Kienen! Kienen! Zaal h h h t Stokske" Hoofdprijs: 250 GULDEN! P. Terwindt E. van Delft I h |i h I De dienstverlening in Moergestel Eerste Communie Kerk voor kinderen Bedevaart Beauraing C.D.A. achterban 8e Moergestelse Jaarmarkt Van de parochie vergadering Geslaagde Bliksemaktie E.H.B.O. 1$ t I Vrijdag 19 april 20.30 uur geen praktijk op 24, 25 en 26 april geen praktijk op 19, 22 en 23 april 1,4 I’ h I 2 i Het Bestuur. Laatste keer dit seizoen, daarom: BIJZONDERE PRIJZEN Extra prijzen voor trouwe bezoekers. Door slechte weersomstandigheden Concours-hippique uitgesteld tot a.s. zaterdag HUISARTS HUISARTS E ”de zuster” maar de Kruisvereniging doet in dien dat gewenst is veel meer... Wat zij in het kader van uw streven naar zelfstandig zijn - en zelfstandig blijven voor u zouden kunnen betekenen willen Jacq. Dou- wes (AMW) - C.v.d. Wiel (Gezinsv.) en M. Selten (Kruisvereniging) graag op 23 april aan u uitleggen. U bent dan in de gelegenheid om omtrent deze aangelegenheden uw vragen te stellen. De initiatiefnemers van de middagen rondom de huisvesting en de dienstverlening aan de ou deren zijn de Raad Welzijn Ouderen en de Kath. Bond van Ouderen. De Raadsfraktie van het CDA nodigt alle le den uit voor haar achterban-bijeenkomst op woensdag 24 april a.s. om 20.30 uur in de bo venzaal van de Boerenbond. Op deze bijeenkomst wordt de agenda voor de komende raadsvergadering besproken. Ook allerleiu andere aktuele politieke zaken komen aan de orde. Uw inbreng en uw mening is voor de raadsfraktie zeer belangrijk. De raadsfrak tie hoopt veel leden te kunnen begroeten op woensdag 24 april a.s. U komt toch ook? C.D.A. Raadsfraktie: A. v. Gils, Th. Mulders, R. Bergman-v.d. Loo, A. v.d. Werf, J. Wolfs. Parochiebijeenkomst Donderdagavond 18 april wordt er in Den Boogaard een parochie-avond gehouden voor alle parochianen. We beginnen om acht uur. Iedereen wordt hierbij van harte uitgenodigd om deze avond bij te wonen. Het gaat over de toekomst van onze parochie. Het beleidsplan voor onze parochie, zoals dat een paar jaar ge leden is vastgesteld en aan iedereen uitgereikt moet nu worden aangepast. De parochieverga dering is hier al geruime tijd mee bezig, maar biedt u op de parochieavond geen definitief plan aan. De bedoeling is nl. dat aan uw ideeën, suggesties, etc. gevraagd worden, die dan weer ingebracht worden in de parochiever gadering. Tevens bestaat er de mogelijkheid om zich kandidaat te stellen voor een van de twee plaatsen in de parochievergadering, die bezet moeten worden door personen die geen lid zijn van een werkgroep. Pausbezoek Van de Stichting Pausbezoek Nederland is het verzoek gekomen een inzameling te houden in de parochies. Om diegenen die een bijdrage willen geven voor het pausbezoek de gelegenheid te geven dit te doen zal er in het weekend van 20 en 21 april voor dit doel achter in de kerk een collec tebus staan. Voor wie geld wil overmaken: Bank 707070074, Giro 813. A.s. zondag 21 april om 11.30 uur is er weer een kindergezinsdienst. Alle kinderen en hun ouders zijn weer van har te welkom. Het thema van deze dienst is ’’Onze Vader”. Werkgroep Kinderkatechese. Van 15 tot en met 18 juni 1985 gaat wederom de jaarlijkse ziekenbedevaart naar Beauraing voor mensen uit Tilburg en omgeving. Dat ook in Nederland de devotie tot Maria nog wel bestaat en steeds toeneemt, blijkt uit het steeds stijgende aantal pelgrims dat elk jaar met de ziekenbedevaart voor vier dagen en de eendaagse bedevaart naar het