Ook Moergestel in ban van winter MTV kreeg zendvergunning LP kx CONTAINER BESTELLEN? GEBR. V/D ZANDEN BELLEN! Sauwelavonden 1985 Heel hartelijk dank Harmonie: professioneel Prinsenbal C.V. De Pierewaaiers Misschien wel het belangrijkste nieuws (plaatselijk dan wel te ver staan) in de twee weken dat we niet zijn verschenen) komt van MTV. Net voor kerstmis kregen zij van het Ministerie van W.V.C. een zendmachtiging, hetgeen inhoudt dat men zoveel T.V.-uitzendingen mag maken als men wil. Mogelijk uitzending op maandag 21 januari: P' a a L M.O. c.v. de Pierewaaiers Albert van der Werf H.v.d. Broek, pastoor. TEL. 04243-1337 M Dit jaar zullen wederom de sauwelavonden worden gehouden en wel op: vrijdag 1en za terdag 2 februari a.s. Aanvang: 20.00 uur. Evenals voorgaande jaren hebben de sauwe- laars, waaronder 3 nieuwelingen, weer vele maanden van voorbereiding achter de rug. Het aantal sauwelaars zal weer 7 bedragen, waarvan 2 dames. Deze 7 mensen, aangevuld met een rijke schakering van ander amuse ment, met als verrassing voor Moergestel een compleet nieuw showelement, staan borg voor 2 avonden luister- en kijkgenot. De kaartverkoop vangt aan op 18 januari, van 19.00 tot 20.30 uur bij de kassa van Den Boo gaard. Leden van de C.V. De Pierewaaiers kunnen vanaf 11 t/m 18 januari 18.00 uur maximaal 2 kaarten per persoon kopen bij het secretariaat P.v.d. Wouw, Past. v.d. Boogaardstraat 31. (Alleen op vertoon van een geldig lidmaat schapskaart). De toegangsprijs voor beide avonden is 7, per persoon. Deze avonden mag u zeker niet missen. Nu de Kersttijd voorbij is wil ik graag alle mensen, die er toe hebben bijgedragen, dat we dit jaar weer een fijn Kerstfeest konden vieren WOENSDAG 9 JANUARI 1985 9e Jaargang - Nr. 365 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Zowel de presentatie als de ten gehore ge brachte muziek op het traditionele oudejaars- concert in Den Boogaard van harmonie Prin ses Juliana was professioneel te noemen en dan wel in de goede betekenis van het woord. Je voelt tijdens het concert het streven naar een optimale benutting van de potentiële kwa liteit en bereikt dat naar mijn mening voor honderd procent. En daarbij wordt niets aan het toeval overgelaten. Alles is in de puntjes verzorgd: een discipline, die je zelden aantreft bij een amateurgezelschap; concentratie voor de goede uitvoering van de muziek en goede presentatie in woord en dekor. Het woord was daarbij uitstekend verzorgd door Wim Ligt- voet, die in korte bondige teksten uitleg geeft bij het programma en het sfeervolle dekor door de leden in samenwerking met Gebr. Janssen en fa. Willems, waarbij het ”zaag- werk” van Goris Janssen sr. een aparte ver melding verdient. Het muzikale aspekt is voor de harmonie na tuurlijk het belangrijkste. De deskundige lei ding van dirigent W. Schreurs is daarbij een bekend gegeven, doch ook grote pluimen mo gen worden gestoken op de hoed van concert- De jaarlijkse ekspositie ’’Moergestel Kreatief” was tot en met gisteren de bezichtigen in het ge meentehuis. Velen namen de gelegenheid te baat om te zien wat inwoners uit ons eigen dorp zo allemaal maken in hun vrije tijd. natuurlijk onze zusterverenigingen de ’’Dorst- vlegels” en ’’Durdraaiers”. 21.11 uur: Aftreden van Z.D.H. Stadsprins Johan I. Tot 23.00 uur gevarieerd optreden van dansgardes, blaaskapellen en disco tijdens het grootse prinsenbal. 23.11 uur: Spectaculaire onthulling stadsprins 1985. 23.30 uur: Vervolg Prinsenbal met optreden van gezamenlijke blaaskapellen, en gelegen heid tot felicitatie van de stadsprins 1985 in de voorzaal van ”Den Boogaard”. 01.00 uur: Sluiting van het Prinsenbal in ”Den Boogaard”. De Pierewaaiers en hun gasten gaan nog even verder met de feestvreugde in Clubhuis H.d.B. Dankzij een nimmer aflatende zorg en enthou siasme van het gemeentebestuur, en dan meer speciaal van de heer Frans van Kuppeveld, werd aan Moergestel als een der eersten in Ne derland zo’n zendmachtiging verleend. In principe geldt deze vergunning voor onbepaal de tijd, zolang er geen wijzigingen in de om roepwet plaatsvinden. 