ITlH nfo gehandhaafd Wim Willems Verruimde regeling Cees van Gameren i I - fe I Bejaardenreis 1985 Verkiezing van de sterkste ploeg, man of vrouw van het Durdraaiersrijk Commissie Musical Uitvoering Moergestel BLOEMENHULDE AAN DE WANDELAARS!!! Vrijdag vanaf 18.00 uur staan wij op het St. Jansplein. PbflNTENKWEKERU i Raadsvergadering 31 mei In t Oude Kerkje te Middelbeers Zaterdag 8 juni van 14.00-18.00 uur Zondag 9 juni van 11.00-18.00 uur gronduitgiftebeleid voor Oistelvoirt Expositie Schilderwerken van IA 8 M M ’’Dubbelrol” naast moergestel ■•m •l •I BI BI B< B< l< M M M H M H M 1 I I I I I I I i i SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 Vergaderingen Burgemeester en Wethouders van 8, 15, 22 en 29 mei 1985. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. WOENSDAG 5 JUNI 1986 10e Jaargang - Nr. 386 Terwijl Roberto Jacketti met zijn Scooters een volle Boogaard in extase bracht, moest de ge meenteraad het stellen met zeggen en schrijven één vaste klant op de publieke tribune. Het stralende zomerweer zal er wel debet aan zijn geweest. De agenda bood op het eerste gezicht ook niet veel verwachtingen voor een geani meerde discussie, dat er op het einde van de vergadering toch nog een, overigens vrij on schuldig, bengaals vuurtje werd ontstoken was in elk geval meegenomen. Dat er, na gereedkomen van de boulocatie Stoom problemen zouden rijzen ontrent de daar gevestigde erfdienstbaarheid ten behoeve van de firma Roozen was te verwachten en te voorzien. De omzetting in drie erfdienstbaar heden stuit echter op bezwaren bij drie van de vier betrokkenen. De raad heeft burgemeester Ter Veer geadviseerd persoonlijk in dit aan vaardbaar compromis te komen. Het Comitee M.U.M. (Musical Uitvoering Moergestel), die hiermee voor het eerst in de openbaarheid treedt, krijgt van de gemeente een garantie-subsidie van maximaal 1500, ter dekking van een eventueel exploitatiete kort. Het comitee zet zich in om, in het kader van het internationaal muziekjaar, in novem ber een musical te doen opvoeren, waarin de geschiedenis van Moergestel, omgeven met veel legende, wordt uitgebeeld. Terloops werd hierbij opgemerkt dat wethouder van Gils in deze musical een dubbelrol zou spelen, hetgeen hem, volgens burgemeester ter Veer, op het lijf geschreven was. De vaststelling van de exploitatie-omzet 1985 van plan Oistelvoirt bracht een oud menings- Op zaterdag 15 juni organiseert C.V. de Dur- draaiers voor de derde maal in successie een groots toernooi met als inzet de titel sterkste ploeg, man of vrouw over het Durdraaierrijk 1985. Om de krachten en inspanningen van eenieder te kunnen meten zal er wederom een oerdege lijke kop van jut geplaatst worden temidden van een feestelijke omgeving en een goed stuk je muziek in ze residentie ’t Draaiboompje te Moergestel. Iedereen is op deze avond van harte welkom en de entree is gratis, maar wat misschien nog leu ker is, is dat ook iedereen mag mee doen, voor de titel sterkste man of vrouw kan men zich op de wedstrijdavond opgeven bij de jury aldaar, het inschrijfgeld bedraagt 2,50. Maar natuurlijk kun je ook een ploeg forme ren van 4 mannen of vrouwen dan moet je die ploeg even opgeven op een van de volgende adressen: Photo-atelier L. v.d. Meijdenberg, Rootven 26, 5066 AW Moergestel; Planten- kwekerij W. Willems Schoolstraat 31 a 5066 EC Moergestel; Café ’t Draaiboompje, Hild 1 5066 Cl Moergestel. Het inschrijfgeld voor een ploeg-bedraagt 10,en graag opgeven voor 9 juni, waarna u van ons het reglement krijgt toegestuurd. Doet u ondanks alles niet mee kom dan toch gerust kijken