Audacia 5 kampioen!! Zoekertjes... 1 r De Zes van Oisterwijk Kindernevendienst Wandel - Avondvierdaagse Scouting houdt Open Dag Nieuwe Rabobankbrochure maakt jongeren wegwijs in geldzaken Sociale Partij Moergestel Brabanttocht op 1 juni a.s. K.E.H.V. De Rietvoorn Heemkundedagen ”De kleine Meijerij K/ Scouting Moergestel Op zondag 19 mei is er in de mis van half 12 een kindernevendienst voor de kinderen van klas 3 en 4. Deze dienst wordt verzorgd door mevr. R. Mulders en dhr. J. Geerts. Hoe Zoekertjes insturen? Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst in dien ze bij opgave zijn voldaan! De ’’Kleine Meijerij”, de heemkundekring voor Oisterwijk en omstreken houdt dit jaar haar open dagen in Helvoirt. Daar is iedere belangstellende welkom in de zalen van Café ”de Keizer” Lindelaan 58 en wel op zaterdag 18 en zondag 19 mei a.s. Men kan daar kennismaken met alle facetten van het heemkundewerk, zoals archeologie, gildegeschiedenis, oude munten, restauratie van monumenten, het dialekt en handwerk in vroeger tijden. Over dit handwerk in vroeger tijden is een boekje samengesteld, dat zaterdag bij de ope ning van de tentoonstelling zal verschijnen en wel door de aanbieding van het eerste exem plaar aan de weduwe van de heemkundige Mart van lersel, uit wiens nagelaten artikelen dit boekje is samengesteld. De openingstijden zijn zaterdag 18 mei van 15 tot 21 uur; zondag 19 mei van 11 tot 17 uur. De toegang is gratis, doch men kan zich na tuurlijk wel ter plaatse melden als lid van de kring of als medewerk(st)er van een der werk groepen. wereldkampioen Jan de Nijs (achter grote mo toren), Berry Zoontjens uit Tilburg, criteri- umspecialist Louis van Wely uit Vught en de winnaar van vorig jaar Eric Vossenberg uit Oss. Ook streekfavorieten Jan Verhoeven en Henk Hoogardie verschijnen aan het vertrek. Artiesten/coryfeeën Om 15.00 uur zondagmiddag 19 mei wordt het startschot gegeven voor artiesten, en plaatselij ke prominenten. Onder de artiesten zijn Frank (van Mirella), Serge (van Saskia) en Albert West, evenals twee leden van de band The new Four. Daarnaast komen 8 politiemensen aan de start en plaatselijke prominenten, waaronder wet houder J. Wolfs. Deze gelegenheidsrenners be kampen elkaar in een tijdrit over één ronde. De artiesten, de politiemensen en de plaatselij ke prominenten vormen elk een ploeg. De ge zamenlijk beste tijd der ploeg betekent de overwinning. Op zaterdag 18 en zondag 19 mei a.s. wordt in Oisterwijk-west de twintigste uitgave verreden van de wielerwedstrijd ”de Zes van Oister wijk”. Aan deze jubileumronde wordt dit jaar deelgenomen door nieuwelingen, junioren en amateurs. Daarnaast komt ook de schooljeugd uit de regio aan de start in een zogenaamde ’’dikke-bandenrace”. Zondagmiddeag zorgen bekende artiesten en plaatselijke coryfeeën voor een sportief intermezzo. Zij stappen op de fiets voor een individuele tijdrit. Dikke banden De schooljeugd komt aan de start op zaterdag 18 mei vanaf 18.30 uur. Er wordt gereden in jaargroepen. Er zijn zowel individueel als per ploeg prijzen te verdienen. De deelnemertjes worden om kwart over zes op het parkoers ver wacht. Nieuwelingen/junioren/amateurs Zondagmiddag om 12.00 uur wordt het start schot gegeven voor de nieuwelingen. Die rij den 40 kilometer (of 27 ronden). Onder de deelnemers bevindt zich onder andere de nationale kampioen veldrijden, Richard Jan sen. De junioren beginnen om 13.15 uur aan hun race over 60 kilometer. De volledige dis- trictsploeg Brabant-Zuid-Oost komt aan de start onder leiding van Patrick Coone, dit jaar al goed voor twee klassiekers. Ook plaatselijke favoriet Martin Mathon komt aan het vertrek. De amateurs gaan om 16.00 uur van start voor 80 kilometer. Aan de start komt onder andere Nog ’n paar weken en men kan weer inschrij ven voor de wandelavondvierdaagse. Indien U het nog niet weet, maar de data voor deze avonden zijn vastgesteld van dinsdag 4 juni t/m vrijdag 7 juni. De inschrijving begint dinsdag 28 mei en loopt tot en met maandag 3 juni. Het inschrijfgeld is nog steeds 4,p.p., inschrijven bij de start kan ook nog, maar dan is de prijs 5,p.p. De inschrijfadressen zijn: Krijtestr. 