pelgrimsoord trekt. Verschillende bedevaarten uit Nederland heb ben reeds een geruime tijd een zodanige om vang, dat het hele heiligdom inclusief het zie- kenverblijf ter plaatse, door Nederlanders in beslag genomen wordt. De devotie tot Maria wordt door de bisschoppen en andere geestelij ke leiders steeds aanbevolen. Paus Johannes Paulus II zal tijdens zijn bezoek aan Neder land en België op 16 mei 1985 Beauraing be zoeken. Hopelijk zullen ook velen aan de eendaagse bedevaart op 16 juni deelnemen om gezamen lijk met de zieken aan de oproep van Maria ge hoor te geven: ’’Laat allen hier ter bedevaart komen!” Volw. 30,kinderen 27,50. Opgave: mevr. Roosen, Raamackerstraat 8, Moergestel, tel. 2527. I l De huis-aan-huis collecte die de EHBO- vereniging vorige week donderdag heeft ge houden, mag als geslaagd worden genoemd. Het is als vereniging enorm fijn te evenaren, dat vele inwoners de plaatselijke EHBO een warm hart toedragen. Beste mensen, bedankt allemaal voor uw gel delijke steun. Zo gauw als de verbandpost compleet is hoort u van ons waar deze ge plaatst gaat worden. Een woord van dank aan assurantiekantoor Mart Raaimakers en de redaktie en medewer kers van Moergestel-Nieuws voor het plaatsen van de publiciteit vooraf. Natuurlijk ook dank aan alle EHBO’ers die zich in weer en wind hebben ingezet voor het doen slagen van deze aktie en hopen jullie allen weer te ontmoeten a.s. donderdag 18 april bij de oefenavond. Met EHBO-groeten. Op zondag 5 mei is het weer zover, dan zal al weer voor de 8e maal de Moergestelse jaar markt gehouden worden. Gezien de enorme toeloop van de duizenden bezoekers, heeft de organisatie gemeend de markt te moeten verplaatsen. Daarom zal dit jaar het Rootven, de Kerkstraat en een gedeelte van het plein gevuld zijn met zo’n 250 marktkramen. Dit alles om het de bezoekers en marktkooplie den, verenigingen, belangenorganisaties en kinderen het zo aangenaam mogelijk te ma ken. Ook dit jaar zijn wij er weer in geslaagd de jaarmarkt een gevarieerd aanblik te geven. Er zullen diverse verschillende activiteiten en de monstraties zijn voor jong en oud. Ook zullen er weer diverse standwerkers onze jaarmarkt aandoen en zoals elk jaar strijden om de prijs voor de beste standwerker van Moergestel. De bewoners van het Rootven, en Kerkstraat willen wij dan ook verzoeken om de straten vrij te houden van geparkeerde auto’s, ook dienen zij er rekening mee te houden dat zij op zondagmiddag op beperkte wijze bij hun hui zen kunnen komen. Met een auto is bijv, niet mogelijk. Wij hopen dat wij op uw medewer king kunnen rekenen. Bij voorbaat onze dank hiervoor. P.S. Mocht u geïnteresseerd zijn in een plaats op de Moergestelse Jaarmarkt dan kunt u zich wenden tot onze marktmeester. C.v. Dijk, Pr. Irenestraat 5, tel. 04243-2414. org. Moergestelse Jaarmarkt. Op zondag 28 april doen wij onze Eerste Com munie. Wij vieren dat we kinderen van het licht zijn. Mogen we ons even voorstellen? Dienst 9.30 uur: Laura van de Wouw; Ilse van de Poel; Ivette Swanenberg; Astrid Willems; Riejanne van de Zanden; Wim Rijnen; Wendy Horsten; Kees Jansen; Geertje Roefs; Heidie Wouters; Rena- te Schilders; Steffan Rommen; Sandra op ’t Hoog; Anouk Wittens; Jan Roosen; Ruud de Bresser; Nicole Neggers; Jack Martijn Wil lems; Frank Stieger; Jeroen Mannaerts; Mar go Kuypers; Jos Damen; Mike Michels; Nico Wieskamp; Monique van Berkel; Eric Schelle- kens; Jan de Ruyter; Monique van de Loo; Ri chard Bruurs; Frans van Erven; Marc