I I I h h 10.000-den bezochten Jaarmarkt... Ruilbeurs I Dauwtrappen met Drumfanfare ’’Moergestel” I I VOORKOMING MISDRIJVEN centrale T GIRO 6868 VAN HET NEDERLANDSE RODE KRUIS groep 1 groep 2 groep 3 Deel 4: Elektronische beveiliging en enige nuttige tips De afgelopen 3 weken hebben wij getracht u duidelijk te maken, wat men er aan kan doen om een inbreker ’’geen kans” te geven. Hierbij is de nadruk gelegd op bouwkundige voorzieningen. Maar hoe zit het nu met een elektronische alarmering? Ook daar willen we een klein stukje aan wijden. Nog een laatste verzoek. In de kop van alle artikelen stond: Een zaak van de politie en U. Wij hebben vooral U, de bevolking nodig. Maar al te vaak blijkt dat door de buurt be paalde verdachte - niet gewone - zaken wel ge zien zijn, maar niet aan de politie doorgege ven. Hoe komt dit? Of men denkt dat het niet be langrijk genoeg voor ons is of dat we er toch niets aan doen of men denkt, dat het politiebu- ro ’s avonds gesloten is. Dit is dus niet waar. Mocht u iets zien of horen, wat u niet ver trouwt, laat het ons dan weten. U kunt ons daartoe dag en nacht bereiken op het politie- buro te Oisterwijk, telefoon 04242-19111. Voorkoming Misdrijven, een zaak van de poli tie en U. Een zaak van de politie èn u. Elektronische alarmering Zoals gezegd, beveiligen is maatwerk, en dit geldt zeker voor een alarminstallatie. Mocht u besluiten een dergelijke installatie aan te schaffen, laat deze dan door een erkend in stallateur aanleggen. Een elektronische installatie mag nooit de le stap zijn op de weg van de inbraakpreventie. Men dient in de le plaats te denken aan de bouwkundige voorzieningen. Voordat u een installatie laat aanleggen, denk dan aan de volgende punten: 1. is het de kosten waard. 2. zijn de bouwkundige voorzieningen vol doende. 3. kunt u uw gewoonten op de installatie aan passen. Maar denk vooral aan één ding: Een alarm installatie méldt alleen, maar houdt niet tegen. 9. Vestig geen aandacht op uw waardevolle eigendommen. Dus gordijnen ’s avonds dicht - is ook energie-zuinig. 10. Zorg voor een goede sleuteldiscipline. 11. Bij het verlaten van de woning en vóór het naar bed gaan, de deuren altijd op slot en de sleutels uit het slot. 12. Controleer regelmatig het hang- en sluit werk op defecten. 13. Nooit binnendeuren afsluiten, ook niet de deuren van het meubilair. Dit voorkomt extra schade, als er toch bij u ingebroken mocht worden. 14. Laat als het niet nodig is, geen waardevolle papieren of sieraden in de woning achter. 15. Zorg ervoor, dat ladders en andere op- klimmogelijkheden achter slot en grendel liggen. Zo, dit was het. Hopelijk hebben wij voldoen de geïnformeerd. Mocht u nog verdere vragen hebben of inlichtingen willen, dan kunt u al tijd kontakt opnemen met de ambtenaar Voor koming Misdrijven, J.C.G. Volleberg, te be reiken op het politieburo te Oisterwijk, tele foon 04242-19111, toestel 18. -• I V l'V De Club van Haarense Verzamelaars organi seert op zondag 12 mei a.s. van 10.00 uur tot 13.00 uur, haar maandelijkse ruilbeurs in Café-Zaal ”Den Bartel”, Driehoeven 2 te Haaren. Zaal open vanaf 9.30 uur. Op deze ruilbeurs kunnen weer allerlei dingen geruild worden zoals: postzegels, munten, sigaren bandjes, ansicht- en andere kaarten, stickers, enz. Tot ziens in zaal ”Den Bartel”. Zondag a.s. 12 mei is het weer zover. Drum fanfare ’’Moergestel” maakt dan haar jaar lijkse mei-uitstapje. Onze leden worden ’s morgens om kwart over 6 in het clubhuis verwacht en tussen half 7 en kwart voor 7 vertrekken we dan richting Oisterwijk. Daar zullen we om 08.00 uur de H. Mis in de Marcuskerk bijwonen. Deze zal wor den opgeluisterd door ons eigen gemengd koor ’’Exodus”. Na afloop van de mis gaan we met z’n allen ge zellig ontbijten in zaal De Coppele. Voor thee en koffie wordt gezorgd; een boterhammetje nemen we zelf mee. Kortom: het belooft als vanouds weer een oer gezellige morgen te worden en daarom willen we iedereen die zin heeft vragen met ons mee te gaan. Begin moederdag extra goed, ga mee dauw trappen met Drumfanfare ’’Moergestel”. Tot zondag! Iaan/ult De afdeling Voorkoming Misdrijven kan u nog andere informatie verschaffen. Weet wat u hebt Vaak blijkt na een inbraak, dat men geen goed signalement kan geven van de vermiste goede ren of zelfs nog erger, dat men niet eens zeker heid kan zeggen, wat er vermist wordt. Het zal duidelijk zijn, dat dit de opsporing en terugbezorging van de vermiste goederen erg bemoeilijkt, zoniet onmogelijk maakt. Daarom, registreer al uw waardevolle goede ren Als u uw goederen registreert, doe het dan zo volledig en duidelijk mogelijk. De TV, geluids apparatuur, sieraden, antiek, maar ook het rij bewijs en paspoort. U kunt voor deze registratie gebruik maken van speciale registratiekaarten. Deze kunt u op elk politieburo gratis krijgen. Hoe en wat registreren Wat wij het liefste weten is het werk, type en serienummer, vooral dit laatste is erg belang rijk. Voor eigendommen, die geen merk of iets der gelijks hebben, is een goede beschrijving of nog beter - een foto- van belang. Als alles geregistreerd is, dan moet u deze ge gevens natuurlijk goed opbergen. Ook is het zinvol om bepaalde zaken te mer ken met een merkpen (met onuitwisbare inkt) of er een merkje in te graveren. - postcode huisnummer. Enige nuttige wenken en tips 1. Denk aan de 3 regels: Een inbreker heeft altijd haast, schuwt licht en lawaai. Als u hieraan denkt bij het beveiligen van uw woning bent u op de goede weg. 2. Niets is onneembaar. Er bestaat geen abso lute beveiliging. 3. Verander bepaalde ingeburgerde gewoon tes. - touwtjes uit brievenbus. 4. Geef geen gelegenheid door deuren of ra men open te laten bij het verlaten van uw woning. 5. Geef geen aanleiding door een briefje voor de melkboer o.i.d. 6. Leg geen sleutels op bekende plaatsen, zo als vuilnisbak, onder deurmat. 7. Voorkom een onbewoonde aanblik van uw woning, laat bij vakanties het gras maaien, brievenbus legen, lichtje aan in woonka mer, ’s avnds gordijnen dicht en overdag open. 8. Bewaar waardevolle spullen niet bij elkaar op één plaats. Verdeel ze over verschillen de plaatsen in uw woning. NA 6 PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 8 MEI 1985 geluldtalarm optisch alarm stil alarm 220 V noodstroom Het verschil tussen leven en schuilt in een simpel gebaar Detectie-apparatuur zoals bewegings melders, deur- contacten e.d. VOORKOMING MISDRIJVEN Een zaak van de politie én u. J storing netspanning I (gedeeltelijk uit)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 7