s ^DORIÊN INGRID Christ Smulders FEMKE CERESA] Roel Verhoei JE EIGEN NAAM ook met je eigen ontwerp 3 Chanouk Toer Mee Bond van Ouderen Boeiende Monoloog Chris van Riel Wandelavond- vierdaagse 1985 Jeugdcircus II Grigio Haaren van start Aan de kinderen en hun ouders van klas 3 t/m 6 GEMEENTE MOERGESTEL NOUWENS VERHUIZINGEN GROENNOTA TYPE F TYPEG TYPEH TYPES WARE GROOTTE Maak je alles zelf, dan ook je eigen merk. Binnen enkele dagen klaar, er zijn nog veel meer mogelijkheden op de toonbank vindt u een showkaart. bij ALS T OM MODE GAAT s* <Le. Moergestel mag trots zijn! NA 4 PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 JULI 1985 J.M.G. Naam: Adres: J.S. BERT DANKERS Oisterwijk - t/o Rabobank 390-1 R- Op maandag 15 juli organiseert de Bond van Ouderen voor haar leden een fietstocht naar de Kaasboerderij van de fam. Bruurs waar een excursie gegeven wordt. Wij verwachten alle fietsliefhebbers hieraan deel te nemen daar dit zeer interessant is. We starten om half 2 vanaf het St. Jansplein. School: Klas: Geeft zich op voor het kinderkoor. II Grigio treedt in 1985 op van 20 juli t/m 4 au gustus iedere middag om 15.00 uur. Alleen op dinsdag 30 juli en donderdag 1 augustus bo vendien een ochtendvoorstelling om 11.00 uur. De galavoorstelling vindt plaats op zondag 4 augustus om 20.00 uur. Groepen genieten re ductie. Reserveringen en inlichtingen op tel. 04117-1830-2129 en tijdens speeldata tevens 1215. Een bezoek aan II Grigio bevelen wij u van harte aan. Btpaus] Hoewel de belangstelling minimaal te noemen was - het zomerse weer en het vroege midda guur kunnen niet alles verklaren - bracht Chris van Riel zondagmiddag een boeiende mono loog. Gebaseerd op het boek ”De Val” van Albert Camus. De acteur had zich bijzonder goed ingeleefd in de persoon van een ’’boetedoend parijse advo caat”, die in de entourage van Amsterdams ’’rosse” buurt passanten aanklampt met de ups en downs van zijn leven en vraagtekens zet achter alle gevestigde levenswaarden. Op kundige wijze wist Chris de weinige toe hoorders min of meer persoonlijk in de dia loog te betrekken. Ondanks de geringe belangstelling wist hij zich toch goed in zijn rol in te leven. Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN I L OVERZEE I RIJKSVERHUIZERS M In september van het nieuwe schooljaar star ten we weer met het kinderkoor. Juffr. Riet heeft de afgelopen 2 jaar dit koor tje geleid, maar vanaf het komende schooljaar hebben we een nieuwe dirigente, Tini Laurens- sen. Zij is muzieklerares en hoopt veel enthou siaste kinderen te kunnen verwelkomen. Vanaf september zal het kinderkoor deel uit maken van de Stichting Jeugdbelangen St. Jan. Hierdoor vragen we voortaan een contributie van 2,— per maand. Hiervan gaat 0,50 naar de bovengenoemde Stichting, die dan voor elk kind subsidie ontvangt. De overige 1,50 wordt besteed aan gezellige activiteiten voor de leden van ons koor, zoals, o.a. een uitstapje aan het eind van het school jaar. Omdat de Stichting Jeugdbelangen St. Jan vóór september definitief het aantal leden wil weten om op tijd de subsidie aan te kunnen vragen, willen wij graag nog vóór de zomerva kantie weten, welke kinderen er vanaf septem ber bij het kinderkoor komen zingen, of het met een eigen instrument willen opluisteren. Nog voor we in september gaan starten horen jullie waar en wanneer er wekelijks gerepe teerd wordt. Hou je van muziek en zing je graag geef je dan op via onderstaande strook, die op school kan worden ingeleverd vóór 10 juli. We wensen iedereen alvast een plezierige en zonnige vakantie toe. De werkgroep Kinderkatechese. Nederlands grootste