8 Uitzendingen per jaar MTV wil ’n achttal uitzendingen per jaar gaan verzorgen, de precieze frekwentie is nog niet bekend en zal ook veelal aan het aanbod lig gen. Voor de eerste uitzending, waarschijnlijk maandag 21 januari om 19.00 uur, wordt een soort journaal samengesteld van beelden die zijn opgenomen sinds de laatste uitzending. In het kort wil men daarin zoveel mogelijk aktivi- teiten laten zien. in onze parochiekerk, heel hartelijk danken. Van verschillende kanten heb ik gehoord, dat mensen de vieringen erg goed hebben gevon den. Dit complimentje mag ieder, die hoe dan ook er aan heeft meegewerkt, als een persoon lijk complimentje beschouwen. Fijn, dat we samen een zodanige gemeenschap vormen, dat door vereende krachten goede za ken kunnen gebeuren. Ook wil ik graag iedereen bedanken, die mij goede wensen heeft doen toekomen, soms zelfs vergezeld van goede gaven. De stapel wens kaarten is zo groot, dat ik misschien toch wel iedereen langs deze weg mag bedanken en eveneens het allerbeste toewensen voor het nieuwe jaar 1985, dat we zijn ingegaan. Met elkaar maken we er een mooi jaar van! Aan ieder, die het goed maakt: houden zo! Aan ieder, die het niet zo goed maakt: veel sterkte! Op zaterdag 19 januari viert C.V. ”De Piere waaiers” haar 23e Prinsenbal, waarbij de stadsprins van Moergestel Johan I na een 3-jarig bewind terug zal treden en de stadsprins 1985 op spectaculaire wijze bekend gemaakt zal worden. In het kort zal het programma er als volgt uit zien. 19.30 uur: Tijdens een openbare zitting in de burgerzaal van het gemeentehuis zal Z.D.H. Stadsprins Johan I de stadssleutel, het sym bool van bestuurlijke macht, overhandigen aan burgemeester J.B.S. Ter Veer. 20.30 uur: Aanvang van het Prinsenbal in Den Boogaard met een 7-tal gasthofhoudingen vanuit o.a. Soest, Loon op Zand, Haaren en meester Klaas Smits, die op bewonderenswaar- dige manier de talrijke jeugd in het gezelschap heeft weten in te passen. Een voortreffelijke vereniging, die onder haar enthousiast bestuur voor het grote publiek een mooie muziekavond verzorgddde. De presta ties van de drumband o.l.v. Coby Bol blijven hierbij niet achter. Indrukwekkend was haar vertolking van ’’treinritme” van A. v. Veluwe. Wat de harmonie betreft was voor mij de ’’ou verture” Die Leichte Cavalerie van F. von Suppé ”het einde”. Nog steeds vrijwilligers en/of ideeën De ploeg van MTV, mensen die er wekelijks mee bezig zijn, wil absoluut geen afgesloten groep zijn. Mensen met ideeën of mensen die iets willen presenteren of iemand willen interviewen zijn altijd welkom. Men wil de groep zo breed mogelijk maken zo dat men niet steeds dezelfde gezichten ziet. Dus heeft U interesse, dames of heren, jong of niet meer zó jong, U bent altijd van harte wel kom. U kunt schrijven naar Postbus 110 of persoonlijk kontakt opnemen met een van de mensen van MTV. Zeker nu men zo frekwent gaat uitzenden zijn ideeën en is hulp van harte welkom. Minister Brinkman kan gerust zijn Bij de verleende vergunning was een boekwerk gevoegd voor wat betreft reklameregels. Uitdrukkelijk stelt men echter bij MTV vanaf het begin geen reklame toe te hebben gelaten en dat in de toekomst ook niet te zullen doen. Dus wat dat betreft geen hinderlijke ’’piepjes” en of gekleurde bordjes in de uitzendingen. Gelukwensen Graag wil Moergestel-Nieuws haar kollega’s van MTV van harte feliciteren met dit bereikte resultaat en wij hopen dat de prettige samen werking die er altijd is geweest in het belang van Moergestel nog vele jaren zal voortduren. Proficiat!! jf .l/T*

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1