Feestelijke opening! Benz 1885 op tentoonstelling 'Honderd jeer eutomobielhistorie I I I I r L.R. F.E.V.I.O.R. Roef! kleine helpen; voor betere film-resultaten Wijn Domein "In den Korenmaaier" i BROOD-& BANKETBAKKERIJ KOUWENBERG WIJ ZIJN GESLOTEN VAN 15 TOT EN MET 22 APRIL A.S. Louis v/d Meydenberg BERRIE VAN OERS SNELLE SERVICE ■y X i- Wij hopen U op 16 april te mogen begroeten. En nog vele keren daarna! Els en Adrie Kauwenberg Telefoon 013-424177 Hoevenseweg 55 Eindelijk is ’t dan zover! Adrie Kauwenberg heeft 't bedrijf van bakkerij Heesters te Tilburg overgenomen. 1,65 1,75 1,25 Op dinsdagmorgen 16 april vanaf 9.00 uur staat aan de Hoevenseweg 55 de deur open voor ieder die een kijkje wil komen nemen. dakbedekking gas- en waterleiding sanitair Om re Di - Roef. Wie won was kampioen. Het werd een span nende en zeer sportieve wedstrijd, welke door Roef toch nog ruim werd gewonnen n.l. met 15-8. Na afloop was er een bloemetje van Roef, maar ook een van Were Di wat wel bij zonder leuk gevonden. Bij thuiskomst in het nieuwe clubhuis werd er geproost op het bepaalde resultaat. De voor zitter, ondanks de griep aanwezig, sprak enige lovende woorden en feliciteerde het hele team. Jongens nogmaals, proficiat en ga zo door!!! T X Jongens aspiranten kampioen! zittend v.l.n.r.: Ben Hoefnagels, Frank Berg man, René Wortel, Patrick Erven, Paul Spa ninks. Staand v.l.n.r.: Trainer Harry Reyrink, David Verhof, John Bergman, Thijs v.d. Wouw, Kees Laurenssen en coach Ted Verhof. De kans om dit jaar kampioen te worden heb ben onze jongens-aspiranten met beide handen aangegrepen. Op zaterdag 23 maart j.l. moesten ze de beslissingswedstrijd spelen. We- Zondag 24 maart jl werd de laatste wedstrijd in het winterseizoen gehouden. Het betrof een rayonnewedstrijd, georganiseerd door L.R. Juliana te Helvoirt. Van onze vereniging vielen er navolgende com binaties in de prijzen: Petra van Gorkum niet Pavictoir (Ml) le prijs; Henk de Cort met Sacramento (M2) 2e prijs; Gerrit-Jan Vermeet met Wilse )L1) 2e prijs; Angelique Wolfs met Toledo (L2) 3e prijs; Wilma Burgers met Vexkurs (L2) 4e prijs; Willie v.d. Ven met Waldra (LI) 6e prijs. Prijswinnaars, proficiat! Loodgietersbedrijf ook het schoonmaken en afstellen van c.v., geisers e.d. goede onderhoudskontrakten Schoolstraat 18 - 5066 EE Moergestel - Telefoon 04243-1350 Op die dag hebben wij een speciale reklame voor U! 1 progrestaartje van 12,50 voor8,50 (zolang de voorraad strekt) Gedurende de hele week zal onze openingsreklame zijn: klontjesmik van 2,30 voor 5 krentenbollen van 2,50 voor appelbollen van 1,60 voor üt '~-'d "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 10 APRIL 1985 PAGINA 7 Bron: V.V.V Tilburg Photo-atelier 4 Het Autotron in Drunen zorgt met de groots opgezette tentoonstelling 'Honderd jaar auto mobielindustrie' voor een primeur van for maat. Kosten noch moeite zijn gespaard om de honderste verjaardag van de automobiel luister bij te zetten. Een onderzoek van 2jaar en een investering van 2% miljoen hebben ge leid tot een fascinerend verhaal over de pio- niersdriewieler, de hoestbui op vier wielen, rijkeluis-limousine, voordelige volksauto, com fortabele gezinsbolide en superzuinige aërody namische playmobiel. Honderdvijftig stokoude tot hypermoderne karren die in de geschiede nis een belangrijke rol hebben gespeeld, staan van 30 maart tot 21 oktober te pronken op een huis gehaald, zoals de Panhard Tonneau de Course 1886 en de Bugatti 35A die bij autora ces in 1924 en 1925 heel wat overwinningen op haar naam heeft gebracht. Op 21 april is in Autotron een grote Anton Pieck-ruilbeurs. Van 11.00 tot 17.00 uur expo seren tientallen verzamelaars hun collecties en dat