1.65 1.00 1.50 1.95 Goed zaad Goede oogst Tulpen uit eigen kwekerij SLAGERIJ KETELAARS B.V. Wirn 'fflillems h h I i h h PLflNTENKWEKERkl I II Informatie-avond Ruilbeurs Vurhaai-nieuws Een kerk als bondgenoot Algemene ledenvergadering CDA-Moergestel Sociale Partij Moergestel CDA-bijeenkomst tegen gemeentelijke herindeling Theaterke De Schelleboom Jeugdvakantieweek 1984 saucisT j i I mtnoöiqinq Grote sortering groente- en bloemenzaad VARKENSBRAADSTUK A QA zonder been, 500 gram“«ÜU CORDON BLEU 100 gram VLEESSALADE GEKOOKTE RUNDERTONG i 5 I R. U Bent hiepBi] van hapte welkom. Fractie en Bestuur P.G.B. naam: NOG STEEDS: op öonöepöaq 7 maapt 1985 zal Bupqemeestep tep veep om 19.30 uur onze nieuwe zaak aan öe kepkstpaat 16 openen. Bloemsienkunst cees op 't hooq keRkstpaat 16 - moenqestel aantal personen: inleveren bij Chris Kaal, Oisterwijkseweg 16. Enkele gegevens over Ethiopië Oppervlakte 1.221.900 km (30 land) Bevolking: ongeveer 30 miljoen Godsdiensten: Ethiopisch Orthodoxe Kerk Moslim Natuurgodsdiensten Protestanten Katholieken (ethiopische ritus en latijnen) 13.500.000 9.500.000 1.500.000 Aanstaande donderdag 7 maart 1985 om 20.30 uur, vergadering in de zaal van ”De Vereni ging” aan de Postelstraat. Vergeet u het niet? Iedereen is bij onze vergaderingen welkom en kan zijn zegje doen. Zaterdag 23 maart a.s. gaan we bowlen in Til burg, Bowlingcentrum Zuidoosterstraat. Er zijn 10 banen afgehuurd van 21.00-23.00 uur. Onze leden kunnen gratis meedoen. We gaan met eigen vervoer. Om nu te weten hoeveel personen mee willen doen verzoeken wij u onderstaande strook in gevuld in te leveren vóór 10 maart bij Chris Kaal, Oisterwijkseweg 16. Vrijdag 8 maart a.s. wordt in theaterke de Schelleboom te Oisterwijk een voorstelling ge geven door het Academisch Genootschap te Eindhoven van het stuk ’’Biografie”. Auteur: Max Frisch. Spelers: Daan Ferdinan- dusse, Barbara van Zwieten, Dick Bastmeijer en Leonie van Winkel. Aanvang 8.15 uur. Entree 7,50. De kerk van de armen daagt ons uit tot solida riteit metterdaad overal waar de zwaksten de dupe dreigen te worden van de sterksten. Die solidariteit moet zich richten op de Derde Wereld, waar we de projekten van de armen steunen, en naast hen proberen te staan in hun strijd om een rechtvaardige wereld. Die solidariteit moet zich ook richten op onze eigen samenleving, waar net zo goed zwakke ren de dupe dreigen te worden van de sterken. Overal ter wereld, op alle plaatsen waar on recht gebeurt, klinkt de roep om bondgenoten. Bondgenoten niet alleen in woorden, maar metterdaad. Op dinsdag 12 maart 1985 om 20.00 uur houdt de CDA-afdeling Moergestel, bij café ’t Cen trum, voor haar leden haar algemene ledenver gadering. De vergadering zal in het teken staan van het thema ’’volkshuisvesting in regionaal en gemeenschappelijk verband”. De heer J.A.M. van Homelen, burgemeester van Hoo- ge en Lage Mierde en gedelegeerde volkshuis vesting van het Samenwerkingsverband Midden-Brabant, zal over dit onderwerp een inleiding houden. Andere agendapunten zijn o.a. bestuursver kiezingen, actuele gemeentepolitiek en voorbe schouwing gemeenteraadsverkiezingen maart 1986. Het belooft een interessante vergadering te worden en er wordt dan ook gerekend op een goede opkomst. Moergestel groeit! Dit betekent, dat steeds meer mensen van elders zich hier hebben ge vestigd. Natuurlijk willen zij graag wat meer weten over hun dorp o.a. over de mogelijkhe den die ons dorp biedt op verenigings-, sociaal-, cultureel-, kerkelijk- en politiek ge bied. Wij, het bestuur en de fractie van de P.G.B. nodigen daarom alle ’nieuwkomers’ en andere belangstellenden uit voor een informa tieve bijeenkomst op: dinsdag 19 maart, in de zaal van Bar ”De Schouw”. Aanvang 20.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Opening door de heer Jan Vriens 2. Dia-serie over ’Moergestel van toen en nu’ 3. Informatieboekje 4. P.G.B., haar werkwijze en contact met de bevolking 5. Rondvraag. Deze avond is strikt informatief bedoeld in de hoop, dat wij zo ons dorp en elkaar beter leren kennen. I Uitslag ballonnenwedstrijd Jullie hadden die nog steeds van ons te goed en veel kinderen hebben er ook regelmatig naar geïnformeerd, maar hier is de uitslag dan ein delijk!! De drie winnaars zijn: 1. Frans van de Donk, De Hoefkens 28, zijn ballon kwam tot Salzburg in Oostenrijk. 