1 BperenBond - Moergestel Christ Smulders Goed ondergoed Extra voordelig 49# Huurbeleid 1984 2voorO^ i^B VVV-tips voor ’n dagje uit... Sb coiffure 13 VAKANTIE '84 NOUWENS VERHUIZINGEN V.D. BIGGELAAR met 1,— korting vanaf 7,95 OOK VOOR UI HEUP BIKINI TANGA van 4,95 3 DAMESSLIPS 10,- Gietijzeren barbecae if5 Het beroemde comfort van ten Gate Gert iform. HEUP EN TAILLE SLIPS met 1,— korting vanaf 6,95 I Luxe barbc met houten seiveerplateau. zeer mooi MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 JULI 1984 PAGINA 7 t t ELS Kerkstraat 4 - Moergestel Telefoon 1238 Rootven 7 - Moergestel Telefoon 04243 - 2221 UW ADRES VOOR SCHOENREPARATIE EN CHEMISCH REINIGEN INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN L OVERZEE RIJKSVERHUIZERS X BIJ SLIJTERIJ GOED VOOR ONDERGOED Oisterwijk - t/o Rabobank slips met het gouden haantje Nu twee leuke merkbeha’s voor de prijs van één! Een fris model in wit en ivoor met een perfecte pasvorm. VtRKUtS O UMW Lae Aèj Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg In de vakantiemaand van 15 juli tot 14 augustus blijven we voor iedereen open op vrijdag en zaterdag. De andere dagen gaan we lekker vakantie houden. Dus ook voor het maken van een afspraak kan iedereen terecht op vrijdag en zaterdag. Prettige vakantie allemaal en tot ziens! Eind maart is de Tweede Kamer in meerder heid akkoord gegaan met het Huurbeleid voor dit jaar. Dat beleid staat vooral in het teken van de beperking van de woonlasten: - de voorgestelde trendmatige huurverhoging van 4% werd teruggebracht tot 3°7o; - ook het harmonisatiepercentage werd terug gebracht van 4 naar 3%; - de maximale huurverhoging kan dit jaar maar 6% bedragen (1983: lO°7o) - in aangewezen stadsvernieuwingsgebieden van 22 gemeenten wordt de harmonisatie gehalveerd tot 11/2% voor ingrijpend verbe terde of nieuwgebouwde woningen waardoor hier de maximale huurverhoging 4Vz mag zijn; overeenstemming met elkaar te brengen kan de huur extra worden verhoogd ofwel geharmoni seerd. Er zijn twee mogelijkheden: - voor de zittende huurder: deze kan een gelei delijke harmonisatie krijgen. Voor dit jaar kan dat maximaal 6% zijn (behalve voor de nieuwgebouwde en verbeterde woningen in stadsvernieuwingsgebieden van de 22 ge meenten), daar kan het niet meer dan 41/2®7o zijn. - voor de nieuwe huurder: daarvoor kan de huur in een keer worden opgetrokken tot de maximaal redelijke huurprijs. De verhuurder kan dat zelf bepalen. Bezwaar maken Huurders van woningen, etages of kamers kunnen in een aantal gevallen bezwaar maken tegen een voorstel om de huur te verhogen. Als u dat wilt doen moeten daarvoor natuurlijk wel redenen zijn. Dat is het geval als de ver huurder niet aan zijn verplichtingen voldoet, dringende noodzakelijke reparaties achterwe ge laat of het onderhoud aan de woonruimte ernstig verwaarloost. U moet hem van die klachten dan wel eerst - liefst schriftelijk - op de hoogte hebben ge bracht. Een andere reden om bezwaar te maken is dat het voorgestelde percentage hoger is dan vol gens het puntenstelsel en bijbehorende tabel redelijk is. Die tabel kunt u vinden in het vouwblad Huuraanpassingen 1984. In deze gevallen heeft bezwaar maken zin. In veel andere gevallen niet. De huurcommissies krijgen bijvoorbeeld nogal eens bezwaarschriften die in verband staan met de financiële situatie van de huurders. De ze huurders maken gebruik van de mogelijk heid om bezwaar te maken, zonder daarvoor een wettelijke grond te hebben. Dat is uiter aard niet de bedoeling van de wetgever geweest en deze