1.- 1. E Te belangrijk om alleen aan de deskundigen over te laten. ^XJan van Velthoven BoerenBond Moergestel Vraag het aan de Hartstichting MALSE NIEUWE MAKREEL supermals I I yi i Audacia a-selektie in ’t nieuw... Minister Winsemius Droomkursus Tilburgs Mannenkoor La Renaissance in feestelijk concert Nu weer volop keuze uit onze tuinzaden seizoen 1985. Winkelen bij de Boerenbond: Ook in onze noodwinkel vindt U weer alles voor uw huis, tuin of hobby. iTrrmwïrrrrmT iïiïiïi t~ itititititit) Reizende fototentoonstelling ’’Honderd jaar Oranjevorstinnen 1880-1980 Emma, Wilhelmina, Juliana Hartpatiënten, infos die met vragen zitten, |jjm070-614614 bellen de infolijn voor - telefonische informatie. I 13 maart in Oisterwijk over het milieu Centrale verwarming Sanitair, loodgieterswerk Aanleg en onderhoud 11 J voor slechts per stuk Woensdagmorgen en vrijdagmorgen: Bewustzijns-verruiming met als handvat de droom. We leren omgaan met de droomtaal, waardoor we kontakt kunnen maken met ons alwetend ’’onbewuste”, dat is het doel van de droomkursus die 12 maart van start gaat. De kursus bestaat uit 8 lessen. Inlichtingen en op gave: Ewald, woongroep ”Hier-nu-maals” Tilburg, tel. 013-423997. Het Oranjecomité Moergestel volendammer vishandel ||l| Dankzij de zeer gewaardeerde medewerking van Dieetvleeswarenbedrijf Nistria B. V. te Moergestel kon de a-selektie van Audacia weer ”voor-de-dag” komen. Compleet nieuwe trainingspakken kon het bestuur van de S. V. Audacia aanschaffen. Bij geplaatste foto laat U de (bijna) complete a-selektie zien, welke bestaat uit: bovenste rij: Jan Roosen, Pieter-Jan v/d Berg, Niki Op ’t Hoog, Wil v/d Wouw, Hans v/d Sande, Hans Mulders, Martin Op ‘t Hoog, Ad Kerkhof, Jan van Kerkoerle, Arie Zuman en Frans v/d Loo. Middelste rij: Frank Vogels, Bart v/d Loo, Jacq v/d Wouw, René van Esch, Jan van Hazendonk, Ad Rijnen, Pedro Op ’t Hoog, Ad Denissen en Karei Swanenberg. Onderste rij: Trainer Ton v/d Steen, leider Jan Janssen, Jan Habraken, Peter Ligtvoet, Jan van Elderen, Ad Heijkants, Jan Swinkels en Hans Denissen. Niet aanwezig bij het maken van de foto waren: Piet Habraken, Peter van Kerkoerle en Gerard Antonis. Moergestel, Gemeentehuis burgerzaal, 12 t/m 17 maart 1985 Voor het eerst in de geschiedenis hebben Oran jeverenigingen de handen ineengeslagen om een tentoonstelling te organiseren over ons Oranjehuis. Directe aanleiding vormde de 100ste geboortedag van Koningin Wilhelmina. Verdeeld over 19 panelen tonen enkele honder den portretfoto’s een episode van honderd jaar Koninginnen van het huis Oranje-Nassau. Uniek daarbij is het openingspaneel dat de stamboom laat zien in de vorm van een por trettenoverzicht. Naast het stamboompaneel, dat een duidelijk overzicht geeft van de afstamming van het huis Oranje-Nassau, geven de overige 18 panelen, in verschillende onderwerpen, periodes aan uit het leven van de drie Oranje-vorstinnen. Een brochure begeleidt de tentoonstelling, ter wijl tevens de film ”50 jaar nader bekeken” zal worden vertoond. Deze tentoonstelling wordt op 12 maart a.s. om 8 uur ’s avonds officieel geopend door de Edelachtbare Heer Burgemeester J.B.S. Ter Veer en duurt tot en met 17 maart a.s. Op werkdagen zijn de openingstijden van 10-12 uur en op zaterdag en zondag van 12-5 uur. Deze unieke tentoonstelling is voor iedereen gratis toegankelijk. We hopen dat veel men sen, vooral de schooljeugd, van deze mogelijk heid gebruikt maakt om zo dicht bij huis ken nis te nemen van ’’HONDERD JAAR ORAN JEVORSTINNEN”. Op vrijdag 15 maart a.s. om 20.15 uur zal het Tilburgs Mannenkoor La Renaissance samen met Het Brabants Orkest een feestelijk concert verzorgen in de Tilburgse stadsschouwburg. Op het programma staan populaire operafrag- menten uit ”La Forza del Destino”, ”11 Cor- saro” en ”Aida”. Verder het Matrozenkoor uit ”Der fliegende Hollander”, het Gevange nenkoor uit ’’Fidelio” en het overbekende Sol datenkoor uit ’’Faust”. Daarnaast echter ook de cantate ”Dir Seele des Weltalls” van Mo zart, het boeiende ”Der Ursprung des Feuers” van de Finse componist Sibelius en de eigen tijdse compositie ’’Zwartbaard” van Jan van Dijk, oud-docent aan het Brabantse Conserva torium. Van deze laatste twee koorwerken heeft La Renaissance in november j.l. radio- opnamen