cn I r h h Even langs de glasbak Kleine moeite. Goede gewoonte. kpj -nieuws I 11 I I h h h Audacia-nieuws ’t Zand - Audacia 1-1 Noodklok HHB Roef! Softball en honkbal Aan alle ouderen van Moergestel Scouting St. Jan Moergestel GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUR IN DE GLASBAK! Overdekt zwembad ”de Leye” te Oisterwijk Vurhaai-nieuws I r H "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON - I o- i I I I s I h lx 1 PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 13 MAART 1985 naam: Naam Straat -- Woonplaats Telefoon aantal personen: inleveren bij Chris Kaal, Oisterwijksevyeg 16. 1- 0 8-0 0-0 2- 4 3- 1 6-2 Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) 1- 2 3-0 3-1 0-5 2- 1 6-0 1-4 t/m 10 regels f 7,50 Vrijdag 15 maart is er een training voor meis jes van 11 tot 15 jaar. Ben je ook zo oud en zou je willen softballen, dan ben je van harte welkom om 19.00 uur. Ook ons 2e softbalteam traint op vrijdag om 19.00 uur en zoekt nog enkele dames vanaf 15 jaar. Op zondag 16 maart worden wedstrijden ge speeld: 11 uur: softball Roef! 2 - Starlights 13 uur: honkbal Roef! - Starlights t/m 6 regels f 5,- i- i 5- 4 2- 0 0- 1 0-10 2- 2 5- 3 Bowling-avond Het is nu nog mogelijk om zich voor de bow- lingavond van zaterdag 23 maart a.s. op te ge ven. Eventuele introducees (vriend, vriendin of verloofde) kunnen mee tegen een geringe vergoeding van 7,50 per persoon. Bent U vergeten uw strookje in te leveren doe het dan nu! vertrek 10.15 vertrek 10.15 aanvang 10.00 aanvang 11.00 vertrek 9.15 vertrek 10.15 vertrek 9.15 Deze G.O.N. is aangesloten bij de ’’Neder landse Gehandicapten Raad” waar alle be trokken organisaties zich in gebundeld hebben om sterker te kunnen staan ten behoeve van hun leden. Via dit schrijven, dat ook een oproep is, trach ten wij alle gehandicapten te benaderen. Slechts 10% van het aantal gehandicapten, van die grote groep van 850.000, is lid van zo’n organisatie. Dit is voor deze organisatie zelf een handicap om doeltreffend op de proble matiek van de gehandicapte medemens te kun nen inspelen. Wij kunnen geen vakbond zijn, dat is ook niet de achtergrond of doelstelling. Wij kunnen niet staken- dreigen of op de bar ricade staan, doch wij kunnen wel een belan gengroepering worden waar men niet meer omheen kan. Waar men gedwongen wordt naar te luisteren en rekening mee te houden. Tracht die 10% te verhogen met uw lidmaat schap. Vanaf deze plaats doet de G.O.N. dan ook een beroep op die gehandicapten die nog geen lid zijn en woonachtig in de hieronder vermelde Gemeente, zich op te geven als lid. U zult daar geen spijt van krijgen. Het is belangrijk voor het vele werk dat al ge beurd is en nog moet gebeuren. Dit geldt zowel voor het Gemeentelijk als op het hogere niveau in den Haag. Op woensdag 13 maart is het weer zo ver dat wij onze gezellige kienavond houden voor alle ouderen van Moergestel en wel 's avonds om half 8 in de Reuselhof. De inzet is klein, maar de prijzen zijn mooi en nuttig en zoals gewoonlijk een gratis kopje koffie er bij. De kommissie wenst u allen alvast een gezellige avond toe. Tot ziens 13 maart in de Reuselhof. De activiteitencommissie Presenteert zichzelf op 18 en 19 mei. We willen dan een opendag houden op zondag 19 mei zodat iedereen kan zien wat scouting Moergestel is, doet en kan. Op zaterdag willen we een groot spel organise ren waar ook vriendjes of vriendinnetjes aan mee kunnen doen. Meer over deze opendagen volgt nog in één van de volgende uitgave van Moergestel nieuws. U kan nu alvast deze data vrij houden om eens te komen kijken. Toneel - vandaag de laatste kans om het to neel te bekijken. Afgelopen zaterdag was het een zeer goede uitvoering dus. Als je het to neelstuk nog wil zien kom dan vanavond (woensdag) naar den Boogaard. Het begint om 20.15 uur. 16 maart is er een Dire Straits-festival in ons clubgebouw ”den Tob”. We hebben een aan tal mensen die dit voor ons op touw zetten. De hele avond zullen zij verzorgen, voor wat be treft alles, wat met deze popgroep te maken heeft. 