DE HALM DE HALM OPEN DAG Ülappmj grljnmu’ Donkers Moergestel Huidverzorgingsinstituut 'Aphrodite gïï rofKP Ty A kleine helpers voor betere Ws film-resultaten Carnavalsbal 1985 Aan alle artiesten van Moergestel e.o.ü! Met onze gezellige bar, sfeervolle zaal en uitstekende keuken, staan wij garant voor een onvergetelijk feest of een ontspannend avondje uit! NOUWENS VERHUIZINGEN Gemeenteraads vergadering District voorwedstrijden voor E.H.B.O. in Den Boogaard Gebr. v/d Zanden Moergestel B.V. Louis v/d Meydenberg Jos van Hulten Harrie en Peet van Brunschot. Tevens schade-expertise en schade-reparatie ...worden met brood? Op verantwoorde èn plezierige wijze? Dat kan. Met dat lekkere volkorenbrood van uw Echte Bakker! Vraag ernaar. Schoonheidsspecialiste Tiny RoiTlljn VERSCHILLENDE DEMONSTRATIES. Automobielbedrijf R.K. SCHOLENGEMEENSCHAP - LAGER AGRARISCH ONDERWIJS - LAGER HUISHOUD- EN NIJVERHEIDSONDERWIJS R.K. SCHOLENGEMEENSCHAP Zaterdag 26 januari te Oirschot van 9.30 - 13.00 uur Voor onderhoud en reparatie van alle merken auto's. 4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 JANUARI 1985 PAGINA 5 Theo op ’t Hoog. J.F. i SLANK Vervolg van voorpagina Zandstraat 14A 5066 CA Moergestel Tel. 04243 - 1337 of 3310 Schoolstraat 5, 5066 EC Moergestel Telefoon 04243-1474 Tijdens de open dag op zondag 27 januari a.s. van Sauna en Fitness Center "Action", Molenstraat 1 te Oisterwijk, verzorgen wij voor U Photo-atelier Rootven 26 Moergestel Tel. 04243 - 1421 Krijtestraat 46 - Tel. 04243-1110 Tegels Bielzen Straatstenen Split en gebr. puin Verhuur: trilplaten - walsen - compressors - aggregaten de Reep 2 - Oude Grintweg 26 Filmen, monteren en projekteren het is mooi werk, waar je ook als amateur leuke resultaten mee kunt bereiken. Goede hulpmiddelen maken het werken gemak kelijker en het resultaat mooier. Een uitge breide kollektie "kleine helpers" voor de smalfilmer vindt u in onze zaak. Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg Wij nodigen een ieder uit om eens te komen kijken - wat een huidverzorgingsinstituut zoal doet. U kunt natuurlijk ook geheel vrijblijvend een bezoek brengen aan onze salon te Moergestel. naval is en dat er dus vooral veel gelachen moet kunnen worden. Verder wordt er van je vereist dat je in Moer gestel woont of dat je aantoont dat je mini maal 5 jaar lid bent van een Moergestels carnavals-vereniging Het ligt in de bedoeling deze avond een echt carnavalstintje te geven. Zo zal er b.v. géén kaartverkoop komen. Of er die avond prijzen te winnen zijn? Wij weten het nu nog niet, maar dat er gelachen gaat worden staat als een paal... Het geheel gebeurt natuurlijk onder het motto van dit jaar: Blaost oe ège wès! En wil je nou nog meer weten of wil je je opge ven dan moet je niet aarzelen en even bellen met: A. van Gooi, 1546; J. Emmen, 2261; A. v.d. Wouw, 1824, G. Simons 2454. INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS Grondwerk en bestratingen Rioleringen Bronneringen Staalstralen Containers Loonwerk Het is weer bijna carnaval. C.V. de Moerspit- ters van KPJ Moergestel organiseert a.s. zater dag een groots Prinsenbal (26 januari). Zoals ieder jaar belooft het weer een gezellige avond te worden. Iedereen is welkom in het Draai - boompje te Moergestel vanaf 20.00 uur. En tree 2,50. Tot dan. De Moergestelse EHBO-vereniging is aange wezen om op zondag 10 