2. Anouk Zeegers, Krijgenbogtstraat 10, haar ballon bereikte het plaatsje Guenviller in Frankrijk. 3. Sjors Smits, Oisterwijkseweg 46, zijn ballon kwam tot Bertrange in Luxemburg. Deze drie kinderen kunnen a.s. zaterdag 9 maart hun prijs ophalen bij dhr. v. lersel, Raamackerstraat 9, Moergestel. (tussen 10.00 en 12.00 uur) MAAR: deelnemers van de ballonnen wedstrijd, die hun kaart hebben ingeleverd bij een van de organisatoren van de jeugdvakan tieweek: OPGELET, jullie kunnen allemaal op zaterdag 9 maart tussen 10.00 en 12.00 uur ’s morgens een kleine herinnering aan de wedstrijd ophalen bij dhr. van lersel! Tot slot: tot ziens bij de jeugdvakantieweek in 1985!!! keer Neder- De schrik zit er goed in bij de kleine gemeen ten. Als de plannen van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant doorgaan, zullen de ge meenten met minder dan 5000 inwoners van de kaart verdwijnen. Moergestel zit dus net boven de streep maar toch ook weer niet geheel bui ten de gevarenzóne. Om zeker niet bij de pakken neer te gaan zitten heeft het CDA in Brabant hiervoor een CDA- werkgroep opgericht. Het standpunt van deze werkgroep is dat uiterste voorzichtigheid moet worden betracht bij het doorvoeren van de herindeling van kleine gemeenten. De manier waarop die kleine gemeenten hun taken uitoe fenen leidt immers niet tot de noodzaak van systematische herindeling, zo laat de werk groep weten. Op 11 maart 1985 om 20.30 uur vindt er in ”Den Domp” te Haaren een bijeenkomst plaats, waar de heer van Amelsfoort, staatsse cretaris van Binnenlandse Zaken een inleiding zal houden over de gemeentelijke herindeling. Na deze inleiding zal een forum een discussie aangaan met voor- en tegenstanders van deze herindeling. Behalve bestuurs- en fractieleden van de CDA-afdelingen zullen ook burge meesters van kleine gemeenten, leden van Pro vinciale Staten en de CDA-werkgroep tegen herindeling op deze bijeenkomst aanwezig zijn. CDA-leden maar ook andere belangstel lenden zijn hierbij van harte welkom. A.v.d.M. 5 I De club van Haarense Verzamelaars, organi seert op zondag 10 maart a.s. van 10.00 uur tot 13.00 uur haar maandelijkse ruilbeurs in Café- Zaal ”Den Bartel”, Driehoeven 2 te Haaren. Zaal open vanaf 9.30 uur. Op deze ruilbeurs kunnen weer allerlei dingen geruild worden zo als: Postzegels, Munten, Sigarenbandjes, Ansicht- en andere kaarten, Stickers, enz. Tot ziens in Zaal ”Den Bartel” C. v. Kasteren en latijnen) 170.000 Falasha’s (zwarte ethiopische Joden) 25.000 Grieks-orthodoxen 4.000 Armeens-orthodoxen 1.400 Deze getallen zijn slechts bij benadering, en vooral bedoeld om een indruk te geven. Recht op een kerk als bondgenoot In veel Derde Wereldlanden blijkt de kerk aan het veranderen te zijn. Ze is daar niet langer kerk voor de armen, maar van de armen. De armen ondergaan er niet langer passief de liefdadigheid van anderen, maar zij strijden actief voor een rechtvaardige wereld waarin het Rijk van God zichbaar wordt. Zij weigeren dat Rijk nog langer te beperken tot iets dat ko men zal na de dood, in een ander leven. Zij willen dat het hier en nu al gestalte krijgt in dit leven. Zij werken eraan met hun eigen handen. Zij zijn op veel plaatsen bereid en hun leven voor in de waagschaal te stellen. Zij zijn ge worden tot een teken van onverwoestbare hoop in onze dagen, dat het recht zal zegevie ren over het onrecht en dat het leven sterker is dan de dood. Christenen in Nederland, die voortdurend blootstaan aan de bekoring om te denken dat de dingen zijn zoals ze zijn, dat er toch niets aan te doen valt, dat de tegenkrachten te machtig zijn, zien in de Derde Wereld de din gen gebeuren waarover zij lazen in oude verha len: David die de strijd aandurft tegen Goliath en hem verslaat. Het feit van 25 jaar Vastenaktie is een goede gelegenheid om eens bij dit alles stil te staan. Om eens na te denken over ons eigen christen zijn. Is dat een christendom van woorden of van daden? PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 6 MAART 1985 i: I- I- 3^"/ SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 600.000 I- n t, diverse kleuren KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Weekaanbieding van 7 t/m 13 maart 1985 UIT EIGEN KEUKEN 100 gram 100 gram 100 gram I I per bos vb 2... 7.50

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 5