betekent dat het Autotron volstaat met stands met tekeningen, aquarellen, kalenders, geboortekaartjes, posters en oude boeken met Directeur van het Autotron, D. Lips, hecht grote waarde aan de geschiedenis van de au tomobiel. En dat niet alleen uit technisch oog punt, maar vooral ook om de grote invloed die de auto op de samenleving heeft gekregen. Daarom heeft het uitgebreide historische on derzoek voor de tentoonstelling zich niet be perkt tot de technische ontwikkeling. Ook fac toren als vormgeving, werkgelegenheid, om geving en sport hebben in dat onderzoek een belangrijke plaats ingenomen. De tentoonstel ling is geen verzameling belangrijke auto's maar een levend verhaal over hoe het allemaal zover gekomen is aan de hand van auto's die representatief zijn geweest voor bepaalde ver nieuwingen. De helft van de baanbrekende pronkstukken van pioniers als Benz, Bugatti, Spijker, Lincoln, Ford, Daimler en Dion Bou ton komt uit de eigen omvangrijke verzameling van Autotron. Het andere deel is gekocht of gehuurd van bevriende musea en verzame laars. Op de tentoonstelling vindt men ondermeer de Peugeot uit 1891 met de eerste 2-cylinder- motor ter wereld, de Dion Bouton die in 1899 geschiedenis maakte als eerste snel lopende benzinewagen. In 1915 is de Detroit het be kendste merk in de categorie electrische wa gens, want niet iedereen zwoer in die tijd bij schitterende illustraties van de hand van de meester Anton Pieck. De derde aflevering van het Veronica Merken- club weekeinde speelt zich op 27 en 28 april in Drunen af. Ook ditmaal worden er tv-opna- mes gemaakt. Beide clubdagen duren van 10.00 tot 18.00 uur en spelen zich af in Veiling de Langstraat en het Autotron. De automo- bielclubs mogen gratis meedoen. Zij krijgen een kraam ter beschikking voor het uitstallen van hun informatiemateriaal, clubartikelen en twee automobielen. Met speciale entreekaar- ten zal door het publiek de mooiste auto van de tentoonstelling worden gekozen. De deel nemende automobielverenigingen mogen ma ximaal drie andere automobielen inzetten voor de behendigheidswedstrijden die gereden worden op het terrein van veiling De Lang straat. Bij de behendigheidswedstrijd ligt het accent op de rijvaardigheid van de chauffeur, niet op de snelheid van de auto. Hun mooiste auto mogen de clubs inzetten bij het concours d'élégance dat zich zondag afspeelt op de bin nenplaatsen van het Autotron. De entree kost zes gulden voor kinderen, f 7,50 voor ouderen en f 8,75 voor volwasse nen. Deze kaartjes zijn dan geldig voor beide locaties, dus het Autotron en de veiling. Filmen, monteren en projekteren het is mooi werk, waar je ook als amateur leuke resultaten mee kunt bereiken. Goede hulpmiddelen maken het werken gemak kelijker en het resultaat mooier. Een uitge breide kollektie "kleine helpers" voor de smalfilmer vindt u in onze zaak. Rootven 26 Moergestel Tel. 04243 - 1421 erkend installateur oppervlakte van duizend vierkante meter in de bestaande gebouwen en een nieuwe koepel- hal. De officiële opening werd op vrijdag 29 maart verricht door Commissaris van de Ko ningin in Noord-Brabant, Mr. Van Agt. een benzinemotor. Natuurlijk staat er ook een T-Ford en wel uit 1919, de wagen die de aan zet gaf tot de massaproductie. Van deze wa gen werden in de loop der jaren 15 miljoen exemplaren verkocht. De meest revolutionaire wagen uit de jaren dertig is de Citroen TA en de Volkswagen is de meest en langst verkoch te wagen ter wereld. Maar liefst 20 miljoen werden er van verkocht. Ook op het gebied van de racerij heeft het Autotron juweeltjes in V Oostelvoortjes 14, 5066 CE Moergestel, telefoon 04243-3531 -ai

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 7