwamen de ou ders; van alle kinderen waren de vaders en/of moeders gekomen. Voor de pauze kwam de Musical ’Een dier voor allemaal’. Na de pauze werden Marian van Gestel en meester Ceulemans gehuldigd voor vijf jaar kampwerk. Ook de moeders, die ons het to neel zo goed geleerd hadden, nl. mevr. Nefs, mevr, de Rijck en mevr. v.d. Wouw, werden geprezen. Verder sprak de meester nog over mevr. Vis sers en mevr. v.d. Loo, die al achttien jaar als kookster meegingen. Ook de familie Vermeu- Afgelopen zaterdagmiddag hield Gezwiene Waai haar jaarlijkse zeskamp. Na afloop van het spel met de eigen leden nam de politie het terrein in beslag om zich vervolgens o.a. te goed te doen aan een knoeipartijtje met het nimmer ontbrekende water... Vrijdag, 5 juli, werden we gewekt door meester Klomberg en meester Ceulemans. We kregen ontbijt op bed. Meester Klomberg met een hoge hoed en witte schort voor. We kregen boterhammen met hagelslag en kittekat; de tweede keer beschuit met hagelslag. De derde keer konden we kiezen tussen thee of cola. Verder kregen we nog koeken, rollen drop en chips. Te gek gewoon!! Toen we dat allemaal op hadden, gingen we ons wassen en aankleden. Daarna gingen we het spel ’Het Rad van avontuur’ doen en ook nog bingo spelen. Toen gingen we nog vier spelletjes doen van de Sportdag nl. hardlopen, met de grote bal gooi en en met de kleine bal gooien en tot slot een behendigheidsspel. Na het eten en drinken kwam de uitslag, wie eerste was van de vijf dagen. Onze groep, The Poppys, waren eerste gewor den na een spannende strijd met de Rodeoboys

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 5