Provincie krijgt alsnog [I vrijstelling voor T31 Brabants Kampioen Straatfestival Bejaardenreis 1985 Harmonie E.H.B.O. nieuws K/ Kerk voor Kinderen Gemeenteraad fluit B. en W. terug Super grote 2e-handsmarkt Fotogroep Moergestel Excursie naar de drukkerij van ’Moergestel-Nieuws” rflO V olkstuindersvereniging ’’Reuseldal” *•9 *•9 Ik 12 Brabants kampioen Eduard v/d Loo De reiscommissie moergestel >«i i Evenals vorige jaren is het weer open dag op het volkstuinderscomplex Reuseldal aan de Bosstraat. Wij nodigen iedereen uit om er een bezoek te brengen. U bent van harte welkom op zondag 23 juni. Openingstijden van 10.00 uur tot 16.00 uur. Tot ziens a.s. zondag op ’’Reuseldal”. Het bestuur WOENSDAG 19 JUNI 1985 10e Jaargang - Nr. 388 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. «i i i i Een paar tips voor de deelnemers(sters) aan het uitstapje op donderdag 20 juni a.s. 1. Vertrek om 8.45 uur vanaf het St. Jansplein met 2 bussen en 100 deelnemers. 2. Vergeet Uw lunchpakket niet om mee te ne men. U kunt desgewenst ook eten kopen in het restaurant waar we ’s middags eten. 3. Als Uw familieleden U eventueel op deze dag dringend zouden moeten bellen, kunt U nadere inlichtingen vragen via Mevrouw Jon kers, telefoon 1770. Deze weet waar we gedu rende deze dag telefonisch te bereiken zijn. 4. Om 21.30 uur hopen we ’s avonds weer thuis te zijn. Wij wensen de deelnemers veel kijkgenot en een plezierige dag. A.s. donderdag 20 juni is het de laatste EHBO oefenavond voor de vakantie. Alle EHBO’ers worden om 20.00 uur verwacht bij het Wit Ge le Kruisgebouw daar er op deze avond een oe fening ergens in een Moergestels bedrijf gep land is. Bij deze oefening zal gewerkt gaan worden met Lotusslachtoffers. Dus EHBO’ers het zal een leerzame oefening gaan worden met veel hulpverlening. Het bestuur hoopt dan ook dat vele EHBO’ers hieraan deelnemen dit niet alleen om de geldig heid van uw diploma maar zeker toch als je hulp moet verlenen dit dan ook op deskundige en verantwoorde werkwijze kan doen. Met EHBO-groeten. Het Bestuur. Iedereen die niet beroepsmatig handelt, kan een plaatsje reserveren, deelname is maar 35,per kraam met bovenzeil. Zo’n markt is een mekka voor de knutselaar, verzamelaar, iedereen de moeite waard het meegemaakt te hebben. De organisatie is in handen van het E.B.N. Voor inlichtingen of plaatsbespreken J. Jans sens, tel. 013-420812. Kindernevendienst Op zondag 23 juni is de laatste kinderneven dienst voor de grote vakantie, voor klas 3 en 4 in de mis van half 12. Deze dienst zal worden verzorgd door Mevr. T. v.d. Sande en Dhr. J. Geerts. Bijna is het 23 juni. Udenhout en stichting P.E.T. maken zich op voor ’festipet’, het eer ste P.E.T.-straatfestival. Op die zondag zullen vanaf 14.00 uur allerlei artiesten het centrum van Udenhout bevolken. Op het toneelpodium zullen groepen als II Po- polo, Roomsoes en Stippe, Xingiliu en Ama- tovka optreden. II Poplo is een groep uit Nijmegen, die een ty pisch Commedia d’ell arte stuk opvoeren. Roomsoes en Stippe eveneens uit Nijmegen verzorgen een clownsnummer voor kinderen met muziek, flitsende jongleertrucs en akroba- tiek. Xingiliu neemt het pantomime-gedeelte voor haar rekening. Op het muziekpodium zullen o.a. de J.v.B.- countrygriep en Katastroof hun sfeervolle mu ziek over het podium verspreiden. Katastroof is een beruchte Antwerps muziek-cabaret ge zelschap. Tussen de verschillende terrasjes door zullen nog verschillende artiesten als een akrobaten- groep, een goochelaar, poppenspeelster en een fakir optreden. Wilt u een moment afzonde ring, breng dan een bezoek aan het eenper soonstheater van de Stijle, Want ’s Avonds gaat P.E.T. verder met gezellige swingende muziek. Bluesband Bloes en de la- tin wave band Moreno zorgen voor een waar dig en gezellige afsluiting van de dag. •f. Aanwezig bij deze vergadering zijn: de voltalli ge raad, enige fervente supporters, vertegen woordigers van de provincie en van de aanwo- nenden. Voor de eerste