17, Griete Veldeke 6, Kerckackerstr. 7 en Past. v.d. Boo- gaardstr. 19. Er kan weer worden ingeschreven voor 5-10 - 15 km., de wandelingen staan weer onder auspiciën van de Nederlandse Wandelsport Bond, de Stichting organiseert deze wandelin gen nu reeds voor de derde maal. Kijkt U nog even na voor welke medaille U dit jaar loopt, want dat moet bij de inschrijving worden opgegeven. Men kan ook weer als groep inschrijven, maar dit alleen op het adres Kerckackerstr. 7. Bij de inschrijving ontvangt U ’n stencil waar ’n aantal gegevens op staan aangegeven die voor U van belang zijn. De Stichting hoopt dat de weergoden ons goed gezind zijn en dat er weer vele wandelaars zich zullen melden om de mooie routes die zijn uit gezet te lopen, wij vragen U tijdig in te schrij ven en niet tot de laatste dag te wachten. De Stichting Wandel Avondvierdaagse Vergadering. Tekent u even op uw kalender aan, dat de SPM op dinsdag 21 mei 1985, om 20.30 uur vergadert in de zaal van bar ”De Schouw” Rootven 43. Verschillende dorpsgenoten hebben al van hun belangstelling blijk gegeven en wij verwachten hen op deze vergadering aan te treffen. Om ons doel te bereiken, hebben wij mensen nodig, die zich daarvoor in willen zetten. Een goede stap in die richting is het bijwonen van deze vergadering. De SPM streeft naar een samenlevingsvorm in Moergestel, op een zodanige manier, dat de gevolgen van de ekonomische en maatschap pelijke tegenstellingen zoveel mogelijk worden verzacht en dat de sociale verhoudingen van alle bevolkingsgroepen leiden tot een optimale dorpse samenleving. Als dit doel u aanspreekt, en wie niet, zien wij u vanzelf op deze vergadering. U bent van harte welkom. Op 4 mei 1985 was het dan eindelijk weer zo ver. Na het genot van een lekker bakje koffie en met een goede stemming en matig weer, ver trokken 25 hengelaars in alle vroegte richting Oosterschelde om met M/S De Zwerver in een 3 uur durende wedstrijd te kampen voor de fel begeerde TH-Wisselbeker. Dat er op het scherpst van de snede gestreden werd, blijkt wel uit het feit dat na het verstrij ken van de normale tijd, 3 deelnemers t.w. G. Kogels, C. Persoons en ons jeugdlid Albert Broere met een gelijk aantal vissen uit de bus kwamen. Verlenging was derhalve noodzakelijk en hier bij bleek, zoals overigens zo vaak, C. Persoons wederom niet te verslaan. Kees, proficiat. De prestatie van Albert Broere mag overigens ook niet uitgevlakt worden. Als hij in staat is, een gerenomeerde hengelaar als zijn vader, de befaamde Th. Broere, te verslaan, moet dit als een uniek feit worden gezien. Daarom Albert, ook jij proficiat. In de loop der jaren zijn tal van voorlich tingsmaterialen verschenen die jongeren kun nen raadplegen als ze meer willen weten over hun eigen geldzaken. Als wegwijzer in de veel heid van publikaties over dit onderwerp heeft de Rabobank nu de brochure ’’Jongerenwij- zer” uitgegeven. Jongeren kunnen van de ene op de andere dag intensief met geldzaken te maken krijgen, bij voorbeeld als ze een baan vinden, een uitke ring of studietoelage moeten aanvragen of op kamers gaan wonen. Ook het zelfstandig om gaan met een eigen budget is voor de meeste jongeren een nieuw fenomeen. Juist in deze periode van ’’financieel-volwassen-worden” bestaat veel behoefte aan informatie. Overheid- en andere instellingen hebben tien tallen publikaties uitgegeven die voorlichting geven