set Kienen met Audacia 179.- Tuinmeubel 1 j I SLAGERIJ KETELAARS R.V. 11 0.90 1.75 1.10 CF’’ Kuieren in de natuur! origineel, elegant, modieus Con Amore naar Kaatsheuvel Een kerk als bondgenoot Wij kunnen nog hulp gebruiken! Bingoavond t.b.v. geestelijk gehandicapten Offeren voor onze zieke medemens tL Gemeente Moergestel Wordt honger veroorzaakt door overbevolking? f 1 compleet met kussens! Uw kopje koffie staat weer klaar! I i- IF1 v.a. Kom maar eens passen! •1 MODEHUIS Het merk O-Batell kenmerkt zich door sportieve combinaties (rokken-jasjes) en japonnen in een zeer mooie linnenstructuur. Dit alles tegen een betaalbare prijs, n.l. Vrijdag 29 maart om 20.30 uur in de kantine aan de Molenstraat HOOFDPRIJS: lp V l I GEPANEERDE SCHNITZELS n -jr 500 gramO»/O RUNDERBRAAOVLEES of LAPPEN q nn SLAVINKEN per stuk CORNED-BEAF 100 gram ONTBIJTSPEK 100 gram RUNDERROOKVLEES 9 j-n KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 ****^BI h 1 A 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 MAART 1985 PAGINA 3 r tii t S’ 5 t U kunt zich nog opgeven voor de ’’kuiercur- sus”. De ’’groencursus” is reeds volgeboekt. De kuiercursus zijn een zestal natuurwandelin gen op de zondagochtend. Iedere maand is er één wandeling met een onderbreking van de maand juli. De eerste wandeling is zondag 21 april. We vertrekken om 8.00 uur vanaf het St. Jansplein. Telkens wordt een ander gebied be zocht. Informatie en inschrijving: Cees van letsel, Krijtestraat 13, tel. 2543; Kees Ketelaars, De Hoefkens 1, tel. 3168. De kosten bedragen 5,voor de zes wandelingen tesamen. Tot ziens. s Op Witte Donderdag, 4 april a.s., bent U we derom in de gelegenheid om uw zieke mede mens uit ons dorp ’ns extra te gedenken, door ’n gift hetzij in natura door wat fruit, blikjes of potjes te deponeren in de mand, die achter in de kerk en ook in de zij-ingangen staat, geld is ook zeer welkom. Er wordt dan fruit voor gekocht en met Pasen als fruitschaal aan onze zieken aangeboden. Uw ziekengroep hoopt op volle manden. B.v.b. dank namens onze zieken, ook die in het ziekenhuis of verpleeghuizen verblijven. de Ziekengroep Mk '■«'Sdb Onzekere toekomst Er is hevige twijfel of de Ethiopiërs in dit nieu we jaar niet voor nog grotere problemen gesteld zullen worden. Twee, misschien vier miljoen (men kan slechts gissen) bewoners van de noordelijke streken lijden ernstig gebrek. Dat komt zowel door de in felheid toenemende gevechten als door de droogte. De regen wil maar niet komen, doch zou het water eindelijk eens uit de hemel val len, dan zal de nood nauwelijks minder wor den. De kwade cirkel van droogte, mis oogsten, armoede en honger omvat steeds gro tere regio’s van het Afrikaanse werelddeel. Er zijn economen die Afrika al geen kans meer geven als belangrijke partner in de wereldhan del. Er wordt reeds gesproken over het ’’conti nent van de honger”. Twaalf jaar geleden nog maar, waren het al leen de zogenaamde Sahel-landen en een deel van Ethiopië die gegeseld werden door droogte en voedselgebrek. Dat was al een afschuwelij ke ramp. Maar het is nog veel erger geworden. Nu zijn al 22 landen in het oosten, het westen en het zuiden van Afrika in dodelijke moeilijk heden gekomen, zo luiden de waarnemingen van de wereldvoedselorganisatie, FAO. Daar wonen bij elkaar 150 miljoen mensen, overwegend arme, eenvoudige mensen in over wegend onderontwikkelde landen. Onlangs heeft Con Amore een muzikale avond verzorgd voor de bewoners van bejaardenhuis ’’Betlehem” in Kaatsheuvel. Dit adres was nieuw voor ons. Dat de bewo ners hebben genoten bleek duidelijk, doordat al om een vervolgavond werd gevraagd in sep tember. Als dat in ons verdere programma is in te passen, zullen wij natuurlijk graag aan dit verzoek voldoen. Ook wij kijken met plezier terug op deze avond. Dit jaar is het voor de 6e maal dat er in Moer gestel voor de Nederlandse Hartstichting wordt gecollecteerd. Al 5 jaar hebben we een enthousiast team. Maar wij roepen Moer- gestelnaren op om ons te helpen. Van 15 t/m 21 april is de collecte dit jaar. Hoe meer men sen zich aanmelden, hoe minder tijd men er aan hoeft te besteden. In de Hoefkes, de Broekzijde en het groot- en klein bungalowpark komt nog niemand. Wie helpt ons? U kunt ons bellen! Alvast bedankt! Tijn van Brunschot, Reuselhof 11, tel. 2386; Marijke Russ-van Mook, Hild 8, tel. 2245 of 013-3511135 (VVV). BL V xxxsx Gemeenteraadsvergadering A.s. vrijdag 29 maart is er om 19.30 uur weer een openbare vergadering in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 22 februari 1985. 6. Voorstel tot behandeling van diverse ver slagen van de kommissievergaderingen. 7. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ingevolge artikel 101 van de Lager Onder wijswet 1920 over 1984. 8. Voorstel tot het vaststellen van de over- gangshuisvestingsoverzichten voor de ba sisscholen. 