keer in de geschiedenis van Moergestel is ook M.T.V. in de raadzaal aan wezig en zet met de benodigde apparatuur de voorzitter en de raad in een warm kunstmatige zonnetje. De stemming aan het einde van de vergadering valt als volgt: vóór het geven van de vrijstelling aan de pro vincie: P.G.B. mr. Vriens, mr van Stiphout, mevr. Denissen, mr. Denissen. C.D.A. mr. Mulders, mr. van de Werf, mr. Wolfs. Tegen het geven van de vrijstelling aan de provincie: P.G.B. wethouder Smits. C.D.A. wethouder van Gils, mevr. Bergman V.V.D. mr. Damen De discussie over dit onderwerp is door M.T.V. opgenomen. Het lijkt ons een aardige geste om hierop verder niet in’te gaan, maar aan hen de eer te laten, deze rechtstreeks bij u de huiskamer in te sturen. Theo op ’t Hoog. Eduard v.d. Loo is zondag 9 juni in Ooyen Brabants kampioen geworden in de categorie vrije liefhebbers of wel niet-licentiehouders. Dit kampioenschap ging over 80 km. Na 20 km ontstond een kopgroep van drie renners, in eerste instantie zat Eduard hier niet bij maar na een korte achtervolging wist hij toch nog aan te sluiten. Dit bleek de goede ontsnapping. Na tevergeefs een aantal keer te demareren in de finale van de wedstrijd, lukte het toch 1 km voor de finish uit de greep te blijven van de rest van de kopgroep en behaalde zo z’n twee de overwinning van het seizoen. In het Paas- weekeinde behaalde hij nl. zijn eerste overwin ning in'Bladel. Ook Pieter Burgers bezig met zijn tweede seizoen als liefhebber (licentiehou ders) laat van zich horen de laatste weken, hij zat 9 juni in Mierlo-Mout voor het eerst in de kopgroiep en behaalde een knappe 4e plaats. Uitslagen van de Moergestelse renners: E. v.d. Loo: Gerwen 3e; Bladel le; Acht v. Liessel (klassieker) 14e; Ronde van Brabant (klassieker) 2e; Houthalen 7e; Bemmel 4e; Ne- tersel 2e; Riethoven 5e. Erik Welten (amateur): Gerwen 6e; Eersel 2e; Zeeuws Vlaanderen 8e; Rijen 4e; Peer (B) 8e; Ster van Zwolle 15e; Eind klassement Cata laanse kust in Spanje, le week 35e, 2e week 7e; Ronde van Overijssel. Pieter Burgers (liefhebbers): Leende 12e; Eindhoven 10e; Schijndel 13e. Mark Welten (amateurs): Oisterwijk 20e Jan de Laat: Valkenswaard 15e; Schijndel 15e; Mierlo 11e; Vlijmen 11e; Breda lie; St. Wille- brord 9e; Dongen 9e; Son en Breughel 8e; Moerdijk 7e; lerseke 12e; Districts kamp. 2e; Lekkerkerk 8e en clubkamp. van W.V. Pij nenburg. Wij wensen de Moergestelse renners voor de rest van het seizoen veel succes. De Komtoer Zoals bekend zijn wij voor 2 weken van start gegaan met de toto ”Wie raadt de inzet”. De inzet van vorige week werd door slechts een persoon geraden. Het bedrag was 534, Deze persoon ontving derhalve een bedrag van 80,10. Verder waren er twee winnaars van de tweede en derde prijs. Zij ontvingen respectie velijk 26,70 en 13,35 per persoon. Deelname aan deze toto kost slechts ƒ0,10 per geraden bedrag, en 1per formulier waar bij u 12 keer mag raden. Donderdag 20 juni 1985 om 20.00 uur is er al weer de laatste bijeenkomst voor de vacantie. Plaats van samenkomst is de Vereniging. De volgende onderwerpen staan op de agenda: - Bespreking programma voor het nieuwe sei zoen 1985/1986 - Diaserie van een van de leden. Tot donderdagavond. Deze markt wordt gehouden op de speelplaat sen van de oude H.B.S. Ringbaan Oost, hoek J.P. Coenstraat in Tilburg op zondag 23 juni van 10 tot 4 uur. Iedere vereniging en particulier kan hieraan deelnemen, door spulletjes te verzamelen en ze zelf te komen verkopen. Bijna iedereen heeft wel een zolder, berging, kelder of kasten met spulletjes die heel mis schien nog wel eens van pas komen, U bent rij ker dan Uzelf denkt, gooi die spullen niet weg, geef ze aan een vereniging, of maakt er zelf geld van, door ze op de 2e handsmarkt te ver kopen. De voorpret van zo’n dag handelen op de 2e handsmarkt is al heerlijk, tijdens het bijeen zoeken thuis van verkoopbare spullen, zoals: kleding, schoeisel, beeldjes, schilderijen, boe ken, platen, lampen, gereedschap, geluidsap