februari de voor wedstrijden te organiseren. Deze wedstrijd waaraan een groot aantal EHBO-ploegen aan deel zullen nemen wordt gehouden in het Ge meenschapshuis Den Boogaard. Voorzitter Jan Rijnen van onze plaatselijke EHBO-vereniging vindt het bijzonder fijn dat Moergestel voor deze wedstrijd is uitgekozen. Ondanks dat deze dag nogal veel organisato risch werk met zich meebrengt. Maar de bestuursleden en niet vergeten al onze gediplo meerde leden zetten hun schouders onder deze organisatie. Wat er allemaal gebeurt op zon dag 10 februari wordt natuurlijk nog niet ver teld. Wel is zeker dat elke EHBO-ploeg een goede diagnose moet stellen en daarna moet gaan handelen wat nogal deskundigheid vraagt van de ploegen die hieraan deelnemen. De wedstrijden zijn toegankelijk voor een ieder die wil komen kijken. In een volgend artikel komen we nog terug met meer informatie voor de Moergestelse bevol king. Maar een ding is zeker noteer alvast 10 februari in uw agenda voor een bezoek aan Den Boogaard waar de EHBO-wedstrijden ge houden worden. EHBO-vereniging St. Christoffel, alvast veel succes met de organisatie hiervan. Kerkstraat 12 - Moergestel Telefoon 04243-1268 van den Boogaard erg verhelderend had ge werkt. Het inzicht in de problemen, waarmee dit bestuur te kampen heeft in verband met de openbare orde, is veel beter geworden en de P.G.B. kan dan ook zeggen de zaken positie ver in te zien. Met name het invoeren van pas jes blijkt veel moeilijker dan het zich liet aan zien. De inspanning en moeite die het bestuur zich getroost om alles ordelijk te laten verlo pen, kunnen alleen maar gewaardeerd worden. De handhaving van de openbare orde rond den Boogaard blijft een punt, waarbij alle betrok ken instanties nauwlettend zullen toezien. Startsubsidie voor tafeltennisvereniging Deze vereniging krijgt een startsubsidie van 465,—. Of de zaal van de vereniging, waar de heer Denissen van de P.G.B. een voorstan der van is, gratis ter beschikking wordt gesteld, ten behoeve van haanlozen en school jeugd wordt nog bekeken. De raad liet deze mogelijkheid in ieder geval open. Akkerweg De T31 krijgt in Moergestel de naam Akker weg. Rob Damen van de V. V.D. die de T31 in het geheel niet ziet zitten en dit ook niet onder stoelen of banken steekt, had enige benamin gen overwogen, maar daarbij wel de klemtoon verlegd: Hoefkens... wég, van Rijckevorsel- laan... wég en ook akker... wég. Nu vond hij dit zelf ook niet alles en stelde daarom voor om de weg te noemen naar degeen, die er het hardst voor heeft gewerkt. De ”ter Veerweg”. De burgemeester wilde wel graag van de heer Damen vernemen waar hier de klemtoon ge legd diende te worden. Uiteindelijk werd het toch: Akkerweg. Verder kregen we bij de Mo lenstraat nog: den Oudenhof, en werd het nieuw te realiseren industrieterrein officieel ”De Sonman”. Ingrijpende verkeersmaatregelen Huysacker- pad. Mede als gevolg van een realisering van een nieuwe woning met garage aan het Huysacker- pad, lopend vna het Rootven naar de Gezwie- ne Waai, worden hier de volgende ver- keersmaatsregelen genomen. 