I I 1 I a Bedankt K.V.O. I Raad Welzijn Ouderen Lezing over vogelvoeding Afscheid Kees van Esch Jaarcijfers uitleenbibliotheek Gemeenteraads vergadering H.S.V. ”De Rietvoorn” De praktijk van dokter van Delft is gesloten op woensdag 20 februari én van zaterdag 23 februari tot en met zondag 3 maart. Lees alles over de carnavalsoptocht op pagina 7. De dienst wordt waargenomen door dokter Terwindt, Oirschotseweg 2, tel. 1204 8888 6. 10. me WOENSDAG 20 FEBRUARI 1985 9e Jaargang - Nr. 371 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Op uitnodiging van de Vogelvereniging Moer gestel komt de heer Jos van Himbergen uit Middelbeers op maandag 25 februari a.s. om 20.15 uur een lezing houden over vogelvoeding in café ’t Centrum. De kennis en kundigheid van de heer van Him bergen staan zeker borg voor een interessante avond waarbij iedereen van harte welkom is. De entree is gratis. Het Bestuur van St. Jans Jeugdbelangen wil langs deze weg iedereen bedanken voor hun gulle gaven met de collecte voor de Doe Mee Aktie op 9 februari. Dank namens alle groepen die onder de Stich ting Jeugdbelangen vallen. De kabouters - de Welpen - de Gidsen - de Ver kenners - de Judoclub - ’t Kinderkoor - ’t Jon gerenkoor. De bibliotheek heeft het afgelopen jaar dank zij de steun van de gemeente de bezuinigingen in 1984 goed kunnen verwerken. De gemeente heeft uit eigen middelen 8.797,ekstra bij gedragen, zodat de negatieve gevolgen van de door het Ministerie van W.V.C. opgelegde be zuinigingen beperkt konden blijven. De openingsuren voor het publiek konden ge handhaafd blijven op 14 uur per week. Het aantal nieuwe materialen bleef gelijk. Per 31 december waren er in totaal 8.382 boeken. De mogelijkheid bleef bestaan om op aanvraag te gen een gering tarief boeken en andere materi alen uit andere bibliotheken te verkrijgen. In 1984 waren er 1,5% minder mensen lid van de bibliotheek. De terugloop van het lenertal wordt veroorzaakt door een tweetal faktoren: Op 28 maart a.s. organiseert de KVO kring Tilburg haar jaarlijkse kreatieve dag in Den Boogaard. Op deze dag is er gelegenheid om handwerken of andere werkstukken ten toon te stellen. ’s Avonds is er een modeshow van zelfgemaak te kleding, ook is er gelegenheid om te de monstreren b.v. kantklossen, boetseren, bak ken etc. Degene die aan een van deze aktiviteiten mee wil doen, gelieve dit voor 28 februari a.s. laten weten bij een van de bestuursleden. Op 28 februari a.s. organiseert de NCB haar jaarlijkse Culturele avond in Den Boogaard. Hieraan doen ook een 30-tal KVO leden mee. Alle K.V.O. leden worden met echtgenote op deze avond uitgenodigd. Dus houd deze avond vrij. Bij de jeugd is minder groei mogelijk omdat het aantal jeugdige inwoners aan het dalen is. Bij de volwassenen is nog wel groei mogelijk, maar toename van het aantal leners wordt ver hinderd door de bezuinigingstendens. Vanwe ge de bezuinigingen worden namelijk enerzijds de tarieven verhoogd en anderzijds is er geen mogelijkheid om de dienstverlening op gelijk niveau te handhaven. Het aantal uitleningen steeg met 4,8% ten op zichte van 1983. Per ingeschreven lener werden gemiddeld 50 materialen geleend. Dat is 4 meer dan in 1983. Dit getal van 50 boeken per lener per jaar toont aan dat er intensief ge bruik gemaakt wordt van de bibliotheek. De bibliotheek heeft 35 abonnementen op tijd schriften. Er zijn brochures en informatiemap pen over 1192 aktuele en literaire onderwerpen en 15 taalcursussen te leen. De lezers kunnen in de bibliotheek 190 naslagwerken raadple gen. Door de bibliotheek werden in 1984 een aantal aktiviteiten georganiseerd zodat meer mensen uit de gemeente nader kennis konden maken met de mogelijkheden van de biblio theek. Er werden ’’tentoonstellingen” gehouden en gratis keuzelijsten over aktuele onderwerpen ter beschikking gesteld. Voor de jeugd werd wekelijks voorgelezen en er is in 1984 aandacht aan de kinderboeken week besteed. De bibliotheek probeert zoveel mogelijk te voorkomen dat de effekten van de bezuinigingen afgewenteld worden op de hoofden van de leners. Daarom zijn de kosten voor het lidmaatschap voor 1985 gelijk gebleven ten opzichte van 1984. Een lidmaatschap voor 1 jaar kost per 1 januari 1985 20, De bibliotheek hoopt voor 1985 door handha ving van de huidige kollektie, uitbreiding van het inlichtingenwerk en het ontvangen van groepen een steunpunt van informatievoorzie ning voor de gemeente te blijven. Vrijdag 22 februari a.s. neemt Kees van Esch afscheid van Audacia, als aktief voetballer. Kees begon als 10-jarige jongen zijn voetbal- loopbaan bij Audacia. Eerzuchtig als hij was, had hij maar één droom: ”Het eerste elftal”. Op 16-jarige leef tijd had hij deze droom