over geldzaken en over finaciële regelin gen en mogelijkheden die (ook) voor jongeren van belang zijn. In feite is er zoveel materiaal voorhanden dat het soms moeilijk is om in de veelheid van folders en brochures de uitgave te vinden die antwoord geeft op een concrete vraag. Mini-catalogus Daarom heeft de Rabobank besloten een soort mini-catalogus te produceren van voorlich tingsmaterialen die jongeren kunnen informe- Op zondag 19 mei van 12.30 tot 16.00 uur. Om 13.00 opening door onze voorzitter Ton Hoffmans. Scouting Nederland viert feest want zij bestaat dit jaar 75 jaar. Ook in Moergestel gaat dit niet ongemerkt voorbij. Het hele weekend zijn er dan tal van aktiviteiten voor onze leden, ook diegene die geen lid zijn, kunnen dan meegenieten, nl. za terdagmiddag kunnen alle welpen kabou ters een vriendje of vriendinnetje meebrengen, om kennis te maken met onze groepen. We beginnen dan om half 2. Op zondag is er een vlaamse kermis en zullen de gidsen en verkenners demonstraties geven, zoals het bouwen van een keuken, het maken van een speeltoestel met hout en touw, hoe wordt een kampterrein opgebouwd. Ook zijn er diverse dingen te zien, o.a. logboe ken, knutselwerken, foto’s, spelenboeken enz. Tijdens de open dag kunt U natuurlijk met al uw vragen naar ons toekomen. Ook nieuwe le den kunnen dan opgegeven worden. Diegene die nu nog lid worden, kunnen waarschijnlijk dit jaar nog mee op kamp. Hopende op uw belangstelling hopen wij een fijne dag te beleven. Tot ziens. Op zaterdag 1 juni zal er een busreis worden georganiseerd waar iedereen aan deel kan ne men. Wie het eerst komt het eerst maalt. Deze tocht zal worden georganiseerd in het ka der van het 25-jarig bestaan van de natuurve- reniging I.V.N. te Oisterwijk. De toch die ge leid wordt door Gerard Kuipers gaat door di verse plaatsen in Oost Brabant. De volgende plaatsen worden aangedaan: Liempde Olland, St. Oeenrode, Son en Breugel, Nuenen, Neder- wetten, Mierlo, Mierlo-Hout, Lierop, Asten en de Ospelse Peel. We rijden overal binnendoor met uitleg land schappelijke achtergronden en boerderij bouw. De Ospelse fantastische meeuwen kolonie wordt bezocht en het Astens natuur- en klok kenmuseum. De kosten zijn 17,Dit bedrag omvat: bus- kosten, gidsen vergoeding en entree voor de musea. We vertrekken om 8.15 uur van af St. Jansplein; 8.30 vanaf de Lind Oisterwijk. Betaling door storting of overschrijving op gi rorekening nr. 1153126 t.n.v. Henk Kevenaar, Berkelaan 3, Oisterwijk, tel. 04242-84321. ren over financiële aangelegenheden. In de Jongerenwijzer worden meer dan 50 van die uitgaven genoemd en ingedeeld naar de the ma’s werk (zoeken), werkloosheid, studie kostenregelingen, sociale verzekeringen, huis vesting, omgaan met geld, een eigen bedrijf beginnen, vakantiewerk en verblijven in het buitenland. De brochure geeft een korte om schrijving van de inhoud van de opgenomen publikaties en vermeldt waar en eventueel te gen welke prijs de uitgaven verkrijgbaar zijn. Jongerenjaar De mini-catalogus is uitgegeven in het kader van een campagne om jongeren vertrouwd te maken met de bancaire mogelijkheden, zoals het gebruik van een eigen privé-rekening. Ook al omdat we leven in het Jongerenjaar, biedt de Rabobank enkele aantrekkelijke extra’s, zoals een gratis exemplaar van de Jongerenwij zer. Verder treedt de bank op als verkooppunt van de "Infogids Buitenland”. Dit boek van het ‘Bureau Internationale Jongerenkontakten, omvang meer dan 200 pagina’s, biedt nuttige informatie aan jongeren die voor vakantie, werk of studie naar het buitenland reizen. NA 12 •I i M i WOENSDAG 15 MEI 1985 10e Jaargang - Nr. 383 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. -381188* W w tamu,.... R R w R- R-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1