OtwV Wim Rijnen Oppersauwelaar 1985 I s 1 I A' Bibliotheek Peter Hoffmans Clubkampioen Aan alle ouderen van Moergestel Districts- voorwedstrijden E.H.B.O. i Hannie Swinkeis, Ed Hurkmans en Ton v/d Wouw: drie voortreffelijke debutanten - 1 tf nw Wim Rijnen Oppersauwelaar 1985 Jacques Stroucken Will Willems Jan Burgers ii In verband met carnaval is de bibliotheek maandag 18 februari de gehele dag gesloten. WOENSDAG 6 FEBRUARI 1985 9e Jaargang - Nr. 369 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Vergaderingen Burgemeester en Wethouders van 9, 16, 23 en 30 januari 1985. Bouwvergunningen/Hinderwetvergunning.' De volgende bouwvergunningen zijn verleend: - A. van Huygevoort, De Voorbeemt 6, bouw van een erfafscheiding. - L. van Boxtel, Kloosterlaan 33, bouw van een vogelkooi. - C. Antonis, Oirschotseweg 41, uit breiden woning en bouw carport Prinses Irenestraat 20. - G. van de Wouw, Boonhofstraat 2, voor bouw van een berging. - G. Denissen, Schoolstraat 35a, uitbreiden van een woonhuis. - P. Huyben, Riel, voor bouw woonhuis aan de Schoolstraat. - J. Spijkers, Krijtestraat 34, voor bouw gara- ge/berging. Een hinderwetvergunning is verleend aan L. Vermeer, Vinkenberg 4 voor de uitbreiding en wijziging van een rundvee- en varkenshouderij annex mestopslag. Sociale uitkeringen Op veertien aanvragen R.W.W. en acht aan vragen W.W.V. is positief beschikt. Aan een persoon is een uitkering ingevolge de Algeme ne Bijstandswet toegekend. Maandag 11 februari is er om 19.00 uur weer een uitzending van MTV op Duitsland II. Het programma staat dit keer geheel in het teken van Carnaval. Zij die de sauwelavond niet bezocht hebben raden we zeker aan te kijken want het grootste gedeelte van de sauwelavond zult U die avond kun nen bekijken. Maandag 11 februari, 19.00 uur, MTV Duitsland II. Ed Hurkmans als Wardje de dorpsdirigent Wederom een nieuweling in de ton en wat voor een! Zijn akteertalent, gekoppeld aan de uitge buite tekst over het gemeenteraadsorkest, was humor van de bovenste plank. Hij had al eens gestaan voor het Rienk Kamerorkest maar Rienk was naar Amerika vertrokken en was daar nu cellist. De verdeling van de instrumen ten aan de raadsleden leverde talloze komische verwikkelingen op, en velen dachten zaterdag na afloop dat Ed de felbegeerde titel van op persauwelaar wel eens zou kunnen binnenha- len. «“‘fuse Jacques Stroucken als Jan van Leiden Jacques had zijn tekst de tweede avond ten op zichte van vrijdag totaal gewijzigd en nam dus meteen de benoeming van de nieuwe bisschop en de terugkeer van Rienk Kamer in zijn buut mee. Ook woorden met ou die uitgesproken worden met oe leverden Jacques een dankbaar onderwerp op. Hannie Swinkeis als Freule van Lijpe Bijster- veldt Een debutante die er zijn magZij zette een ty petje neer, zo schitterend, dat er bijna niets van na te vertellen is. Het ’’volk van Gessel” genoot van haar prima uitgebalanceerde tekst en ook Hannie zelf heeft van dit debuut uiter mate genoten. Zelfs haar butler ontbrak niet bij haar optreden. Ton v.d. Wouw als Toon d’n aaierboer ’n Tweede debutant die ijzersterk blijkt, zo we dat al niet wisten, in het stoeien met de taal. Je moet naar Ton heel goed luisteren want elk woord lijkt afgewogen tegen het volgende. Was hij vrijdagavond door de stand van de mi crofoon niet zo goed te volgen, zaterdag ging het veel beter. The American Eggs Association (de Amerikaanse aaierbond) mag terecht blij zijn met zo’n leverancier en zijn optreden leg de hem bepaald geen windeieren. Hannie Swinkeis Ed Hurkmans Ton v/d Wouw Hoe sterk een sauwelaar afhankelijk is van het publiek, is afgelopen vrijdag en zaterdag weer eens overduidelijk gebleken. Zeker nu alleen het publiek de jury vormt, komt er van voorspellingen, zo die er na vrijdagavond al waren, niet veel terecht. Met name Jan Burgers, oppersauwelaar 1983 en 1984, ondervond dat heel sterk. Eindigde Jan vrijdag nog in de middenmoot, zaterdag kreeg hij met exakt dezelfde tekst de zaal helemaal aan zijn voeten. Uiteindelijk resulteerde dat alles in een publieksprijs op vrijdag voor Wim Rijnen, op zaterdag voor Jan Burgers en over de twee avonden samen trok Wim de titel naar zich toe. Op woensdag 13 februari 1985 hebben wij al weer onze vijfde bingo-avond in de Reuselhof. Aanvang om half acht. Wij hebben weer mooie en nuttige prijzen voor iedereen. En zoals altijd staat er een kopje kof fie voor U klaar. U bent allemaal van harte welkom. Wij wensen U allen weer een gezellige avond toe. Tot 13 