van de Heyden. Dienst 11.30 uur: Fayke van Spaendonk; Mayke Reyrink; Rob Beerens; Imke Denissen; Ronnie de Bakker; Bart van de Loo; Daan de Laat; Cas van de Avoort; Pepijn van Kuppeveld; Björn van Heeswijk; Arjan Verbakel; Stijn van de Mey- denberg; Kim van Dijk; Pleuntje Rijnen; Joy ce van Oirschot; Guido van Gameren; Cas van Berkel; Theo van Delft; Bas van Zon; Rob van den Breekel; Jeroen van Beers; Hennie de Wit; Marieke Coenen; Maartje van den Boogaart; Anke de Cort; Peter Spijkers; Wenny van Gansen; Sander Boon; Hadewijche van Delft; Pablo Alfonso. Werkgroep Eerste Communie p/a Mia Erven. Zoals u wellicht heeft vernomen, is het concours-hippique van Landelijke Rij vereniging, dat gepland stond voor af gelopen zondag 14 april in verband met de slechte weersomstandigheden af gelast. Na overleg met de bondsafgevaardigden is besloten om zaterdag 20 april a.s. als nieuwe concoursdatum vast te stellen. Wij hopen dan ook, dat eenieder, die al van plan was afgelopen zondag het con cours te bezoeken en natuurlijk ook ove rige belangstellenden, zullen besluiten alsnog dit paardenfestijn aan te doen. Zondag 21 april a.s. wordt het pony- concours gehouden; ook dit concours wordt u van harte aanbevolen! De wedstrijden worden gehouden op de terreinen aan de Molenakkerstraat; de aanvangstijd van beide concoursen is 10.00 uur. J op 23 april - 14.00 uur in ’’Den Boogaard” Dan vindt de laatste bijeenkomst plaats in het kader van zelfstandig blijven- en blijven wo nen. Zoals we op de themamiddag ’’Huisvesting voor/van ouderen” 26 februari j.l. konden zien, wonen en leven de ouderen van Moer gestel grotendeels zelfstandig. Een klein per centage woont in het bejaardencentrum. Ook zagen we allerlei tussenvormen van zelfstandig wonen. Dat varieerde van een aan gebouwde woning, bejaardenwoning, kleinere woning, aanleunwoning (bij het bej. centrum) tot aan - heel revolutionair - ’’wonen in groepsverband” (alhoewel dit geen moer gestelse situatie was, meer eentje uit Ensche de). Deze middag werd eens te meer duidelijk, dat er naast wonen in het bej. centrum van alles mogelijk is: dat men het recht heeft - zolang men zichzelf daartoe in staat acht - om in de eigen woon- en leefomgeving te blijven. Elke vorm van dienstverlening dient daarin ondersteunend en op afgestemd te zijn. ’’Dienstverlening op maat” zogezegd; hetzij door een aanpassing in huis, een alarme- ringsmogelijkheid, een warme maaltijd, of - en niet in de laatste plaats - hulpverlening van in stanties die daar nu juist voor zijn; zelfs een tijdelijk verblijf in het bejaardencentrum be hoort tot de mogelijkheden. We kennen deze instanties wel - mogelijk slechts bij naam - maar de vraag is wat we van ze kunnen verwachten, wanneer we hun hulp inroepen. Naast de bekende vrijwillige hulp van buren, vrienden en kennissen kan de moergestelse ge meenschap een beroep doen op de dienstverle ning vanuit het Algemeen Maatschappelijk Werk, de Kruisvereniging en de Gezinsverzor ging. Het Algemeen Maatschappelijk Werk is voor sommigen een nogal vaag geheel, maar in Moergestel neemt deze instantie een belangrij ke plaats in daar waar het de ouderen betreft... De Gezins- en Bejaardenverzorging levert u niet ”de werkster” maar hulp op maat... en de Kruisvereniging heeft een duidelijk gezicht: liiliLnLJJMW ■ÉMilËSS INB WOENSDAG 17 APRIL 1985 10e Jaargang - Nr. 379 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. el I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1