bereikt. Maar er zat méér in voor Kees, na enkele jaren de ’’links buiten” plaats bekleed te hebben, waren zijn kwaliteiten ook buiten Moergestel bekend. Zo kwam het dat hij het Audacia shirt omruilde voor het Longa shirt, waar Kees 2 jaar in de hoofdmacht speelde. Maar z’n hart lag bij Audacia en hij keerde Longa de rug toe. Vele jaren heeft Audacia en heel Moergestel van hem kunnen genieten. Ve le kennen hem met z’n zuiver en hard schot. Ook is hij ’n bekend strafschop specialist. Het succes .van z’n voetballoopbaan is voor ’n groot deel te danken aan z’n vrouw. Nel, die door weer en wind langs de lijn te vinden was... en nog steeds is. Degene die Kees voor het laatst willen zien schitteren, kunnen dit zien a.s. vrijdag 22 fe bruari om 19.00 uur in ’n lichtwedstrijd tegen z’n oude makkers, Audacia ’59, op het Audacia-complex. In overleg met de eigenaars van de Zandput en het Blekven en de politie hebben wij besloten om genoemde wateren voor ijssporters te ver bieden. Het ijs op genoemde wateren is door de steeds wisselende waterstanden beslist on betrouwbaar, en wat de Zandput betreft le vensgevaarlijk! Het verenigingsbelang betreft hoofdzakelijk onze zorg voor de visstand welke door de lage zuurstofgehalten van het water onder het ijs, door schrikreacties in een stresstoestand kan komen waarna massale sterfte niet uit te slui ten is. Wij hopen op uw aller begrip en medewerking en wensen iedereen veel ijspret. Het Bestuur. Programma Thema-middag over ouderenhuisvesting 26 fe bruari a.s. - 14.00 uur Den Boogaard. Deel I Dia-vertoning over ”hoe moergestelse oude ren” wonen en vooral ”hoe men probeert zo lang mogelijk daar te blijven wonen waar men altijd woonde”. De dia’s zijn gemaakt door J. Douwes in opdracht van de Raad Welzijn Ou deren en zullen door men met begeleidende tekst worden vertoond. Deel II De tele-communicatiefirma Estafette (Tilburg) zal een ’’Telefoon-gekoppeld alarmerings systeem” tentoonstellen en de werking/toe- pasbaarheid ervan uitleggen. Deel II ,,’n Leven lang wonen” Videofilm van de NFB (Nederlandse Federatie Bejaardenbe leid). Deze film zal op een groot videoscherm afgedraaid worden. De film toont welke de nieuwste ontwikkelin gen zijn op het gebied van ’’wonen door oude ren” o.a. interviews met mensen die in een woongroep van ouderen wonen (te Enschede) verder ook bijv, welke funktie een bejaarde noord ook kan vervullen (Beerendonck te Ven lo). De middag wordt begeleid door een Forum bestaande uit: - dhr. A. Smits, voorzitter Raad Welzijn Ou deren en Wethouder gemeente Moergestel. - dhr. J. Douwes, maatschappelijk werker en centraal punt aangaande huisvesting - dhr. A. v. Leeuwen, direkteur stichting Reu- selhof - dhr. V. Theewes, afdeling sociale zaken - al gemene financiën, huursubsidie, aanpassingen in woningen. - Forum-leider, dhr. J. Jonkers (Raad Welzijn Ouderen). De middag is gratis toegankelijk voor iedereen die belangstelling heeft. A.s. vrijdag om 19.30 uur is er weer een open bare vergadering in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 18 januariu 1985. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling als bedoeld in artikel 101 van de Lager Onderwijswet 1920 voor de peri ode 1 januari 1985 - 1 augustus 1985. 7. Voorstel tot verkoop grond aan Mevrouw C.J. Kastelijn-van de Wouw te Moer gestel ten behoeve van uitbreiding cam ping De Bosfazant. 8. Voorstel tot het machtigen van Burge- mester en Wethouders tot het nemen van verkeersmaatregelen 9. Voorstel tot behandeling van Keuzenota Landelijk Gebied. Voorstel tot het vaststellen van een ont- werpbestemmingsplan De Hoefkens, her ziening I. 11Voorstel tot het vaststellen van het ont- werpbestemmingsplan Stokeind, herzie ning I. Pauze 12. Voorstel tot instemming met de fusie van N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten en de N.V. Bouwfonds Zuid- Nederlandse Gemeenten. 13. Voorstel van de kommissie voor Beroeps en Bezwaarschriften inzake het door Gebr. Huijbregts, Biestsestraat 65 te Biest-Houtakker ingestelde beroep tegen het weigeren van een gevraagde onthef fing tot het inzamelen van oud papier. 14. Voorstel tot 3e wijziging van de Verplaat singskostenverordening 15. Voorstel tot toevoeging van een nieuwe bijlage B aan de Bezoldigingsverordening 1981 per 1 januari 1985 in verband met verlaging van beginsalarissen in diverse nivo’s. 16. Voorstel tot uitbetaling van de vakantie toelage aan het gemeentepersoneel over 1985 in twee gedeelten. 17. Voorstel tot wijziging van de Verorde ning geldelijke voorzieningen raads- en kommissieleden. 18. Voorstel tot 5e wijziging van het Alge meen Ambtenarenreglement. 19. Sluiting.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1