-I U ïflaBS-' B BJII kpj -nieuws H' Bl:®r lill Carnavalsoptocht C.D. A.-achterban Selektiewedstrijden kompliment voor plaatselijke E.H.B.O. Mevrouw Van Opstal- Lucchesi beschermvrouwe harmonie De Natuur... Goed voor Uü Muziekvereniging ’’Prinses Juliana” Moergestel Karnavalszaterdag artiestengala in ’t Draaiboompje Janus Jonkers doet Boogaard-roer over aan Wim van Dijk J.M.A. STIEGER Het Bestuur. Wij hopen dat deze ’’verbintenis” hecht en duurzaam mag zijn en dat zowel de bescherm vrouwe als de harmonie er veel vreugde aan mogen beleven. Feestcomité 75 jaar Prinses Juliana. Zondag 17 februari trekt de optocht weer door Moergestel. Ter uwer informatie hier nog en kele aanwijzingen en ’n verzoek: tussen 11.00 en 12.00 uur moeten de deelne mers aan de optocht voor volwassenen hun op- tochtbordjes ophalen bij Café-Rest. ”de Brou wer”. Lever tijdig uw deelname-formulier in! Route-bewoners opgelet! Langs de route geldt een parkeerverbod; zorg dus dat uw wagen weg is, riskeert anders een proces-verbaal. Beleefd doch dringend verzoeken wij U tevens uw hond binnen te laten of anders kort aan de lijn te houden. Denk aan uw eigen veiligheid en ook aan die van de deelnemers. Wij wensen U allen een plezierige carnaval! C.V. De Pierewaaiers is van 15 februari tot 25 februari GESLOTEN. De praktijk van tandarts De raadsfraktie van het C.D.A. nodigt alle le den uit voor haar achterban-bijeenkomst op woensdag 20 febr. a.s. om 20.30 uur in het kleine zaaltje bij de Boerenbond. Op deze bijeenkomst wordt de agenda voor de komende raadsvergadering besproken. Uw mening over allerlei politieke zaken is voor de C.D.A.-fraktie erg belangrijk. U kunt steeds contact opnemen met een van de C.D.A.- raadsleden. Tot ziens. Fraktie van het C.D.A. Toon v. Gils, Theo Mulders, R. Bergman v.d. Loo, Albert v.d. Werf, Jan Wolfs. Harmonie bericht aan alle inwoners van Moer gestel: Zoals u zult begrijpen zal er in de toe komst geleidelijk enige verandering gaan op treden in de activiteiten aangaande het hele vlooienmarktgebeuren. Vooralsnog is er maar één kleinigheidje, dat verandert. Tot nu toe kon u dagelijks terecht op het bekende adres Oirschotseweg 41, om te snuffelen en eventu eel iets te kopen. Met ingang van heden kunt u alléén terecht op de zaterdag, en wel tussen 9 en 4 uur. Voor de rest verandert er nog niets. Wij blij ven gewoon doorgaan met het ophalen van pa pier en oude spullen. U kunt hiervoor de van ouds bekende telefoonnummers bellen. Bericht voor onze leden: Voor het deelnemen aan de carnavalsoptocht komen wij op zondag 17 februari om half 2 bijeen bij H. de Brouwer in uniform. Zondag 10 maart verzorgen wij een concert in de kapel van Stanislaus. Dit concert duurt van 11 tot 12 uur. Op dinsdag 26 februari zullen wij acte de pré- sence geven bij de opening van de supermarkt in het Stoom. Bijeenkomst om kwart voor 7 in Den Boogaard in uniform. Nadien gaat de re petitie normaal door. Mevrouw van Opstal-Lucchesi, Hooge Braa- ken Moergestel, heeft zich spontaan bereid verklaard om de taak van Beschermvrouwe van de Harmonie Prinses Juliana op zich te ne men. Het bestuur van de harmonie toont zich zeer verheugd met deze beschermvrouwe. Mevrouw van Opstal houdt erg van muziek, weet zich op elk niveau gemakkelijk te bewe gen, en zal het wel en wee van het muziekgezel schap, waarover zij het patronage heeft aan vaard zeker met grote interesse blijven volgen. Zeker omdat de culturele belangstelling van de heer van Opstal meer gericht is op het vereni gingsleven van Oisterwijk is het verheugend