Omleiding T. 31 gaat niet over rozen Nationale herdenking op zaterdagavond 4 mei 1985 Zondag 5 mei: de Moergestelse Jaarmarkt 1 .1 h Avondf ietsvierdaagse Beste inwoners van Moergestel! Familie Volleybal Tournooi ’’Graveeraktie” i g Raadsvergadering 26 april e 1 5 5 4 12 Volleybal s.v. Roef! inofwcNistpl I’»»:*»»»:-:-:*»:-»»:-»»»»»»»»»»»»:-»»»»»:': i i i i De opbrengst van de collecte in ons dorp voor de Nederlandse Hartstichting is 2261,40. Fantastisch! Hartelijk dank! In Moergestel zit het hart op de juiste plaats! Ook heel hartelijk dank aan ons collectanten team. Jullie inzet was grandioos! Tot het vol gend jaar. Marijke Russ-van Mook Tijn van Brunschot J.B.S. ter Veer, burgemeester. WOENSDAG 1 MEI 1985 10e Jaargang - Nr. 381 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. a.s. Zondag 5 mei is het weer zover. Dan gaat voor de 8e maal de Moergestelse jaarmarkt van start. De aanvang van de markt is 12.00 uur. Dit jaar zal voor het eerst de markt plaats vin den in de straten van Moergestel, dit vanwege de geweldige toeloop van duizenden bezoekers op deze dag. Ook zullen er zo’n 50-tal standwerkers onze markt aandoen, altijd boeiend om te zien op welke wijze een standwerker zijn produkt de monstreert en uitdraagt naar de mensen. Verder zijn er nog tal van aktiviteiten en de monstraties te zien. Kortom, het belooft weer een bruisend gebeuren te worden op zondag 5 mei. Ook het parkeren behoort met deze vere niging tot het verleden. Parkeren kan men nagenoeg aan de markt, volg hiervoor de geplaatste borden. Hopende hiermee de duizenden bezoekers op timaal te kunnen laten genieten van een sfeer volle markt. De toegang tot de markt is geheel gratis. Wij hopen weer velen te mogen begroeten op 'de 8e Moergestelse jaarmarkt. Dit gaf de organisatie de mogelijkheid een nog grotere variatie in te bouwen in het totale marktgebeuren. Ook dit jaar zullen tal van marktkooplieden, verenigingen, belangenorganisaties, en kinde ren zich optimaal inzetten hun verkoopwaar bij u aan te prijzen. Op vrijdag 3 mei zal de politie, in samenwer king met vrijwilligers van het Baanlozencen- trum Oisterwijk, een graveeraktie houden op de 3 lagere scholen in Moergestel. Het grave ren van de fietsen zal gratis geschieden. Alle kinderen van de lagere scholen worden dus verzocht deze dag hun fiets mee te nemen naar school. Het graveren zal gratis geschieden, de kinde ren zullen vanuit de school nog een brief mee krijgen waarop aan de ouders wordt verzocht, postcode en huisnummer duidelijk in te vullen. Terwijl de vrijwilligers de fietsen graveren zal de politie de fietsen verder controleren. Als de fiets helemaal in orde blijkt zal dan aan de kin deren een certificaat worden uitgereikt. Overi gens worden alle fietsen die de kinderen aan bieden, los van dat certificaat, gegraveerd”. de politie Volgende week is het dan zover, dan kunt U de spieren eens lekker losrijden, dan gaat name lijk de avondfietsvierdaagse van start. Dit gro te gebeuren wordt georganiseerd door de Werkgroep Gehuwden van de stichting De Waterhoef en vindt plaats op 7, 8, 9 en 10 mei. U kunt hiervoor inschrijven bij Henk Sche- pens, Oisterwijkseweg 19-21, Moergestel. