Tijdens de kermis maandag 8 juli en dinsdag 9 juli zijn alle winkels na 13.00 uur GESLOTEN!!! SLAGERIJ KETELAARS E.V. Geen steun van de provincie inzake aanleg Parallelweg I I 2.50 0.95 1.95 Wegens groot succes gaan wij door Nationale zwemvierdaagse Tuinfeest in de Brabantse Nacht Oisterwijk Gilde St. Sebastiaan en Barbara op Zilver jacht Koning-schieten bij St. Catharina op kermismaandag VOORVERKOOP io-60% KORTING y2 PRIJS Prettige dagen. f 4 vervolg van voorpagina Ad v.d. Meijdenberg. Oisterwijk, tel. ff Winkeliersvereniging Moergestel. De Nationale zwemvierdaagse wordt weer ge organiseerd, meteen na de grote vakantie!! Noteer alvast de datum: 26 t/m 30 augustus. Plaats van deze zwemhappening: overdekt zwembad ”De Leye”. Kaartverkoop aan de kassa van het overdekte zwembad ”de Leye” in de week van 19 t/m 23 augustus van 09.00-17.00 uur. RUNDERROOKVLEES KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 BIEFSTUK V.D. HAAS n nn KIP CORDON BLEU 7 nn 500gram>OU BIEFSTUK TARTAAR rn LEVERKAAS GEBRADEN FRIKANDO 100 gram en dit advies weer had voorgelegd aan de eigen welstandskommissie, was de slotconclusie dat alleen de schutting bij Oostelvoortjes 4 de welstandstoets niet kon doorstaan. Het advies van de beroepschriftenkommissie was derhal ve het beroep betreffende Oostelvoortjes 6 ge grond en dat betreffende Oostelvoortjes 4 on gegrond te verklaren. De meerderheid van de raad kon, hoewel enige kritiek was te beluiste ren over de gevolgde procedure, zich in dit standpunt vinden. Niet echter de heer Denis sen van de PGB. Deze vond dat beide schuttin gen dienden te verdwijnen. Men wist dat hou ten schuttingen niet waren toegestaan en onno zele kinderen is op 28 december, verdedigde de heer Denissen zijn visie. Het aspect of de erfaf- scheidingen passen in de omgeving was z.i. niet aan de orde geweest. Het tolereren van de ze ondeugdelijke schuttingen betekent een ver paupering ter plaatse en een grote benadeling van de anderen daar die samen wel een fat soenlijke erfafscheiding hebben gemaakt, al dus de heer Denissen. Bij de stemming over dit agendapunt bleek ook wethouder Smits met de heer Denissen tegen het voorstel te stemmen. Ook volgens de wethouder waren voor beide schuttingen de redelijke eisen van welstand overschreden. De raad besloot verder tot: - de bouw van 5 bejaardenwoningen en 6 H.A.T.-woningen in het bestemmingsplan Oistelvoirt en - het beschikbaar stellen van een krediet van 80.000,voor de rekonstructie van het brugje in de Zandstraat. Met de hoop uit te spreken dat het weer de ko mende vakantieperiode eenieder beter gezind zal zijn, beëindigde voorzitter ter Veer om streeks 21.00 uur de laatste raadsvergadering voor de vakantie. In optocht gaan deze drie Gilden naar de schutsboom aan ,,’t Draaiboompje” aan de Oirschotseweg. Allereerst zal de Standaardrij der te paard de schutsboom bevrijden alsook door de Gildebroeders welke hiervoor drie maal rond de boom gaan. Traditioneel is het allereerst de beurt aan de Geestelijke en Burgelijke overheid om ’n po ging te wagen de (houten) vogel van de schuts boom te schieten met de Kruisboog. Dan is het de beurt aan de huidige Koning Cees Wolfs om te proberen met drie schoten de vogel omlaag te halen. Lukt het hem, dan is hij wederom voor 4 jaar Koning, maar heeft hij pech dan gaan alle kandidaats-schutters onder de boom en schie ten er op los. Diegene welke het laatste deel van de vogel omlaag weet te brengen is de nieuwe Koning van Gilde St. Catharina. Wilt u weten wie de nieuwe Koning wordt kom dan ook eens kijken. Wij verwachten dat er rond twaalf uur begonnen wordt. de Deken-schrijver Ook dit jaar nodigen wij u weer uit voor de happening van het jaar: Oisterwijks tuinfeest in de Brabantse nacht; voor de vijfde maal wordt het georganiseerd en in verband met het eerste lustrum zal het tuinfeest een nog feeste lijker karakter krijgen. Was het voorgaande jaren al zeker de moeite waard, dit jaar moet u het beslist meemaken. In het sfeervolle en romantische natuurtheater organiseert de plaatselijke stichting openbaar karnaval een voor Nederland uniek feest. Uitstekende muziek in het theater, op een van de vennen of op het achterterrein, of gewoon zomaar ergens tussen de bomen, nodigt uit tot een dansje. Op de terrasjes en aan de bars is volop gelegenheid voor een heerlijk drankje. Hebt u trek in een hapje, een smakelijke bar becue of een heerlijk belegd broodje zullen u beslist smaken. Misschien zijn we na de vele zonneschijn en de warmte van de afgelopen weken wel wat ver wend, maar tijdens het tuinfeest in de Bra bantse Nacht zult u van kou geen last