Concoursen- hippique Avond-fietsvierdaagse EHBO-nieuws Bibliotheeknieuws Vormsel Dank! Ruilbeurs Schiet wedstrij den bij St. Catharina te Moergestel Heitje karweitje ’’Moergestel «ft Zondagen 14 en 21 april: Op de zondagen van 14 en 21 april worden er voor het zesde achtereenvolgende jaar grote schietwedstrijden gehouden te Moergestel met de Kruisboog op de Wip. Dit jaarlijkse gebeuren staat in het teken van een ’verbroedering’ onder de schutters der Brabantse Gilden. Deze wedstrijden zijn onder de Gildebroeders zo geweldig aangeslaan dat ook dit jaar weer gerekend kan worden op ’n 200-tal deelnemende schutters. Voor de zesde keer wordt er door de schutters gestreden om de zo fel begeerde zilveren trofee ”Het Zilveren Rad van Sinte Catrien”. Deze Brabantse Gildebroeders gaan met hun Kruisbogen onder de schutsbomen van Gilde St. Catharina te Moergestel op het schietter- rein in de Heuvelstraat nabij Hoofdman Har- rie Wolfs. Naast de wedstrijd om de zilveren trofee kan er nog door iedereen om het geluk geschoten worden met handboogjes op beide dagen. De organisatie is geheel in handen van Gilde St. Catharina. Op 7, 8, 9 en 10 mei gaat in Oisterwijk voor het eerst een AVONDFIETSVIERDAAGSE van start. Deze wordt georganiseerd door de werkgroep gehuwden van de stichting ”De Waterhoef” aan de Terburghtweg te Oisterwijk. Oisterwijkse rijwielhandelaren zullen hieraan medewerken met reparatiewagens en zullen ook fungeren als inschrijf adres. Evenals de RABO BANK en verschillende ontmoetings centra zoals De Coppele, De Bunders en de Waterhoef zelf. Ook in de omliggende plaatsen zoals Haaren, Udenhout, Berkel Enschot en Moergestel zul len inschrijfadressen worden geopend bij de plaatselijke rijwielhandelaren. De deelnemersprijs voor vier dagen fietsen is 6,00 per persoon bij voor inschrijving en 7,50 op de eerste dag. De routes zijn 25 K.M. lang en gaan over het algemeen over landelijke wegen in of rond de mooie omgeving van Oisterwijk. Er kan gestart worden tussen 18.00 en 19.00 uur, vanuit het wijkcentrum ”De Waterhoef” aan de Tebrughtweg 100 te Oisterwijk. Inlichtingen kunt u verkrijgen op tel. 04242- 84232. Vanaf 22 april is inschrijving mogelijk bij de volgende adressen. Voor Oisterwijk: De RABO Bank, B. Verwielstraat 6. Rijwielhandel R. v. Linden, Dorpstraat 20 Henk Schepens, Kerkstraat 21 Ontmoetingscentrum DE COPPELE, tijdens openingstijden. Voor de Bunders bij Rien v. Amelsvoort, J. Boschstraat 26. En bij Ontmoetingscentrum DE WATER HOEF aan de Terburghtweg 100. De voorinschrijving sluit op 4 mei. Daarna alleen nog op de eerste dag, vanaf 17.30 uur in DE WATERHOEF. In Moergestel inschrijven bij Henk Schepens, rijwielhandel aan Oisterwijkse weg. Speelleermateriaal is materiaal met een leer- funktie en dient als voorbereiding op het lezen. Als zodanig wordt er op kleuterscholen ge bruik van gemaakt. Natuurlijk is dit materiaal ook thuis te gebruiken door het kind. Het kind kan het materiaal dan zien als een leuke puzzel of een gezellig spel, maar onder begeleiding kan het materiaal gebruikt worden voor bij voorbeeld het leren tellen, kleurenleer, vor menleer, herkennen en benoemen van voor werpen en het stimuleren van de visuele ont wikkeling. Speelleermateriaal kan bestaan uit: legplan ken, domino’s, legspelen, logische rangschik kingen en kleur- en vormanalyses. Tijdens de tentoonstelling ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de bibliotheek in 1984 waren er een aantal speelleermaterialen