Denkt u aan de sauwelavonden Kleuterschool en Lagere School per 1-8-1985 in Nieuwe Basisschool OPGAVE LEERLINGEN BASISSCHOOL (4- tot 12-jarigen) Actie Kerkbalans 1985 Gemeenteraadsvergadering C.V. De Pierewaaiers Sauwelen Hoofdprijs: 250 GULDEN! Vrijdag a.s. 18 januari KIENEN BIJ 'GEZWIENE WAAI' Vrijdag 18 januari 19.00-20.30 uur Kaartverkoop bij Den Boogaard a.s. Maandag 21 januari om 19.00 uur is er op Duitsland II een uitzending van MTV. Het Schoolbestuur r Aanvang 20.30 uur bij Hans en Riky de Brouwer en verder nog vele mooie andere prijzen. Komt allen! Gratis kopje koffie. U kunt gebruik maken van de zij-ingang. KS KM - Met vriendelijke groeten, Het Schoolbestuur. Het programma ziet er in grote lij nen als volgt uit: - Journaal 1984 - Bibliotheek - Moergestel Kreatief - Aanleg T31 - Op de koffie bij... Theo Raaymakers Laatste Nieuws: Op maandag 21 januari a.s. al M.T.V. via de televisie de Sauwelaars aan u voorstellen! Dus vergeet niet om naar onze ei gen ’’Omroep” over te schakelen!!!! WOENSDAG 16 JANUARI 1985 9e Jaargang - Nr. 366 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. In verband met de start van de nieuwe basisschool per 1 augustus 1985 staat de inschrijving open voor alle kinderen die geboren zijn né 30 september 1978 en vóór 16 april 1982. PLAATS: Den Boogaard, Sint Jansplein 5. TIJD: maandag 28 januari a.s. van 5 tot 7 uur dinsdag 29 januari a.s. van 4 tot 6 uur Voor een vlotte afwerking is het wenselijk dat U het trouwboekje of de nodige gegevens meebrengt. Weet u nog hoe u het vorig jaar zo’n heerlijke avond heeft gehad? En dan bedoelen we niet Sinterklaasavond maar het Sauwelen. En zoals het vorig jaar was, zo zal het dit jaar, naar we verwachten, ook worden, zo niet nog leuker. Er zijn dit jaar vier ’’nieuwe” sauwelaars, die, samen met drie ’’oude rotten uit het vak”, een aanslag op uw lachspieren zullen plegen. Wanneer zijn de Sauwelavonden 1985? Noteer maar in uw agenda: vrijdag 1 februari en zaterdag 2 februari, beide avonden om 20.00 uur. Wie zijn de Sauwelaars 1985 en wat zijn hun creaties? De deelnemers voor 1985 zijn: Hannie Swinkels als ’’Freule van Lijpe Bijster- veldt”; Ton v.d. Wouw als ’’Toon, d’n eier boer van de Broeksie”; Eddy Hurkmans als ’’Wardje, d’n dorpsdirigent”; Jack Stroucken als ’’Jantje van Leiden”; Wil Willems als ”Wil te Bont”; Wim Rijnen als ’’Teuntje de Werkstudent” en Jan Burgers als ’’Jan van Wiese”. Alleen al de lijst van deelnemers en hun crea ties zijn de moeite waard om de avonden te be zoeken. Bovendien zal de verdere invulling van de avond, naast dans en amusement, nog een verrassing bevatten, die zeker ook de moeite waard zal zijn! De verkoop van kaarten, die evenals vorig jaar 7,- per persoon bedragen, is op vrijdag 18 ja nuari a.s. van 19.00 uur tot 20.30 uur aan de kassa van ”Den Boogaard”. Zoals altijd geldt: op is op, dus zorg dat u erbij bent!!! Zoals u wellicht uit diverse publikaties hebt vernomen wordt per 1 augustus 1985 de nieu we wet op het Basisonderwijs van kracht en dan verdwijnen de huidige kleuterschool en de lagere school. Daarvoor in de plaats komt één bassisschool voor alle leerlingen van ongeveer 4 tot 12 jaar. In de nieuwe wet op het basisonderwijs is de leerplicht als volgt geregeld. Uw kind moet met 5 jaar naar de basisschool, maar uw kind mag met 3 jaar en 10 maanden naar de basisschool. Op dit moment telt Moergestel 3 lagere scho len en 2 kleuterscholen. Het schoolbestuur heeft, in overleg met de Medezeggenschapsra den, besloten om in Moergestel per 1 augustus 1985 met 3 gelijk waardige basisscholen van start te gaan. Dit houdt overigens niet automa tisch in dat alle leerlingen van één basisschool ook in één gebouw gehuisvest dienen te wor den. Dit hangt mede af van het aantal lesloka len dat een gebouw telt. Daar het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen op dit moment nog geen geld ter be schikking stelt om lokalen aan een bestaande school aan te bouwen, zullen de beide kleuter scholen, zeker voor de naaste toekomst, voor het onderwijs behouden blijven. De actie Kerkbalans is een jaarlijks terugke rende actie van de gezamenlijke kerken van Nederland om telkens weer de geldmiddelen bijeen te krijgen die nodig zijn om het kerke lijk gebeuren te kunnen laten doorgaan. Dit jaar is het motto: de kerk is ’n levensbelang. Ondanks het feit dat het kerkbezoek nog steeds dalende is neemt de kerk in het leven van veel mensen toch een bepaalde plaats in. In het kerkgebouw hebben velen hun levensge luk ervaren. Zij vonden er vreugde bij hun hu welijkssluiting, geluk toen hun kinderen wer den gedoopt, troost bij het uitgeleide doen van dierbaren. Zomaar drie momenten uit een mensenleven waarin het medeleven van de kerk en haar leden tastbaar wordt. Maar er is meer: het vieren van de liturgie, het begeleiden van zieken en eenzamen, het stimu leren van jongeren, kortom het