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ6,p.p. bij voor inschrijving en 7,50 bij inschrijving op de eerste dag, dit bedrag is voor 4 dagen fietsen. De voorinschrijving is van 22 april tot 4 mei. Daarna kunt U alleen nog inschrijven op de eerste dag in De Waterhoef om 17.30 uur. Om in aanmerking te komen voor de herinnerings- medaille moet men de hele vierdaagse uitrij den. De start is in het gebouw De Waterhoef en vindt plaats tussen 18.00 en 19.00 uur en zal in een aangepast tempo gebeuren, dit op verzoek van de politie (verkeersveiligheid). Rijwielhandelaren R. v. Linden en H. Sche- pens zullen met hun reparatiewagens de wiel rijders begeleiden en zonodig kleine reparaties verrichten. Ook het Rode Kruis heeft zijn me dewerking toegezegd dus U hoeft nergens bang voor te zijn. De routes zijn 25 km. lang en gaan voorna melijk over rustige wegen. Door de organisatie is gezorgd voor een aantal overzetters/begelei- ders die U op moeilijke punten zullen helpen met oversteken. De laatste avond zullen de wielrijders feestelijk worden ingehaald vanaf het verzamelpunt (v. Kemenadelaan) met muzikale begeleiding (ge- luidswagens) en natuurlijk met veel bloemen terug naar De Waterhoef. Na uitreiking van de medailles volgt dan het Groot sluitingsbal met medewerking van de Disco van De Waterhoef. yi Hallo volleyballiefhebbers, Naar aanleiding van het zeer geslaagde tour nooi van vorig jaar hebben wij besloten ook dit jaar een familie vollybaltournooi te organi seren. Dit tournooi zal gehouden worden op zondag 2 juni. Langs deze weg willen wij u en uw team(s) uitnodigen voor dit evenement. Er zijn enkele wijzigingen op de inschrijving- seisen waarvan hieronder een opsomming ge geven werd: - min. leeftijd 14 jaar - max. leeftijd onbepaald! - per team minstens twee dames (meer mag uit eraard ook) - elk team levert een ’’scheidsrechter” - familie is een ruim begrip (vrienden en ken nissen vallen hier ook onder) - uiterste inschrijfdatum: 12 mei - individuele spelers proberen wij ook een team van te vormen, dus U kunt zich hier ook voor opgeven. - inschrijfgeld per team is 25,- - inschrijfgeld individueel 5,- - afzegging van deelname minimaal 2 weken van tevoren, echter is het niet mogelijk het in schrijfgeld terug te storen i.v.m. organisatie kosten. Info c.q. inschrijving op de volgende adressen: - Theo van Bergen, Kriekenakker 6, tel. 1681 - Toine Hoevenaars, industrieweg 1, tel. 1296 - Peter v.d. Wouw, De Stappert 28, tel. 1619 Betaling via bankrekeningnummer Rabobank 134514548 t.n.v. Roef! afd. Volleybal of bij inschrijvingsadres. Uiteraard wordt ook dit jaar de wisselbeker voor sportiviteit en voor de eerste prijs weer uitgereikt en zal aan iedereen een aandenken gegeven worden na afloop van het tournooi. Het ligt ook in onze bedoeling dat de teams de hele dag kunnen spelen, dus meer wedstrijden dan vorig jaar. Hopende op uitzonderlijk mooi goed weer en uw inschrijving wens ik u tot ziens op 2 juni 1985. Aanwezig: volledig college en raad. Publieke Belangstelling: gering. Nog maar nauwelijks had burgemeester Ter Veer de vergadering geopend, of de raad werd, naar aanleiding van het punt mededelingen, opnieuw geconfronteerd met verwikkelingen rond de T 31, die men in de toekomst mis schien maar het best ’’Lijdensweg” zal kunnen noemen. Een bezwaarschrift, ingediend door de heer Gelden namens een aantal bewoners van de Oisterwijkseweg, is door het college toeganke lijk verklaard. Deze bewoners, die straks moe ten uitwegen op het nieuwe tracee, vrezen een zeer gevaarlijke situatie. De enige oplossing voor het probleem lijkt een parallelweg langs dit gedeelte van de toekomstige T 31. Als ook de provincie dit bezwaarschrift honoreert en de consequenties aanvaardt zal de realisering van de parallelweg in elk geval zeer kostenver hogend zijn. Wethouder van Gils hield zich in zijn toelich ting nogal op de vlakte over de eventuele fi nanciële gevolgen voor de gemeente. Na een korte schorsing, op verzoek van de P.G.B., liet de woordvoerder van deze fractie er geen twijfel over bestaan: als de provinciale omlei ding een verkeersonveilige situatie doet ont staan moet deze ook op kosten van de provin cie uit de weg geruimd worden. Hij vond dat het college in deze een harde