I Nieuw orkest van eigen bodem: Chanouk ERGESTEL-NIEUWS" MET VAKANTIE... I I ll s?> i I s i I II I Harmonie Toer Mee 1985 Gemeenteraads vergadering Jubileum Comité RJM mm t&e SflWE Chris van Riel met monoloog in ”Den Boogaard” ULIANA HWfcM flSM! 1 i ffl w/ Voorlopig echter hebben we nog 3 weken te gaan voordat de vakantieperiode aanbreekt... Ook uw weekblad gaat deze zomer enkele weken met vakantie. Dat betekent dat we niet zullen verschijnen op de woensdagen 24 juli, 31 juli en 7 augustus. U kunt ons derhalve na de vakantie weer verwachten op woensdag 14 augustus. *•9 feé ades/rt mx>/- R j serrfae GSM/, veetytüaa' 1 dahic c/en££: M/r. "Mf/" óriefe l/dcfete MGCféertt. fëJe/OQn 04243 - \IA 8 Al brengt dit jaargetijde dan wat het weer be- moergeste - i i i I I >«l I >•1 I I I 1 Vergaderingen Burgemeester en Wethouders gehouden op 5, 12 en 18 juni 1985. Bouwvergunningen De navolgende bouwvergunningen zijn ver leend: - A. Mathijssen, Kriekenakker 52, erfafschei- ding. - Gebr. v.d. Wouw, Heuvelstraat 28, land- bouwmachineloods -Th. de Laat, Kruysackerstraat 6 en F. Nouws, Regenbeemdeke 6, voor de bouw van twee woonhuizen aan De Werft 1 en 3. - D. van Gorp, Past. v.d. Boogaardstraat 41, verbouw woonhuis - J. van Zon, Schoolstraat 73, verbouw woon huis - Gebr. Ketelaars, Vinkenberg 11, twee sleuf- silo’s - A. van Gils, Raadhuisstraat 24, garage- berging - A. Op ’t Hoog, Industrieweg 15, bouw 4 woonhuizen De Stappert 2 en 4 en De Looij- akker 1 en 3. 1984 Oost- WOENSDAG 26 JUNI 1985 10e Jaargang - Nr. 389 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Noteert U vast in uw agenda: zondag 25 au gustus a.s. TOER MEE. Deze sponsor- fietstocht wordt dit jaar voor de vijfde maal georganiseerd. De voorbereidingen zijn in vol le gang. Wij kunnen U al vast verklappen dat onze route-commissarissen Ad v.d. Meijden- berg en Harry Smolders weer een mooie tocht hebben uitgezet. De rit zal U voeren over rusti ge wegen en door mooie natuurgebieden in de omgeving van Moergestel. De opbrengst van de TOER MEE zal weer be schikbaar worden gesteld aan Theo Raaijma- kers en aan Wim van Oort voor hun werk in respektievelijk India en Tanzania. Dus 25 augustus a.s.: TOER MEE. De werkgroep MOV treft niet veel moois, toch worden we deze zo mer verrast met een nieuw muzikaal geluid: Chanouk. Zo’n 1 /i jaar geleden vatte deze groep het idee op om samen voor hun plezier muziek te gaan maken. Inmiddels is dezelfde groep ’n hechte formatie geworden en uitgerekend in het jaar van de muziek: 1985, maken ze hun debuut. Liefst 2 weekenden achtereen kan men Chanouk horen zien. a.s. Zaterdag vindt in ”De Schouw” het eerste optreden plaats en met de kermis is de Na een tiental suksesvolle optredens in den lande komt onze plaatsgenoot Chris van Riel a.s. zondag om 12.30 uur naar ”Den Bo gaard” met ”De Val”; naar een roman van Albert Camus die door Chris zelf werd be werkt. De Val voert u een kroeg binnen aan de Zee dijk, waar een stamgast u zijn bizarre levens verhaal vertelt: hij is advocaat geweest in Pa rijs, suksesvol en gerespekteerd, levenslustig en gelukkig in de liefde, - nu ja gelukkig Speciaal één incident berooft hem van zijn zelfrespekt en zet hem op dit spoor dat eindigt in de koude nevel en mist van het Amsterdam se havengebied. Albert Camus’ roman De Val is misschien zijn meest intrigerende; de boodschap van de hoofdpersoon is wellicht ook de zijne, getuige de gelijkenis met Camus’ dagboekaantekenin gen. De menselijke vrijheid, eenmaal ontrukt aan burgerlijke hypokrisie en middelmaat, schept een meedogenloze woestijn, vol eenzaamheid en schuldbesef, een woestijn die niet kan wor den verlaten. De enige genade is de kans om zijn toehoorders diezelfde woestijn in te voe ren: dat is de roep van Jean Baptiste Clamen- ce, en zijn woorden hebben weerhaken. Chris van Riel speelt de Val in een eigen bewer king die de oorspronkelijke romantekst vrij zuiver weergeeft. In het kader van de jubileum-viering van onze harmonie is ook een revue-avond gepland. Re vue is van origine een Frans woord met de be tekenis: terugblik. En in die zin willen de orga nisatoren het ook opvatten: een terugblik op 75 jaar harmonie en 75 jaar Moergestels dorpsleven. Het moet een sprankelend geheel worden met afwisselend zang, dans en voor dracht door en voor onze Gestelse gemeen schap. De revue-commissie is al druk doende met het opstellen van een programma en zal straks bij velen aanklóppen om mee te doen. Er moet in Moergestel nog heel wat talent te vinden zijn om deze revue tot een succes te ma ken. Hebt u ideeën, bijzondere gaven of weet u anecdotische voorvallen uit de geschiedenis van de harmonie: de revue-commissie zal er graag notitie van nemen. Neem maar even kontakt op met een van de leden van de revue- commissie: Ad de Beer: Krijtestraat 27, tel. 1577; Eddy Hurkmans: Hogenackerstraat 1, tel. 2135; Willem v. Oudheusden: Vooskerbos 6, tel. 1943; Wim Rijnen: Oirschotseweg 80, tel. 1869; Jacques Stroucken, Voorbrugstraat 3, Moergestel, tel. 1929. i I ontwerp-Evaluatienota Streekplan Midden- en Brabant/Streekplan West-Brabant. 