hebben: het gehele natuurtheater is aangenaam ver warmd, zodat u toch als het wat frisser mocht zijn op worden, bij een lekker drankje kunt blijven genieten van de uitstekende muziek. Zaterdag 24 augustus 1985 vanaf 12.00 uur gaat Oisterwijks tuinfeest in de Brabantse Nacht weer van start. Toegangsprijs slechts 10,50 per persoon, in- cl. reserveringskosten in de voorverkoop. Op de dag zelf, als er nog kaarten beschikbaar zijn, is de toegangsprijs 12,50 per persoon. Sekretariaat: Weverstraat 14, 5061 ZH Oister wijk, tel. 04242-15240. Informaties: V.V.V. 04242-82345-84973. Gilde St. Catharina gaat op kermismaandag 8 juli 1985 weer naar de Schutsboom om op zeer traditionele wijze te strijden om ’n nieuwe Ko ning. De huidige Koning Cees Wolfs Jzn. zal zich moeten verdedigen om het Koningschap te kunnen herhalen voor de komende 4 jaar. De huidige Koning heeft ’n prachtige periode achter de rug. Hij wist in de afgelopen 4 jaar drie maal ’n Koningskruis binnen te halen en ’n pracht van ’n Zilveren Koningsschild. Hij is zijn Koningschap waardig geweest. Op kermismaandag gaan de Gildebroeders van St. Catharina allereerst om half negen Koning Cees Wolfs uithalen vanuit z’n woonhuis op de Broekzijde. ’n Uur later gaan zij allen naar hun Gildehuis om vandaar in optocht naar de kerk te vertrekken en aldaar ’n Eucharistievie ring bijwonen welke wordt opgedragen door Jac van Elderen. Na deze H. Mis gaan zij weer terug naar zijn Gildehuis alwaar zij weer afgehaald worden rond half twaalf door de plaatselijke Gilden van St. Joris en St. Sebastiaan en Barbara. De deelname aan het vrij Gildefeest te Wintel- rè was voor Gilde St. Sebastiaan en Barbara succesvol. Koning John Willems mag zich ko ning der koningen noemen, hij behaalde het Zilveren Koningskruis met Handboog op Doel. Standaardrijder Jan van Elderen was de beste op het toernooiveld ie prijs en Zilveren schild. De handboogschutters Jac van Elderen, Jan van Rooy, Frans v.d. Sande jr. en Bart Wolfs werden op het onderdeel Viertal 3e met 68 punten en een Zilveren schild. Tevens werd bij het algemeen klassement on- gecostumeerd door het Gilde een 2e prijs ge haald Zilveren schild. Op kermismaandag zal het Gilde aanwezig zijn bij het traditioneel Koningschieten bij Gilde St. Catharina. Verzamelen van de Gildebroeders te 9.30 uur in café ,,’t Centrum”; 10.00 uur Gildemis; 12.00 uur Koningschieten op de Koningsboom bij café ,,’t Draaiboompje”. men. Mocht permanente bewoning deson danks zo niet kunnen worden uitgebannen, dan zal tot bestuursdwang b.v. door het verze gelen van de woningen worden overgegaan, al dus voorzitter ter Veer. Groeiklassebeleid Moergestel Bij de behandeling van de ontwerp- evaluatienota 1984 Streekplan Midden- en Oost-Brabant/Streekplan West-Brabant bleek dat een aanpassing van het groeiklassebeleid voor Moergestel te verwachten is en wel zoda nig dat de woningvoorraad maksimaal mag toenemen volgens saldo natuurlijke groei mi nus 30%. Met het college van B&W bleek de raad niet gelukkig met deze korting. Fractielei der Vriens van de PGB leider Mulders van het CDA zag in deze opmerking aanleiding het se lectief gronduitgiftebeleid nog eens voor de dag te halen. Het CDA heeft steeds gepleit voor reservering voor eigen inwoners, aldus de heer Mulders. Ik heb ook binnen het Samen werkingsverband tegen deze korting gestemd. Ook het goedkeuringsbeleid van de provinciale overheid inzake de verkopen aan niet- Moergestelnaren staat haaks op deze nieuwe plannen, zo vervolgde de heer Mulders. De PGB, die in het verleden heeft aangetoond over het gronduitgiftebeleid een andere visie te hebben dan het CDA, verdedigde zich bij monde van de heer Vriens door te stellen dat de door de raad aangenomen verruimde rege ling van het gronduitgiftebeleid slechts van toepassing was op het plan Oistelvoirt. Erfafscheidingen in Oostelvoortjes De twee bewoners van de panden Oostelvoort jes 4 en 6 hadden beroep aangetekend tegen de besluiten van B&W inzake weigering van bouwvergunningen voor hun houten schuttin gen. De weigering was gebaseerd op het advies van de welstandskommissie. Nadat de kom missie voor beroepschriften van een externe welstandskommissie advies had ingewonnen Jacks jurken Sweatshirts Pantalons Blouses I Polo's I Bermuda s I Let opl Ondergoed I (nog één week) I Merken mode met Komt u m 1 w PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 JULI 1985 i HET IS NU BARBECUETIJDIII I 100 gram Weekaanbieding van 4 juli tot 10 juli (botermals) 100 gram perstuk1.311 Uit eigen keuken 100 gram Uit eigen rokerij

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 3