iiryWk Marinus Jansen en Miet van Boxtel 50 jaar getrouwd H. Vormsel Fotogroep Moergestel Open dag Scouting geslaagd Uit de Parochievergadering INLEVEREN VAN HET TEGOEDBEWIJS R.B.S. P. Terwindt huisarts Uitzending Moergestel t.v. dinsdag 28 mei Bouw en Houtbond F.N.V. geen praktijk van 25 t/m 31 mei Zaterdag 25 mei a.s. BOUW EN HOUTBOND F.N.V., AFD. MOERGESTEL BEKENDMAKING ZOMERVERZILVERING Tweede Pinksterdag (maandag 27 mei) hopen Marinus Jansen en Miet van Boxtel hun 50-jarige echtverbintenis te vieren. We zoch ten hen op in hun knusse woning bij het bejaardencentrum (Reusel- hof 28) en onder het genot van een kopje koffie kwam het volgende verhaal tot stand. van 9.00 tot 11.00 uur voor leden. van 11.00 tot 12.00 uur voor de ongeorganiseerden. Kloosterlaan 25. Waarneming: E. VAN DELFT van Broekhoven haar laatste echte werkgever tot ze in 1935 trouwde. In 1930 leren Marinus en Miet elkaar kennen tijdens Tilburgse kermis. Nadat het nog ’n tijdje ”uit” is geweest komen ze toch weer bij elkaar en trouwen op 27 mei 1935 om 9.00 uur in de kerk van St. Jan te Goirle, samen met nóg ’n echtpaar, want dat scheelde de helft in de kosten (toendertijd 7, Ze gingen wonen aan het Rootven in het huis waar nu Jan Vogels de winkel heeft. Ze huur den het pand van de rijtuigenfabriek v.d. Big- gelaar voor 3,10 per week. Na ’n jaar werd het Oisterwijkseweg 34 en in 1938 trekt men naar Rootven 30. Liefst 41 jaar heeft men daar gewoond voordat ze in 1979 hun intrek nemen in Reuselhof 28. Marinus en Miet kregen 8 kinderen en tussen de bedrijven door had men ook nog serieuze emigratieplannen naar Canada. Alles was al in kannen en kruiken, doch het feit dat men toen 6 kinderen had die nog geen 16 jaar waren kre gen ze niet de vereiste papieren en moest het plan ’n plan blijven. Nu zitten ze samen in ’n bejaardenwoning en genieten er van hun vrije tijd na ’n arbeidzaam leven. Marinus is ’n verwoed visser (al bijna 50 jaar) en niet zonder trots vertelt hij ook al 40 jaar lid te zijn van Mannenkoor Pr. Irene. Hij biljart regelmatig nog met vrienden en hij kijkt graag t.v. Miet houdt van handwerken (ze maakt de mooiste dingen van afvalstukjes leer), kienen in de Reuselhof en gaat elke week nog ’n uur zwemmen in Oisterwijk. Zoals gezegd hopen ze op Tweede Pinksterdag het gouden feest te vieren met hun kinderen en 16 kleinkinderen. Om 14.00 uur is er die dag een H. Mis in de ka pel van St. Stanislaus en van 19.00-20.30 uur is de receptie bij Breda’s Welvaren. Marinus en Miet, wij wensen jullie alvast van harte proficiat en nog vele gezonde jaren! Te ontvangen op Duitsland 2 19.00 tot 20.30 uur. Programma: - bibliotheek - sport judo - kortweg diverse opnames - op de koffie bij: G. Klomberg - aktueel Donderdag 23 mei 1985 om 20.00 uur hebben we onze bijeenkomst in de Vereniging. Vanavond bespreken we de foto’s met het on derweg Avondfotografie, die we gemaakt heb ben op ons laatste uitstapje. Tot dan. bord kwamen om nog eens op te scheppen! Hierna begon de open dag met de officiële opening ook het bestuur was hierbij aanwezig en door onze voorzitter Ton Hoffmans werd nog een woordje gedaan en de dag geopend. Voor de jongsten was er een vlaamse kermis en voor de oudere jeugd was er van alles te zien van de verkenners en Gidsen o.a. een eigen ge maakte schommel, een brug, pannekoeken bakken, en een kompleet kampterrein. Ook in het jeugdhuis lagen allerlei dingen zoals log boeken, foto’s, spelmappen, knutselwerk enz. De belangstelling was groot voor al deze on derdelen. Maar dat zal nog wel blijken als u naar de M.T.V. kijkt want er zijn enkele histo rische opnames gemaakt. Dit was een geslaagde middag waar ook het weer goed aan mee werkte. Om 