februari! De Aktiviteitencommissie Diverse aangelegenheden - Standplaatsvergunningen zijn verleend aan: P. Janssens te Goirle voor verkoop van vis op donderdagmiddag op het St. Jansplein. A. van Velzen te Delft voor verkoop van vis in de weekenden op Camping De Bosfa zant. - Aan Carnavalsvereniging De Durdraaiers is een vergunning verleend voor het plaatsen van reklameborden ten behoeve van een Ar tiestengala op 16 februari 1985. - Aan de Firma Nolte is de bezuinigingsom- bouw van de openbare verlichting opgedra gen. - Kollekte vergunning is verleend aan Stichting Jeugdbelangen Sint Jan voor 9 februari 1985. - Voor het jaar 1985 zijn de benodigde taxiver- gunningen verleend aan de Fa. Bertens te Moergesstel. Jan Burgers als Jan van Wiese ’n ’’Oude” rot in ’t vak zo stilaan maar na vrijdag zag Jan het niet meer zo zitten. Zater dagavond pakte het voor hem echter heel an ders uit en sleepte hij als gemintewerker toch weer een publieksprijs in de wacht. Kostelijke droge humor leverde Jan Burgers nu al voor het vierde jaar sukses op en hij lijkt met zijn kreatie nog lang niet uitgeput. Tussen alle sauwels door waren er dan nog op tredens van ’n aantal Moergestelse play backende jongelui en de dansgarde van ”De Pierewaaiers” in een heel leuk, komisch getint dansje. Daarnaast trad nog ’n drietal heren van de hofhouding op en als extra verrassing was er ’n 25 personen tellende Antilliaanse dansgroep. Het werd tenslotte ruim midder nacht toen de prijzen konden worden uitge reikt met het al in het begin gemelde resultaat. Na de gebruikelijke uitreiking van prijzen en bloemen, werden alle deelnemers en medewer kers bedankt voor hun inzet. Ook onze collega’s van MTV en Het Nieuws blad werden in die dank betrokken, maar wij van ’’Moergestel-Nieuws” waren beide ook avonden aanwezig, en met veel plezier. M.O. a.s. Zondag, 10 februari, zullen E.H.B.O.-ers uit een gedeelte van het district Noord-Brabant naar de wedstrijden in Moergestel komen. Het doel van deze wedstrijden is het kunnen op E.H.B.O.-gebied te tonen en te strijden om een finaleplaats van het gehele district. Iedereen die belangstelling heeft voor E.H.B.O. of die eens kennis wil maken met deze hulpverlening, is van harte welkom. Tijdens de wedstrijden wordt gewerkt met ech te gegrimeerde slachtoffers, de zogenaamde Lotusslachtof fers De leden van Lotuskring Tilburg zullen zeker weer hun beste beentje voorzetten om de reali teit zo dicht mogelijk te benaderen. De wedstrijden beginnen om half 2. Omstreeks half 5 zal bekend zijn wie er straks wordt uitgezonden naar de finale. De entree is gratis. Tot ziens in ”Den Boogaard” op 10 februari. Bestuur E.H.B.O. Afgelopen zaterdag werd Peter Hoffmans op het parcours waar zondag de Moergestelse veldrit werd verreden, Clubkampioen bij W.V. Oisterwijk. Na een snelle start (hij staat hiervoor bekend), reed hij 2 ronden op kop om vervolgens voor bij gestoken te worden door Johan Heesbeen, oud-Audacia speler. Het pechduiveltje dook echter op voor Hees been, afgelopen tube (band). Peter zag hierdoor kans weer op kop te komen en nam 35 sec. voorsprong welke hij niet meer weggaf. Een gelukkige Peter na afloop vertel de: ”Ik zag Heesbeen tobben en ben toen vol doorgegaan maar met de weinige training die ik had vanwege mijn sleutelbeenbreuk, dreigde ik ineen te storten. Maar ik heb ’t gehaald, de laatste ronde liep ik nog uit tot 45 seconden.” Uitslag: 1. Peter Hoffmans, Moergestel; 2. Johan Heesbeen, Oisterwijk; 3. Eduard van de Loo, Moergestel; 4. Pieter Burgers, Moergestel; 5. Jan Verhoeven, Berkel-Enschot; 6. Peter Vugts, Berkel-Enschot. I::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::-::::* a n Laten we ze alle zeven eens de revue passeren: Will Willems als Will te Bont Zij beet allebei de avonden het spits af met een tekst die sterker was dan andere jaren. Haar belevenissen tijdens een rondwandeling door het dorp ontlokte bij Will veelal verwachte maar toch verrassende uitspraken. Zo had Will een voorstel om de Winkelaktie-deelname te verlagen tot ’n knaak, dan konden van Delft en Terwindt ook meedoen. Wim Rijnen als Teuntje de werkstudent Deze kreatie herkenden we nog van vorig jaar en ook nu weer slaagde Wim erin het publiek voor zich te winnen. Teuntje was benoemd als tolk bij het komende pausbezoek aan Moer gestel. Baas Toon had er geen bezwaar tegen, want die had zelf ook een bijbaantje. Teuntje vond alles ’’onwijs gaaf leuk”. •V i. 6

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1