houding moest aannemen in de onderhandelingen met G.S. en er niet van uit moest gaan dat er ook uit ge meentemiddelen geïnvesteerd moet worden. De fracties van C.D.A. en V.V.D. waren het daarmee eens. Bezwaar tegen herindelingsplannen Hoewel Moergestel niet tot de gemeenten be hoort die direct gevaar lopen bij gemeentelijke herindeling heeft het college toch in een pre advies aan G.S. duidelijk een afwijzend stand- punt ingenomen met betrekking tot deze plan nen. Het ziet meer in een uitbouw van interge meentelijke samenwerking en acht deze ook onverenigbaar met gelijktijdige herinde lingsplannen. De heer Mulders (C.D.A.) wist in een uitvoerig betoog de bezwaren tegen her indeling nog uit te breiden. Duidelijk was dat herindeling in elk geval in de Moergestelse raad geen vleugje sympathie kan vinden. Sportvoorzieningen De sportvereniging Roef krijgt vier nieuwe handbaldoelen, ter vervanging van de in 1984 vernielde doelen. Na het gereedkomen van de nieuwe kleedaccommodatie kunnen deze ma terialen beter en veiliger geborgen worden. De raad stemde toe in een crediet van 3451, voor dit doel oftewel deze doelen. Voor het aanbrengen van een tiieuwe toplaag op de sportvloer van de Vonder en tegelijker tijd voor aanpassing van de indeling voor zaal- sporten heeft de raad toegestemd in een crediet van ruim 25.000,—. Subsidies Voor de nieuwe Tafeltennisvereniging Moer gestel, die inmiddels reeds een wachtlijst heeft moeten invoeren, zodat zij haar bestaansrecht duidelijk heeft aangetoond werd een subsidie van 874,beschikbaar gesteld. De Stichting Jeugdbelangen St. Jan, die in middels een nieuw bestuur heeft gekregen, krijgt voor 1985 een subsidie van 4.805, Dit is aanmerkelijk minder dan in 1984. Deze vermindering is gevolg van het verdwijnen van de Gymclub St. Jan en het dalend aantal leden bij het methodisch jeugdwerk. De muziekvereniging Prinses Juliana mag in het kader van zijn 75-jarig bestaat in 1986 re kenen op een eenmalige subsidie van 5000,voor de aanschaf van een nieuw vaandel. J o Zij allen - burger, zowel als militair - die sinds het begin van de tweede wereldoorlog in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, zullen dit jaar in verband met de 40-jarige herdenking van onze bevrijding op 4 mei a.s. nationaal herdacht worden. De gemeenschap Moergestel kan daarbij niet achterblijven. De nationale herdenking is niet alleen stilstaan in dankbaarheid aan hen die het hoogste offer brachten, maar houdt ook bezinning in op wat vandaag is en de toekomst ons zal geven. De herdenkingsbijeenkomsten in alle gemeenten in ons land zijn tevens een appèl op ieders individuele verantwoordelijkheid in onze huidige samenleving, waar het gaat om onder drukking, rascisme en onverdraagzaamheid. Vanaf 18.00 uur op de avond van 4 mei tot zonsondergang zal van het gemeentehuis de vlag half stok worden gehangen. Gaarne roep ik U allen op, deze gedragslijn ook te willen volgen. Na afloop van de eucharistie-viering van 19.30 uur in onze kerk 20.15 uur) kan ieder een die dat wenst aan ”de stille tocht” deelnemen. Het formeren van de stoet zal plaatsvinden nabij de uitgang van de kerk op het St. Jansplein. De leden van de vereniging van Oud-Indiëgangers zullen de krans dragen en zich aan het hoofd van de stoet opstellen. De route naar de begraafplaats zal te voet en in volkomen stilzwijgen worden afgelegd. Op de begraafplaats aangekomen zal een kort herdenkingswoord worden gesproken, ter wijl na de officiële kranslegging ter afsluiting twee minuten stilte in acht zal worden genomen. Naar ik hoop en vertrouw, zullen vele inwoners zich op de avond van 4 mei 1985 bij ”die stille tocht” willen aansluiten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1