4 uur werd het geheel afgesloten. Er rest mij nog om te zeggen dat de verkenners, de Gidsen en de Groepsleiding hierna in een mum van tijd alles hebben afgebroken en opgeruimd. Ik wil nog een laatste woord van dank richten aan het bestuur van St. Jan, ’t Groepsbestuur, alle leiding v.d. groepen, de gidsen verken ners en de K.P.J. Natuurlijk de kabouters welpen, en alle be langstellenden. Allen hartelijke dank. Namens de groepsraad Kees v.d. Loo. Op vrijdag 24 mei a.s. zullen ’s avonds om ze ven uur het vormsel ontvangen: Rob van Hazendonk, Nancy de Kruyf, Patrick v.d. Wouw, Geert en May kei Denissen, Peter van Beers, Mark Verhoeven, Martine op ’t Hoog, Leon Persoons, Petra Ketelaars, Frido Roloff, Suzanne v.d. Ven, Liesbeth Ketelaars, Frans van Bommel, Jacqueline Schilders, In grid Doornen, Yvonne Vermeer, Boris en Bas van Berkel, Stefan van Elderen, Willy van El- deren, Denis van Gorp, Edward Hurkmans, Gilles van Delft, Angela de Laat, Claudia Cools, Tessel op ’t Hoog, Monique Smits, Huub Somers, Bjorn Rijnen, Arjan Bergman, Corné Horrevorts, Inge van Poppel, Sebas- tiaan Smits, Rogier van Mensvoort, Joyce van Esch, Ralf Kreiveld, Marleen Stieger, Jorg Da ne, Nancy Kemps, Carola en Marco van Dijk, Frank Smits, Francis Berkelmans, Hanneke Dieltjes, Jan Paul Dijckmans, Ad Wolfs, Ire ne Damen, Bernadette Smolders, Marco van Zon, Arjan v.d. Sande, Merie Helmons, Heidi Rijnen, Herman Derksen, Femke van Berkel, Jessica Maas, Babs van Brunschot, Eric Hoo- semans, Sandra Vermeulen, Carlo van Esch, Judith Ketelaars, Henk van Herck, Jacqueline van Gompel, Ilse de Rijck, Barbara v.d. Wouw, Hanneke Becx, Marieke Berkelmans, Jacqueline Wagemakers, Saskia Kogels, Mau rice Gelden, Heide van Beers, Agnes van Ras, Ursula Heeffer, Mariken van Kuppeveld, Est her v.d. Donk, Veronique v.d. Wouw, Karei en Eric Boogaers, Koen Verheyen, Barend Kennis, Stefan Linder, Esther Trommelen, Marc Rijnen, Margo v.d. Loo, Perry Kouwen- berg, Albert Kools, Eric van Herck, Bert-Jan van Gestel. De eind april gehouden parochieavond in Den Boogaard viel wat betreft de opkomst wat te gen (een 45 personen), niet echter wat het ver loop van de avond betrof. Na het openingswoord van de pastor werd aan de hand van een aantal gerichte vragen in groe pen gediscussieerd over het beleidsplan voor onze parochie. Er kwamen een aantal suggesties en opmerkin gen ter tafel over de wijze waarop wij in Moer gestel in de komende jaren kerk willen zijn en wat er dient te gebeuren. De parochievergadering heeft deze meningen en suggesties verzameld en zo goed mogelijk proberen te verwerken in het beleidsplan, dat binnenkort aan de parochianen zal worden uit gereikt. Op de parochieavond kwam ook aan de orde het onderwerp verkiezing van twee leden voor de parochievergadering (de zetels voor mensen die niet in een werkgroep actief zijn). Er werden vier kandidaten voorgedragen zo dat er verkiezingen gehouden zullen worden. De verkiezingscommissie is reeds geïnstalleerd. Binnenkort worden in Moergestel-Nieuws de kandidaten aan u voorgesteld en wordt de ver kiezingsdag bekend gemaakt. Begin mei hebben alle leden van de parochie vergadering deelgenomen aan een bezinnings dag. Al geruime tijd werd nl. de behoefte ge voeld om buiten de vergaderingen om eens met elkaar op bepaalde zaken wat dieper in te gaan. Gespreksthema’s waren: de geloofsop vatting van ieder individueel en het funktione- ren van de parochievergadering. Over deze twee onderwerpen werd in kleine groepjes ge praat. Door iedereen is deze dag als bijzonder waardevol ervaren. Marinus Jansen werd geboren op 13 januari 1912 in het huisje op ’t Stokeind dat enkele ja ren geleden werd afgebroken (nu staat er een nieuw