Denissen Supermarkt Spar Supermarkt H. Tromp GROENTEHALf CRISJE ftwV Geen steun van de provincie inzake aanleg parallelweg Met de Kermis zijn wij maandag- en dinsdagmiddag gesloten! P. TERWINDT BURO MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING St. Jansplein 7 (Zowel het Algemeen Maatschappelijk Werk als de Gezinszorg) i Raadsvergadering 28 juni 1985 Wij wensen u een zonnige vakantie toe. Chr. Aïitonis Maandag- en dinsdag vóór de middag zijn wij geopend!! is wegens vakantie gesloten vanaf: maandag 22 juli t/m vrijdag 2 augustus. Na vele jaren verlaten wij onze vertrouwde winkel om ons te vestigen in het centrum van Moergestel. Moergestel, juni 1985 Rootven 5 - Tel. 04243-1806 Wij nodigen u uit om tussen 19.00 en 21.00 uur een kijkje te komen nemen. U bent van harte welkom! Op woensdag 10 juli a.s. om 19.00 uur opent burgemeester J.B.S. ter Veer onze nieuwe speciaalzaak in aardappelen, groente en fruit aan het Rootven 5 te Moergestel. Algemeen Maatschappelijk Werk: J. Douwes 'J Donderdag 11 juli vanaf 8.30 uur bent u van harte welkom op ons nieuwe adres: 7 Rootven 5. maandag 8, dinsdag 9 en woensdag 10 juli de gehele dag gesloten. In verband met de verhuizing en inrichting van onze nieuwe winkel is de groentehal aan de Pr. Irenestraat Gezinszorg: C. v.d. Wiel M. v.d. Brand In deze periode kunt u ten alle tijde onze kollega's bereiken via het Centraal Buro te Oisterwijk, Burg. Verwielstraat 67, tel. 04242-19035. Bij voorkeur tijdens de spreekuren tussen 9.00-10.00 uur. WOENSDAG 3 JULI 1985 10e Jaargang - Nr. 390 PROGRAMMA: - Raadsvergadering over T31 - Kortweg: Scouting Moergestel Badminton Avondvoetbal Wandelvierdaagse - Bijenhouderij - Op de koffie bij Jan van Krieken geen praktijk van 8 t/m 21 juli a.s. Waarneming: E. VAN DELFT Huisarts Uitzending MTV donderdag 4 juli te ontvangen op Duitsland II van 19.00 tot 20.30 uur. Aanwezig: volledig college en raad Publieke belangstelling: redelijk De provincie laat de gemeente zelf haar boon tjes doppen met betrekking tot de aanleg van de Parallelweg langs een gedeelte van de T-31. Dit bleek uit de mededeling die burgemeester ter Veer de raad afgelopen vrijdag deed. woordde dat er een regeling werd voorbereid dat permanente bewoning niet meer voor kan komen. In principe wordt gedacht aan vrijla ting van de bewoning van 15 maart t/m 31 ok tober. Voor de andere maanden zal voor week enden etc. een vrijstellingsregeling moeten ko- vervolg op pagina 3 binnenkort een herdruk verschijnt. De fractie van de PGB, die deze kwestie had aangekaart, betuigde haar instemming met de uiteenzetting van het college. Onder de mededelingen bracht voorzitter ter Veer verder naar voren een schrijven van schoenfabriek AVANG, inhoudende dat het onderzoek inzake de eventuele verhuizing naar het bedrijventerrein ’’Sonman” een paar maanden meer tijd zou vergen. Verder bleek uit de mededeling van de voorzitter dat ook de aankoop van de voor dit bedrijventerrein be nodigde gronden niet van een leien dakje ging. Nu met een van de eigenaren niet tot over eenstemming kan worden gekomen, zal een onteigeningsprocedure worden voorbereid, al dus voorzitter ter Veer. Restauratie standerdmolen Met dit punt werd door de raad ingestemd. De molen vertoont zodanige gebreken aan de bal- kenconstructies dat malen onverantwoord is, aldus het college in het desbetreffende voor stel. De totale restauratiekosten zijn geraamd op 75.000,—. Door het Ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur wordt een bijdrage verstrekt van 45.119,en van de provincie wordt een bijdrage verwacht van 16.113,Wethouder Smits deelde mede dat ook de Rabobank van Moergestel de be reidheid had getoond 5.000,— voor de restauratie uit te trekken. Bovendien had de gilde van vrijwillige molenaars nog 1.000,— beschikbaar gesteld. Mogelijk is ook de mid denstand nog te interesseren voor de molen, opperde wethouder Smits. Desgevraagd vanuit de raad antwoordde hij verder dat verplaatsing van de molen, waarvan in het verleden ooit sprake is geweest, van de baan is. Recreatiewoningen Door de raad werd het beroep van de eigenaar van Heiligenboom 22 inzake weigering van een woonvergunning ongegrond verklaard. Nu permanente bewoning van de recreatiehuisjes in strijd met het bestemmingsplan derhalve niet wordt gelegaliseerd, vroeg fractieleider Vriens van de PGB wat voor stappen het colle ge denkt te gaan nemen. De burgemeester ant- - Na de vorige raadsvergadering, waarin de pro vincie alsnog groen licht kreeg van de raad om de T-31 in zijn geheel aan te leggen, had het voltallige college van B&W een bezoek ge bracht aan gedeputeerde de Geus van de pro vincie. Men had daar op medewerking ge hoopt om samen uit de impasse te geraken wat betreft de aanleg van de al veel besproken Pa rallelweg. Het antwoord van de provincie-was heel duidelijk. Van die zijde hoeft op geen en kele steun te worden gerekend. Met instem ming van de raad zal het college van B&W een onafhankelijk buro laten onderzoeken of een Parallelweg ten behoeve van de verkeersveilig heid noodzakelijk is. Ook de noodzaak van verkeerslichten op de kruising T-31/Tilburgseweg zal nader worden bestu deerd. Mogelijk zal daar tijdelijk een proef worden genomen met een mobiele verkeers- installatie. Openstelling sekretarie in de avonduren Vanuit de raad was onlangs de vraag gesteld of de openstelling van de sekretaris voor het pu bliek op één avond in de week gewenst en no dig zou zijn. Uitgaande van de praktijk had het college van B&W hierover een uitgebreide notitie gemaakt. Omdat het vooral ging om za ken als aanvragen en afgiften van de rijbewij zen en verder uittreksels uit het bevolkingsre gister en geboorteregister, werd gesteld dat al deze aanvragen en afgiften van rijbewijzen en verder uittreksels uit het bevolkingsregister en geboorteregister, werd gesteld dat al deze do cumenten niet persoonlijk behoeven te worden afgehaald en derhalve nauwelijks een pro bleem vormen. Voor documenten, zoals paspoorten en toeristenkaarten, waarvoor de aanvrager wel zelf moest verschijnen, kan men bij verhindering ’s morgens na een telefonische afspraak ’s middags terecht. Het verzoek om ’s middags een document af te halen, doet zich echter slechts één of tweemaal per week voor. Voor mensen die ’s morgens noch ’s middags I in staat zijn documenten af te halen, zou de dienstverlening zo kunnen worden uitgebreid dat deze ’s avonds na telefonische afspraak kunnen worden afgehaald. Het college vindt dat er op deze manier een goede dienstverle ning wordt geboden en openstelling van de se kretarie in de avonduren niet nodig is. Een na dere uiteenzetting van e.e.a. zal terug te vinden zijn in de Wegwijzer van Moergestel, waarvan Burgemeester ter Veer: ”We moeten onze boontjes zelf doppen..." A 12 V i i i i i Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Oisterwijkseweg 67a, Tel. 04243-1424. moergestel ■■■■■■IB a

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1