bezwaren worden dan ook niet toege wezen. Als u vindt dat u een te hoge huur betaalt voor uw inkomen komt u misschien wel in aanmer king voor individuele huursubsidie. Als u wel een gegrond bezwaar heeft tegen de voorgestelde huurprijs, maakt u dat dan ken baar aan de huurder. Dit moet schriftelijk bin nen zes weken na de voorgestelde datum waar op de nieuwe huurprijs ingaat. De verhuurder kan dan binnen twaalf weken na die datum op zijn beurt de zaak aanhangig maken bij de huurcommissie. Het is belangrijk dat alle be zwaren in het bezwaarschrift worden ge noemd. Tijdens de zitting van de huurcommis sie - waarvoor huurder èn verhuurder worden uitgenodigd - kunt u geen nieuwe bezwaren meer opperen. De huurcommissie kan daar mee dan geen rekening meer houden. De uit spraak van de commissie is voor huurder en verhuurder bindend, tenzij een van beiden bin nen twee maanden de kantonrechter inscha kelt. Meer informatie Veel huurders ontvangen van hun verhuurder tegelijk met de huuraanzegging het vouwblad ’’Huuraanpassingen 1984”, uitgegeven door het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieubeheer. Daarin staat welke huurverhoging voor welke woning geldt. Als u dit vouwblad niet hebt, kunt u het gratis afhalen bij de gemeente of uw verhuurder of telefonisch aanvragen bij het ministerie (tel. 070-264201, toestel 2301/2983). Als u nadere informatie wilt over de huurver hoging of het bezwaar maken kunt u terecht bij de huurcommissie of bij het Bureau Per soonlijke Voorlichting van het ministerie (tel. Boottochten vanuit Oss naar Heusden - 11 juli t/m 22 augustus Het bootseizoen gaat weer van start. Op de woensdagen van 11 juli t/m 22 augustus zal Rederij Tonissen met de luxe salonboot ’De Keizerstad’ gaan varen vanuit de haven in Oss, via de Maas en de sluis van Lith, naar de voor haven van Heusden. Daar wordt de gelegen heid geboden voor bezichtiging van het histori sche vestingstadje. Vertrek van de boot vanuit Oss: 9.30 uur. Terug in Oss: 19 uur. Kaarten a 17,50 voor volwassenen en 8,75 voor kinderen t/m 8 jaar zijn verkrijgbaar bij de Streek-VVV Noordoost-Brabant, Burgwal 11 te Oss of op de dag van vertrek aan de boot. Rijtuigenevenement, Drunen - 15 juli De onlangs in Drunen opgerichte stichting ’Sport en Recreatiestichting Drunen’ organi seert op 15 juli in Drunen een Rijtuigenevene ment. Voor dit eerste evenement werd gekozen voor de aangespannen sport omdat dit niet al leen sportief doch ook recreatief is. Verwacht wordt dat een 50-tal koetsen en rijtuigen zich aan zullen melden. Het evenement begint ’s morgens om 9 uur met een rondrit en jurering die tot 12 uur zal duren. Om 14 uur trekken de koetsen vanaf Café-restaurant De Westhoek in Drunen door het centrum en defileren langs het stadhuis. Vervolgens wordt op het Raad huisplein verzameld om gezamenlijk te ver trekken naar de Stationsstraat waar om 15.30 uur het ringsteekspel begint. Vanaf 13 uur zullen op het Raadhuisplein, ge zellige terrasjes opgesteld staan, muzikaal om lijst door de jazzband The New Orleans Syn- copators. Fietsvierdaagse Hart van Brabant - 19 t/m 22 juli Op donderdag 19 juli gaat de derde versie van de Tilburgse Fietsvierdaagse weer van start. Vele honderden fietsers zullen weer opgesteld staan bij het vertrekpunt: de parkeerplaats van Hotel Ibis aan de Dr. Hub van Doorneweg 105 in Tilburg. De Tilburgse Fietsvierdaagse is vooral ook geschikt om in gezinsverband aan deel te nemen. Door het evenement bovendien te laten plaatsvinden van donderdag tot en met zondag bestaat