«1 Mieke Cornelissen neemt afscheid van Peuterspeelzaal Uitnodiging Elfstedentocht kende vier Moergestelse deelnemers! Kienen met Audacia Dames- of herenfiets of home-trainer I I .sa r 1 Na bijna 12 jaar Graag tot ziens. Vriendelijke groeten, Gerord de Kort. Gerard de Kort Vrijdag 1 maart om 20.30 uur in de kantine aan de Molenstraat Het bestuur, de leidster en de oudercommissie Graag nodigen wij alle ouders met hun (ex-)peuters uit voor een receptie ter gelegenheid van het vertrek van Mieke Cornelissen. Deze zal gehouden worden op vrijdag 1 maart in de speelzaal van 19.00 tot 20.30 uur. •o ir. Sipkema heeft gelijk; de wedstrijd en de toertocht mogen nooit gescheiden worden, omdat dit sportfeest een traditioneel Fries eigen gebeuren is. In de laatste 70 km werd voor mij duidelijk dat deze combinatie van glijden en klunen voor 60% met schaatsen te maken heeft en 40% met discipline, (ik heb mensen zien ’’sterven”) Het was een schitterende ervaring, één van de mooiste dagen van mijn leven. Het was puur. Bedankt Friesland voor deze fantastische hap pening gaan helpen, en toen de zekerheid kwam van het huidige gebouw had Mieke het helemaal geschoten. Er moest hier en daar wat getimmerd worden en van een nieuw laagje verf voorzien: dat was een kolfje naar haar hand. Herinneringen aan de 13de elfstedentocht van Jan van de Wiel Niet alleen de kinderen, maar ook veel ouders die haar in de loop van al die jaren hebben le ren kennen, zullen haar ongetwijfeld missen. De kinderen die momenteel op Peuterspeelzaal ’Manneke” zitten, zuilen vanaf a.s. vrijdag juffrouw Mieke moeten missen. Na bijna 12 jaar gaat ze er bijna noodgedwongen mee stoppen. Reeds vanaf het ontstaan is Mieke bijna onver brekelijk verbonden geweest met de peu terspeelzaal. Alle ups en downs in de nog niet Na amper twee maanden kwam de grote om mekeer: twee leidsters werden plotseling ziek en Mieke liet zich overhalen om zich voor het karretje te spannen. Daarmee kreeg ze de smaak pas goed te pakken, ’n Half jaar was ze hulpleidster, vervolgens leidster en na twee jaar hoofdleidster met alle verantwoordelijk heden en alles wat erbij hoort. Ze roofde de bi bliotheek leeg en verzamelde alle lektuur die er maar over kinderen te krijgen was en dat resul teerde tenslotte in een kursus peuterleidster. Door toedoen van met name Bien v.d. Dussen kwam Mieke helemaal in de ban van de peu terspeelzaal. Na vrijdag komt er dus ’n eind aan de hele leuke tijd, zoals ze zelf zei, die ze er heeft gehad. Maar liefst vier personen uit ons dorp namen afgelopen donderdag deel aan hèt schaatsevenement bij uitstek: de Friese Elfstedentocht. Boordevol ervaringen en enthousiasme kwamen ze vrijdag terug en gaf Moergestel-Nieuws hen de gelegenheid in eigen woorden hun bevindingen vast te leggen. Hierbij drukken wij hun relaas af zoals zij het zelf aan het papier toevertrouwden. Rest ons nog om hen alle 4 van harte te feliciteren met de door hen geleverde prestaties. Waarin ’n klein dorp groot kan zijn, en daar zijn we best ’n beetje trots op. Proficiat! Dinsdag 19 februari begon mijn le etappe bij het VVV kantoor in Tilburg. Daar heb ik 's nachts 7 uur gelegen voor startnummer 9194. Toen zag ik ook Thieu Bruurs. De tocht zelf: De problemen begonnen voor sommigen al vóór de start. De speaker riep om of er iemand nog een paar schaatsen over had. Er was n.l. een schaatser zo slim geweest om z’n schaatsen op het logeeradres achter te laten!! Anderen waren hun startkaart vergeten!! Om 7.15 uur zijn we vanuit de Frieslandhal gestart, samen met Thieu en een schaatser uit Oisterwijk hadden we afgesproken de eerste 100 km bij elkaar te blijven. Wat een schitterende provincie!! eens zo lange historie heeft ze meegemaakt, en dan te weten dat het nooit de bedoeling is ge weest dat ze ooit nog eens leidster zou worden, laat staan hoofdleidster. Eigenlijk, zoals Mieke het zelf zegt, is ze er door allerlei omstandigheden ’’zomaar inge rold”. Ze reageerde destijds op ’n advertentie met de bedoeling zo maar eens 'n ochtend te Alle ingrediënten voor deze traditionele Friese nationale feestdag waren dan ook aanwezig: Het jarenlange wachten, de ge-oliede nieuwsmedia, redelijk ijs en weersomstandig heden (in het begin) de perfekte organisatie en de rijders die door het 1ste uitstel in januari voldoende ijs-kilometers in de benen hadden (enkele ook een beetje carnavalsbenen), dan het uitzinnige publiek dat iedere deelnemer hartstochtelijk naar de finish droeg, (letterlijk én figuurlijk) Het ijs op ’t Slotermeer was bar slecht, het was net een wasbord, daar overheen schaatsend trilde je hele lichaam. Je moest de gehele tocht heel geconcentreerd rijden om de vele scheuren en wakken te mij den en tevens goed luisteren naar de perfecte organisatie. Opgepept door alle mensen langs de kant, het werden er met het uur steeds meer, werd je ver der geschreeuwd. Onderweg kregen we van het fantastische plubiek eten, drinken fruit en druivesuiker. Het klunen was heel erg zwaar. Naarmate het later werd, moest je meer en meer, langer en langer klunen. De dooi en de ruim negendui zend voorgaande schaatsers hadden van het ijs een flink waterballet gemaakt. Mieke was met de speelzaal vergroeid en kent het reilen en zeilen van alles eromheen als geen ander. 12 Uur in de week, volgens de officiële cijfers, maar jarenlang waren het er minimaal 20. Voor haar geen probleem want ze hield van het werk en de omgang met de kinderen, en ze ziet er best tegenop dat ze straks vooral de peuters en de vele fijne kontakten zal gaan missen. ’’Maar”, zegt ze er Jachtend bij: ”de komende tijd zullen ze de deur nog best ’ns voor me moeten openmaken als ik op bezoek kom!” Voorlopig echter komt er eerst het afscheid en het zal niet anders zijn dan dat het a.s. vrijdag op gepaste wijze zal worden gevierd, en zo hoort het ook, want de naam Mieke Cornelis sen zal nog lang onlosmakelijk verbonden blij ven met de peuterspeelzaal. - - IA 8 I K H M.O. vervolg op pagina 3 HOOFDPRIJS: t I I »i i i K i i K i I M I M I M l M I M l M I X WOENSDAG 27 FEBRUARI 1985 9e Jaargang - Nr. 37^_ Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. 'd T -r-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1