TAPPERIJ DE SCHOUW voor het optreden van dans- en amusementsorkest CLIMAX NATUURLIJK GRATIS ENTREE. OPENING... I I I 1 I I OCH Donkers Moergestel KEUKENCENTRUM MOERGESTEL I IK Vlag op 33 huizen in Oistelvoort F. C. Welvaria winnaar alternatieve zomeravondkompetitie Braderie te Middelbeers TTV Moergestel Geslaagd ’’Over Berg en Dal” De Stichting Operette Oisterwijk brengt tweemaal ’’Csardasfürstin” in het Natuurtheater 1 s ®w Tel. 04243-3242 De Aanstede 11 5066 XT Moergestel h Schilderwerken Beglazingswerken Behangwerken^Z* 7 juli, Tevens schade-expertise en schade-reparatie Voor onderhoud en reparatie van alle merken auto's. gaard; 4. Boerenbond I; 5. De Steeg; 6. Boe renbond II; 7. ’t Stokske. Het was een sportieve en goed georganiseerde kompetitie. Uitslag Creil 23 juni: J. Smolders 1, 4, 6, 13, 16, 25; H. Schepens 2, 3, 15, 18, 19, 22, 24, 31; L.v.d. Branden R 5; J. v.d. Wouw H 7, 28, 30; W. de Laat 8, 217; L. Heeffer 9, 12, 17; J. de Wit 10, 14, 21; J.v. Drunen 11, 20; Joh. v. Haren 23; L. v.d. Bran den K 26; L. v.d. Ven 29. Uitslag St. Vincent 21 juni: A. Westgeest 1, 3; H. Schepens 2, 7; L. v.d. Branden R 4; P.v.Herck 5, 6. Automobielbedrijf Krijtestraat 46 - Tel. 04243-1110 DAAR BIJ DE SCHOUW... WETEN ZE VAN WANTENII Op vrijdag 5 juli wordt "Keukencentrum Moergestel" geopend. Van 4 tot 8 uur kunt u met ons het glas heffen. Wilt u echter van een goed advies worden voorzien, kom dan op zaterdag 6 juli naar onze zaak. Er staan keukens opgesteld, voor ieder wat wils, van zeer modern tot klassiek. Tijdens de maand juli hebben we extra korting op de toch al lage prijzen. Graag tot ziens! 2de ronde kwamen Bart, Piet, Ron en Arie zelfs op voorsprong. De stand was toen 3-5. In de 3e ronde werd het weer gelijk. HITA kreeg er 3 punten bij en TTV Moergestel 1 punt. De stand 6-6. Zou de 4e ronde de beslissing brengen? Ron verloor zijn partij, maar Piet wist in 3 games weer 1 punt te veroveren. Helaas was de tegen stand voor Bart en Arie te zwaar. Ze moesten de punten aan HITA afstaan, waardoor de stand op 9-7 gebracht werd. Voor TTV Moergestel moest in de 2 volgende dubbelspelen nog een gelijke stand kunnen worden gehaald. Piet en Arie wisten de strijd in 2 games in hun voordeel te beslissen, maar Bart en Ron had den het moeilijker. Het werden 3 games waar van de laatste met 23-21 werd gewonnen. Dus toch nog een gelijke stand 9-9. Een mooi resultaat voor een team dat nog nooit competitie heeft gespeeld. Piet won 4 partijen, Ron 2, Arie 1 en Bart geen. Het was een goede oefenwedstrijd, waarin te zien was dat er nog veel getraind moet worden. Tafeltennisver. Moergestel In een bescheiden plechtigheid werd donder dagmiddag om half vier de vlag gehesen op een project van 33 woningen in Oistelvoort. Wet houder Smits prees op de eerste plaats archi tect Wolfs voor zijn uitgekiende opzet: een woning met body, waarover men wellicht straks zal zeggen: dat zoiets toen nog mogelijk was! Ook de aannemers, Fa. Gebr. Janssen, deelden in de lof: ondanks hun alom bekende voortvarende werkwijze staat kwaliteit hoog in hun vaandel. Namens de toekomstige bewoners van de pre mie A woningen