jeugdcircus, II Grigio, start op 20 juli haar 24e seizoen. Zij is ook het enigste jeugdcircus dat met levende dieren werkt. II Grigio bezit 5 paarden, waaronder een minipony van 64 cm, voor dressuur en vol tige en... Maar II Grigio heeft natuurlijk veel meer zoals acrobaten, eenwielers, ballerina’s, antipodisten, jongleurs, handenlopers, micro- baatjes en clowns. Nieuw zijn dit jaar ook de loloballs de nieuwste rage van de jeugd. II Gri gio zal er haar kunsten op laten zién. II Grigio heeft ook een 10 man sterk orkest. Op dit moment zijn de kleedsters druk bezig de kleding weer piekfijn in orde te maken, II Gri gio bezit vele honderden kostuums. Ook de materiaal mensen zijn druk doende. Al deze mensen moeten wel stalen zenuwen hebben om alles op tijd af te hebben voor de première op 20 juli. Bijna dagelijks wordt er*nu geoefend door de artiesten in de oefenruimte van II Gri gio in het centrum van Haaren. Het kost de ar tiesten menig zweetdruppeltje maar ze hebben het er graag voor over voor hun circus. Verder wordt er door 80 artiesten en 50 medewerkers gezorgd voor de opleiding van artiesten, bevei liging, licht, geluid, kassa, telefoon, consump tie en reclame. U ziet II Grigio doet alles zelf en op pro deo basis. II Grigio boeit u bijna 3 uur lang. Dit alles en 24 jaar ervaring is de ga rantie, dat het ook dit jaar een wervelende en flitsende show zal worden. VtRMUIS O La 5 Het is al weer ’n paar weken geleden dat de wandelavondvierdaagse is gelopen. De Stich ting wil nog even op deze gebeurtenis teruk ko men, allereerst om iedere deelnemer hartelijk te danken voor de sportieve inzet. De Stichting wil verder diegene bedanken die door hun hulp deze avondvierdaagse weer tot ’n succes heb ben kunnen maken. ’n Speciaal woord van dank aan de vrijwilli gers van Roef en Audacia is dachten wij wel op z’n plaats. Het volgend jaar hopen wij weer op de mede werking van vrijwilligers. De kritiek die geuit is over de route bij de Vinkenberg over de ver keersveiligheid zullen wij in de organisatie voor 1986 meenemen. De avondvierdaagse voor 1986 is voorlopig vastgesteld van dinsdag 3 juni J^m vrijdag 6 juni 1986, u kunt deze data alvast noteren. De Stichting hoopt dan weer op hetzelfde aan tal van ong. 650 deelnemers en misschien wor den het er wel meer. Verder wensen wij ieder ’n fijne zomer en ’n prettige vakantie, en in het najaar hoort u weer van ons. De Stichting Wandel Avondvierdaagse Moer gestel. De Groennota is, zoals de naam al zegt, een nota die handelt over groen. Meer speciaal wordt daaronder verstaan het groen in de kom van de gemeente. Het is duidelijk dat een gedeelte van dat groen in eigendom is bij de eigenaren van woningen, een gedeelte bij ge huurde woningen ligt en daarnaast heeft de gemeente grond in eigendom, waarop dan "openbaar" groen is aangelegd. Over dit openbare groen handelt de Groennota. Van dit openbare groen is een belangrijk gedeelte (mede) beeldbepalend voor het aange zicht van de wijken. Het is niet voorstelbaar in een dorp als Moergestel dat er in de woon omgeving geen groen of nagenoeg geen groen zou zijn. Door het gemeentebestuur is een voorlopige afweging gemaakt van het openbaar groen. Deze afweging heeft tot een voor lopig plan geleid, dat uiteraard alleen betrekking heeft op openbaar groen in eigendom bij de gemeente en gelegen in de kom van de gemeente, en dat is dan vertaald in wat ge noemd wordt de Groennota. De gemeente heeft in die voorlopige nota aangegeven welke gronden voor verhuur, ver koop en ingebruikgeving om niet in aanmerking komenOok is aangegeven welke gronden in principe niet