i Loodgietersbedrijf Jos Habraken Loodgietersbedrijf van lersel J. BERGMAN' Bedankt ZOEKERTJES Gebr. v. Dijck B.V. ^*4 Recht op een kerk als bondgenoot Raadsvergadering februari Koffieconcert in ”De Schelleboom Van de parochie vergadering Luxe- en bedrijfswagenrijschool Chauffeur worden???????? BOVAG VAMOR Een rij-opleiding volgen???????? V.D. BIGGELAAR Verhuur van containers Aannemer van grondwerken en inritverharding. Jan Vriens J.S. Dan ook een chauffeursopleiding volgen waar U bij het solliciteren mee uit de voeten kunt. Om gezondheidsredenen ben ik genoodzaakt mijn werkzaamheden per 1 maart 1985 te beëindigen. A/ie cliënten waarvoor ik gedurende 24 jaar werkzaamheden heb verricht. Het bedrijf zai voortgezet worden door M. v. iersei, die reeds 17 jaar bij mij in dienst is. ik kan u die dan ook van harte aanbeve/en. Wij starten DINSDAG 5 MAART weer met de BEELDPLAATCURSUS. Resultaten ver boven het landelijk gemiddelde!! Levering alle soorten straatstenen, rode split enz. Vinkenberg 19a Moergestel Tel. 04243 - 1395 gelegenheid om ons door dit alles te laten in spireren. Om ons af te vragen waar we zelf staan. Durven wij te kiezen en op te komen voor de zwaksten in de samenleving? Betekent christendom voor ons alleen iets innerlijks, of leidt het ook tot maatschappelijke stellingna- me? Allemaal vragen die bij ons worden opgeroe pen door de kerk van de armen in de Derde Wereld. Tijdens de Vastenaktie steunen wij een van hun projekten. Zo verklaren we ons solidair met hun strijd voor meer rechtvaardig heid ginds. Maar tegelijkertijd is het een aan zet tot zelfonderzoek hier: hoe solidair durven wij als kerk te zijn? Niet alleen door een een malige gift, maar door onszelf in alle omstan digheden en overals als bondgenoot van de zwaksten te beschouwen? Voor de VASTENAKTIE 1985 hebben de pa rochies in het dekenaat Oisterwijk gekozen voor een projekt voor Ethiopische vluchtelin gen in Soedan. Vanuit de vluchtelingenkam pen worden arbeidsplaatsen opgezet, zodat de ze ontheemde mensen een nieuw bestaan kun nen opbouwen en in de toekomst zelf in hun voedselvoorziening en verdere levensonder houd kunnen voorzien. Zoals gebruikelijk in onze parochie zullen de vastenzakjes weer drie keer huis aan huis wor den rondgebracht. De eerste twee zakjes kunt U deponeren in de bussen in de kerk. Het der de zakje wordt in de goede week bij U opge haald. Wij rekenen op uw steun en medewerking voor de derde wereld via deze jubileumvastenaktie. De werkgroep MOV Afwezig met kennisgeving: (P.G.B.) en Wolfs (C.D.A.). De 19 punten tellende agenda wist de raad bin nen een half uur af te werken. Insiders verze keren dat het toch geen record was. Er schijnt eens een raadsvergadering van 20 minuten te zijn geweest. N.a.v. het punt ’’mededelingen” deed Harry van Stiphout de suggesties aan het college om van tijd tot tijd de raad te informeren over de staat van zaken m.b.t. door de raad goedge keurde voorstellen. Hij noemde als voorbeeld de restauratie van de molen - de verkoop van groenstroken - de minicontrainers. Burge meester Ter Veer wilde dit voorstel graag over wegen. De mogelijkheid voor de publieke tri bune om voorafgaande aan de vergadering iets in te brengen was er ditmaal voor het eerst, maar er werd geen gebruik van gemaakt. De agenda was er ook wel wat te droogzakelijk voor. Rond de benoeming van een nieuwe bisschop voor ons diocees is een ferme discussie ont brand. Blijkbaar is het samen-kerk zijn geen stilstaand water... Er is stroom en tegen stroom. En bij een gelegenheid als deze benoe ming kunnen golven heel hoog oplaaien. Die komen dan uit de diepte... De parochievergadering heeft naar aanleiding van deze benoeming een bezinning gehouden. We hebben wat teruggekeken in de geschiede nis. En het laatste stukje van die geschiedenis hebben veel mensen van nu zelf meegemaakt. Veel van de wat oudere mensen herinneren zich de tijd, dat zij in sterke afhankelijkheid leefden van het gezag. Niet in het minst in de kerk. Het gezag liep in de kerk van de pastoor naar de bisschop en van de bisschop naar de paus. Soms zelfs wat