tegenover de tennisbanen). Met maar liefst 10 personen woonde men daar, vader, moeder en 8 kinderen. Marinus was er één van. Van de bewaarschool ging hij naar de jongensschool in de Schoolstraat (t/o Avang Schoenfabrieken). Meester Mulders en meester Pijnenburg zijn bij hem nog bekende namen. Vanaf z’n 12e jaar rommelde Marinus wat rond huis of hier en daar op ’n boerderij. Met z’n 14 jaar trok hij de stoute schoenen aan en ging zelf solliciteren bij van Gils, waar hij ook werd aangenomen, ondanks dat zijn vader het er niet me eens was: Marinus moest maar boerenknecht worden! Dat gebeurde dus niet! Na 9 jaar kwam hij bij de Bata terecht. Tijdens de mobilisatie moest hij in dienst, vervolgens kwam hij weer naar de Avang, toen werd het weer Bata, daarna in Dongen en Oisterwijk en toen hij 55 was ging z’n toenmalige baas fail liet. Daar stond hij, ’n groot gezin en hij kon geen werk meer vinden. Ten lange leste kwam hij bij ’n bouwbedrijf terecht en maakte hij o.a. de afwerking mee van het Lidwina- ziekenhuis te Boxtel. De bruid, Miet van Boxtel, zag het levenslicht op 11 oktober 1912 aan de Spinnerijstraat te Goirle. Die straatnaam vertelt al veel over het werk dat ze heeft gedaan want na de lagere school kwam ze terecht bij de jutespinnerij te genover haar woonhuis. De periode voor ze daar kwam, ze was immers nog geen 14 en mocht dus nog niet werken, bezocht ze twee jaar de naaischool bij de zusters in Goirle. Via de fabriek van Jan van Besouw (nopster) en de Volt (waar ze in ploegen werkte) werd de firma Afgelopen zaterdag en zondag stond het jeugdhuis van St. Jan op z’n kop, niet vanwe ge de schoonmaak, maar door de vele aktivi- teiten die er voor alle groepen en belangstellen den waren, nl. vrijdag al waren de Gidsen, Verkenners en de hele Leiding al druk in de weer geweest om alles klaar te zetten en schoon te maken. Ook hebben zij de eerste nacht op het terrein geslapen. Zaterdag was dan de dag dat de hele groep bij elkaar zou komen. Samen met de vriendjes en vriendinnetjes we begonnen om half 2 met de opening waar iedere groep z’n eigen lied zong. Daarna begon er een zeskamp voor de welpen kabouters. Dit zat allemaal leuk en goed in elkaar zodat alles vlot en soepel verliep. Dit had ook tot gevolg dat er nog wat tijd over was zodat we nog een ander spel konden doen nl. ’t stierkes spel. Aan de gezichten van de kinde ren kon je zien dat ze het allemaal naar hun zin hadden. Om 17.00 uur gingen we eten en daarna onze slaapplaatsen in orde maken. Om 19.00 uur begon een vossejacht. Deze werd op een leuke manier verzorgd door de K.P.J. die 10 prachti ge ’’vossen” hadden opgesteld in het dorp. KPJ bedankt. Na de vossenjacht hadden we nog een kampvuur waarbij heel wat gezongen en gelachen werd. Na deze vermoeiende dag gingen we naar bed. Zondag was iedereen al weer vroeg op. Om half 9 gingen we aan tafel voor het ontbijt want het zou nog een drukke dag worden. Alles moest weer in orde gemaakt worden voor de opendag. Ook zijn we om 10 uur naar de kerk geweest waar we door de Pastor welkom werden geheten, na de mis gingen we terug naar ’t jeugdhuis waar ondertussen door een aantal leiders en leidsters de boel was klaar ge zet en opgeruimd. Om 12 uur gingen we weer aan tafel om te genieten van een heerlijke maaltijd die door Riky en Carla was klaarge maakt nl. tomatensoep koude schotel met ijs toe. En dat het lekker was bleek wel toen er jongens meisjes voor de 4e keer met hun qfW V i j. aii I iJWGOf NA 8 >i >i >i WOENSDAG 22 MEI 1985 10e Jaargang - Nr. 384 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Oisterwijkseweg 67a, tel. 1424 ftwV M.O. moergestel I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1