K\t’ ®m Willems TUINMEUBELSET I T I f PbflNTENKWEKERkl MOEDERDAG BLOEMENDAG I 1 'I 10.000-den bezochten Jaarmarkt... Danspaar 1985 Bond van ouderen Moergestel Cursus Tekenen en Schilderen in Moergestel Het bezoek van Z.H. Paus Johannes Paulus II aan Nederland Gemengd koor Crescendo” Bouw- en Houtbond F.N.V. Bekendmaking zomerverzilvering Bouw en Houtbond F.N.F. afd. Moergestel Vrijdag 10 mei a.s. bij H. de Brouwer, aanvang: 20.30 uur. ft Verder nog vele andere prachtige prijzen. Uw gratis kopje koffie staat al klaar. Verwen moeder met een bloemetje of plantje. Vakantiezegelboekje bouw- en schilderszegels: OP ZATERDAG 11 MEI A.S. van 09.00 tot 11.00 uur voor de leden en van 11.00 tot 12.00 uur voor de ongeorganiseerden HOOFDPRIJS: GINA 12 ft. ft a.s. Zaterdag om 13.45 uur zal Z.H. Paus Johannes Paulus II voor het eerst voet op Nederlandse bodem zetten op het vliegveld Eindhoven Airport (Welschap). Een unieke kans voor hen die de ge legenheid te baat willen nemen om de paus te zien. Voor wat betreft vervoer is met alles rekening gehouden. Vanaf Station Eindhoven onderhouden bussen pendeldiensten naar het vliegveld en komt u met eigen vervoer dan is er voldoende parkeergelegenheid op een van de oude startbanen. Wel is het zaak dat wanneer u besluit te gaan kijken, uiterlijk om 12.00 uur op Welschap te zijn. In september van dit jaar start op de dinsdaga vond een cursus waarin er voor beginners en gevorderden de mogelijkheid is om zich te be kwamen of verder te ontwikkelen op het ge bied van tekenen en schilderen. De cursus bestaat uit 30 lessen van 3 uur (van 19.00-22.00 uur) en loopt parallel aan de schoolvakanties. Begonnen wordt met tekentechnische aspekten zoals: waarnemingsinterpretatie, kompositie, perspektief, vormleer, ruimteuitbeelding en materiaalgebruik. In een later stadium komen kleurenleer en zijn kleurtoepassingen aan de orde d.m.v. aquarel- gouache-olieverf of acryltechniek. Voor inschrijvingen en meer informatie: Cees van Gameren, Burg. Maeyerstr. 12, Moergestel, tel. 1916. Een muziekvergunning voor 5 mei 1985 is verleend aan Harmonie De Natuurvrienden te Tilburg. De N.V. Intergas heeft vergunning verkre gen voor het aanleggen van een gashoofd leiding in plan Oistelvoirt. Voor het planten van een beuk naast het beeldje ’’Joaneke” bij het gemeentehuis is toestemming verleend aan C.V. De Piere waaiers. B. de Laat, Tilburgseweg 13 heeft toestem ming verkregen voor het in gebruik nemen van een strook openbaar groen. C. V. De Dorstvlegels hebben de benodigde ontheffingen en vergunningen verkregen voor de organisatie van de Jaarmarkt op 5 mei 1985. Op maandag 13 mei a.s. organiseren wij voor onze leden een bedevaart naar de Heilige Eik te Oirschot. Vertrek per fiets om 13.30 uur vanaf het St. Jansplein en vertrek per autobus om 13.45 uur vanaf het St. Jansplein en daarna Reuselhof (bij voldoende deelname). Verdere programma - Aankomst Kapel om 14.15 uur - Aanvang H. Mis door Pater Koos v. Elderen om 14.30 uur. - Vertrek naar Café ”De Merode” te Spoor- donk om 15.30 uur. Hier zullen u 2 koppen koffie en een koek worden aangeboden. - Vertrek naar Moergestel om 16.30 uur. De deelname per fiets is gratis voor de leden. De deelname per autobus is 6,per persoon. Voor deelname met de bus dient u zich op te geven vóór vrijdag 10 mei bij Dhr. Sj. Meeu- wis tel. 1641 of bij Dhr. Adr. Jonkers tel. 1770. Voor niet leden zijn de kosten met de bus 9,inclusief de koffie. Bij eventueel zeer slecht weer zal de tocht per fiets niet doorgaan. Evenals vorig jaar verwachten wij ook nu weer een grote deelname. Zondag 12 mei gaat ons koor in Tilburg in het St. Elizabeth ziekenhuis de gezangen verzor gen, in de Eucharistieviering van 10.00 uur. Op verzoek zingen we de bekende Gregoriaan se vaste gezangen (volkszang). Daarnaast