nationale 1 hartweek Alleen met uw steun kunnen hartpatiënten revalideren. vr* Jubileum-comité Harmonie Prinses Juliana Op Zun Gessels 5 Oproep P.V. Dal” ’’Over Berg en ih I VOORKOMING MISDRIJVEN nederiarnise hartstichting vrienden van de hartstichting Bedankt! T.T.V. Moergestel Aangezien we nu reeds zes tafels tot onze be schikking hebben, kunnen we nog meer werk zoekenden, W.A.O.-ers, etc. een paar gezelli ge sportieve uurtjes bezorgen. Komt u ook eens een potje tafeltennissen? Iedere dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in ”De Vereniging” (t.o. ’t kerkhof). Kosten 2,per persoon per middag. Voor batjes en balletjes is gezorgd. Uitslag Vilvoorde 6 april: L.v.d. Branden 1, 6, 7, 19, 26; P.v. Herck 2, 10; J. v.d. Wouw 3; L. Heeffer 4, 13; W. de Laat 5, 12, 16, 28, 29; H. Schepens 8, 21, 22, 24; A. Westgeest 9; J. v. Drunen 11, 26; J. Smolders 14, 17, 27, 30; P. Kerkhof 15; J. Oerlemans 18; A. Damen 20, 23; J. de Wit 25. Overduif L.v.d. Branden R. Een zaak van de politie èn u. Moergestelse kampioenschappen Het Bestuur van Tafeltennisvereniging ’’Moergestel” wil bij voldoende belangstelling op zaterdag 11 mei ’t Moergestelse kampioen schap organiseren. Er wordt gespeeld in twee groepen nl. de juni oren (t/m 16 jaar) en de senioren (17 jaar en ouder). Aangezien wij een zaal moeten huren en er na tuurlijk prijzen bij horen te zijn, moeten wij inschrijfgeld vragen. Dit bedraagt voor de ju nioren 2,50 en voor de senioren 5, Zowel de dames als heren en meisjes als jon gens mogen deelnemen. De deelnemers moeten Dit moet een van de alleroudste foto’s zijn uit de geschiedenis van de harmonie. Het feit dat er nog meerdere exemplaren van deze foto in de omloop zijn, wijst er wel op dat hij geno men moet zijn bij een belangrijkp evenement. De samenstellers van het Gedenkboek bij gele genheid van het 75 jarig jubileum zouden graag een antwoord hebben op de volgende vragen: 1In welk jaar en bij welke gelegenheid vond dit gezamenlijk optreden van de harmonie met een militair corps plaats? 2. Op welke plaats in het dorp vond dit optre den plaats? 3. Wie herkent nog oude harmonie-leden en eventueel militairen op deze foto? 4. Wie is de officier die pontifikaal in het mid den zit? Sinds enkele dagen is het vijfde deeltje van ”Op zun Gessels” uit. Uit de verkoop van de vorige nummers is duidelijk gebleken dat de belangstelling voor dit initiatief van Koos van Elderen groot is. De oorspronkelijke oplage moest telkens weer worden aangevuld. Aan dit vijfde nummer hebben ook Jo van El deren, Janus van Laarhoven en Jacques Stroucken meegewerkt, zodat de verscheiden heid van de inhoud gegroeid, en het aantal bladzijden aanmerkelijk toegenomen is. Het vijfde deeltje ligt voor 2,50 te koop bij Supermarkt Denissen. Omdat er nog steeds vraag is naar de vorige numjners kan men de 5 nummers ook gebundeld krijgen voor 10,-. woonachtig zijn in Moergestel (in uitzonderlij ke gevallen kan ’t bestuur ontheffing verle nen). Wilt u meedoen? Geef u dan vóór 30 april op bij een van onze bestuursleden: Mark de Groot, Oisterwijkseweg 60; Herman Reinders, Kriekenacker 24; Frans of Mia Smolders, Pr. Margrietstraat 16; Bart de Kort, Hogenackerstraat 12; Jos Denissen, De Stap- pert 8. Telefonische inlichtingen via tel. nr. 3365 of 2318. Schrijf tijdig in, zodat wij een goed wedstrijdschema kunnen opstellen. En... meedoen is belangrijker dan winnen! Bestuur T.T.V. Moergestel Onder dit motto wilden wij u de komende we ken iets vertellen, wat u er aan kunt doen om het risico van een inbraak in uw woning zoveel mogelijk te beperken, de zog. inbraakpreven tie. Wij wilden dit onderwerp in 4 delen uit eensplitsen, te weten: le week: Voorkoming Misdrijven algemeen; 2e week: hang- en sluit werk aan deuren; 3e week: hang- en sluitwerk aan ramen; 4e week: een alarminstallatie en enige nuttige wenken en tips. De organisatie voorkoming misdrijven Deze organisatie is een vrij jonge tak in de politie-dienst en is