gemaakt voor de K.R.O. Werd toen nog gezongen met begeleiding van twee vleu gels en slagwerk, nu worden ze waarschijnlijk voor het eerst in Nederland uitgevoerd met een volledig orkest. De bekendste solist(e) op dit concert is onge twijfeld Thea Vermeulen Peek, de sopraan uit Moergestel die de laatste jaren is uitgegroeid tot een zangeres van internationaal formaat. Onlangs maakte zij nog een overweldigende indruk in de opera ’’Carmen”, welke in ver schillende Brabantse schouwburgen werd uit gevoerd. Eerder won zij ereprijzen op het in ternationaal concours ’’Maria Canals” in Bar celona en zong samen met befaamde solisten als Christine Deutekom, Adriaan van Limpt, Jan Derksen, Tom Haenen, Jozef Kolesinski, Marco Bakker en vele anderen. Zij studeerde aan diverse conservatoria en nam in 1981 als enige Nederlandse deel aan de ’’Opera Work shop” van de beroemde Italiaanse bariton Ti to Gobbi. Ondertussen staan maar liefst 45 opera- en operetterollen op haar repertoire! In de operafragmenten wordt The Vermeulen Peek terzijde gestaan door René Dijkstra (te nor) en Ton de Bont (bariton). Ook deze twee uitstekende solisten hebben aan veel concerten en operauitvoeringen hun medewerking ver leend en waren reeds eerder bij het Tilburgs Mannenkoor te gast. Een belangrijk aandeel in dit concert levert de organiserende vereniging zelf. La Renaissance is met ruim 70 werkende leden inmiddels het grootste mannenkoor van Midden-Brabant. Zij viert met deze uitvoering de feestelijke af sluiting van het 3de lustrumjaar na de her oprichting. Het koor heeft in 15 jaar verschil lende spektaculaire muzikale produkties gerea liseerd en hoopt hiervan op dit concert een in teressant beeld te geven. Het Brabants Orkest staat daarbij borg voor een uitstekende bege leiding. De muzikale leiding is in handen van Henk van Doorn, die hiermee wat betreft een ’’groot” concert bij La Renaissance debuteert. Niet zonder ervaring overigens, want Henk heeft als dirigent van het Zangkoor Loven-Besterd ’n respectabel aantal belangrijke uitvoeringen op zijn naam. Plaatskaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij Fr. Cruijssen, Bisschop Masiusstraat 41 te Tilburg (telefoon 013-431955) op werkdagen van 18.00 tot 20.00 uur. De industrialisatie, het moderne agrarische be drijf, de toenemende verstedelijking en de gro te autodichtheid in Nederland veroorzaken een steeds groter wordende druk op het milieu. Niet alleen wordt ruimte in beslag genomen, vaak ten koste van natuurgebieden, maar ook ontstaan tal van andere problemen. De lucht wordt verontreinigd, afvalstoffen hopen zich op, het lawaai gaat ons hinderen, mestover schotten vormen zich, enz. Anderzijds neemt de behoefte aan frisse lucht, aan openluchtre creatie, aan stiltegebieden, aan bruikbaar zoet water, toe. In het spanningsveld dat aldus ontstaat, heeft de overheid een taak. Zij zal een beleid moeten voeren, dat ten doel heeft de nadelige gevolgen van ons maatschappelijk handelen zoveel mo gelijk te beperken. Veel is de laatste jaren reeds bereikt, veel moet echter nog worden ge daan. Omdat de milieuproblematiek thans in het centrum van de belangstelling staat, heeft de VVD-afdeling Oisterwijk besloten - samen met de afdelingen Berkel-Enschot en Haaren - over het onderwerp milieu een discussie-avond te organiseren. Spreker zal zijn minister dr. P. Winsemius. De avond zal worden gehouden op woensdag, 13 maart a.s., in de Weyenberg aan de Gemul- lehoekenweg 47 te Oisterwijk, aanvang 20.00 uur. Vóór de pauze zal minister Winsemius een inleiding houden. Na de pauze zal gelegen heid bestaan hem vragen te stellen en met hem over milieuzaken van gedachten te wisselen. Iedereen is van harte welkom. M WAREN BV. L Schoolstraat 3 - Kerkstraat 3 - Moergestel - Tel. 04243-1284 OOK VOOR U! t "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 6 MAART 1985 PAGINA 9 Ingang Kantoor Huidige winkel ■■SÈX-- Schoolstraat NOOD WINKEL Een goed adres voor een lekkere haring, warme gebakken vis en alle soorten verse vis. GEMULLEHOEKENWEG 11 OISTERWIJK TELEFOON 04242 - 82344 's-Maandags op de markt 's-Woensdags op 't St. Jansplein Vrijdags bij Groenteha! Crisje nedriandM hartstichting vnenden van de hartstichting X f

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 9