ech ter ook uit ons eigen repertoire, zoals, Veni Je- su, Ave Maria, Ere Sei Gott dem Vater. Die Himmel-Ruhmen en een vierstemmig Onze Vader. Dan een mededeling voor onze donateurs. In de komende weken zullen de donateursgelden weer worden opgehaald, ditmaal door mej. Spaninks. Wij danken onze donateurs voor hun jaarlijkse bijdrage en hopen ook dit jaar weer op hun steun te mogen rekenen. De laatste weken hebben wij weer enige nieuwe leden mogen inschrijven als lid van ons koor, heeft u ook interesse? Zoek dan kontakt met ons of kom op maandagavond tussen 8 en 10 uur in de voorzaal van ”Den Boogaard” om eens kennis met ons te maken. Het zal u zeker bevallen! Van de vergaderingen van 24 april en 1 mei 1985 Bouwvergunningen/Hinderwetvergunningen De navolgende bouwvergunningen zijn ver leend: - R. Verhoeven, Tilburg voor bouw woon huis aan De Looijakker. - A.M. Rijnen, Oirschotseweg 32 voor ver bouw en uitbreiding café ’t Draaiboompje aan de Hild. - P. de Vries, De Werft 38, voor bouw van een berging. Vergunning ingevolge de Hinderwet is ver leend aan: - J. van Daelen, Heuvelstraat 19, uitbreiding en wijziging van een rundvee- en pluimvee houderij en varkensfokkerij annex mest- opslag. - W. Op ’t Hoog, Oirschotseweg 79, rund veehouderij en varkensfokkerij annex mestopslag. Sociale aangelegenheden Een aanvrage om een eenmalige bijstand, een aanvrage R.W.W. en vijf aanvragen W.W.V. werden gehonoreerd. Onze gemeente zal deelnemen aan het door het Samenwerkingsverband Midden-Brabant op gestelde werkervaringsprojekt. Diverse aangelegenheden - De Moergestelse Middenstandsvereniging heeft vrijstelling van de Winkelsluitingswet verkregen voor openstelling van de winkels op 5 mei 1985. ft •ft ft •Sg ft Op vrijdag 26 april jl. werden in ”Den Boo gaard” ter afsluiting van het danslesseizoen de schoolkampioenschappen gehouden. Onder grote belangstelling streden 7 paren naar de titel ’’Danspaar 1985” in de categorie ’’Ballroom” en 5 paren in de categorie ’’Latin”. Tijdens deze avond konden de aanwezigen ge nieten van een wervelende show in de dans kunst, welke bestond uit: Formatie- demonstratie Ballroom en Latin-Tapdance- Breakdance-individueel showpaar, terwijl de Seniorengroep van Moergestel een show gaven in ’’oude dansen”. De wisselbeker - behorende bij de titel ’’Danspaar van het jaar” - werd gewonnen door Eugenie Hobbelen en Peter Zoontjens in de categorie Ballroom en Karen van lersel en Ton van de Steen in de categorie Latin. Wij wensen de winnaars van harte proficiat met hun behaalde sukses. Ter aanvulling: In september gaan wij weer van start met een nieuwe cursus voor beginners. Ben je vóór 1 oktober a.s. 14 jaar, dan kunt U zich hiervoor opgeven bij C. de Laat, Schoolstraat 32, tel. 2397. Ook beginnen wij dan een cursus ’’Latin”. Hiervoor zijn reeds cursisten aangemeld, maar wij hebben nog een tekort aan dames!! Het inschrijfgeld hiervoor is 25,te vol doen bij opgave aan bovenstaande adres. De eerste droge zondag sinds lange tijd deed massa’s mensen afgelopen zondag naar Moergestel stromen voor de door C. V. De Dorstvlegels georganiseerde Jaarmarkt. Het was weer een gezellige belevenis in het hart van ons dorp, want de nieuwe opzet blijkt een gelukkige te zijn. Op verschillende tijdstippen ging het door de Schoolstraat, Kerkstraat en op het Rootven voetje-voor-voetje. Het overvloedig toestromende verkeer werd door de politie in goede banen geleid zodat ook wat dat betreft zich geen noemenswaardige problemen voordeden... wa j w moergestel SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243- 1442 WOENSDAG 8 MEI 1985 10e Jaargang - Nr. 382 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. •1 nie «"‘tuec 'y* ZZZZZZZZZZZ 'ZZZ^Z/z^ ^ZZZZZ^^gft

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1