aanwe zig in de bibliotheek. Sinds kort heeft de bibliotheek een eigen kol- lektie speelleermaterialen. Deze materialen worden uitgeleend op een geldige lidmaat schapskaart. Een ouder of begeleider kan waarschijnlijk een verantwoordere keuze ma ken voor het kind dan het kind zelf. Per lid maatschapskaart kan 1 materiaal geleend wor den. Het materiaal wordt net zoals de boeken uitgeleend voor 3 weken en het gebruik ervan is gratis! Regen genoeg dus om eens een kijkje te komen nemen. Tot ziens in de bibliotheek! De Club van Haarense Verzamelaars, organi seert op zondag 14 april a.s. van 10.00 uur tot 13.00 uur haar maandelijkse ruilbeurs in Café- Zaal ”Den Bartel”, Driehoeven 2 te Haaren. Zaal open vanaf 9.30 uur. Op deze ruilbeurs kunnen weer allerlei dingen geruild worden zo als: Postzegels, munten, sigarenbandjes, ansicht- en andere kaarten, stickers, enz. Tot ziens in zaal ’’Den Bartel”. SSSWH WSSS:® SS#® W-W-W De belangstelling voor het tafeltennissen op dinsdagmiddag voor werkzoekenden, W.A.O.-ers e.d. neemt gelukkig toe. Wij heb ben 5 tafels ter beschikking, we kunnen best nog enkele mensen meer een paar gezellige sportieve uurtjes bezorgen. Mogen wij U ook verwelkomen? Iedere dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur tafel tennissen in ”De Vereniging” (t.o.v. ’t ’’kerk hof”). Vergoeding voor ’t gebruik van materi alen bedraagt 2,per middag per persoon. Moergestelse kampioenschappen Het bestuur van T.T.V. Moergestel wil op za terdag 11 mei het Moergestelse kampioen schap organiseren. Bij voldoende belangstel ling wil zij daarvoor ”De Vereniging” van de gemeente huren. Er zal in twee groepen gespeeld worden nl. de junioren (t/m 16 jaar) en de senioren (17 jaar en ouder). Gezien de huur van de zaal en het beschikbaar stellen van prijzen zijn wij ver plicht inschrijfgeld te vragen. Deze bedraagt voor junioren 2,50 en voor senioren 5, Aan het Moergestels kampioenschap mogen zowel jongens als meisjes, dames als heren deelnemen. De deelnemers moeten woonachtig zijn in Moergestel (slechts in uitzonderlijke ge vallen kan ontheffing worden verleend door het bestuur bijv, iemand, die vanwege zijn stu die elders op kamers woont, terwijl zijn ouders hier wel wonen). Tot 30 april kunt U zich opgeven bij: H. Reinders, Kriekenacker 24, tel. 3365 of bij J. Denissen, De Stappert 8, tel. 2318. Schrijf U tijdig in, zodat wij een goed wed- strijdschema kunnen opstellen. Bestuur T.T.V. ’’Moergestel” Zoals van ouds zullen ook dit jaar weer leden van de scouting langs uw deur komen voor een heitje voor een karweitje. Zoals u wellicht al vernomen zult hebben viert de scouting dit jaar haar 75-jarig bestaan en u begrijpt dat dit dan ook extra geld kost. D.m.v. een heitje voor een karweitje kunnen we misschien van de opbrengst, een paar extra dingen doen voor onze jeugd. Wij rekenen op uw medewerking. Bij voorbaat dank!! De vieringen van de Goede Week in onze kerk zijn erg fijn geweest! Dat is vooral dank zij de geweldige inzet van veel parochianen. Er zijn er heel wat, die op welke wijze dan ook een bij drage hebben gegeven... aan allen heel harte lijk dank. Ook was het een heel goede erva ring, dat zoveel parochianen de liturgie van de Goede Week hebben meegevierd. We kunnen met voldoening er op terugzien. Opbrengst Vastenaktie Tijdens de vasten is in de bussen, die achter in de kerk stonden 1481,65 gestopt. Op Goede Vrijdag is huis aan huis een bedrag opgehaald van 7175,70, zodat we een