9. Voorstel om in te stemmen met de likwida- tie van de Stichting Jeugdtandverzorging Midden-Brabant per 1 augustus 1986 en de financiële gevolgen hiervan. 10. Voorstel inzake subsidieverzoeken van de Stichting Nederland - Amerika en de Echte Nederlandse Fietsers Bond. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de uitvoering van de fase I en II afronding sportvelden Stokeind. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het vervangen van toestel len op het voetbalterrein aan het Stokeind. 13. Voorstel tot het voeren van een rechtsge ding. 14. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. 15. Voorstel tot toevoeging van nieuwe bijla gen A en B aan de ’’Bezoldigingsverorde- ning 1981” in verband met de Wet af schaffing overneming premie AOW/ AWW. 16. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 17. Sluiting. Op woensdagavond 3 april vindt in gemeen schapshuis ”Den Boogaard” een bingoavond plaats, die georganiseerd wordt door de ouder vereniging van geestelijk gehandicapten. Deze vereniging, die U wellicht beter bekend zal zijn onder de oude naam ”het Zorgenkind”, is ak- tief in Berkel-Enschot, Udenhout, Haaren, Oisterwijk en Moergestel. Regelmatig organi seert men aktiviteiten, die niet alleen voor le den open staan, maar ook voor andere belang stellenden. Zo ook deze bingo-avond. Ieder een, die van een gezellige bingoavond houdt is van harte welkom. Er zijn leuke prijzen te ver dienen (zoals een portable TV), terwijl de kosten bewust laag worden gehouden. Een kaart voor een avond spelplezier kost slechts 10 gulden, en ook wordt er geen entree gehe ven! De oudervereniging wil op deze wijze een gezellige ontmoetingsavond organiseren, ter wijl de opbrengst gebruikt wordt om haar an dere aktiviteiten mogelijk te maken. Zo orga niseerde men onlangs een grote informatie markt. Ook vinden er regelmatig aktiviteiten voor de gehandicapte kinderen plaats. De bingoavonden van de oudervereniging heb ben in het verleden de naam opgebouwd een vooral gezellige avond te zijn. Een gevulde zaal is daar dan ook het gevolg van. Ook dit keer hopen de organisatoren, dat dat het geval is. De avond begint om 20.00 uur. De kursusgroep ’’Waarom Honger?” organi seert op 1 april a.s. een avond over: Honger - Voedselschaarste - Overbevolking. Over deze problematiek wordt informatie ge geven. Aan de hand van stellingen praten we erover. En we draaien een film over de bevol kingspolitiek in China ’’Land zonder broertjes en zusjes”. Iedereen die geïnteresseerd is is welkom. Het is ook nog mogelijk om voor de rest van de kur- sus ’’Waarom Honger?” in te schrijven. (In formatie Centrum voor Ontwikkelingssamen werking, Tilburg 013-433346). De avond begint om 20.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Plaats van bijeenkomst: Kerkstraat 52, Oisterwijk. Voedselhulp? In de Ethiopische geschiedenis is een periode geweest waarin het Oromo-volk zich geweldig heeft uitgebreid. Dat kwam vooral doordat het dagelijks voedsel verbeter de. Op de ontwikkeling van een volk heeft ook de voedingsgewoonte een sterke invloed. Voedselhulp heeft meestal het nadeel van een negatieve doorbreking van die gewoonte, waardoor de vitaliteit van een bevolking op den duur niet minder aangetast kan worden dan door een langdurig voedselgebrek. Boven dien zit aan voedselhulp al heel gauw het ge vaar van dalende animo om zelf landbouw en veeteelt te bedrijven. Maar waar mensen in le vensgevaar verkeren is er voor het afwegen van theorieën geen ruimte. Dus toch voedselhulp, bijvoorbeeld voor de grote Ethiopische pro vincies Wallo, Tigre en Gonder. De regering van Keizer Haile Selassie had nog toegang tot die gebieden en kon er eventueel voedsel naar toe brengen. De regering van Mengistu Haile Mariam kan Tigre en ook Eritrea echter niet meer binnen komen. De verzetsbewegingen controleren de ze gebieden grotendeels, voor wel negentig percent, volgens de berichten uit het midden van 1984. Diepste reden voor de steeds heviger wordende afkeer van de revolutionairen in Ad dis is de ver doorgevoerde centralisatie in een land dat bewoond wordt door volken, waar van er nogal wat zijn die het liefst zelfstandig willen wezen, desnoods binnen een federatief verband. Politiek en militair zou Ethiopië nog veel onrust en geweld te wachten te kunnen staan, te meer daar het zo rigoureus van leer getrokken nieuwe bewind steeds minder lijkt opgewassen tegen de zich verhardende conflic ten en steeds ingewikkelder wordende econo mische en sociale vraagstukken. Geef daarom nü structurele hulp aan Ethiopi sche vluchtelingen voor de opbouw van hun landbouw. Vastenaktie Zeist Giro 5850 of Bank 70.70.70.147, t.n.v. Vaste naktie. /ft Weekaanbieding van 28 maart tot 3 april 1985: UIT EIGEN ROKERIJ:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 3