23 maart uitstapje met de bus naar disco theek ’’Shaft”. Iedereen mag mee. Ook intro- ducées. Meer hierover volgende week. Kom vrijdag eens naar ons clubhuis ”Den Tob”. Ook de derde wedstrijd na de winterstop is voor Audacia in een gelijk spel geëindigd. Voor de rust was het een rustige wedstrijd, met veel inzet doch weinig scoringskansen, of schoon ’t Zand een goede aanval van Jan Ha- braken van de doellijn moest trappen. De ruststand bleef derhalve 0-0. Na de rust wist ’t Zand Audacia enigszins on der druk te zetten, wat in de 20e minuut in 1-0 voor ’t Zand resulteerde. Hierna nam Audacia het initiatief over, maar tot directe scorings kansen leidde dit nog niet. In de 35e minuut mocht Audacia op de rand van het strafschop gebied ’n vrije trap nemen, welke Jan v. Her- koers mooi over de muur wist te spelen tot doelpunt, 1-1. Dit bleef tevens de eindstand. A.s. zondag spelen we de inhaalwedstrijd in Tilburg tegen Korvel. Wij hopen dan weer vele supporters aan te treffen. Ook dient vermeld te worden dat ons tweede elftal hun uitwedstrijd tegen Sarto met 1-0 wist te winnen, waardoor zij hun koppositie wisten te handhaven. I Net als overal in Nederland staan er in onze gemeente meerdere glasbakken. Zoals u weet dienen ze om eenmalig gebruikt glas in te zamelen. Dat is belangrijk, want glas is de beste grondstof voor glas. Wanneer we van oud glas nieuw glas maken, besparen we veel grondstoffen en energie. Gebruikt glas hoort dus niet in de vuil niszak, maar moet in de glasbak. U weet ’m toch te vinden? Ver weg staat de glasbak nooit. Als u de boodschappen doet, loopt u er gewoon even langs. ’’Hup, in de glasbak. Dat kan alleen een sukses worden als we er met ons allen een goede gewoonte van maken, t Is misschien even wennen, maar ’t is ook gauw geleerd. Begin er vandaag al mee. Zet uw gebruikte glas op een speciale plaats. Klaar voor de glasbak. Loop er eens even langs. Laten we er in onze gemeente allemaal aan meedoen. Heel eenvoudig, even langs de glasbak, 'n Kleine moeite, maar een goede gewoonte. In ons kleine Nederland wonen maar liefst 850.000 gehandicapte medemensen. Een zeer belangrijke groep van onze bevolking, die juist door haar gehandicapt zijn, steeds meer de du pe gaat worden van de noodzakelijke bezuini gingsmaatregelen, en ter nauwernood rond kan komen. Zij hebben nauwelijks een stem in de grote massa. Deze groep is niet te verwarren met de groep met de laagste minima; want behalve dat zij veelal de laagste inkomens hebben, zitten zij ook gebonden aan hun handicap en de daar mee verbonden hoge kosten, die blijvend zijn. De uitkeringen worden straks teruggedraaid naar 70%. Dat betekent dat vele gehandicap ten met deze uitkering niet meer rond kunnen komen en een nederig verzoek op de Algemene Bijstandswet moeten doen. Op zichzelf is dat geen schande, maar on macht. Wie maakt daar nu graag gebruik van? Niemand toch, of je gezond bent, ziek of ge handicapt. Namens deze 850.000 gehandicapte en invalide medemensen komen diverse orga nisaties in het geweer om de belangen te behar tigen en de grote nood te verzachten. De ’’Gehandicapten Organisatie Nederland” is een van die organisaties en heeft een afdeling voor Oisterwijk e.o. die al bijna 30 jaar daad werkelijk aktief is op dit terrein. Zaterdag 16 maart a.s. is het overdekte zwem bad vanaf 15.30 uur voor rekreatief zwemmen gesloten. De stem van deze groepering moet gehoord worden. Het gaat om ons eigen belang. Maar dat moeten wij dan ook zelf doen en uitdra gen. Een ander doet het niet voor ons. Neem daarom vrijblijvend kontakt op met G.O.N. via de kontaktpersoon van de afdeling Oisterwijk e.o. Zij verstrekken u alle gewenste inlichtingen. Contactpersoon Moergestel C. v. Copal Pr. Christinastraat 2, tel. 1937. I h h Uitslagen zondag 10 maart: S.C. 't Zand - Audacia Sarto 3 - Audacia 2 Audacia 3 - Berkdijk 3 Audacia 4 - Longa 5 Taxandria 5 - Audacia 5.... Zouavia 5 - Audacia 7 Uno Animo 7 - Audacia 8 Audacia 9 - SVG 11 Dames: Audacia - Uno Animo0- 1 Programma zaterdag 16 maart en zondag 17 maart: Zaterdag 16 maart: 16.30 uur: Longa 6 - Audacia 5 Zondag 17 maart: 14.30 uur: Korvel - Audacia 11.30 uur: Longa 3 - Audacia 2 Audacia 3 is vrij. 11.20 uur: Audacia 4 - RKTVV Audacia 6 is vrij. 12.00 uur: Hieronymus 7 - Audacia 7 Audacia 8 is vrij. 10.00 uur: Audacia 9 - RKTVV 9 Dames: 10.00 uur: Audacia - Jong Brabant Audacia-pupillen Uitslagen pupillen zaterdag 9 maart: Zigo 1 - Audacia Dl Audacia D3 - Audacia D2 Oirschot 5 - Audacia El Beerse Boys 5 - Audacia E2 Audacia Fl - Spoord. boys 1 Audacia F2 - Beerse boys 2 Audacia meisjes - Nemelaer Programma pupillen zaterdag 16 maart: Oirschot 1 - Audacia 1 Oirschot 3 - Audacia D2 Audacia D3 - Viola 1 Audacia El - Hilvaria 6 Oirschot 6 - Audacia E2 Tuldania 1 - Audacia F1 RKDSV 2 - Audacia F2 Uitslag junioren zaterdag 9 maart: Broekhoven 1 - Audacia 1 SvG 1 - Audacia 2 (vr.) Hieronymus 3 - Audacia 3 Audacia 4 - Gloria UC 3 Audacia 6 - RKTVV 11 Audacia 7 - SvSSS 9 Programma junioren zaterdag 16 maart: 14.45 uur: Audacia 1 - Nevelo 1 15.30 uur: Audacia 2 - Gilze 2 14.15 uur: Audacia 3 - Gilze 4 13.00 uur: J. Brabant 9 - Audacia 4, vertrek 12.00 uur 13.30 uur: Audacia 6 - J. Brabant 13 13.00 uur: Audacia 7 - Were Di 4

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 7