de mogelijkheid voor hen die op donderdag en vrijdag geen vrij kunnen ne men of die twee dagen voldoende vinden, om deel te nemen aan de fietstweedaagse die op zaterdag 21 en zondag 22 juli wordt verreden. Bovendien is er op zaterdag een foto-puzzel- wedstrijd voor alle deelnemers, georganiseerd door de Rabobank, een van de instellingen die financiële medewerking verleent aan dit evene ment. De start vindt elke dag plaats in Tilburg bij Hotel Ibis. Men kan kiezen tussen een tra ject van 40 en 60 km. Het inschrijfgeld be draagt 17,50 voor de vierdaagse en 12,50 voor de fietstweedaagse. - de subsidiebijdragen voor isolatie van huur woningen zijn verhoogd; - de voorgestelde bovengrens van de huur waarbij nog individuele huursubsidie kan worden toegekend is van 600,verhoogd tot 650, Voor de komende jaren zal bekeken worden of en in hoeverre hogere woonlasten door het mi nisterie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer kunnen worden beperkt. Legesheffing Staatssecretaris Brokx van Volkshuisvesting had ook voorgesteld om een bijdrage van 25,te vragen voor het indienen van een bezwaar tegen de huurverhoging bij de Huur commissie. Ook de verhuurder zou 25, moeten storten. Degenen die door de Huur commissie in het gelijk gesteld werd, zou zijn geld terugkrijgen. Voor dit voorstel tot leges heffing is echter een wetswijziging nodig, die niet op tijd kan worden behandeld om nog voor 1 juli van kracht te zijn. Het uit gangspunt van deze heffing blijft wel geldig. Gebleken is dat een soort aantal huurders ten onrechte een bezwaar maken tegen de voor gestelde huurverhoging. Daarom is het beter dat zij hun vermeende bezwaren eerst voorleg gen aan hun verhuurder; bij een blijvend ge schil kan de huurder de zaak voorleggen aan de Huurcommissie. Verhuurders doen er in dit verband goed aan om aan hun huurders duide lijk uiteen te zetten op grond waarvan zij de huur voor dit jaar verhogen. Amsterdam, Rotterdam, ’s-Gravenhage, Utrecht, Haarlem, Groningen, Arnhem, Eind hoven, Leiden, Nijmegen, Schiedam, Ensche de, Hilversum, Dordrecht, Delft, Zaanstad, Tilburg, Breda, Heerlen, Leeuwarden, Maastricht, Apeldoorn. Welk percentage huurverhoging Nieuwbouwwoningen en ingrijpend verbeterde woningen van na 1 juli 1980 krijgen een ver plichte huurverhoging van 3%. Daar kan geen bezwaar tegen worden gemaakt. Alle andere woningen kunnen een huurverhoging van meer of minder dan 3% krijgen. Dat hangt af van de grootte en kwaliteit van de woning en de prijs die daarvoor moet worden betaald. De kwaliteit van de woning wordt uitgedrukt in punten. Er worden punten gegeven voor voor zieningen in huis, zoals centrale verwarming, douche, isolatie enzovoorts. Meegeteld wor den ook aspecten uit de omgeving van de wo ning. Zodoende krijgt een comfortabele woning meer punten dan een klein en eenvoudig huis en dus ook een hogere huurprijs. Hetzelfde geldt trouwens ook voor kamers of gedeelten van woningen. Als u het aantal punten van uw woning en de huurprijs op 30 juni weet, kunt u nagaan wel ke huurverhoging in uw geval redelijk is. Dat kunt u aflezen op de tabel in het vouwblad Huuraanpassingen 1984 van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. Daar staan ook de punten in die voor de verschillende onderdelen kunnen wor den toegekend. Huurharmonisatie Er komen in Nederland nogal wat huizen voor waarvan de huurprijs niet in juiste verhouding staat tot de geboden kwaliteit en de grootte van de woning. Om een en ander enigszins in

Weekblad Moergestels Nieuws | 1984 | | pagina 7