OPGAVE LEERLINGEN BASISSCHOOL Hulpverlening Spectaculaire onthulling Stadsprins Gemeenteraads vergadering van vrijdag 18 januari 1985 Ouderavond Eerste Communie School voor MHNO-MDGO houdt open dag Muzikale happening drumfanfare ’’Moergestel” lll- 1 Fitness Center ’’Action” 5 M.O. vervolg op pagma 5 RinPIYIP^fpl Met vriendelijke groeten, Het Schoolbestuur. Elk jaar kijken de vele bezoekers van het Prin senbal reikhalzend uit naar het grote moment dat er bekend wordt wie de komende carnaval de scepter zal zwaaien over ons Pierewaaiers- rijk. Op zondag 27 januari a.s. organiseert Sauna en Fitness Center "Action" 'n GROOTSE OPEN DAG met o.a. - Promotieteam "Sport en Fitness" - Diverse stands voedingsprodukten, vitaminen en "Action" kleding voor een sportieve prijs - Diverse wedstrijden voor ieder met grandioze prijzen - Demonstraties Huidverzorgingsinstituut "Aphrodite" - Demonstraties Body-Heat (ook voor kinderen) - Gratis afslankkursussen - Seminair Edward Boeuf, 2e op de Grand-Prix Body-Building Guus en Anny Moonen heten U op deze dag van harte welkom aan de Molenstraat nr. 1 te Oisterwijk, tel. 04242-19178 (50 meter van het station) Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 23 JANUARI 1984 9e Jaargang - Nr. 367 (4- tot 12-jarigen) nieuws Aanstaande dinsdag 29 januari is er een ouder avond in de aula van de Graaf van Urselschool aan de Kloosterlaan om 20.15 uur voor de ou ders, die hun kind hebben aangemeld voor de Eerste Communie op 28 april. Wij verzoeken de ouders op deze avond het project mee te brengen! Mochten er nog ouders zijn, die de tijd van de eerste communie met een ander hebben geruild en dit nog niet aan de werkgroep hebben door gegeven, dan verzoeken wij deze ouders dit alsnog te doen op de ouderavond. De werk groep kan dan een definitieve lijst maken, die nodig is voor de kindernevendiensten en het oefenen straks in de kerk. Wij hopen alle ouders op deze ouderavond te ontmoeten. Van harte welkom! Werkgroep Eerste Communie p.a. Mia Erven Raamackerstraat 4, tel. 1186. Op zaterdag 26 januari a.s. organiseert Drum fanfare ’’Moergestel” weer haar jaarlijks te rugkerende muzikale happening. Op deze avond laten wij u de allernieuwste muziek- en shownummers horen en zien. Het muziekgedeelte staat onder leiding van dhr. A. Walravens; de leiding van het showgedeelte is in handen van dhr. H. Meeuwis. Tevens wordt op deze avond onze nieuwe tam- bourmaïtre aan u voorgesteld. Er zal een standje aanwezig zijn waar we onze gehele uitrusting hebben uitgestald en voor de liefhebbers is er een demonstratie twirlen. Dit is het draaien met een ’’baton”, een zoge naamde majorettestok. Onze muzikale happening vindt plaats in zaal Den Boogaard en begint om 20.30 uur. De zaal is om 20.00 uur open. Tijdens de pauze wordt er een loterij gehouden en na de uitvoering is er gelegenheid een dansje te wagen. Drumfanfare ’’Moergestel” hoopt dat dit een goed initiatief is voor een fijn avondje uit. Graag tot ziens op 26 januari! Graag willen we hem van harte feliciteren en veel sukses toewensen de komende periode en de technische staf van de Pierewaaiers willen we graag komplimenteren voor deze uiterst verrassende onthulling. Eerder op de avond vond in de burgerzaal een nieuw onderdeel in het carnavalsgebeuren plaats en werd door de aftredende Prins Johan I (nu voorzitter Johan de Roo) de sleutel weer teruggegeven aan burgermeester ter Veer. De ze zal op zijn beurt dit symbool op carnavals- zaterdag weer overhandigen aan Prins Pier XXIII waarna de carnaval gedurende vier da