paratuur, speelgoed, huishoudelijke artikelen etc. Op zondag 23 juni 1985, presenteert de minder valide vereniging Onderling Contact een zeer groots opgezette 2e handsmarkt met deelname van verenigingen en particulieren. Evenals vorig jaar bezocht ook nu weer de 6e klas van de Boszichtschool de drukkerij waar wekelijks "Moergestel-Nieuws” wordt ge drukt. De kinderen maakten daar, in kleine groepjes verdeeld, een opstel van. Eén hebben we eruit gelicht en plaatsen we hierbij. De andere ko men in de schoolkrant, maar vanaf deze plaats willen we graag de "verslaggevers in de dop" komplimenteren met het door hen geleverde werk! Excursie Baarle-Nassau Deze week (12 juni) wist onze klas het ’’Gestel- se Nieuws” eerder als de meeste Moergestelna- ren. We hadden nl. een excursie naar de drukkerij van Baarle-Nassau, waar o.a. het Moergestel Nieuws gedrukt wordt. Het is een hele grote drukkerij. Omdat we met zo’n grote klas waren, zijn we in twee groepen gegaan. We hadden een man, die heel goed kon uitleggen. Hij vertelde, dat de drukkerij in 1905 was opgericht en toen moest alles nog met de hand gedaan worden. Toen hij hier kwam werken (+40 jaar gele den) hadden ze maar één krantje van twee bladzijden. In het begin moest hij ook nog al les met de hand doen. Maar nu gaat dat met computers... en naar de mensen, die daar werkten, gingen we het eerst kijken. Zij zaten in een glazen afgesloten ruimte, zo dat ze niet uit hun concentratie zouden komen door de herrie van al die machines. Zij kunnen echt geweldig goed met de computers omgaan. Met één druk op de knop stonden er meteen wel 20 letters en cijfers op het beeld,. Daar mee duiden ze de grootte van de letter, zoals die in de krant moest komen. Als de tekst klaar was, maakten ze van wat er op het T.V.- scherm stond een afdruk op papier. Die af druk ging dan naar andere mensen, die ze weer op een ander papier plakten en de krant uit werkten door er bv. foto’s bij te plakken. Pre cies zoals het er in de krant uit komt te zien. Daarvoor moesten soms dingen worden uitges neden. Dat vond ik echt priegel werk. Daarna komt het geheel op ijzeren platen en die gaan de donkere kamer in. Daar wordt er een af druk van gemaakt. Die afdrukken gaan nog een keer door een machine, waar ze bestraald worden met blauw licht. Dan kan de krant gedrukt worden. Papierrol- len van 10 km. lang in hele grote machines, die razendsnel draaien. En dan krijg je het resultaat: de krant, zoals o.a. Moergestel Nieuws. Wij kregen allemaal het krantje al en vandaar de eerste zin: ’’Deze week wist onze klas het Gestelse Nieuws eerder als de meeste Moergestelnaren.” Het was een gezellige, leerzame ochtend. Graag wil ik nog alle ouders bedanken voor het rijden. En de meester natuurlijk voor het vele werk van het regelen. klas 6 Boszichtschool. De werkzaamheden aan de T31 zijn in volle gang. Het wegbed is zowat in de volle lengte klaar. Aan de Schoolstraat en aan de Tilburg- seweg wordt hard gewerkt aan de kruisingen. Er zit vaart in. Zo niet terhoogte van de Oisterwijkseweg, waar de T31 weer terugkomt op de oude Oisterwijkseweg. Hier ligt het werk stil. Hoe komt dit nu? - Burgemeester en wethouders hebben in eerste instantie vrijstelling verleend aan de provincie voor de aanleg van het gedeelte van de T31 terhoogte van de Oisterwijkseweg. - Tien aanwonenden hebben hiertegen be zwaar aangetekend. - Deze bezwaren worden door B. en W. ge grond verklaard. De aan de provincie ver leende vrijstelling wordt alsnog ingetrokken. - Hiertegen gaat de provincie weer in beroep bij de gemeenteraad. In een buitengewone vergadering van de ge meenteraad op dinsdag 11 juni 1985 heeft deze nu te beslissen over een voorstel van de kom missie voor beroep- en bezwaarschriften, wel ke voorstelt om het ingestelde beroep door de provincie gegrond te verklaren, de besluiten van B. en W. te vernietigen en alsnog de ge vraagde vrijstelling te verlenen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1