hele terrein van pastoraal werk, waarvoor gelukkig steeds meer mensen zich gaan inzetten en ook verant woordelijkheid willen dragen. Inzet alleen is echter niet voldoende, er zal ook geld moeten zijn om de diensten te laten doorgaan, om de salarissen te betalen, om het kerkgebouw te onderhouden etc. De kerk vormen we samen, we zullen elkaar dus moeten helpen een kerkgemeenschap op te bouwen en in stand te houden. Vandaar dat de actie Kerkbalans in de week van 20 januari een beroep doet op uw financië le steun. Iedere parochiaan ontvangt een overzicht van de inkomsten en uitgaven van de parochie in 1983 en van de begroting voor 1985. Gevraagd wordt of u mee wilt doen aan de gezinsbijdra ge en indien u al mee doet voor uzelf even na te gaan of uw bijdrage nog wel redelijk ge noemd kan worden. Kerkbalans 1985 een Levensbelang.... Sauwelaars en organisatie hopen u op 1 of 2 februari weer in Den Boogaard te zien en wen sen u vast 2 gezellige avonden toe. Sauwelcommissie C.V De Pierewaaiers Het bestuur heeft besloten om per 1-8-85 te starten met 1 volledige basisschool in het ge bouw van de Hertog Jan, ’n basisschool in het gebouw van de Graaf van Ursel met de Maria kleuterschool als bijgebouw (dislocatie), ’n ba sisschool in het gebouw van de Boszicht met de kleuterschool Het Heideveldje als bijgebouw. Om het aantal leerlingen zo gelijk mogelijk over de scholen te verdelen heeft het bestuur enige jaren geleden Moergestel globaal ver deeld in 3 gebieden (voedingsgebieden). Alle leerlingen uit zo’n gebied gaan naar dezelfde school. Natuurlijk willen we dit in de toekomst handhaven maar dit zal niet kunnen (willen we een gelijke verdeling krijgen) zonder bijstelling van de gebiedsgrenzen. Door de nieuwbouw van de laatste jaren is er namelijk een sterke toename opgetreden in het aanbod van leerlin gen uit een bepaald gebied (Oistelvoirt) o.a. Daartegenover staat een terugloop van leerlin genaantal uit reeds langer bestaande wijken. Meer informatie over de basisschool in het al gemeen en de situatie in Moergestel in het bij zonder zal .volgen omstreeks mei a.s. Wenst u nadere inlichtingen, dan worden deze verstrekt bij de aanmelding op 28 en 29 januari a.s. а. s Vrijdag is er om 19.30 uur weer een raads vergadering in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening 2. Trekking stemmingsnummer 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 2 en 30 november 1984. Voorstel tot behandeling van diverse versla gen van de kommissievergaderingen. 7. Voorstel tot vaststelling van de Verordening op de Beheerskommissie voor de uitleenbiblio- theek Moergestel. 8. Voorstel tot vaststelling van de verhuurprij- zen van De Vereniging. 9. Voorstel tot verhuur van de kleedakkom- modatie op het sportpark Stokeind aan S.V. Roef. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een subsidie voor de tafeltennisvereniging Moergestel. 11. Notitie betrekkelijk het beleid terzake het verslepen van woonwagens die illegaal een standplaats innemen. 12. Voorstel tot het instellen van éénrichtings verkeer in een gedeelte van De Werft. 13. Voorstel tot wijziging van de ’’Regeling in zake benaming van de bebouwde straten en wegen in de gemeente Moergestel”. 14. Voorstel tot het instellen van parkeerver boden aan het Huysackerpad en aan een ge deelte van De Hoefkens. 15. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit op basis van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het buitenge bied van de gemeente. Pauze 16. Voorstel tot aankoop grond van A.C.A. van Gils ten behoeve van volkstuinen. 17. Voorstel tot verkoop van gronden aan de provincie Noord-Brabant. 18. Voorstel tot verkoop van een tweetal per celen bouwgrond in het bestemmingsplan Oistelvoirt aan Th. W.C. de Laat en F.A.M. Nouws, beiden te Moergestel. 19a. Voorstel tot het invoeren van spreekrecht voor niet-raadsleden tijdens kommissievergaderingen. 19b. Voorsel tot tijdelijke invoering van spree krecht voor niet-raadsleden tijdens raadsvergaderingen 20. Voorstel tot het intrekken van een Helings- verordening en tot het vaststellen van een ’’Verordening tot bestrijding van heling”. 21Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe Legesverordening 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet ten behoeve van de aanleg van een bergingsriool T.31. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor een uit te brengen extern rap port over de centrale antenne-inrichting. 24. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening. 25. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening voor het dienstjaar 1982 en de rekening van het gemeentelijk woningbe drijf voor het dienstjaar 1981/1982. 26. Voorstel tot het intrekken van een rentelo ze lening ten behoeve van ponyclub Fevior. 27. Beantwoording eventueel ingekomen vragen. 28. Sluiting.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1