want het belooft weer een mooi schouwspel te worden van een niet alledaags gebeuren. C.V. De Durdraaiers Als de voortekenen niet bedriegen zal Moer gestel in november van dit jaar getuige kunnen zijn van een uniek evenement. In het kader van het Internationaal Muziekjaar zal in den Boo gaard een musical worden opgevoerd die de geschiedenis van het middeleeuwse Moergestel tracht uit te beelden. Het legendarische ’’Kasteel in het Broek” vormt de achtergrond waartegen het wel en wee van het middeleeuw se dorp wordt geprojecteerd. Het initiatief voor deze musical is uitgegaan van Koos van Elderen, die ook de tekst heeft geschreven. De muziek is geschreven door Hans Scheifes uit Etten-Leur. Tekstschrijver en componist hebben verder op hun gebied hun sporen reeds verdiend en staan garant voor een boeiend kijk en luisterspel. Reeds maandenlang wordt er door velen, jong en oud, gerepeteerd om straks iets unieks te kunnen brengen. Inmiddels heeft zich een Commissie gevormd die de realisatie van deze Gestelse produktie op zijn schouders heeft genomen, want bij de op voering van een musical komt er natuurlijk heel wat kijken. Ook het gemeentebestuur heeft zijn belangstel ling getoond door aan de Commissie M.U.M. een garantie-subsidie toe te zeggen. J.S. Bouwvergunningen/Hinderwetvergunningen De navolgende bouwvergunningen zijn ver leend: - A. Op ’t Hoog, Zandstraat 6, opslagruimte - L. Vermeer, Vinkenberg 4, uitbreiding zeu- genstal - J. Bertens, Raadhuisstraat 7, wijziging voor gevel - L. v.d. Loo, De Werft 24, erfafscheiding - J. van Daelen, Heuvelstraat 19, jongveestal annex machineberging - Th. Rommen, De Aanstede 18, carport - M. Broekhuizen-Bruers, De Hoefkens 27, serre - R. van Rootselaar, De Stappert 43, erfaf scheiding en houtopslag - J. Broekhuizen, De Hoefkens 29, serre en garage. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is ver leend aan H. van Oers, Oostelvoortjes 14 voor een loodgieterswerkplaats aan Den Oudenhof 4. verschil in de raad opnieuw tot leven. De hele raad toonde zich zeer verheugd over het posi tieve saldo van bijna 1.000.000 op dit plan. Dit positieve saldo is grotendeels te danken aan het ruimere standpunt dat sinds 1983 in ht se lectief gronduitgifte beleid werd ingenomen en waardoor vrije sector percelen ook aan men sen van buiten de gemeente konden worden verkocht. Een standpunt dat toen door de CDA fraktie niet werd gedeeld, maar dat, tot veler verbazing, door Gedeputeerde Staten werd gebillijkt. Een meerderheid van het college (burge meester Ter Veer en wethouder van Gils) hier in geruggesteund door de CDA fraktie wilde deze verruimming voor 1985 handhaven, maar voor de volgende jaren weer naar de oorspron kelijke uitgifteprocedure teurgkeren. Wethou der Smits, hierin gesteund door de frakties van PGB en VVD wilde voor heel de opzet van plan Oistelvoirt het verruimde uitgiftebeleid handhaven. Bij stemming werd het minder heidsstandpunt van wethouder Smits met 6 te gen 4 aangenomen. Door het geanimeerde over en weer bij de be handeling van dit agendapunt werd het toch nog 10 uur voor de raadszaal leegdruppelde. J.S. Deze zal plaatsvinden op donderdag 20 juni a.s. met als reisdoel Zuid-Limburg en de stad Maastricht. Vorige week gaven wij een uitgebreide reisbe schrijving in deze Courant. Gelegenheid tot deelname voor alle Moergestelse inwoners va naf 65 jaar. Via een extra bijdrage wordt deze reis door de gemeente gestimuleerd. Hebt u zich nog niet aangemeld, dan kan dit nog tot 12 juni a.s. bij een van onderstaande adressen: Mevr. D. Ketelaars, Oirschotseweg 24; Mevr. W. v.d. Wouw, Reuselhof 