overtrokken, zodat het niet katholieke volksdeel er wel eens om moest glimlachen... De katholieke mensen hebben geleefd vanuit een nauwkeurig omschreven ge loofsleer en aan de hand van een preciese wet geving. Vaak ging dit voor mensen gepaard met angstgevoelens, als het leven sterker bleek dan de leer en men zich zondig ging voelen... Velen hebben een nare herinnering aan de toenmalige biechtpraktijk... Dit mooie sacra ment van aanvaard worden in Gods ruime hart is er door in onbruik geraakt. (Hoewel...: ge lukkig is het sacrament in een gezamenlijke viering bewaard gebleven). We hebben ook een tijd gekend, waarin de ka tholieke mensen van ons land minder geëman cipeerd waren. Wellicht hing dit samen met de gezagsebeleving in de kerk. Maar de tijden zijn veranderd. Er kwamen allerlei berichten bin nen in de huiskamers via de communicatiemid delen. Het eigen kritisch denken van katholie ken begon te ontwikkelen. Er was vooral een diep verlangen om van de angst bevrijd te wor den. Het tweede Vaticaans concilie- bijeengeroepen door de hartelijke paus Johan nes sloot uitstekend aan bij de emancipatiege dachte en het verlangen naar wat ruimte voor een eigentijdse kerkbeleving. Door het concilie kregen vele katholieken het gevoelen van mee te mogen denken en mee te mogen doen als zelfstandig denkende en han delende mensen. Kernwoorden, die vanuit het concilie naar ie dereen toekwamen, waren: dialoog en gedeel de verantwoordelijkheid. In ons land werd hard gewerkt aan de verwor venheden van het concilie, waarbij zich ook al spoedig een tegenstroom aandiende, waarvan de prominenten voldoende bekend zijn. In ons bisdom zijn de kernwoorden: dialoog en gedeelde verantwoordelijkheid (o.a.) geno men als uitgangspunt van het te voeren beleid. Er kwam een diocesane raad, een raad voor priesters en pastorale werkers, een dekensver- gadering. Vanuit die overlegsituaties werd een beleid ontwikkeld, dat vooral verwoord werd in de nota’s: ”De vele wegen en de ene weg” en ’’Naar 1985”. In onze parochie hebben wij dit beleid tamelijk secuur overgenomen. Met name hebben veel parochianen kennis kunnen nemen van de rui me geest van Bisschop Bluyssen, door de dia serie, die gemaakt is van ”De vele wegen en de ene weg”. Kort samengevat stond daar in: ”Er zijn duidelijk christelijke idealen, die wij in de kerk voortdurend ter sprake moeten brengen; we zullen voortdurend mensen moeten blijven uitnodigen de idealen van het evangelie te vol gen, maar er moet ook begrip zijn voor groei bij mensen, begrip ook voor ieders geaardheid en ieders levensomstandigheden. Een bekend geluid in onze parochie werd dan ook: we zijn allemaal maar mensen, niemand is volmaakt, maar samen moeten we streven naar levens verdieping en verbetering. Thema b.g.v. 25 jaar Vastenaktie In veel landen in Latijns-Amerika, maar ook hier en daar in Azië en Afrika, is een kerk in opkomst vanuit het volk zelf. Kleine groepen komen bij elkaar en bespreken samen de problemen van het dagelijks leven. Dan lezen zij de bijbel en laten die licht werpen op de vragen van alledag. Zij zingen en bidden samen. Het zijn vooral groepen arme mensen, op het platteland en in de volksbuurten van de ste den. Ze praten over problemen van het wonen en van het werk en ze organiseren zich om sa men voor hun rechten op te komen. Iedereen kan het woord voeren en beslissingen worden samen genomen. Alleen al in Brazilië zijn er meer dan 50.000 van deze groepen en zonder twijfel zijn ze een teken van de levenskracht en de vernieuwing van de kerk in dat land. Maar deze groepen zijn niet alleen belangrijk voor hun eigen land. Ze maken over de hele wereld zichtbaar dat God door middel van de armen bezig is een kerk te zuiveren en te ver nieuwen die zich maar al te vaak in dienst heeft gesteld van de rijken en machtigen. Het feit van 25 jaar Vastenaktie is een goede Zondag 3 maart a.s. vindt in theaterke de Schelleboom te Oisterwijk een koffieconcert plaats met medewerking van Mieke Huij- bregts, piano en Rik Bartels, fluit. Gespeeld worden werken van Mozart, Schu mann, Kounadis, Kuhlau, Roussel en Pou