dat de belanstelling van Mevrouw van Opstal zich meer naar Moergestel blijkt te richten. Reeds bij de aanvaarding van haar taak heeft de nieuwe beschermvrouwe duidelijk laten blijken dat ook de materiële belangen van de harmonie haar zeer ter harte gaan. Sinds het vorig jaar zijn C.V. De Durdraaiers weer een karnavalesk hoogtepunt rijker. Toen werd namelijk voor de eerste maal een ar tiestengala georganiseerd, wat al meteen mocht uitgroeien tot een geweldig succes. Er kwamen diverse personen op de planken, die een buut, lied, play-backstukje of iets derge lijks voorschotelden, wat van het professionele niet te onderscheiden was. Het werd een reuze gezellige avond en het publiek was erg enthou siast en de artiesten niet minder, wat voor ve len van hen ook aanleiding was om ook dit jaar weer garant te staan voor een optreden in 't Draaiboompje. Buiten de van vorig jaar be kende artiesten hebben er dit jaar ook diverse nieuwe gezichten zich aangemeld om hun eerste stappen in het artiestenwereldje bij ’t Draaiboompje op de planken te zetten. Wij zijn ook erg blij met de aanmelding van de in hart en nieren zijnde Durdraaier, oppersau- De selektiewedstrijden die afgelopen zondag plaatsvonden in ”Den Boogaard” verdienden een pluim voor de organisatoren: onze eigen Moergestelse E.H.B.O. Precies op tijdschema konden alle onderdelen worden afgewerkt en de deelnemende vereni gingen «taken daarover hun lof bepaald niet onder stoelen of banken. Aan het eind van de middag noemde Dr. Ter- windt de resultaten van de deelnemers heel be vredigend en konden na een dankwoord van een distriktsbestuurder de ploegen worden be kendgemaakt die in maart gaan deelnemen aan de selektie voor de Brabantse kampioenschap pen. Dat waren: Dongen 1, 2, 3 en 4 (jawel, 4 ploe gen), Alphen 3 en Bladel. Het was een heel leerzame middag, alleen jam mer dat van Moergestelse publieke belangstel ling weinig te merken was. Jammer voor onze mensen van de E.H.B.O., want een vereniging die onder zijn bezielende leiding zó aan de weg timmert, had meer belangstelling verdiend! Afgelopen week heeft Janus Jonkers afstand gedaan van zijn funktie als voorzitter van het bestuur van ”Den Boogaard”. Wim van Dijk, al enkele jaren bestuurslid, nam die taak van Janus over. Janus is al vanaf 1958 met het bestuur verbon den. Hij werd op de voorzittersstoel de opvol ger van resp. Dr. van Delft en Jan Franken, nu bijna 20 jaar geleden. Dat Janus een punt zet achter de veeleisende funktie heeft op de eerste plaats te maken met het feit dat hij onlangs 65 jaar werd en verder staan er het komende jaar wijzigingen te wach ten in de totale exploitatie-opzet van ”Den Boogaard” en de scheidende voorzitter vond het beter om tegen die tijd een jonge kracht in gewerkt te hebben. ’n Afscheid betekent het geenszins, want Ja nus zal als vice-voorzitter zijn opvolger met raad en daad terzijde staan en die opvolger zal het alleen maar fijn vinden te weten dat hij ie mand achter zich heeft die de klappen van de ’’Boogaard-zweep” door en door kent. welaar 1985, Wim Rijnen in zijn kreatie als Teuntje de werkstudent, die zijn opwachting al vroeg in de avond zal maken. Tussen de optredens gaat het karnaval gewoon door, zoals we dat vanouds kennen, met live muziek van ’’The Billy Mc. Divitt Band”, die overigens hun stek de gehele karnaval in ’t Draaiboompje hebben. Zoals u op bo venstaande foto kunt zien, zijn wij er helemaal klaar voor, om er samen met de artiesten en u een gezellige avond van te maken, waarbij jong en oud zeker aan hun