32; Mevr. F. v.d. Loo, Oisterwijkseweg 7; Mevr. P. Vissers, Rootven 16; Dhr. A. Jonkers, Schoolstraat 29. Kosten 40,bij opgave te voldoen. Eventuele telefonische contacten op deze dag via telefoon no. 1770. schilderen naar stillevens. De pop werd een boeiend objekt omdat het voor de schilder na verloop van tijd een steeds levendiger objekt werd. Het gezicht, de gelaatsuitdrukking en de relatie met zijn omgeving werd steeds belan- grijker. De pop wordt daarom ook uit zijn normale omgeving - de belevingswereld van het kind - gehaald om de zeggingskracht van de gelaatsuitdrukking te versterken. Daarom zien we de pop geplaats in een soms groteske omgeving of gekombineerd met voor de pop vreemde voorwerpen. Hierdoor krijgt het schilderij een magisch karakter. De pop geeft vaak een projektie van menselijke ge moedsstemmingen. Het is daarom ook van zelfsprekend dat de gezichten steeds menselij ker worden en het popperige zelfs helemaal verdwijnt. Vooral in het recente werk maakt de pop plaats voor meest vrouwelijke koppen en figuren. Het wordt net als bij de vroegere schilderwerken een confrontatie met de andere wereld, de onbekende wereld, de mysterieuze wereld. Het totale werk onder een bepaalde noemer brengen is moeilijk. De gekozen ob- jekten en figuren zijn bijna altijd duidelijk herkenbaar en soms zelfs zeer verfijnd weerge geven: om dan weer eens magisch uitwaaie rend uit het beeld te verdwijnen. Zelden is het objekt enkel een gegeven wat realistisch uitge beeld wordt. Er is voelbaar meer dan men op het eerst moment zou vermoeden. Er is altijd wel getracht een relatie te laten ontstaan tussen de figuren onderling en/of gekombineerd met een confrontatie van een van de figuren met de aanschouwer. Sociale aangelegenheden Zeven aanvragen W.W.V. en vijf aanvragen R.W.W. werden gehonoreerd. Een aanvrage W.W.V. werd afgewezen. Aan twee personen is toestemming verleend voor het verrichten van vrijwilligerswerk naast een R.W.W./W.W.V.-uitkering. Li Diverse aangelegenheden - Verzoeken v. Stichting K.I.C.I. en Max Tail leur om een kledinginzamelingsvergunning voor respektievelijk januari 1986 en decem ber 1985 zijn afgewezen. - De door G. van Beek te Wijk en Aalburg en P. Dammers te Veen aangevraagde stand plaatsvergunningen voor verkoop van respektievelijk snoep/zoetwaren en verse kip/kipspecialiteiten zijn geweigerd. - C.V. De Durdraaiers hebben de nodige toestemmingen, vergunningen en ontheffin gen verkregen voor de organisatie van de Kop-van-Jutwedstrijden op 15 juni a.s. - Toestemming is verleend voor het gebruik maken van de gemeentewegen voor de jaar lijkse Hart van Brabantloop op 13 oktober 1985 georganiseerd door de Stichting Til- burgse Studenten Sportorganisatie Pendra gon. - In het kader van de groennota heeft de bewo ner van De Hoefkens 27 toestemming verkre gen voor de aankoop van 60m2 openbaar groen nabij voornoemd perceel. - Voor het aangaan van een hypothecaire geld lening is aan een persoon gemeentegarantie verleend. - Op verzoek van omwonenden zal op een hoek van de Pr. Beatrixstraat enkele m2 be- tonklinkerverharding worden aangebracht. - Er zal een verplaatsing plaatsvinden van de openbare verlichting Industrieweg - Stok- eind. - Waterleidingsmaatschappij Oost-Brabant heeft vergunning verkregen voor de aanleg van een hoofdleiding in de T 31. Thema: Poppen en Koppen Het werk geeft een overzicht van 5 jaar schil deren met meest recent werk. Per toeval is de pop het centraal objekt gewor den voor de acrylverfschilderijen, n.a.v. het

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1