sprak ook de heer Wijtmans zijn waardering uit en overhandigde de hoofd uitvoerder Bert Evers een envelop, waarvan de inhoud weinig te raden overliet. Met de realisering van deze 33 woningen (19 premie A, 9 woningwet en 5 HAT) die nog voor oktober worden opgeleverd is weer een nieuw deel van Oistelvoort ingevuld. Boven v.l.n.r. Theo Verbakel, Berry Ras, Jan op ’t Hoog, Kees Schepens, Ruud Haneveer, Leon v/d Loo en Leon Poot. Onder v.l.n.r. Sponsor Christ en Dennie van Helden, Ronald van Dijk, Leo Biesheuvel, Jos van Breda, Henry Evers, Thijs v/d Wouw en Marcel v/d Wouw. Niet aanwezig op de foto: Afinelies van Helden, Frie de Graaf, Hans Oerlemans, René Schut, Martin Derks, Joost Vermeer. Afgelopen vrijdag 28 juni is de alternatieve zo meravondkompetitie afgelopen. Als overwin naar kwam Breda’s Welvaren uit de bus. De eindstand: 1. F.C. Welvaria; 2. ’t Draai- boompje (sportiviteitsbeker); 3. Den Boo- De stichting operette Oisterwijk treedt op za terdag 6 en zondag 7 juli a.s. weer voor het voetlicht. Dekor is het Oisterwijkse natuur- theater aan de Gemullenhoekenweg. Het ge zelschap brengt dit keer de operette ”Die Csar dasfürstin” van Emmerich Kalman (1882-1953). Het Oisterwijkse Natuurtheater biedt zitplaatsen aan twaalfhonderd be langstellenden (het theater is het oudste van Nederland en bestaat in 1986 50 jaar.) De operette ”Die Csardasfürstin” in drie be drijven werd door het gezelschap al eens eerder voor het voetlicht gebracht. Dat gebeurde 26 jaar geleden eveneens in het natuurtheater. In het eerste bedrijf van deze gewilde operette neemt de gevierde zangeres Sylva Varescu af scheid in theater ’’Orpheum” in Boedapest, voordat ze op toernee gaat naar Amerika. Haar lied ”Heia in die Bergen” vloeit over in een wervelende Csardas. Juist daarom is zij in de mannenwereld van de jonge vorst Edwin, die op het punt staat zich te verloven met een ander en alle verwikkelingen die daarvan het gevolg zijn vertrekt Sylvia teleurgesteld naar Amerika. In het tweede bedrijf wordt feestgevierd op het slot van vorst Lippert-Weylersheim. Ook dan speelt Sylva weer een rol, dit keer als de echt genote van Boni. Het derde bedrijf brengt na 1 Waren het in mei de junioren van TTV Moer gestel die voor het eerst naar buiten traden, op 25-6-’85 waren het de senioren. Een team bestaande uit: Bart de Cort, Piet Habraken, Ron van Hees en Arie van der Wouw, trok ken, gestoken in de nieuwe shirts, naar Hilva- renbeek om hun krachten eens te meten met een team van HITA ’79. Nadat ieder 1 wedstrijd had gespeeld was de stand 2-2. De strijd ging mooi gelijk op. Na de Aan de Mavo ”St. J.B. de la Salie”, Lour- desplein 4 te Tilburg (Koningshoeven) slaag den de volgende Moergestelse kinderen: Ingrid Berkelmans, Susanne Boogaers, Sandra Daemen, Rogier van Geloven, Karin van Gis- bergen, Monique van Herck, Diane Jans, Li- zette Jansen, Peter Janssen, Anne-Marie Klij- sen, Sjak de Laat, Yvonne de Laat, Angelie Michels, Berdie van der Sande, Inge Smolders, Helmy van der Werf en Judith van de Wouw. In totaal namen 91 kandidaten deel aan het eindexamen, van wie er 85 het diploma in ont vangst mochten nemen. Op