trekken zullen ko men. Dus wip op zaterdagavond 16 februari a.s. ge rust even bij ’t Draaiboompje binnen; u zult er geen spijt van krijgen. De entree is gratis en wij beginnen om 20.30 uur. Rest ons nog iedereen een prettig karna val toe te wensen en graag tot ziens. C.V. De Durdraaiers. I.V.N. Informatie-avond over een tweetal I.V.N. activiteiten in Moergestel. Vanwege de grote belangstelling komt er weer een kuiercursus, en tevens starten we met een groencursus. De informatie-avond is op woensdag 27 febru ari 20.00 uur in de zaal van tapperij ’De Schouw’ op het Rootven. Na het formele ge deelte van de avond zal de heer J. Matheeuw- sen enkele fraaie natuurfilms vertonen. De ’’kuiercursus” bestaat uit een zestal wan delingen op de zondagochtend. De gezelligheid staat hier voorop. De wandelingen zijn be doeld als ontspanning waarvan u eventueel ook nog iets op kunt steken. De wandelingen starten ’s morgens om 8.00 uur en eindigen om 10.30 uur. De gidsen zijn Cees van lersel en Kees Ketelaars. Kosten 5,per persoon voor de zes wandelingen samen. De groencursus is natuurlijk niet minder gezel lig maar hier staat het inzicht krijgen in het kennis opdoen over de natuur centraal. Het is derhalve een echte cursus die bestaat uit maan delijks één theorie-avond welke telkens ge volgd wordt door een excursie over het onder werp van de lesavond. De theorieavonden zijn telkens op woensdagavond en de excursies op zaterdagochtend. Woensdagavond van 20.00 uur tot 22.15 uur. Zaterdagochtend van 8.00 uur tot 11.00 uur. De cursus wordt gegeven door A. Donders, C. Kuypers, Cees van lersel en Kees Ketelaars. De kosten bedragen 75,per persoon waarbij inbegrepen een koffietafel aan het eind van de cursus. Inlichtingen en inschrijving: Cees van lersel, Krijtestraat 13, Moergestel, tel. 2543; Kees Ketelaars, De Hoefkens 1, Moergestel, tel. 3168. Graag tot ziens, en alvast veel wandelplezier toegewenst. Clubhuis Langzaam aan maar zeker, wordt ”d’n Tob” ons eigen gezellige clubruimte. Er kan al een goed muziekje gedraaid worden en alles wordt geleidelijk aan van een nieuwe, frisse kleur voorzien. Elke vrijdagavond zijn al onze KPJ-leden wel kom, kom dus eens kijken, en doe mee (vrij dag 15 febr. gesloten wegens carnaval). Rikavond Vrijdag 8 februari j.l. vond onze rikavond plaats. Er was een goede opkomst zodat er me nig kaartje gelegd werd. Na een lange span nende strijd, kwam er toch een winnaar uit de bus en wel Ton van Doormalen. De beker zal op zijn naam komen te staan; tot volgend jaar, want dan zal er weer opnieuw gestreden wor den. Komende aktiviteiten Karnaval. Vrijdag 15 februari kringkarnavals- bal. Hier hoeven wij natuurlijk niet veel meer over te vertellen. Iedereen heeft deze avond al vrij gehouden, en komt vanaf 20.00 uur d’n Boogaard binnen gestroomd. Dus tot dan. Maandag 18 februari, dweilen Aan dit jaarlijks terugkerende carnavalsgebeu- ren doen elke keer weer veel mensen mee. On ze eigen KPJ-leden kunnen natuurlijk niet ge mist worden. Kom daarom om 12.30 uur naar ons clubhuis ”d’n Tob”. Breng gerust vrienden, kennissen en buren mee. Kosten leden 3,50 niet-leden f 6,-. Wij wensen al onze KPJ-leden een tè gekke carnaval toe. Tot kijk. 7K Voor spoedgevallen wordt waargenomen door tandarts C. v.d. TAS, van Kemenadelaan 7 te Oisterwijk, tel. 04242-16655. WOENSDAG 13 FEBRUARI 1985 9e Jaargang - Nr. 370 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro *76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. M.O.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1