gen weer in alle hevigheid zal losbarsten. Maar eerst moeten we nog een paar weekjes wachten.... Dion van Gorp: Stadsprins Pier XXIII Toen het grote gordijn openging werd het po dium in een waas gehuld door een wolk van laaghangende rook. Van rechts kwam lang zaam een surfplank waar achter het opstaande zeil de nieuwe prins stond: Dion van Gorp. Dion behoort tot een van de meest doorgewin terde Pierewaaiers. Vanaf 1968 is hij al lid van deze vereniging, en velen kennen hem in zijn hoedanigheid van adjudant. Hij was dat ach tereenvolgens bij de respektievelijke prinsen Hans Kahle, Wil Simons en Toon Franken. Daarnaast was hij nog ’n aantal jaren bestuurslid en momenteel nog, vormt hij een belangrijke schakel in het ere-garde gebeuren. De ere-garde bestaat uit ex-prinsen en mensen uit de hofhouding die altijd nog in nauw kon- takt samenwerken met de Pierewaaiers. Tot adjudant van Stadsprins Pier XXIII benoemde Dion ’n man die ook al menig jaartje mee loopt: Peter Wouters. Aan de eerste reaktie was te merken dat zeer velen het eens zijn met de keuze van de prin- sencommisie en ongetwijfeld zal Dion zijn beste beentje voorzetten om het in hem gestel de vertrouwen waar te maken. Door het slechte en koude weer dreigen som mige, vooral oudere, mensen in de knel te ko men zitten. Wie veegt de stoep, wie doet boodschappen, wie haalt er medicijnen of brengt ons ergens naar toe? Zo zijn er misschien nog wel meer diensten die gedaan kunnen worden. Familie, buren en vrienden kunnen veel opvangen maar misschien niet alles en op elke tijdstip. Daar om heeft de Raad Welzijn Ouderen besloten een centrale hulpmeldpost in te stellen. Voor hulp kunt u bellen naar: Alda Vriens, Krijten- bogtstraat 11, tel. 2303. Om een en ander goed te kunnen laten verlo pen hebben we ook vrijwilliger/sters nodig. Wie biedt de helpende hand? Bel even naar 2303. In verband met de start van de nieuwe basisschool per 1 augustus 1985 staat de inschrijving open voor alle kinderen die geboren zijn né 30 september 1978 en vóór 16 april 1982. PLAATS: Den Boogaard, Sint Jansplein 5. TIJD: maandag 28 januari a.s. van 5 tot 7 uur dinsdag 29 januari a.s. van 4 tot 6 uur Voor een vlotte afwerking is het wenselijk dat U het trouwboekje of de nodige gegevens meebrengt. Op zaterdag 2 februari houdt de nieuwe school voor MHNO-MDGO in Boxtel een open dag. Deze school heeft aan het begin van dit school jaar een goede start gemaakt in de voorlopige huisvesting aan de Zonnehoek. Begonnen werd met het eerste leerjaar van de INAS-op- leiding met 52 leerlingen en het eerste leerjaar van de opleiding voor Agogisch Werk met 54 leerlingen. De INAS (Interim algemene schakelopleiding) Leerlingen die het Lager Beroeps Onderwijs of de MAVO met een diploma verlaten hebben en in de toekomst werkzaam willen zijn in de ge zondheidssector of de welzijnssector zouden zich ervan op de hoogte moeten stellen wat de INAS-opleiding voor hen kan betekenen. Deze opleiding geeft namelijk een oriëntatie op de verschillende beroepen in deze sectoren. Deze oriëntatie gebeurt door lessen, excursies, gast docenten en in het tweede leerjaar de stage. Hiernaast wordt in deze tweejarige opleiding nog les gegeven in een aantal andere vakken, die er op gericht zijn om de latere beroeps opleiding met meer kans op succes te kunnen volgen. A W (Agogisch Werk) Bij de opleiding voor Agogisch Werk gaat het om een beroepsopleiding, die drie jaar duurt. Een Agogisch werker is iemand die met men sen werkt. Bij dit werk gaat het om het geeste lijk en maatschappelijk welzijn