daarvoor in aanmerking komen, die gronden worden dan aangeduid als "struktureel openbaar groen" of simpeler gezegd groen dat beeldbepalend is en daarom in handen moet blijven van de gemeente om dit groen te behouden. Eerder heeft de gemeenteraad reeds vastgesteld dat openbaar groen dat kan worden ver kocht, voor een prijs van f 10,-/m2 van de hand wordt gedaan. Voor huur geldt een van de koopsom afgeleide prijs, terwijl voor ingebruikgeving om niet slechts administratiekosten worden gerekend, zijnde een bedrag van ƒ50,-. Gronden, welke belast zijn met kabels en leidingen worden alleen om niet in gebruik gege ven en niet verkocht of verhuurd. Zoals gezegd, is een Groennota opgesteld en wij kunnen ons best voorstellen dat onze in woners daarin geïnteresseerd zijn. Het gaat per slot van rekening velen direkt danwel indi- rekt aan. De nota ligt daarbm ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage vanaf 8 juli tot 20 juli a.s. Iedereen kan er naar komen kijken en er kunnen verzoeken om grondaakoop etc. worden ingediend bij het gemeentebestuur. Na afloop zullen de verzoe ken, vragen etc. worden gebundeld en beoordeeld, waarna uiteindelijk de gemeenteraad de Groennota vast zal stellen. Hierna kunnen op de verschillende verzoeken beslissingen worden genomen. Het Gemeentebestuur. Moergestel, 3 juli 1985. Zaterdagavond 29 juni vond in Tapperij de Schouw het debuutoptreden plaats van het splinternieuwe dans- en amusementsorkest Chanouk. Een optreden dat ’’ontaarde” in een onverge telijk feest, zowel voor de honderden be langstellenden als voor de zes bandleden. Na een aanvankelijk wat zenuwachtig begin ontwikkelde Chanouk zich in de loop van de avond tot een swingende formatie die haar naam, (Chanouk ’’voor elk wat wils”) alle eer aan deed. ’’Volendam heeft B.Z.N. Moer gestel heeft Chanouk”. 'Deze opmerking van een van de spreker ontlokte aan de massaal op- gekomken nieuwbakken fans een donderend applaus. De spontane huldiging aan het eind van de avond was niet meer dan verdiend. Joyce, Rien, Gerard, Wil, Mark en Ludwig, er zj.t muziek in jullie toekomst! In aanloop naar de Toer Mee op 25 augustus a.s. geven wij U onderstaand nogmaals een tekst van moeder Teresa. We voelen zelf dat wat wij doen, maar een druppel in de zee is. Maar als die druppel niet in de zee zou zijn, geloof ik dat de zee vanwege die ontbrekende druppel minder vol zou zijn. Bijvoorbeeld, als wij onze scholen niet in de achterbuurten zouden hebben - het stelt niets voor, gewoon maar lagere schooltjes waar we de kinderen bijbrengen om van de school te houden en zindelijk te zijn enzovoort - als wij die schooltjes niet zouden hebben, zouden de ze kinderen, deze duizenden kinderen, over straat zwerven. Dus moeten we kiezen, öf ze te nemen en ze iets te geven, öf ze op straat te la ten. Hetzelfde geldt voor het Huis voor de Stervenden en ons kindertehuis. Als we het niet hadden, zouden die mensen die wij opge pikt hebben, op straat gestorven zijn. Ik ge loof dat het de moeite waard is om dat huis te hebben, zelfs voor die paar mensen, om mooi te sterven met God en in vrede. Zij stelt in het artikeltje dat alle kleine beetjes helpen om de bewoners van de derde wereld in betere levensomstandigheden te brengen. Het werk van onze dorpsgenoten Theo Raaijma- kers en Wim van Oort in respektieyelijk India en Tanzania draagt ook bij aan een beter wel zijn van de lokale bevolking. Een kleine bij drage zoals moeder Teresa bedoeld kan ook zijn uw fietsen, uw sponsorbedrag of uw vrije gift voor de Toer Mee. De werkgroep MOV

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 5