lenc. Aanvang 12.30 uur, entree 5, Dit concert komt in de plaats van het in ons programmaboekje aangekondigde optreden van de groep ’’Cluster”, dat i.v.m. omstandig heden in de groep moet worden uitgesteld. De meer concrete richtlijnen voor de organisa tie van een geloofsgemeenschap in de nota ’’naar 1985” verwoord, zijn in onze parochie m.n. gerealiseerd door de parochievergadering en door de vele werkgroepen ten dienste van de pastorale zorg. Het was een verblijdende erva ring om te zien, hoe zo-maar-mensen tot aller lei taken voor de geloofsgemeenschap konden worden ingezet. We herkenden ons in de woor den van Paulus: ”Aan ieder wordt de openba ring van de Geest meegedeeld tot welzijn van allen” (1 Kor 12,7) De parochievergadering voelde bij deze bezin ning behoefte om aan de dekensvergadering en aan onze parochianen te laten weten, dat we trouw willen blijven aan dit gekozen beleid. In het verdere voorjaar zullen we in een beleids nota voor de komende jaren er nog nauwkeu riger en veel breedvoeriger op terugkomen. We zullen nauwkeurig moeten blijven zoeken, welke wegen we moeten gaan, om het evange lie van Christus gestalte te geven in de nieuwe tijd. Dat evangelie is onze leiddraad, dat evan gelie, dat ruimte biedt aan mensen, maar dat ook uitdaagt om eikaars broeders en zusters te zijn. Het pausbezoek Bij gelegenheid van het bezoek, dat Z.H. de Paus brengt aan ons land, wordt een gebeds dienst gehouden in de St. Jan op zaterdag 11 mei om 14.30 uur. Hierbij worden twee men sen uit onze parochie uitgenodigd, (zij zullen twee uren voordat de paus daar komt aanwe zig moeten zijn...) Wie belangstelling heeft, om op 11 mei in de St. Jan aanwezig te zijn, kan zich schriftelijk aanmelden op de pastorie. Gelieve dan duidelijk naam en adres te vermel den. Bij meerdere belangstellenden wordt ge loot. Deze opgave moet geschieden vóór 1 maart! Want daarna krijgen degenen, die uit verkoren zijn, nog een aanmeldingsformulier in te vullen, dat weer voor 4 maart in Den Bosch moet zijn... Uit het dekenaat kunnen zeven personen afge vaardigd worden voor een bijeenkomst in het jaarbeurscongrescentrum in Utrecht op 12 mei. Ook belangstellenden hiervoor kunnen zich schriftelijk opgeven op de pastorie. Aan de dekens is gevraagd een gespreide delegatie samen te stellen. Wie hiervoor in aanmerking komt, krijgt ook een opgave formulier, dat voor 4 maart moet worden ingestuurd. PAGINA 6 "5 ta® worden alléén geplaatst bij kontante betaling! Opgave of inlichtingen: KRIEKENAKKER 42 - MOERGESTEL - TEL. 04243-2174 UW ADRES VOOR SCHOENREPARATIE EN CHEMISCH REINIGEN Een goede theorieopleiding is de beste basis voor de praktijklessen, waardoor minder lessen nodig zijn, dus goedkoper. OISTERWIJKSEWEG 55 - MOERGESTEL. W. EINTHOVENLAAN 5, 5056 WN BERKEL-ENSCHOT. TELEFOON 013 - 333321 B.G.G. 04243 - 1538 BIJ SLIJTERIJ Kerkstraat 4 - Moergestel Telefoon 1238 j "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 FEBRUARI 1985 Informeer naar onze gunstige hypotheek mogelijkheden. Ass. knt. Aarden San ders, tel. 04255-2797/040-117175. Te koop: Honda Civic de Luxe, 5-deurs, bouwjaar 1982; km-stand 48.000; grijs metal lic; prima conditie. Kom kijken in Vooskerbos 3, Moergestel, Telefoon 04243-3418. Zondag 3 maart 16.00 uur: Kempisch Combo met zang van Ine Nouwen. Her berg De Veerkes. Dinsdag 5 maart 21.00 uur: Jazz Ons Ge noegen. Herberg De Veerkes. Vooral uw verzekeringen: Marcel Geenen Assurantiën, Oisterwijkseweg 50, Moergestel, Telefoon 04243-2564. Te koop: honing, f 5,- per pot. M. Gee nen, Oisterwijkseweg 50, Moergestel. Ziektekostenverzekering. Concurrerende premies. Informeer bij Ass. knt. Aarden Sanders, tel. 04255-2797/040-117175. Te koop: stro, hooi en openhaardhout. H. Broeders, Eindhovenseweg 10, Berkel- Enschot, tel. 013-423763. Goedkope autoverzekeringen, ook voor jongeren, Ass. knt. Aarden Sanders, tel. 04255-2797/040-117175. Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomen de werkzaamheden. "De Klusjesman", Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242- 83937.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 6