totaalopbrengst kunnen melden van 8657,35. Hier is niet bij geteld, wat per bank of giro is overgemaakt. Een goede bijdrage voor de medemens in nood! Hartelijk dank aan alle milde gevers. Op donderdag 11 april gaat onze jaarlijkse bliksemaktie van start!! Alle EHBO-ers heb ben hier inmiddels een schrijven voor ontvan gen. Dus EHBO-ers, laat uw collega EHBO-er er niet alleen voor staan. Het spreekwoord ’’Vele handen maken licht werk” is hier zeker van toepassing. Belangrijk om te noteren: Donderdag 11 april: Bliksemactie. Tevens is er voor de EHBO-ers in opleiding een lesavond die verzorgd wordt door onze arts Docent Dr. P. Torwindt. Donderdag 18 april: Lesavond voor cursisten en oefenavond voor gediplomeerden. Dinsdag 23 april: Oefening in Helvoirt. Wij hopen dat vele EHBO-ers aan bovenstaan de aktiviteiten deelnemen. Op vrijdag 24 mei aanstaande zal om zeven uur ’s avonds in onze parochiekerk het sacra ment van het vormsel worden toegediend. Jongens en meisjes, die de basisschool gaan verlaten (en ouderen eventueel, die dit sacra ment nog niet hebben ontvangen) worden graag voor het ontvangen van het H. Vormsel uitgenodigd. De werkgroep ’’volwassenkatechese” wil graag in gesprek gaan met deze jongens en meisjes en met hun ouders. Daarom worden en. de ouders en de jongelui uitgenodigd voor een gesprek op woensdag 17 april in Den Boogaard en voor een tweede gesprek op donderdag 2 mei telkens om acht uur ’s avonds (tot half tien). Op deze avonden kan de opgave plaats vinden voor het ontvan gen van het vormsel. Het vormsel zal worden toegediend door pastor H. v.d. Broek, in zijn functie als deken. Op de avond van 17 april zal een project wor den aangeboden voor de voorbereiding. Dit project zal voor de leerkrachten van de zesde klassen ook uitgangspunt voor katechese zijn in de komende tijd. Er zal een bijdrage van de ouders gevraagd worden van ƒ5,Graag voor dit alles alle attentie vooral ook van de kinderen die niet de scholen in Moergestel be zoeken. de zijn, waaraan alle ruiters en amazones van de ingeschreven afdelingen zullen deelnemen. Op zich levert dat een fraai schouwspel op, maar voordat het zover is zal er door eenieder met een ’’paardenhart” ongetwijfeld kunnen worden genoten van diverse acht- en viertallen in de klassen Licht, Midden en Zwaar. Ook de individuele dressuurruiters en de springruiters kennen genoemde klassen, alsmede de klasse Beginnelingen. Het is te hopen, dat velen de wedstrijden zul len bezoeken; de toegangsgelden etc. zijn be wust laag gehouden; de aanvangstijd van beide wedstrijden is 10.00 uur. Zoals vorige week al in Moergestel-nieuws stond vermeld organiseren Landelijke Rijvere- niging F.E.V.I.O.R. en Ponyclub F.E.V.I.O.R. - F.E.V.I.O.R. staat voor Fier En Vlug Is Ons Ros - op de zondagen 14 april en 21 april respectievelijk een paardencon- cours en een ponyconcours (het is overigens iets unieks voor Moergestel, dat er twee con coursen in ruim een week tijd worden gehou den). De wedstrijdterreinen zijn gelegen aan de Molenakkerstraat (zijstraat van de Broekzij- de); op deze terreinen worden de disciplines acht- en viertaldressuur, individuele dressuur en springen afgewerkt. Het hoogtepunt van de betreffende concoursdagen zal de massapara- «ffiSSS 12 HTS WOENSDAG 10 APRIL 1985 10e Jaargang - Nr. 378 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. I I I I l i i moergestel ■■■■Mrfl wvww r /.v.v.v.v.w.w.v.%

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1