van mensen. Je kunt later te werk gesteld worden in het inrich tingswerk zoals bijv, tehuizen voor lichamelijk of geestelijk gehandicapten of in het cultureel werk zoals club- en buurthuizen en open jon geren centra. Vooral de schoolverlaters die belangstelling hebben voor werk in de gezondheidssector of de welzijnssector in het algemeen of voor het beroep van Agogisch Werker in het bijzonder worden uitgenodigd op deze open dag. Ook ouders en alle andere belangstellenden zijn na tuurlijk van harte welkom. Tijdens deze open dag is alle gewenste infor matie over de opleidingen te verkrijgen. De school is te vinden achter de Streekmuziek- school aan het Maria Reginaplein te Boxtel en zal op zaterdag 2 februari van 11.00 tot 15.00 uur geopend zijn. Bent U verhinderd dan kunt U informatie ver krijgen door 04116-84139 te bellen. Openingswoord door burgemeester Bij deze eerste gemeenteraadsvergadering in 1985 sprak de burgemeester een meer uitge breid openingswoord uit, waarvan hier een sa menvatting. Eerst de cijfers. Moergestel telt per 1 januari 1985 5406 inwo ners, waarvan 2732 vrouwen en 2674 mannen. Een vermeerdering met 102 inwoners. Er wer den 59 kinderen geboren en 36 personen over leden. Nieuw vestigde zich in Moergestel 247 personen en 168 gingen elders. Het aantal hu welijken bedroeg 21, terwijl er 6 echtscheidin gen werden ingeschreven. Groei voorzieningen Gerealiseerd ten behoeve van onze gemeen schap werden de gemeentewerf annex brand weerkazerne, akkommodatie Roef en de Vere niging. Wat in 1985 valt te verwachten. Integratie van het kleuter- en basisonderwijs zal niet alleen kunnen gebeuren door deze in één gebouw onder te brengen. Andere voorzie ningen en aanpassingen zullen nodig zijn, zo dat hiervoor financiële middelen moeten wor den vrijgemaakt. Het vrijkomen van de beide kleuterscholen door deze integratie zal de ge meente goed te pas kunnen komen. Dit jaar zullen ook het nieuwe postkantoor en de win kelvoorziening aan het Rootven in gebruik worden genomen. Planologische ontwikkelingen. Binnenkort valt de Kroonuitspraak te verwachten over het plan Oistelvoirt en het plan Buitengebied. Eventuele gevolgen van dat besluit zullen moe ten worden uitgevoerd. Realisering van bedrij venterrein ”de Sonman” moet terhand wor den genomen en plan ”de Kom” zal de nodige aandacht vragen in verband met een eventuele bedrijfsverplaatsing, maar ook een invulling van open plaatsen in de kom. Het plan Oistelvoirt lijkt zich ook in financieel opzicht gunstig te ontwikkelen, wel zal dan, met name in de vrije sektor, de bouwaktiviteit moeten toenemen. Er moet wel rekening mee gehouden worden, dat de vooruitzichten voor de woningbouw in het algemeen niet rooskleu rig zijn. Toch zal er voor de Moergestelse be volking gebouwd moeten worden op basis van een zo eerlijk mogelijke verdeling van het aan tal toegewezen woningen aan het Samenwer kingsverband Midden-Brabant. Over dit samenwerkingverband zal de raad dit jaar nog een oordeel moeten uitspreken. Daarnaast zal de provincie nog de visie willen van de raad omtrent mogelijke plannen tot herindeling van gemeenten. De burgemeester wenste de raad een grote saamhorigheid toe in de vergaderingen en dat de wijsheid zal zegevieren in het belang van hen die hier wonen en werken. Punten uit de vergadering Gesprek P.G.B. met bestuur van den Boo gaard. Naar aanleiding van de notulen van een vorige vergadering, deelde fraktievoorzitter Jan Vriens mede, dat een gesprek met het bestuur

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1