en rond het gezellige Doornboomplein van Middelbeers organiseert Stg. het Oude Kerkje op zondag 7 juli weer haar jaarlijkse Braderie. Net als bij de vorige edities, hebben de organi satoren ook dit jaar weer voor een aantrekke lijke aankleding gezorgd. Hoofdmoot vormen uiteraard ook nu weer de Beerse middenstanders, die van achter de fleu rige tentjes hun koopwaren aanprijzen. Deze neringdoenden worden, op het hopelijk zono vergoten plein, bijgestaan door ruim twintig Oude Ambachtslieden, waaronder spinners, sigarenmakers, mandenvlechters, pottenbak kers, houtdraaiers, stoelenmatters, zadelma kers, klompenmakers, koperslagers, zijde- schilders, imkers, kantklossers, wevers e.a. Daarnaast is er tussen 11.00 en 18.00 uur ook gezorgd voor voldoende kijk- en luistergenot. Zo zal de Spoordonkse fanfare de Braderie openen met een muzikale rondwandeling. De Beerse harmonie verzorgt een licht buitencon cert. Er treden dansgroepen op en het gilde vendeliert. Fakir Ali Ben Hartog, geassisteerd door twee oogverblindende Oosterse schonen, zal menigeen versteld doen staan. In de loop van de middag komt vereniging ”Het aan gespannen paard” de Braderie bezoeken met maar liefst vijfentwintig oude koetsen. Verder is er de mogelijkheid tot het maken van een rondrit met een autotrein en staat er op de Bra derie een springkussen voor de jeugd. Vanaf 15.00 uur treedt de Bladelse boerenkapel ”de Windbloazers” op in de grote feesttent. Volop vertier dus op 7 juli in Middelbeers. Desondanks blijft de entreeprijs laag: 1, voor volwassenen, kinderen één kwartje. De opbrengst komt geheel ten goede aan het on derhoud van het Oude Kerkje. Waar 't druk is is't gezellig. Kom ook a.s. zaterdag om 20.30 uur naar de scheiding van de geliefden in het tweede be drijf, uiteindelijk toch een happy-end. Stasi, de aan Edwin opgedrongen verloofde, ontdekt dat het eigenlijk Boni is, die haar hart gestolen heeft. Sylva beseft haar werkelijke liefde voor Edwin en diens vriend Féri zorgt ervoor, dat de zo standsbewuste vorstelijke ouders toege ven. De csardasfürstin kan nu echt vorstin worden. Zang, dans en spel spelen ook tijdens de uit voeringen op 6 en 7 juli een grote rol. De so listen zijn Wijnie Schellekens, Berry Reynen, Friedy van Rooijen, Bep van Groenendaal, John Hoepelman, Leon Hoepelman; choreo grafie is Marie-Louise Ysenbrant. Voor de muzikale begeleiding zorgt het Antwerps bege- leidingsensemble dat onder leiding staat van de Oisterwijkse dirigent Wick van Peer. Frans van Dun tekent voor de regie. De optredens beginnen op zaterdag 6 juli om 20.30 uur en zondag 7 juli om 14.00 uur. Op de entreeprijzen (volw. 15,kinderen 7,50, groepen en ouderen 65+ 12,50, ge- zinskaarten 2 volw. 2 kinderen 35, wordt in de voorverkoop 10% reduktie gege ven. Inlichtingen hierover bij het sekretariaat van de stichting operette Oisterwijk Mevr. J. Leijs, 04242-15386. PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 JULI 1985 k 6 Kerkstraat 2 - Moergestel Telefoon 04243-3602 b.g.g. 04254-1720. Geopend van maandag tot vrijdag 10-6 uur, zaterdags 10-4 uur. 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 7