alsvolgt onderverdeeld: één overkoepelende landelijk buro Voorkoming Misdrijven, gevestigd te ’s Gravenhage, 22 re gionale buro’s Voorkoming Misdrijven en bij elk korps, district op dienst van de politie is een ambtenaar Voorkoming Misdrijven werk zaam. Het regionale buro van deze regio is ge vestigd te Tilburg in het hoofdburo van de ge meentepolitie Tilburg. Ook op de groep Oisterwijk is een ambtenaar Voorkoming Mis drijven werkzaam voor de gemeenten Oister wijk en Moergestel. Wat is nu eigenlijk Voorkoming Misdrijven Zoals de naam al zegt is het doel van Voorko ming Misdrijven het zoveel mogelijk trachten te voorkomen, dat er misdrijven, bijvoorbeeld inbraken, worden gepleegd. Dit trachten wij te bereiken door het geven van adviezen en voor lichting met betrekking tot de beveiliging van betrokken onderwerpen. Nu omvat Voorko ming Misdrijven veel meer dan alleen inbraak preventie, doch wij wilden ons allen tot dit on derdeel beperken met het oog op de komende vakantieperiode. Ongeveer 80% van de in Nederland gepleegde misdrijven bestaat uit wat door ons de ’’klei ne” misdaad wordt genoemd. Hieronder wordt begrepen zakkenrollerij, vandalisme, auto-inbraken, fietsdiefstallen en kleine (woing)inbraken. Het werkklimaat van een inbreker Door de moderne, open bouw, liggen vele waardevolle voorwerpen als het ware in een grote etalage en mede door de economische re cessie is het hang- en sluitwerk van onze wo ningen eenvoudiger en van mindere kwaliteit. Hierdoor is het voor een inbreker een eenvou dige taak - en met weinig gereedschap - om on genood in onze woningen te komen. Echter, het grootste deel van de inbraken vindt plaats doordat wij, de bewoners, aan een in breker de gelegenheid bieden om in te breken. Denk aan een open raampje, sleutel onder deurmat, enzovoorts. Dit kunnen wij voorkomen door even na te denken bij wat we doen of laten. Want hoe minder gelegenheid wij aan een in breker bieden, des te minder inbraken er zullen gebeuren. Wie zich dit realiseert is in feite al begonnen met het voorkomen van misdrijven. En hoe u zich op andere manieren tegen het risico van een inbraak kunt weren, daar komen wij de komende weken op terug. Mocht u op één of meerdere van deze vragen een antwoord weten, neemt u dan eens contact met mij op. Ik kom graag even langs om uw verhaal te horen. Namens het jubileum-comité, Jacques Strouc ken, Voorbrugstraat 3, tel. 1929. Hart- en vaatziekten zijn volksvijand nr. I. Want ze maken bijna evenveel slachtoffers als alle andere ziekten samen. Gelukkig is er een lichtpuntje. Het aantal mensen dat aan hart- of vaatziekten overlijdt, neemt af. Maar de strijd moet doorgaan. Elk slachtoffer is er immers één teveel. Om het bestaande werk voort te zetten, en om nieuwe projecten te ontwikkelen, heeft de Nederlandse Hartstichting dit jaar 20 miljoen gulden nodig. Dat is veel geld, maar als we de dalende lijn van het aantal slachtoffers willen voortzetten dan moet dat bedrag er komen. Maar óf dat bedrag er komt, hangt van u af. U bepaalt of de Hartstichting kan doorgaan met haar werk. Want de bijdrage van de overheid beperkt zich tot een symbolisch bedrag. Gelukkig blijkt elke keer weer dat Nederlan ders hun hart laten spreken als het er op aan komt. Dus als u deze week een collectant tegenkomt, geef dan met gulle hand. U kunt natuurlijk ook een giro- of bankoverschrijving pakken en een bedrag invullen. Giro 300 of Bank 70.70.70.600 tn.v. Nederlandse Hartstichting Den Haag. 5- "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 APRIL 1985 PAGINA 6 "MO Dit deed de Nederlandse Hartstichting in 1984 met uw gift. Steun aan wetenschappelijk onderzoek 8.199.700- Patlèntenvoorlichtlng en verbete ring voor- en nazorg: 2.467 400- Voodichting aan het publiek: 398.800,- Vooriichting aan professionele groepen: 935950- Totaal: 15.591 050 - Sophialaan 10,2514 JR 's-Gravenhage. Giro: 300/Bank: 70.70.70.600.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 6