Kienen met Audacia Stofzuiger 2e Veldrit a.s. zondag Ouderenhuisvesting K/ Jongerenviering *V Clubveldrit van W.V. Oisterwijk Gezwiene Waai Nieuws Theaterke De Schelleboom Sociale Partij Moergestel In Memonam ’’Crisje” Fotogroep Moergestel Carnavalsoptocht 1985 HOOFDPRIJS: WIJ VERWELKOMEN DE 500ste KIENER!!! Uw kopje koffie staat weer klaar! Vrijdag 1 februari om 20.30 uur in de kantine aan de Molenstraat met 1000 watt motor A 8 lILJETK Optocht comm. C.V. de Pierewaaiers WOENSDAG 30 JANUARI 1985 9e Jaargang - Nr. 368 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. THEMA: HOEZO ANDERS? Hoezo anders? Een thema waarbij we denken aan het denken en doen over andere mensen. We hebben de neiging op bepaalde mensen in een hokje te zetten, omdat ze anders zijn dan ’’normaal” of ’’apart doen”. Maar zijn deze mensen dan zo anders? Wanneer vinden wij iemand normaal? Hier willen we over praten. Kom luisteren a.s. zondag om half 12. Met Crisje is een van onze markantste dorpsfiguren heengegaan. Crisje was een man die heel makkelijk kontakten legde met iedereen en door zijn manier van omgaan met mensen bouwde hij een grote kennissenkring op. Iedereen in het dorp kende hem en Cris je kende iedereen. Heel veel jaren zette hij zich in voor het verenigingsleven in Moergestel. Tussen al zijn zakelijke beslommeringen door vond hij toch nog de tijd om op vele plaatsen de helpende hand toe te steken. Hij was aktief bij het oprichten van de Jeugddrumband van ”De Windlopers” en weer later werd hij bekend als de gro te animator achter de oud-papieraktie en de vlooienmarkt van de harmonie. Vooral voor deze laatste vereniging heeft hij enorm veel beketend en vele ja ren heeft hij daarin zijn bestuursfunktie met hart en ziel bekleed. Geruime tijd was al bekend dat het met zijn gezondheid niet al te best meer ging. Hij werd gemist bij zijn zaterdagse ophaalronde door Moergestel, die hij noodgedwongen aan anderen moest overlaten. Maar ’’achter ’t huis”, waar hij zijn spullen en spulletjes had op geslagen, bleef hij de onbetwiste baas. Wat voor anderen de indruk kon wek ken van een chaotische wanorde was voor hem zijn meest geliefde domein. Hij hield van zijn spullen, juist omdat het allemaal ’’afdankertjes” waren. Hij deed er ook alleen maar afstand van als het goed opbracht voor ’’zijn” harmo nie. Afgelopen week kwam dan het ontstel lende bericht dat hij plotseling was overleden temidden van zijn kaartvrien- den in ”Den Boogaard”. Niet alleen zijn familie, waaraan hij zo gehecht was; niet alleen de harmonie; maar heel Moergestel zal Crisje missen. Hij was een van die zeldzame dorpsfigu ren die reeds voor hun dood tot een le gende zijn geworden. Wij wensen zijn vrouw en kinderen heel veel sterkte toe. Moge Crisje nu zijn welverdiende rust vinden! De tweede vergadering van de Sociale Partij Moergestel wordt gehouden op donderdag 7 februari 1985 om 20.30 uur in de nieuwe zaal van: Tapperij de Schouw aan het Rootven. Mensen, die geïnteresseerd zijn in de Statuten en het Huishoudelijk reglement, welke op deze avond worden besproken, kunnen dit krijgen op het adres Regenbeemdeke 7, tel. 2398. Wij waren blij met de belangstelling op de eerste avond, wij verwachten nog meer mensen op de tweede. Zondag 3 februari a.s. vindt in Theaterke De Schelleboom in Oisterwijk een optreden plaats van het Brabant Klarinetkwartet, bestaande uit Dona Söhngen, Marcel Hendriks, Paul Hoogenboom en Jan Chocomocki. Naast de gewone klarinet bespelen zij de Es-, Alt- en