1) een verkeersdrempel; 2) een wachtverbod; 3) verkeerspaaltjes aan de zijde van de Ge- zwiene Waai; 4) omklapbare of te verzinken paaltjes aan de zijde van het Rootven ter hoogte van de plaats, waar ze eerst ook stonden. Door de eerder genoemde nieuwbouw is de verkeerssituatie dusdanig veranderd, dat deze maatregelen moeten worden genomen. Door de heer van Stiphout van de P.G.B. werden nog wat plaatselijke situaties naar voren ge bracht, waardoor bij de bovenstaande maatre gelen nog het volgende kan worden opge merkt: 1) Het wachtverbod geldt niet voor de aan- wonenden. 2) De omklapbare paaltjes of de te verzinken paaltjes kunnen alleen worden bediend, door de bewoner van de nieuwe woning en eventueel door de RABObank. Wel kan nog worden bezien of laatstgenoemde paaltjes er wel of niet moeten komen en of er bijvoorbeeld ook nog een maximumsnelheid van 30 km per uur moet worden ingsteld. Verkeersmaatregelen werden verder nog geno men voor de Werft, éénrichtingsverkeer, en voor een gedeelte van de Hoefkens een wacht verbod. Gemeente neemt Tilburgseweg over van pro vincie. In de nabije toekomst is het de bedoeling, dat de provincie al de wegen die zij in onderhoud heeft, overhevelt naar de gemeenten. Als oe fenstukje kreeg de raad vrijdag te beslissen over de overname van de Tilburgseweg. De heer Mulders van het C.D.A., gesteund door de P.G.B. wees erop, dat deze overname ei genlijk dan pas gerealiseerd zou moeten wor den, als de weg qua onderhoud in een goede staat verkeerd, zodat niet al te snel al aan groot onderhoud moet worden begonnen. Als deze wegen stucturele fouten hebben, zouden deze zeker eerst moeten worden hersteld. Bij de opritten van het viaduct aan de Tilburgse weg zitten structurele fouten en zouden eerst hersteld moeten worden. Verder is de vraag wat de financiële consekwenties zijn, als de ge meente ook het onderhoud van deze wegen krijgt. De heer Mulders verzocht met klem de grootste voorzichtigheid in acht te nemen en dan pas tot overname over te gaan, als alles be hoorlijk is geregeld. Invoering spreekrecht Het zal bij kommissie vergaderingen definitief en bij raadsvergaderingen voorlopig mogelijk zijn, zijn mening te laten horen. Dat zoiets aan regels gebonden dient te zijn, is een duidelijke zaak. De heer Mulders van het C.D.A. en de heer Vriens van de P.G.B. vonden de procedu re bij de gemeenteraadsvergaderingen een beetje te zwaar. Men moest twee dagen vooraf schriftelijk bekend maken, wat men naar vo ren wenste te brengen. Zowel de termijn als het schriftelijk indienen vonden de heren Mulders en Vriens een belemmering. Gedurende de proefperiode zal de zaak nu soepel worden be handeld, zodat bij de definitieve regeling een en ander kan worden vastgelegd. Rond klokke tien sloot de voorzitter de verga dering, waarin 29 punten aan de orde waren geweest. Heb je tot op heden nog geen kans gehad om deel te nemen aan de Sauwelavonden of de play-back-shows?? Maar wil je wel eens pro beren of je ook in het openbaar kunt of durft op te treden? De ere-garde van c.v. De Piere waaiers biedt je die unieke kans! Op zaterdagavond, d.d. 16 februari 1985, is het podium bij café rest. Hans de Brouwer, ge heel ter beschikking van ons Moergestels- talent. Dus ken je een leuke truc met kaarten, kun jij een olifant z’n eigen wijs latem blazen?, zingt jullie kanarie misschien het Wilhelmus?, of heb je met je elftal net een nieuwe carnavals- hit verzonnen?? Dan moet je meteen even bellen. Er zijn niet zo gek veel verplichtingen, al moet je er wel rekening mee houden dat het dan car- ECHTE rCJ BAKKERjl—1 n7T®j

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 5