14. Voorstel tot bouw van 5 bejaarden wonin gen en 6 H.A.T.-woningen in het bestem mingsplan Oistelvoirt Herziening I. 15. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 16. Sluiting. - F. Basters te Tilburg, bouw woonhuis De Stappert 6 - C. Boogaers, Oirschotseweg 37, uitbreiding woonhuis. Sociale aangelegenheden Op 3 aanvragen W.W.V. en 1 aanvrage R.W.W. is positief besloten, terwijl een uitke ring W.W.V. is beëindigd en 2 aanvragen R.W.W. zijn afgewezen. Een bezwaarschrift inzake een R.W.W.-uitkering is ongegrond verklaard. Besloten is een lopende startersuit- kering een half jaar voort te zetten en een aan vrage om een bedrijfskrediet af te wijzen. Een aanvrage om een woonkostentoeslag is toegewezen terwijl een aanvrage om een bijstand is afgewezen. Diverse aangelegenheden - Aan twee personen is gemeentegarantie ver leend voor het aangaan van een hypothecaire geldlening. - Buurtvereniging Gezwiene Waai heeft de no dige vergunningen en ontheffing verkregen voor de organisatie van een zeskamp op 6 ju li a.s. - Voor de intocht van Sinterklaas op 16 no vember a.s. zijn aan het St. Nicolaascomité de nodige vergunningen c.q. ontheffingen verleend. - Toestemming is verleend voor het organise ren v^n ”De Omloop” van het Zuiden” op 14 september a.s. Vrijdag 28 juni a.s. om 19.30 uur. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen: a. informatie ten aanzien van openstel ling sekretarie; b. informatie terzake het overleg met de provincie inzake de T.31. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de raadsvergadering van 31 mei 1985. 6. Voorstel tot het verlenen van medewer king ex artikel E42 Overgangswet op het Basisonderwijs tot uitbreiding/verbou- wing van de Basisscholen te Moergestel. 7. Voorstel inzake afrekening en verant woording ex artikel 81 van de Lager On derwijswet van de kosten voor het bou wen van een gemeenschapsruimte met plafondisolatie in de Graaf van Ursel- school. 8. Voorstel tot restauratie standerdmolen. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor rekonstruktie van het brugje Zandstraat. 10. Voorstel tot standpuntbepaling konsept- ontwerp Spreidingsplan lokaties voor Woonwagencentra. 11. Aanbieding voorstel van de kommissie voor Beroeps- en Bezwaarschriften inza ke het door Mr. P.C.E. van Wijmen te Breda, namens F.H.C.M. de Charro te Moergestel, ingesteld beroep tegen het weigeren van een woonvergunning. 12. Aanbieding advies van de kommissie voor Beroep- en Bezwaarschriften terza ke ingediende beroepschriften op grond van de Woningwet door L.C.C.M. Meij er, Oostelvoortjes 4 en J.H.M. van Re- munt, Oostelvoortjes 6, beiden te Moer gestel. 13. Reaktie groep te vinden in ”Den Boogaard”. De bezetting is als volgt: Ludwig Smits, slag werk; Gerard Oerlemans, slaggitaar; Rien Smits, orgel en saxofoon; Mark de Groot, saxofoon en percussion; muzikaal leider Wil Oerlemans, basgitaar en zang en de groep wordt gecompleteerd door de voortreffelijke zangeres Joyce Haagenbeek. Het repertoire bestaat uit dans- en amuse mentsmuziek: van André Moss tot Nena en al les wat daartussen ligt. a.s. Zaterdag vanaf 21.00 uur in ”De Schouw”: Chanouk. De inzet van de RODE toto was 584,80. Dit bedrag werd door niemand precies geraden. De prijzen schoven dus een dubbeltje op. 2 Personen kregen de eerste prijs. Ieder 43,85. 9 Personen kregen de tweede prijs. Ieder 6,60. 6 Personen kregen de derde prijs. Ieder 4,90. Zaterdag a.s. 29 juni is de verjaardag van Prins Bernhard. Dit is ook de dag waarop het Anjerfonds zijn jaarlijkse collecte houdt. Het Anjerfonds is ingesteld voor verenigingen, die actief zijn op cultureel gebied. Het gemeente bestuur zoekt ieder jaar een andere vereniging aan, om deze collecte te verzorgen. Dit jaar is Harmonie Prinses Juliana verzocht zich hier voor in te zetten. Van de opbrengst kan iedere culturele vereniging een subsidie aanvragen. Wij hopen, dat U hieraan zult denken tijdens de collecte. •L

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1