Basklarinet, zodat het programma zeer afwisselend is van bezetting en klankkleur. Het is voor vele amateurblazers in harmonie orkesten een unieke gelegenheid om te komen luisteren naar dit zo goed op elkaar ingespeel de ensemble. Aanvang 12.30 uur, entree 5,-. mnArnPofpl- Aanstaande zondag, 3 februari, wordt voor de tweede keer een veldrit georganiseerd, waar van start en finish liggen aan de weg bij de ten nisvelden. Het programma is als volgt: 13.00 uur: liefhebbers/veteranen 14.00 uur: nieuwelingen/junioren 15.00 uur: amateurs/profs. Bij deze zwaarste tak van de wielersport wordt een geweldige techniek en een uitnemende con ditie vereist van de wielrenner. Op het uitgezet te parcours, wat door de weersomstandighe den van de laatste weken bijzonder zwaar is, kunnen de liefhebbers van deze sport hun fa vorieten aan het werk zien. Alle streekrenners en plaatselijke favorieten zijn van de partij en bij de amateurs/profs komen onder andere aan de start: Michel Groenendaal, die sinds ja nuari prof is en zich nu moet bewijzen in deze categorie, Ronald Rol, die zijn sporen bij de amateurs heeft verdiend en Ties Verhagen, de meest constante veldrijder van Nederland, die met zijn 37 jaar ook dit jaar weer het Landelij ke Gazelle klassement aanvoert. Een veldrij der, die eigenlijk bij de veteranen zou kunnen rijden. Het lijkt ons de moeite waard om naar deze veldrit te komen kijken te meer daar de entree gratis is. Op het parcours worden programmaboekjes verkocht, waaraan een kleine loterij is verbon den. Koopt U een programma, op deze wijze steunt u toch de Stichting Wielerronde. Wij zien u graag zondag. A.s. zaterdag 2 februari wordt op parcours na bij ’t nieuwe sportcomplex van ’’Roef” een veldrit van een ¥i uur georganiseerd voor alle leden van W.V. Oisterwijk, dit na het klaarko men van parcours dat zondag het slagveld zal zijn van de 2e Moergestelse veldrit. De te klop pen renners zullen zijn Eduard v.d. Loo, Jo han Heesbeen en Pieter Burgers. De toegang is evenals zondag gratis. Maandag 4 februari 1984 gaan we naar de foto-studio van Louis v.d. Meijdenberg. We krijgen dan te zien hoe we portretten kunnen maken met daarna een mogelijkheid om het ook eens zelf te proberen. Breng dus je camera mee. Om het ook eens zelf te proberen. Breng dus je camera mee. Om 8.00 uur aanwezig bij de foto-studio. Tot dan. Nog ruim 14 dagen hebt U de tijd om uw crea tieve ideeën om te zetten in daden en het eind resultaat daarvan aan de gehele moergestelse bevolking te tonen tijdens de grote carnavals optocht op zondag 17 februari a.s. Onder het motto ’’Blaost oe ège wès” zullen dan weer de meest in het oog springende plaat selijke en landelijke gebeurtenissen op een ei gen wijze vertolkt worden. Deze optocht is zoals altijd weer een unieke ge legenheid voor individuelen, verenigingen en clubs, om hun kijk op de zaken op een origine le ludieke maar vooral carnavaleske manier te presenteren aan de toeschouwers. Om 13.30 uur zal onder aanvoering van Z.D.H. Stadsprins Pier XXIII en zijn hofhou ding van C.V. de Pierewaaiers de optocht door de volgende moergestelse straten trekken. Vanaf het opstellingsterrein aan de Bosstraat (ingang pastoor de Louwstraat) naar de Scheerman, Schoolstraat, Korenstraat, Krij- testraat, Rootven, Raadhuisstraat tot aan het gemeentehuis. De grote wagens (cat. A) wor den opgesteld op het parkeerterrein van de Boerenbond. We doen een dringend beroep op de aan wonenden om de route zoveel mogelijk vrij te houden van geparkeerde auto’s. De jury zal trachten de rijk gevulde prijzen pot (zie Pierewaaiersblaoike) zo goed mogelijk te verdelen onder de 3 categoriën deelnemers t.w. Cat. A: Grote en kleine wagens ongeacht de leeftijd van de deelnemers. Cat B: Groepen van meer dan twee personen leeftijd min. 13 jaar. Cat C: Individuelen tot max. twee personen leeftijd min. 13 jaar. Voor de kinderen zal er een speciale kinderjury zijn. De kinderen worden om 12.45 uur bij de Boszichtschool verwacht waar ze een originele onderscheiding ontvangen, en van waaruit ze vooraf gegaan door een muziek gezelschap naar de Scheerman zullen vertrekken om aan het begin van de stoet aan de optocht deel te nemen. De ouders mogen de kinderen voor of tijdens de optocht begeleiden. Na de optocht volgt de prijsuitreiking om 16.00 uur voor de kinderen in ”Den Boo gaard” en om 17.00 uur voor de volwassenen in café-rest. ”De Brouwer”. Deelnameformulieren en reglementen kunt U afhalen bij: J. van Elderen Vooskerbos 23 en P. van de Wouw Past. v.d. Boogaardstr. 31. Wij wensen U veel plezier en succes bij de voorbereidingen en deelname van de karnavalsoptocht en BLAOST OE ÈGE WÈS!! Eerste Communie A.s. zondag 3 februari is er voor alle kinderen die hun Eerste Communie doen een kinderne- vendienst. Deze dienst is om half 12. Kinderen en ouders worden om half 12 in de kerk verwacht. Willen jullie het projekt meebrengen, en stif ten of kleurpotloden. Werkgroep Eerste Communie Werkgroep Kindernevendiensten. Over ouderenhuisvesting is de laatste jaren nogal wat te doen. Blijven ouderen (ook in Moergestel) zolang zij kunnen in hun eigen woning wonen (met of zonder hulp) of stapt men in het circuit van woonvoorzieningen zo als een aangepaste bejaardenwoning, een z.g. ’’aanleunwoning” bij het bejaardencentrum of het bejaardencentrum zelf? Het overheidsbeleid is er in elk geval op gericht om mogelijkheden te scheppen zodat ouderen zolang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. De overheid doet dit door middel van verlaagde subsidies aan de bejaardencentra en meer subsidie naar de wijkvoorzieningen (extra-murale voorzieningen). Bedoeld wordt meer subsidie voor de bejaardenverzorging, gezinsverzorging, aanpassingen in woningen, alarmerings-systernen, warme maaltijdvoor- zieningen enz. De RAAD WELZIJN OUDEREN MOER GESTEL zal dinsdag 26 februari een middag opzetten rondom het thema HUISVESTING VOOR OUDEREN IN MOERGESTEL. Deze middag zal plaatsvinden in Den Boogaard (14.00 uur) Op deze middag zullen 3 elementen belicht worden door middel van dia-vertoning, de monstratie en vertoning van een video-film. Hoe wonen de Moergestelse ouderen van daag de dag; alarmeren via een telefoon-gekoppeld alarm systeem - hoe gaat dat - ontwikkelingen in ”het wonen” van ouderen in Nederland. De middag is niet alleen voor de ouderen be doeld, maar voor iedereen in Moergestel die belangstelling heeft. Nadere omschrijving van het programma van deze themamiddag volgt. Op de op 17 januari 1985 gehouden ledenver gadering van Buurtvereniging Gezwiene Waai, in café ’t Centum, hebben zich enige verande ringen voorgedaan in het bestuur. Het nieuwe bestuur is nu als volgt: Voorzitter: Henk Jansen; Secretaris: Joh. v. Beers; Penningmeester; Ad Vorstenbosch Kommissaris: Jan v. Gisbergen Kommissaris: Clemens Slieker Het nieuwe secretariaat is nu bij J. v. Beers, Aanstede 17, 5066 XT Moergestel. Tel. 04243-1494. Bestuur Gezwiene Waai

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1